Forum Dom Ekologia
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Opakowania papierowe i foliowe

08.06.16, 09:50
    Witam,
    Tworzę bloga, a właściwie zaczynam ogarniać temat związany z ekologicznymi opakowaniami.
    Torby papierowe, ekologia i recykling
    Nasuwa się pytanie, jak ten trend sprawdza się w Polsce, czy opakowania z recyklingu są trendy, czy raczej przynoszą odczucia z rodzaju "przerobione śmieci" i taki chwyt jest bardziej niesmaczny niż przyciągający ludzi do użytkowania tych rozwiązań?
    Dali byście się przekonać do opakowań "z odzysku" czy raczej lepiej się z tym nie afiszować?
    Edytor zaawansowany
    • wojtekbrno 30.01.17, 11:27
      Jasne, przecież chociażby kartony są ekologiczne. Przeczytaj co piszą na stronie: top-opakowania
    • amistow 31.01.17, 12:07
      Dopiero tu trafiłam. Ja jestem zdecydowanie za. Alkohol tylko w zwrotny butelkach, inne napoje tak samo, najchętniej kupowałabym wszystko na wagę i pakowała do własnych pojemników, żeby ograniczać zużycie opakowań, ale nie da się i jednak jest to trochę męczące. Ale nawet proszek do prania kupuję w opakowaniu z makulaturowym. :) Nie znalałzłam innego niż Clever Free z takim rozwiążaniem, ale może ktoś z Was zna inny taki proszek?
    • mirelka2290 14.06.17, 13:54
      Ja bardzo chętnie. Jak już wybieram jakiś produkt, to staram się zwracać uwagę na jego opakowanie. Częściej kupuję np soki w butelkach szklanych niż w plastikach i powlekanych katronach. Często też kiedy robię komuś prezent korzystam ze zwykłych tekturowych kartonów. Ostatnio tutaj www.kartony.sklep.pl/ kupiłam ciekawe opakowania na alkohol, którymi wszyscy się zachwycali. Jeszcze wcześniej takich nie widziałam. Zrobiły furorę ;)
    • Gość: Monika Niemiec- Ek IP: *.static.ip.netia.com.pl 14.07.17, 09:36
      Witam :)
      Pracuje w firmie zajmującej się nadrukami na opakowaniach, również z recyklingu.

W ostatnim roku odnotowaliśmy wzrost zainteresowania opakowaniami ekologicznymi. Kontrahenci chętnie wykonują nadruki na papierach pakowych oraz torbach papierowych i bawełnianych. Zwracają uwagę na pochodzenia materiałów do ich wytworzenia.

Jeśli macie chwile zapraszam na lekturę :)
      reklamowki-firmowe.net.pl/papiery_pakowe_z_nadrukiem_.html

Pozdrawiam Monika Niemiec
    • Gość: Maccho IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 18.10.17, 02:47
      Wszystko zależy do czego mają to być opakowania. Ja nie mam nic przeciwko opakowaniom z recyklingu, przecież w końcu trzeba dbać o ekologię. Wiem jednak, że nie zawsze się sprawdzają. Dlatego, kiedy mogę używam powtórnie opakowań, które mam w domu, jeśli potrzebuję nowych, zazwyczaj zaglądam na stronę producenta opakowań opakowania24.eu/
    • Gość: Skipcio IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.11.17, 08:42
      Ja również jestem za opakowania mi ekologicznymi prowadzę działalność gospodarczą i w coś pakować produkty muszę jako że u mnie klienci zamawiają często dużymi paletami to zabezpieczam towar kątownikami z tektury które zamawiam w firmie: gatra.pl/ dobre rozwiązanie nie sa z tworzywa sztucznego dzięki czemu nie niszczą środowiska.
    • efkamzu 14.12.17, 10:09
      Pewnie, niech wykorzystują śmieci by stworzyć coś nowego.
    • suszareczka 23.04.18, 13:58
      Temat ten, choć wiekowy nadal jest aktualny. Myślę, że Polacy i Polskie przedsiębiorstwa przyzwyczaiły się już do bycia "eco". Dowodem na to może być chociaż, ostatnia zmiana dot. tych śmieciowych jednorazówek. Ludzie są na całe szczęście coraz bardziej świadomi. Co więcej, częściej duże firmy sięgają po opakowania papierowe - wyjście wygodne dla ekologii i dla naszego środowiska - które szczerze powiedziawszy są o wiele ładniejsze i nawet trwalsze. Producent toreb reklamowych, który ma niewielu klientów to już przeszłość. Wystarczy poczytać i zajrzeć w super zrealizowane projekty, firmy Ecosac. Generalnie współpracowali z całkiem sporymi i ważnymi firmami na terenie naszego kraju. Świadczy to o tym, że nie ma się czego wstydzić i warto chodzić na zakupy z papierową torbą.
      No, albo warto zaopatrzyć w takie swoich klientów ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.