Forum Dom Ekologia
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Oczyszczacze powietrza

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.10, 15:22
    Lekarz pediatra zalecić nam kupno oczyszczacza do pokoju dziecięcego. Podobno taki sprzęt zabija bakterie i wirusy i niszczy alergeny, przez co zmniejsza objawy alergiczne u dzieci. Czy ktoś miał doświadczenia z takimi urządzeniami? Na jakie parametry zwracać uwage? Po wpisaniu w wyszukiwarkę znalazłam taki oczyszczasz Daikin. Czy ktoś może mi powiedzieć czy on się nada do pokoju dziecięcego?
    Edytor zaawansowany
    • 30.11.10, 14:30
      Mam podobny sprzęcik, dla dziecka idealny, bo bardzo cichy i bardzo skuteczny. U mnie czuć że działa w połowie mieszkania, a nie tylko w jednym pokoju :D Nie wiem jak to jest z niszczeniem alergenów, bo u nas nikt nie jest alergikiem, ale bardzo możliwe - skoro tak piszą, to pewnie tak jest...
    • 01.12.10, 12:10
      Ja bym Ci polecała Triadę turbo. Ma dużo funkcji m.in nawilża powietrze. Jest niedroga i świetnie się sprawdza. :)

do dostania tu:
      alergia.med.pl/oczyszczacznawilzacz-pochlaniacz-pylkow-kurzu-triada-turbo-p-1040.html
      albo na allegro
      allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=triada+turbo
    • Gość: kmalwina IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.12.10, 13:27
      Hmm ciekawe urządzonko i dość tanie... Tylko pytanie jaki "zasięg" ma ten oczyszczacz, bo tego nigdzie nie podają w opisie. Ten oczyszczacz Daikin czyści powietrze prawie na 50 m. kw, czyli wystarczy go postawić gdzieś w kącie i będzie gwarancja skuteczności działania w całym pokoju (albo i nawet dalej!).
    • 07.12.10, 16:24
      Myślicie że to coś da ?
    • Gość: truskaweczka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.10, 12:58
      Zależy co się od takiego urządzonka oczekuje... Ja swego czasu miałam taki malutki oczyszczacz i nie byłam z niego zadowolona. Ten Daikina wygląda dużo porządniej i pewnie też trochę inaczej działa.. Mnie szczegolnie kusi funkcja usuwania zapachow - mam male mieszkanie z półotwartą kuchnią z której przedostają się różne smrody... Fajnie by było jakby taki oczyszczacz był sobie w stanie z tym poradzić...
    • 11.12.10, 18:09
      Oczyszczacz powietrza Daikina jest całkiem niezły, można też zamontowac klimatyzację z dobrymi filtrami.
      --
      <a href="http://klimatyzacja1.blox.pl>klimatyzacja</a>
      <a href="http://klimatyzacja.bloog.pl>w domu</a>
    • Gość: truskaweczk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.12.10, 08:57
      Montaż porządnej i wydajnej klimy będzie chyba znacznie droższy... Inna sprawa, że polaków chyba łatwiej przekonać do wielofunkcyjnej klimy niż do oczyszczacza - mimo że ten drugi ma unikalne funkcje, na przykład niszczy alergeny i bakterie... A klima nie dość że tego nie zrobi, to jeszcze wysuszy powietrze. Poza tym - dzieciakowi w pokoju nie montuje się klimy, tylko stawia jonizator albo oczyszczacz!
    • 16.12.10, 12:15
      Cóż... coś za coś :) Kupujesz jakieś maleństwo to nie spodziewaj się rewelacji :)) Ten Daikin do którego ktoś wrzucał linka wygląda bardzo fajnie. Widziałam go gdzieś w sklepie - wbrew pozorom jest mały i zgrabny, a nie jakaś kobyła na czterech kółkach :D I jeśli oczyszcza 50 metrów to ja bym sobie od razu całe mieszkanie oczyściła za jednym zamachem! :)))
    • Gość: steven IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.10, 08:58
      Ten Daikin to wbrew pozorom nie jest żadna nowość! :) Ja go mam od ponad roku - przywieziony z Niemiec (pamiętam że kosztował ok 300 euro więc podobnie jak w Polsce). Ogólnie działa bardzo sprawnie, szybko filtruje powietrze - trzeba tylko od czasu do czasu czyścić filtr i jonizator, bo potrafią się zapchać zanieczyszeniami :]
    • 23.02.11, 19:27
      ja mam oczyszczacz Airfree :
      www.sklepeko.net/airfree-e60-najbezpieczniejszy-najlepiej-przetestowany-oczyszczacz-na-swiecie-p-174.html , podobno zabija ok 99,99 % mikroorganizmów. Odkąd stosuję go w domu, faktycznie czuję, że powietrze się poprawiło, a dzieci dużo zadziej chorują.
    • Gość: RabinHud IP: *.tel.tkb.net.pl 20.08.13, 22:36
      Nawet nie wiesz, co reklamujesz :)
      To jest Boneco Air Cleaner P2261 (nie ma P226). Akurat to jeden ze słabszych i najdroższych oczyszczaczy na rynku:
      mwp.biz.pl/content/46-czy-tani-oczyszczacz-powietrza-moze-byc-drogi-

Filtr Hepa posiadają wszystkie oprócz Airfree, ale ten ma cieniutką wydajność i nie radzi sobie z kurzem. Natomiast jest najcichszy i nie kupuje się do niego filtrów.
    • Gość: Krystian IP: *.play-internet.pl 04.09.13, 19:50
      Mam do sprzedania nie uzywany oczyszczacz powietrza firmy Zepter. Dokladnie jest to Zepter Aerome Hyper Air. Urządzenie posiada bardzo dobra opinie wśród alergików.
      W razie zainteresowania proszę o kontakt mailowy.
      Pozdrawiam
    • Gość: Jurek IP: *.gtech.com 15.04.14, 02:04
      No a mail??
    • Gość: Mario IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 30.04.14, 13:29
      Jest wiele sksładowych, na które trzeba zwrócić uwagę - ilość i rodzaje filtrów, tryby pracy no i oczywiście przewidziana wielkość pomieszczenia/pomeszczeń. Niektóre maja dozownik zapachów, ale przy alergii trzeba z tym uważać. Ja mam Viktor, bardzo sobie chwalę.
    • Gość: wazniak IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 03.06.14, 11:53
      ja mam cos takiego www.torell.pl/oferta/klimatyzacja/klimatyzatory/(filter)/Daikin%7COczyszczacz%7C%7C%7C%7C%7C/(sort)//(order)//(sub)/0 (pierwszy od góry) jest ok., spełnia swoją funkcje wiec nic wiecej mi do szczescia nie potrzeba.
    • Gość: daro IP: 5.174.15.* 27.06.14, 03:54
      Mi się zepsuł klimatyzator i musiałem kupić nowe uszczelki i jakiś przewód coś takiego www.polwent.com.pl/index.php?menu=24 bo nie chłodziło. teraz znow jest ok.
    • Gość: Katarzynka IP: *.dynamic.chello.pl 29.09.17, 21:38
      Klimatyzacji bym nie mogła mieć bo z mety jestem chora . A co do oczyszczaczy to mi bardzo spasowal ten : goodair.pl/sklep/sharp-kc-d50euw/ ;)
    • 21.08.17, 15:41
      Moim zdaniem zdecydowanie lepiej sprawdzi się oczyszczacz Sharpa loveair.pl/oczyszczacz/sharp-kc-930eu-w
      Ten oczyszczacz dodatkowo wyposażony jest w technologię Plasmacluster i bardzo dobrze jonizuje powietrze. Jeżeli Twoje dziecko cierpi na alergie to na pewno odczuje dużo większy komfort oddychania w wyniku redukcji alergenów. Dodatkowo dzięki jonizacji powietrza nie będzie miało problemów ze snem oraz z utrzymanie koncentracji.
    • Gość: BeMine IP: *.dynamic.chello.pl 06.09.17, 11:45
      Jak się ma alergika , to zdecydowanie warto mieć oczyszczacz powietrza , oczywiście wszytsko na miarę naszych możliwości finansowych . Ja miałam już specjalną pulę pieniędzy przeznaczone na tego typu urządzenie i póki co sprawdza się świetnie ;) goodair.pl/sklep/sharp-kc-d60euw/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.