Forum Dom Ekologia
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Opakowania papierowe i foliowe

08.06.16, 09:50
    Witam,
    Tworzę bloga, a właściwie zaczynam ogarniać temat związany z ekologicznymi opakowaniami.
    Torby papierowe, ekologia i recykling
    Nasuwa się pytanie, jak ten trend sprawdza się w Polsce, czy opakowania z recyklingu są trendy, czy raczej przynoszą odczucia z rodzaju "przerobione śmieci" i taki chwyt jest bardziej niesmaczny niż przyciągający ludzi do użytkowania tych rozwiązań?
    Dali byście się przekonać do opakowań "z odzysku" czy raczej lepiej się z tym nie afiszować?
    Edytor zaawansowany
    • 30.01.17, 11:27
      Jasne, przecież chociażby kartony są ekologiczne. Przeczytaj co piszą na stronie: top-opakowania
    • 31.01.17, 12:07
      Dopiero tu trafiłam. Ja jestem zdecydowanie za. Alkohol tylko w zwrotny butelkach, inne napoje tak samo, najchętniej kupowałabym wszystko na wagę i pakowała do własnych pojemników, żeby ograniczać zużycie opakowań, ale nie da się i jednak jest to trochę męczące. Ale nawet proszek do prania kupuję w opakowaniu z makulaturowym. :) Nie znalałzłam innego niż Clever Free z takim rozwiążaniem, ale może ktoś z Was zna inny taki proszek?
    • 14.06.17, 13:54
      Ja bardzo chętnie. Jak już wybieram jakiś produkt, to staram się zwracać uwagę na jego opakowanie. Częściej kupuję np soki w butelkach szklanych niż w plastikach i powlekanych katronach. Często też kiedy robię komuś prezent korzystam ze zwykłych tekturowych kartonów. Ostatnio tutaj www.kartony.sklep.pl/ kupiłam ciekawe opakowania na alkohol, którymi wszyscy się zachwycali. Jeszcze wcześniej takich nie widziałam. Zrobiły furorę ;)
    • Gość: Monika Niemiec- Ek IP: *.static.ip.netia.com.pl 14.07.17, 09:36
      Witam :)
      Pracuje w firmie zajmującej się nadrukami na opakowaniach, również z recyklingu.

W ostatnim roku odnotowaliśmy wzrost zainteresowania opakowaniami ekologicznymi. Kontrahenci chętnie wykonują nadruki na papierach pakowych oraz torbach papierowych i bawełnianych. Zwracają uwagę na pochodzenia materiałów do ich wytworzenia.

Jeśli macie chwile zapraszam na lekturę :)
      reklamowki-firmowe.net.pl/papiery_pakowe_z_nadrukiem_.html

Pozdrawiam Monika Niemiec
    • Gość: Maccho IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 18.10.17, 02:47
      Wszystko zależy do czego mają to być opakowania. Ja nie mam nic przeciwko opakowaniom z recyklingu, przecież w końcu trzeba dbać o ekologię. Wiem jednak, że nie zawsze się sprawdzają. Dlatego, kiedy mogę używam powtórnie opakowań, które mam w domu, jeśli potrzebuję nowych, zazwyczaj zaglądam na stronę producenta opakowań opakowania24.eu/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.