Dodaj do ulubionych

Ogród japoński we Wrocławiu

29.06.11, 12:47
Czy ktoś z Was był w ogrodzie japońskim we Wrocławiu? Ja byłem w zeszłym tygodniu i jestem pod ogromnym wrażeniem. Naprawdę, tam jest tyle pięknych kwiatów, że można by je obserwować cały dzień. Właściwie to pół dnia tam spędziłem. Te rośliny... kurcze, naprawdę można się poczuć jak w Japonii.
--
Pozdrawiam smile
Edytor zaawansowany
  • wojtus1286 29.06.11, 12:56
    Co ciekawe uchodzi za jeden z największych ogrodów tego typu w Europie. No mnie wielkością nie powalił, przespacerowałem się maksymalnie pół godziny, ale faktycznie całkiem nieźle się te roślinki prezentują.
  • marta_msz 29.06.11, 12:57
    Była, byłam i robią wrażenie, przynajmniej na takim laiku jak ja. Mój kolega, który ma szkółkę drzew i krzewów ozdobnych był innego zdania, ale może się wymądrzał. Najlepiej wybrać się wiosną, kiedy wszystko kwitnie. Widziałam, że wiele osób przychodzi tam poczytać książkę. Wstęp nie należy do najdroższych, a przynajmniej jest spokojnie. I te kwiaty smile Dużo Młodych Par decyduje się na sesje zdjeciowe w Ogrodzie, chyba to już świadczy o tym jak tam jest pięknie.
  • wojtus1286 29.06.11, 13:04
    Z tym czytaniem książek to owszem, ale już na trawie nie usiądziesz, bo zaraz znajdzie się jakiś miły pan ochroniarz, który Ci ten pomysł delikatnie wyperswaduje, no ale takie założenie, żeby żyć w zgodzie z naturą, przynajmniej na takim skrawku ziemi. smile

marta_msz napisała:

> Była, byłam i robią wrażenie, przynajmniej na takim laiku jak ja. Mój kolega, k
    > tóry ma szkółkę drzew i krzewów ozdobnych był innego zdania, ale może się wymąd
    > rzał. Najlepiej wybrać się wiosną, kiedy wszystko kwitnie. Widziałam, że wiele
    > osób przychodzi tam poczytać książkę. Wstęp nie należy do najdroższych, a przyn
    > ajmniej jest spokojnie. I te kwiaty smile Dużo Młodych Par decyduje się na sesje
    > zdjeciowe w Ogrodzie, chyba to już świadczy o tym jak tam jest pięknie.
  • krzysztofwro 29.06.11, 13:06
    Jak to? Przecież od zeszłego roku można legalnie chodzić po trawnikach. Ogród japoński rządzi się swoimi prawami?
    --
    Pozdrawiam smile
  • wojtus1286 29.06.11, 13:14
    Dokładnie tak. Kiedyś próbowałem posiedzieć przez chwilę, ale przyszedł ochroniarz i powiedział, że tu nie wolno. W sumie nie ma się co dziwić, ogród z rzadkimi roślinami to nie to samo co park. Poza tym też bym nie chciał, żeby ktoś się rozsiadał w moim ogrodzie, na mojej pięknie przystrzyżonej trawie, choćby była jak najbardziej zwyczajna big_grin
  • marta_msz 29.06.11, 13:17
    To tam są jacyś ochroniarze? big_grin myślałam, że tylko pani z bilecikami. Na szczęście jest gdzie usiąść, nie narzekamsmile
  • efkamzu 19.12.17, 10:51
    Może po to by nie zniszczyć roślinności. Park robi wrażenie, pięknie tamsmile
  • odczepcie_sie 15.03.18, 10:20
    Byłem dawno temu, ale pamiętam, że też mi się podobało.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.