Forum Dom Ekologia
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Przydomowa oczyszczalnia ścieków z OBI

11.08.08, 08:12
    Czy ktoś z forumowiczów moze takową zakupił? Jak sie sprawuje?
    Zastanawia mnie cena - ok. 3 tys. zł. Dlaczego taka na zamówienie
    kosztuje ok. 10 tys? Skąd taka ogromna różnica?
    Edytor zaawansowany
    • Gość: barbara-rom IP: *.szczecin.mm.pl 17.11.08, 18:01

Właśnie taką oczyszczalnie mamy od kilku dni .Teraz szukam środków
      czystości biodegradowalnych.Nie wiem gdzie kupić może ktoś wie
    • Gość: Gabrysia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.08, 22:13
      w sklepach ogrodniczych, w Castoramie itd
    • Gość: onikalo IP: *.torun.mm.pl 22.04.13, 10:45
      przydomowe oczyszczalnie ścieków to świetne rozwiązanie. są mega ekologiczne, bo oczyszczają do 90% zanieczyszczeń- nawet duże oczyszczalnie nie osiagąją takich wyników
    • Gość: gość IP: 195.117.19.* 03.09.13, 08:42
      Porównywanie domowych oczyszczalni do zawodowych ma sie tak, jak porównywanie kosy z kombajnem. Domowa oczyszczalnia to tylko lepsza wersja szamba z drenażem rozsączającym. Powiedzcie tylko, gdzie wyrzucacie osad i ile płacicie. Bo jak MPWiK obciąży za zrzucany ładunek to się ciężko zdziwicie. Są miasta, gdzie za zrzut szamb płaci się 15 zł/m3, a za zrzut z przydomówki 200 zł/m3. Dlacego tak jest? To proste - osad silnie zanieczyszcza ścieki wpływaj ące na oczyszczalnię, bardziej niż szambo. Osad nie powinien iść przez oczyszczalnię, a przez linię obróbki osadu. Osad zabija bakterie tlenowe, dlatego oczyszczalnie starają się rozcieńczać ścieki. Nie mam nic przeciw przydomówkom, ale miejcie świadomość jakie możecie ponieść koszty po kolejnej zmianie przepisów lub taryf za ścieki.
    • wcyrku1 09.12.08, 23:23
      husmus napisała:

> Czy ktoś z forumowiczów moze takową zakupił? Jak sie sprawuje?
      > Zastanawia mnie cena - ok. 3 tys. zł. Dlaczego taka na zamówienie
      > kosztuje ok. 10 tys? Skąd taka ogromna różnica?

Za 3tyś. to może byc tylko szambo a nie oczyszczalnia.
    • Gość: agagrusz IP: *.adsl.inetia.pl 20.03.09, 19:48
      Oczyszczalnia wlasnie tez moze byc. I to w dodatku z osadnikiem, z drenażem rozsączającym, z polem chłonnym i montażem tego wszystkiego. Mój tata budował dom trzy lata temu i wlasnie tyle zapłacił za przydomowa oczyszczalnię z drenażem rozsączającym - trzy tysiace PLN netto. Byliśmy w tej firmie tydzien temu, bo tez się budujemy i tez chcemy oczyszczalnie zrobic i cena jest taka sama. Niedrogo, a przede wszystkim solidnie - robili też naszym znajomym i też działa bez zarzutu. Tylko jakies tabletki czy saszetki trzeba wrzucac co jakiś czas do ubikacji. Nie pamietam jak sie nazywa firma, mieści się w Mysłowicach - ale mogę sprawdzic, jeśli ktoś chce.
    • Gość: maryja IP: 85.192.233.* 08.04.09, 22:27
      jestem podlaczona do tak zwanej kanalizacji burzowej co jest zakazne w jaki
      sposob moge podlaczyc przydomowa oczyszczalnie abym nadal mogla byc do
      kanalizacji burzowej podlaczona gdyz nie fekalnej w poblizu .Czy umie mi ktos
      pomoc ?
    • wcyrku1 12.04.09, 15:34
      Gość portalu: agagrusz napisał(a):

> Oczyszczalnia wlasnie tez moze byc. I to w dodatku z osadnikiem, z drenażem roz
      > sączającym, z polem chłonnym i montażem tego wszystkiego. Mój tata budował dom
      > trzy lata temu i wlasnie tyle zapłacił za przydomowa oczyszczalnię z drenażem r
      > ozsączającym - trzy tysiace PLN netto. Byliśmy w tej firmie tydzien temu, bo te
      > z się budujemy i tez chcemy oczyszczalnie zrobic i cena jest taka sama. Niedrog
      > o, a przede wszystkim solidnie - robili też naszym znajomym i też działa bez za
      > rzutu.

Po co na forum ekologia kłamiesz
      To co opisujesz nie jest oczyszczalnią ścieków, Z takiego urządzenia nie ma
      ścieków oczyszczonych tylko rozsączanie ścieków do gruntu. Niestety Polskie
      prawo nie ściga za takie oszustwa.

Podobnie jest z węglowymi/miałowymi piecami zasypowymi za 2 tyś. pln
      produceni podają że są "Eko" tylko jak zimą jedziesz przez małe miasteczka to z
      kominów wali gęsty dym.
    • Gość: agagrusz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.04.09, 13:01
      Sugeruję najpierw pogłębić wiedzę, a dopiero potem się wypowiadać i
      posądzać kogoś o kłamstwo - zresztą zupełnie bez uzasadnienia i bez
      podania jakichkolwiek argumentów - bo dymiace kominy w małym
      miasteczku raczej nimi nie są?

Poniżej kilka linków na temat OCZYSZCZALNI. Życzę miłej laktury i na
      przyszłość przemyślenia swoich wypowiedzi.

www.przydomowe-oczyszczalnie.waw.pl/
      www.muratordom.pl/instalacje/oczyszczalnie-sciekow,5763.htm
      www.oczyszczalnie.ekologia24.biz/
      www.oczyszczalnie-ekologiczne.pl/przydomowe-oczyszczalnie-sciekow.html
    • wcyrku1 28.04.09, 20:27

> Sugeruję najpierw pogłębić wiedzę, a dopiero potem się wypowiadać i
      > posądzać kogoś o kłamstwo ...

>
      > Poniżej kilka linków na temat OCZYSZCZALNI. Życzę miłej laktury i na
      > przyszłość przemyślenia swoich wypowiedzi.
      >

Oczywiście że nie masz pojęcia o technologi oczyszczania ścieków.
      Wprowadzasz w błąd twierdząc że za 3tyś zł. to jest oczyszczalnia.
      Wszystko co pokazałaś w linkach to tylko rozsączanie ścieków z szamba.
      Przestań obrażać forum EKOLOGIA.
      Z Twojej "oczyszczalni" za 3tyś rozsączone ścieki ze związkami fosforu, potasu
      dostają się do naturalnych cieków wodnych i tam stanowią pożywkę do rozwoju m.in
      sinic.

Latem w każdej rzece , kąpielisku Bałtyku zamiast wody jest zielona śmierdząca
      zupa i Ty się do tego przyczyniasz.

W ostatnim Twoim linku w treści na samym końcu jest akapit czterozdaniowy o
      prawdziwej oczyszczalni z fitoreaktorem.
      Opis tego typu oczyszczalni zamieszczony był w Muratorze nr10 z roku 2007.

> www.oczyszczalnie-ekologiczne.pl/przydomowe-oczyszczalnie-sciekow.html
    • Gość: agagrusz IP: *.adsl.inetia.pl 18.05.09, 19:56
      czyli rozumiem, że wszyscy mylą się mówiąc i pisząc o oczyszczalni oczyszczalnia, jedynie Ty masz rację, tak?
      Nadal nie widzę w Twoim poście żadnych konkretów, bo wydaje mi się, że głodne kawałki w stylu: "Latem w każdej rzece , kąpielisku Bałtyku zamiast wody jest zielona śmierdząca zupa i Ty się do tego przyczyniasz." jakoś konkretem nie są.
      Przekonaj mnie, że Ekologiczna oczyszczalnia ścieków z drenażem rozsądzającym nie jest ekologiczną oczyszalnią ścieków z drenażem rozsączającym, a być może wydam 10 tysięcy zamiast trzech i podłączę się do kanalizacji miejskiej.
    • wcyrku1 20.05.09, 14:22

> czyli rozumiem, że wszyscy mylą się mówiąc i pisząc o oczyszczalni oczyszczalni
      > a, jedynie Ty masz rację, tak?

TAK.

Tam gdzie producent pisze masło to w 80% w rzeczywistości jest mixt różnych
      tłuszczy.

> Nadal nie widzę w Twoim poście żadnych konkretów, bo wydaje mi się, że głodne k
      > awałki w stylu:

Konkretnie to Ty przespałaś lekcje chemii w podstawówce.

>
      > Przekonaj mnie, że Ekologiczna oczyszczalnia ścieków z drenażem rozsądzającym n
      > ie jest ekologiczną oczyszalnią ścieków z drenażem rozsączającym,

Do wysokiej menzurki włóż trochę waty, zasyp piaskiem.
      polej rozpuszczonym nadmanganianem potasu /kali/.
      Do waty przeleci całe fioletowe.

I tak właśnie funkcjonuje Twoja "oczyszczalnia za 3tyś" - zatrzymuje zawiesinę i
      grubsze frakcje a cała chemia leci głębiej i dalej
      Dokładnie tak samo jest gdy rolnik daje sztuczne nawozy na gruntach
      piaszczystych rośliny tylko część zdążą zaabsorbować a większość spływa
      do rzek

Chemia zawarta w ściekach bytowych może być absorbowana przez określone
      /wydajność procesu/ rośliny tylko po uprzednim odpowiednim systemie
      napowietrzania w odrębnej komorze lub urządzeniu. I ten proces opisany w
      ostatnim zdaniu powoduje że prawdziwa oczyszczalnia ścieków kosztuje powyżej
      10tyś zł.

>
      >a być może wy
      > dam 10 tysięcy zamiast trzech i podłączę się do kanalizacji >miejskiej.
      >

Jeżeli w Twoim przypadku koszty podłączenia się do kanalizacji będą się
      bilansować z kosztami odpowiedniej przydomowej oczyszczalni a masz wodę ze
      swojej studni to naprawdę ekologicznym rozwiązaniem jest - tam gdzie
      pobierasz wodę to należy ją
      zwrócić do gruntu po oczyszczeniu

Dlatego byś zrozumiała lepiej, już poprzednio dałem link do Muratora

• 1-kris 30.05.09, 10:37
      Panowie ta dyskusja nie daje jasnej odpowiedzi.
      Po pierwsze:
      oczyszczalnia z OBI to tyklo jej elementy i trzeba jeszcze
      zainwestować w żwir , prace ziemne...
      Po drugie:
      oczyszczalnia za 3, 5, 10, 20tysięcy nie spełnia swojej funkcji
      jeżeli nie użyje się odpowiednich bakterii do wspomagania procesu
      oczyszczania.
      Po trzecie:
      bakterie dodawane są nie reguralnie.
      Po czwarte:
      do czyszczenia używa się środków silnie żrących lub bakteriobójczych
      typu acze, domestos, kret itp.
      Zbiornik gnilny powinien być dostosowany do wielkości rodziny
      korzystającej z oczyszczalni aby bakterie miały czas na swoje
      działanie.
      Do wspomagania procesów oczyszczania dobre sa takie preparaty jak
      Super szambex lub septifos. Dostępne są też srodki do zmywania mycia
      sanitariarów czy też do mycia podłóg i innych powierzchni.
      Dodac trzeba, że zbiornik gnilny nalerzy opruzniać raz w roku z
      zachowaniem pewnych reguł.
      Zgodnie z prawem polskim i europejskim woda po oczyszczeniu może być
      odprowadzana do gruntu, rowów melioracyjnych, zbiorników wodnych...
      Aby wybudować oczyszczalnie na działce trzeba tez spełnić kilka
      warunków:\Odległość od granicy z sąsiadami czy też odległość 25 m od
      studni z wodą
      --
      ebookiforyou
      kokama.pl
    • wcyrku1 30.05.09, 23:55
      1-kris napisał:

> Panowie ta dyskusja nie daje jasnej odpowiedzi.

To nie dyskusja, tylko brak wiedzy co to są ścieki bytowe ze współczesnego
      gospodarstwa domowego

> Po pierwsze:
      > oczyszczalnia z OBI to tyklo jej elementy i trzeba jeszcze
      > zainwestować w żwir , prace ziemne...

przecież nie ja kłamię na forum że prawdziwa oczyszczalnia ścieków kosztuje 3tyś zł.

> Po drugie:
      > oczyszczalnia za 3, 5, 10, 20tysięcy nie spełnia swojej funkcji
      > jeżeli nie użyje się odpowiednich bakterii do wspomagania procesu
      > oczyszczania.

Ty też nie masz pojęcia o ściekach i procesie ich oczyszczania, te dodatki mają
      tylko usprawnić beztlenowy rozkład kału moczu i innych gnijących części
      organicznych wydzielając do atmosfery szkodliwy metan, tlenek węgla, inne gazy
      zawierające węglowodory o uciążliwych zapachach, bakterie chorobotwórcze.
      TO NIE JEST PROCES EKOLOGICZNY

We współczesnych ściekach przeważa chemia gospodarcza która w szambie gnilnym
      nie jest redukowana!!!

>
      >
      > Zbiornik gnilny powinien być dostosowany do ...
      >>

Uzdatnianie ścieków nie powinno być prowadzone procesami gnilnymi czyli
      beztlenowymi tylko w procesach tlenowych w taki sposób by chemia
      gospodarcza/domowa i fekalia tak zostały zredukowane aby te nowe związki w
      całości mogły przyswoić rośliny.

> Do wspomagania procesów oczyszczania dobre sa takie preparaty jak
      > Super szambex ...
      >
      > Dodac trzeba, że zbiornik gnilny nalerzy opruzniać raz w roku z
      > zachowaniem pewnych reguł.
      >

Szambo należy opróżniać każdorazowo po napełnieniu !!! przez uprawnione do tego
      firmy
    • janu5 07.06.10, 21:30
      > I tak właśnie funkcjonuje Twoja "oczyszczalnia za 3tyś" - zatrzymuje zawiesinę
      > i
      > grubsze frakcje a cała chemia leci głębiej i dalej
      > Dokładnie tak samo jest gdy rolnik daje sztuczne nawozy na gruntach
      > piaszczystych rośliny tylko część zdążą zaabsorbować a większość spływa
      > do rzek
      A gdzie nibyleci chemia z duzych oczyszczlni. Taki fosfor wprowadzony do
      srodków czystosci tak czysiak trafia do obiegu czyli konczy w rzece tyle ,że z
      dużej oczyszczalni szyubciej , a tej przydomowej wolniej . Podobniee niektóre
      detergenty sa trudno biodegradowalne i radosnie zmieniaja napięcie
      powierzchniowe naszych wód bez szans na szybki rozkład, nezaleznie ile
      kosztowała oczyszczalnia przez którą przeszły. W Tamizie omal nie wymarł jakis
      gatunek ryb bo zaszkodziy mu srodki antykmcepcyjne spływajace z z moczem
      mieszkaneklondynu do tamizy. oczszczalnia nic tu nie ma do rzeczy.
    • Gość: ech...... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.12, 18:56
      "A gdzie nibyleci chemia z duzych oczyszczlni. Taki fosfor wprowadzony do
      srodków czystosci tak czysiak trafia do obiegu czyli konczy w rzece tyle ,że z
      dużej oczyszczalni szyubciej , a tej przydomowej wolniej ."

Brak wiedzy wszystkich powyższych wypowiedzi mnie powala - odpowiadając co dzieje się z fosforem? niewielka część wbudowywana jest w biomasę osadu czynnego jako kwas ATP (Adenozyno-5'-trifosforan), natomiast pozostała część związków fosforu usuwana jest na drodze symultanicznego strącania w zależności od preferencji solami glinu lub żelaza, gdyż rozporządzenie jasno określa wysokość stężeń wskaźników zanieczyszczeń jakie oczyszczalnia danej wielkości może wprowadzić do środowiska i tutaj nie zgodzę się, że z dużej komunalki fosfor prędzej przedostaje się do środowiska. Co do zasadności stosowania oczyszczalni opartych o procesy osadu czynnego można zgodzić się, że są lepsze od zwykłych osadników gnilnych z drenażem, jednak aby oczyszczalnia z osadem czynnym pracowała poprawnie trzeba mieć minimum pojęcia o procesach zachodzących w reaktorze !!! Pierwszy lepszy kowalski włączy wtyczkę do kontaktu i myśli, że wszystko jest cacy, bo zapłacił 20 czy 30 tyś za sprzęt, a nigdy nie spradzi chociażby IO czy stężenia biomasy w reaktorze.... czy osad pracuje, czy spuchł... ale za to wielcy tego forum przekrzykują się na ChZT`y czy BZT`y nie mając pojęcia co te skróty tak naprawdę znaczą i jakie wartości powinny mieć dla ścieków komunalnych, jakie ich wzajemne stosunki są korzystne nie mówiąc już w odniesieniu do C czy N...
    • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.10.10, 09:48
      Niestety to prawda nie ma i nie bedzie oczyszczalni "eko" w których drenaż jest etapem czyszczalnia ścieków gdyż to ściek, ściek który trafia do gruntu a poźniej do wód gruntowych a dalej do np. naszych studi.... szkoda że metalnosc Polaków jest taka a nie inna.. niestety za dobry produkt który nie bedize uciązliwy ani dla srodowiska ani dla nas samych trzeba zapłacic. Najnowszej generacji POŚ bazuja na zasadzie tevhnologi Sbr jest to dosyc spory wydatek ale oczyszczalnie zwracaja sie juz po 2, 3 latach

• Gość: michal IP: *.bialystok.vectranet.pl 15.08.09, 00:17
      chyba robila to jakas firma charytatywna
    • Gość: Ania8 IP: *.adsl.inetia.pl 27.04.10, 12:49
      witam!
      Ja akurat nie mam takiej oczyszczalni za 3tyś. ale sąsiedzi w zeszłym roku kupili i w tym roku muszą znowu inwestować ponieważ ścieki wydostają się do gruntu.Dlatego poleciłam im oczyszczalnię biologiczną od BIO-HYDRET taką jak nasza bo działa sprawnie.Lepiej zainwestować 10tyś.i mieć gwarancję na 10 lat.Stąd taka ogromna różnica.pozdrawiam.
    • Gość: Kasia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.10.10, 09:52
      Witam,
      Ja mam oczyszczalnie firmy ecoventis nie kosztowała mało ale patrzac z perspektywy czasu - było warto! Mam gwarancje na 10 lat, oczyszczalni jes bez awaryjna pralltycznie bezobsługowa nie musze sie martwc dodawaniem żadnych biopreparatów itp. Użytkuje ja juz dwa lata.

Pozdrawiam

• Gość: Kasia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.10.10, 09:55
      Witam,
      Ja mam oczyszczalnie firmy ecoventis nie kosztowała mało ale patrzac z perspektywy czasu - było warto! Mam gwarancje na 10 lat, oczyszczalnia jest bezawaryjna, praktycznie bezobsługowa nie musze sie martwc dodawaniem żadnych biopreparatów itp. Użytkuje ją już dwa lata i w tym czasie tylko raz był wywożony osad.
    • Gość: Uwaga-Ignasiak Tom IP: *.home.aster.pl 31.05.12, 23:49
      aaa Ja też nie polecam Tomka Ignasiaka lat ok. 35-40 z Warszawy, Marcina Mazurka lat ok.30 z Lublina=Dublina, bo nie wywiązali się z prac i jakości usług jakie deklarowali. Po pewnym czasie od wykonania robót budowlanych-remontowych (jak podłga, glazura, instalacje), wszystko zaczęło się psuć, odpadać. Nie ma z nimi żadnego kontaktu w okresie rękojmi-gwarancji i o usunięcu usterek nie ma mowy, bo nie odbierają telefonów.
    • Gość: uwaga-Ignasiak Tom IP: *.home.aster.pl 31.05.12, 23:49
      asd Ja też nie polecam Tomka Ignasiaka lat ok. 35-40 z Warszawy, Marcina Mazurka lat ok.30 z Lublina=Dublina, bo nie wywiązali się z prac i jakości usług jakie deklarowali. Po pewnym czasie od wykonania robót budowlanych-remontowych (jak podłga, glazura, instalacje), wszystko zaczęło się psuć, odpadać. Nie ma z nimi żadnego kontaktu w okresie rękojmi-gwarancji i o usunięcu usterek nie ma mowy, bo nie odbierają telefonów.
    • Gość: Grzegorz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.10.10, 10:31
      Witam,
      Produkt za 3tyś nie spełnia warunków zawartych w normach czy rozporzadzeniach to poprostu urzadzenie do rozprowadzania ścieków a nie wody ( a co za tym idzie zapach wydzielający sie z takich "oczyszczalni" daje wiele do życzenia).No ale coś kosztem czegoś. Firmy które posiadaja aprobaty techniczne, znak CE na swoj produkt stawiały na zaawansowana technologie. Dożąc do wyprodukowania oczyszczalni spełniajacej rygorystyczne normy UE oraz wychodzac naprzeciw klientowi aby oczyszczalnia nie była uziązliwa w użytkowaniu, ekonomiczna firmy wypracowały produkt który niestety nie może kosztowac tyle co zwykły zbiornik w Castoramie. Wczesniej wspomniałem o nieprzyjemnym zapachu wydzielajacym sie w oczyszczalniach sprzedawanych w takich sklepach jak OBI czy Castoramie ale istnieje jeszcze wiele innych problemów zwiazanych z tymi "oczyszczalniami". No i oczywiscie sprawa finansowania oczyszczalni... dofinansowanie można dostac jedynie na produkt ekologiczny a nie na jego marna imitacje. Tak samo sprawy wygladaja jeżeli chodzi o kredyt preferencyjny np. w BOŚ
      Poniożej podaje link do strony muratora opisujący technologie jednej z lepszych oczyszczalni na rynku.
      www.muratorplus.pl/technika/kanalizacja-i-odwodnienia/przydomowa-oczyszczalnia-sciekow_66168.html
    • wcyrku1 24.10.10, 16:03
      husmus napisała:

> Czy ktoś z forumowiczów moze takową zakupił? Jak sie sprawuje?
      > Zastanawia mnie cena - ok. 3 tys. zł. Dlaczego taka na zamówienie
      > kosztuje ok. 10 tys? Skąd taka ogromna różnica?

W rejonach gdzie brak możliwości podłączenia do kanalizacji należy zgłosić się do U. Gminy
      U G po zebraniu kilku. - nastu wniosków powinien wystąpić o możliwość sfinansowania przez specjalny fundusz OŚ
      Montowane są urządzenia w cenie 14-20tyś zł i przez kilka lat są własnością gminy

Rozwiązanie jest b. korzystne dla mieszkańców bo nie ponoszą kosztów inwestycyjnych

W gminie Kobyla Góra w pół roku zamontowano 100 takich oczyszczalni i mają jeszcze prawie 200
    • Gość: bezradna sąsiadka IP: *.unregistered.net.exatel.pl 08.04.13, 09:36
      Czy można odprowadzić ciecz bezpośrednio z oczyszczalni pod płot sąsiada, wzdłuż którego znajduje sią nieczynny od 30 lat rów.
    • wcyrku1 08.04.13, 17:49
      bezradna sąsiadka:
      1. jeżeli rów jest po Twojej stronie to nie może, nawet gdy oczyszczalnia działa zgodnie z normami
      2. Rozsączanie sciekow z prawidłowo działającej oczyszczalni jest właściwe po spełnieniu określonych warunków / info uzyskasz w U. Gminy / m.in. odległości od sasiada/studni, jakość ścików itd. W praktyce ścieki nie mogą mieć zapachu gnilnego ani by nie pozostawiały żadnych osadów w rowie. Ponadto grunt powinien być odpowiednio chłonny i zabezpieczony zimą
    • Gość: sąsiadka 2 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.07.13, 08:37
      interesuje mnie ten wątek ponieważ mam podobny problem a mianowicie pomiędzy dwoma moimi działkami przechodzi niewielki rowek (max. 1 m głębokości i szerokości) rzekomo należący do spółek wodnych (Urząd Gminy), którym to nie interesowali się już od co najmniej 25 lat, to my dbaliśmy o niego wykaszaliśmy itp. aby nas nie zalewał. Ostatnio sobie o nim przypomnieli i BEZ INFORMOWANIA nas doprowadzili do niego odpływ cieczy z przydomowej oczyszczalni w której to oczyszczane są ścieki z trzech dużych bloków zamieszkiwanych przez prawie 45 mieszkań. Bezpośrednio do tego rowka przylega nasz ogródek warzywny, obawiamy się że przy tak dużej ilości cieczy odprowadzanej do tego niewielkiego rowu + obfite deszcze będziemy regularnie zalewani. Proszę o odpowiedzi czy mogę coś na to poradzić, czy są jakieś środki, przepisy prawne którymi będę mogła "zablokować" odpływ tej cieczy. Chcę jeszcze zaznaczyć, że istnieje możliwość odprowadzenia tej wody do potężnego rowu, leżącego tylko nieco dalej od bloków bo w odległości max 50 m i poza zabudowaniami, także nikomu by to nie pogarszało warunków życia.
    • wcyrku1 02.07.13, 15:57
      Gość portalu: sąsiadka 2 napisał(a):

> interesuje mnie ten wątek ponieważ mam podobny problem a mianowicie pomiędzy dw
      > oma moimi działkami przechodzi niewielki rowek (max. 1 m głębokości i szerokośc
      >

maps.geoportal.gov.pl/webclient/Default.aspx?crs=EPSG%3a2180&bbox=402627.078125%2c213947.9296875%2c615627.078125%2c305947.9296875&variant=KATASTER
      na mapach katastralnych należy sprawdzić jak przebiegają granice Twoich działek, jeżeli rów jest wydzielony w zasadzie niewiele możesz zrobić.

> czy są jakieś środki, przepisy prawne którymi będę mogła "zablokować" odpływ te
      > j cieczy. Chcę jeszcze zaznaczyć, że istnieje możliwość odprowadzenia tej wody
      > do potężnego rowu, leżącego tylko nieco dalej od bloków bo w odległości max 50
      > m i poza zabudowaniami, także nikomu by to nie pogarszało warunków życia.

Należy skontaktować się ze specjalistą który rozpatrzy Twój konkretny przypadek.
      Sytuacja zmienia się gdy istnieje rzeczywiste zagrożenie zalewania sąsiednich działek z tego rowu bo nikt nie da Ci gwarancji na bezawaryjną pracę tej oczyszczalni.
    • Gość: Piotr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.11, 23:26
      Różnica wynika z faktu, że tzw. marketowe oczyszczalnie nie oczyszczają ścieków w sposób wystarczający do spełnienia norm (szczególnie jeśli chodzi o wskaźniki BZT5, ChZT), a także są kiepskie jakościowo i szybko przestają funkcjonować. W efekcie po roku czy dwóch mogą być do wymiany a usuwanie starych układów i montowanie towaru od nowa to gehenna. Markety zwietrzyły sprawę i starają się wciskać ludziom tanią tandetę nie licząc się w ogóle z potrzebami klienta i nie troszcząc o jego zdrowie i finanse. Radzę omijać szerokim łukiem marketówki i wybierać rozwiązania szyte na miarę. Może koszty początkowe większe, ale w dłuższym czasie się zwracają a sprzęt pewniejszy. Tak jak z innymi rzeczami w życiu - na wyższej jakości najlepiej się wychodzi.
    • Gość: Poszkodowany IP: *.home.aster.pl 31.05.12, 23:48
      Ja też nie polecam Tomka Ignasiaka lat ok. 35-40 z Warszawy, Marcina Mazurka lat ok.30 z Lublina=Dublina, bo nie wywiązali się z prac i jakości usług jakie deklarowali. Po pewnym czasie od wykonania robót budowlanych-remontowych (jak podłga, glazura, instalacje), wszystko zaczęło się psuć, odpadać. Nie ma z nimi żadnego kontaktu w okresie rękojmi-gwarancji i o usunięcu usterek nie ma mowy, bo nie odbierają telefonów.
    • Gość: Arni IP: *.mikolow.multimetro.pl 20.08.13, 00:20
      My kupiliśmy taką oczyszczalnie megakan-bud.pl/oczyszczalnie-przydomowe-feliksnavis.php - dużo trzeba było się naczytać i przegadać żeby wybrać dobrą oczyszczalnię a nie "oczyszczalnię" bo łatwo się skusić na niską cenę.
    • Gość: ymski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.13, 14:34
      Zrobiliśmy rozeznanie w temacie i wybraliśmy oczyszczalnię drenażową od firmy Frukko Oczyszczalnie są w dobrych cenach, posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i nie było problemów z montażem.
    • proxinfo 26.08.13, 15:27
      Różnice w jakości powodują różnice w cenie. Niestety w biedniejszych społeczeństwach, do których się zaliczamy cena jest najważniejsza. Poza tym gminy powinny zachęcać społeczeństwo do oczyszczalni przez dotacje i ulgi - tak, żeby stały się bardziej dostępne.
      --
      oczyszczalnie ścieków
    • Gość: robert IP: *.play-internet.pl 04.02.14, 17:28
      Witam serdecznie . Beczki z Castoramy ,PSB,Mrówki,itp jak Państwo dokładnie się przyjżycie mają jednakową pojemność oraz identyczny wyglad tylko różne kolory. PRODUCENTEM tych zbiorników jest firma IDMAR która od trzech lat weszła w produkcję tanich zbiorników, do tej pory była producentem grzejników i akcesorii.Pierwsze ich żekome oczyszczalnie pojawiły się w Castoramie w lipcu 2010 roku ,jechałem wtedy na urlop do gdyni i w całej polsce na bilbordach widniała cena 1680zł.Sprawdziłem ten produkt po powrocie, w castoramie wyobrazcie sobie że castorama wtedy nie miała jeszcze na te zbiorniki żadnych certyfikatów .Okazało się pół roku póżniej gdy przedstawiciel firmy IDMAR oferował taką samą oczyszczalnię za 3570 zł netto o poj 2000 lit nazwaną BOI SEIGNER . Zapytałem skąd taka różnica w cenie ? i od razu skojażyłem ten produkt z oczyszczalnią z castoramy. Wyjasnił że na market jest produkowany zbiornik z przemiału butelek a dla firm handlowych z prawdziwego granulatu polietylenu oraz grubość ścianek w marketówce to 5 mm ,a w tym oferowanym dla handlowców to grubość ścianki 9 mm.BUBEL to mało powiedziane !!!.Zakład produkcyjno usługowy IDMAR 62-050 Mosina Krosno ul Zielona 1 właściciel EDMUND IDKOWIAK www. bioseigner.pl . Przekonajcie się sami jaką wam zaoferują cenę za produkt 1 klasy ? tel do przedstawiciela BOLESŁAW STUTKO 507010952 Wracając powiem w skrucie ten produkt to nie oczyszczalnia scieków ! tylko malutkie szambo ! a poza tym jak już cena was skusi to podczyszczalnie drenażowe kończą swoją żywotność już po 4latach max do 12 w zależności od chłonności gruntu .Potem zostaje wymiana gruntu lub w innym miejscu zrobienie nowych drenaży. Uświadomię was że w niemczech 19 lat w norwegii 17 lat są już takie podczyszczalnie zabronione bo nie spełniają normy europejskiej PN-EN 12256-3 . Sprawdzić możecie czy ten bubel jest standardów europejskich czy tanim wytworem dla marketów ?.Osopbiscie znam 6 przypadków klientów w moim regionie którzy dali się wpakować i zmuszeni byli kupic jeszcze raz pożądną oczyszczalnie .Ogólnie wszystkie tzw. oczyszczalnie drenażowe nie spełniaja normy EU która wyżej podałem ,i ich żywotność już wam podałem wyżej .A KTO CO KUPI TO JEGO WYBÓR !!! nikogo nie polecam bo uznacie że sie reklamuje ale są firmy które specjalizuja się w oczyszczalniach ścieków ,to zawsze porad mozecie zaciagnąć u nich ;myślę że potwierdzą moje zdanie .
      !
    • Gość: hania IP: *.dynamic.chello.pl 22.03.15, 09:43
      długo sie zastanawialam szambo czy oczyszczalnia. wiem ze oczyszczalnia daje duze oszczednosci ale mojemu sasiadowi oczyszczalnia działała ok dwoch lat i teraz ma 3metrowe szambo.przeszłam sie po ulicy i spotkalam sasiadke ktura ma oczyszczalnie juz 8lat i wszystko chodzi dobrze i polecila mi firme ALFATECH z bydgoszczy www.alfa-tech.info.pl
    • pawelwodniczek 05.04.15, 00:26
      taka oczyszczalnia to nieporozumienie
    • bialy-order 08.04.15, 11:52
      To może nie oczyszczalnia ale myślę, że warto z tego skorzystać, jeśli naprawdę chce się zadbać o środowisko - zwłaszcza w pobliżu własnej posesji pokazywarka.pl/gnojowica/
    • Gość: Rafał IP: 91.222.58.* 16.09.15, 01:53
      Zajmujemy się wykonywaniem instalacji wodnych, grzewczych, kanalizacyjnych i wentylacyjnych w domach, montażem oczyszczalni przydomowych wielu producentów i na każde warunki.
      Oferujemy zakupy w łatwo dostępnym kredycie z oprocentowaniem rzeczywistym 0,8% miesięcznie.

Działamy na terenie całej Lubelszczyzny.

W ofercie: kotły gazowe, podgrzewacze przepływowe, kominki, pompy ciepła do co i ciepłej wody, zasobniki ciepłej wody, piecokuchnie, rekuperatory, stacje do uzdatniania wody i zmiękczacze wody, systemy rozsączania deszczówki.

EKOdom Centrum Instalacji
      www.ekodom.lublin.pl
    • mysliciel662 22.07.16, 11:05
      Może lepiej poszukaj oczyszczalni wśród firm, które mają doświadczenie w sprzedaży tego typu produktów? Ja zastanawiam się nad oczyszczalnią ekologiczną z Ekodren.pl. Ma bardzo dobre opinie, oferuje najniższe ceny i, co ważne, montaż jest w cenie kosztów.
    • marika1122 16.03.17, 15:16
      ja montowałam te oczyszczalnie www.ekohouse-oczyszczalnie.pl/przydomowe-oczyszczalnie-sciekow-1/typoszereg-vh4l-v12l.html
    • marika1122 31.03.17, 10:54
      ja mam oczyszczalnie od nich oczyszczalnieprimeko.pl/
    • krisko2 23.11.18, 10:29
      Ja od siebie polecam przydomowe oczyszczalnie ścieków do firmy Wobet-Hydret. Sprawdzona firma z wieloletnim doświadczeniem, oczyszczalnie są wysokiej jakości, użytkuję swoją kilka lat i nie było żadnej awarii. Polecam sprawdzić całą ofertę www.wobet-hydret.pl/oferta-producenta

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.