Forum Dom Ekologia
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Oczyszczacze powietrza

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.10, 15:22
    Lekarz pediatra zalecić nam kupno oczyszczacza do pokoju dziecięcego. Podobno taki sprzęt zabija bakterie i wirusy i niszczy alergeny, przez co zmniejsza objawy alergiczne u dzieci. Czy ktoś miał doświadczenia z takimi urządzeniami? Na jakie parametry zwracać uwage? Po wpisaniu w wyszukiwarkę znalazłam taki oczyszczasz Daikin. Czy ktoś może mi powiedzieć czy on się nada do pokoju dziecięcego?
    Edytor zaawansowany
    • 45graz 30.11.10, 14:30
      Mam podobny sprzęcik, dla dziecka idealny, bo bardzo cichy i bardzo skuteczny. U mnie czuć że działa w połowie mieszkania, a nie tylko w jednym pokoju :D Nie wiem jak to jest z niszczeniem alergenów, bo u nas nikt nie jest alergikiem, ale bardzo możliwe - skoro tak piszą, to pewnie tak jest...
    • lusija087 01.12.10, 12:10
      Ja bym Ci polecała Triadę turbo. Ma dużo funkcji m.in nawilża powietrze. Jest niedroga i świetnie się sprawdza. :)

do dostania tu:
      alergia.med.pl/oczyszczacznawilzacz-pochlaniacz-pylkow-kurzu-triada-turbo-p-1040.html
      albo na allegro
      allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=triada+turbo
    • Gość: kmalwina IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.12.10, 13:27
      Hmm ciekawe urządzonko i dość tanie... Tylko pytanie jaki "zasięg" ma ten oczyszczacz, bo tego nigdzie nie podają w opisie. Ten oczyszczacz Daikin czyści powietrze prawie na 50 m. kw, czyli wystarczy go postawić gdzieś w kącie i będzie gwarancja skuteczności działania w całym pokoju (albo i nawet dalej!).
    • kinman 07.12.10, 16:24
      Myślicie że to coś da ?
    • Gość: truskaweczka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.10, 12:58
      Zależy co się od takiego urządzonka oczekuje... Ja swego czasu miałam taki malutki oczyszczacz i nie byłam z niego zadowolona. Ten Daikina wygląda dużo porządniej i pewnie też trochę inaczej działa.. Mnie szczegolnie kusi funkcja usuwania zapachow - mam male mieszkanie z półotwartą kuchnią z której przedostają się różne smrody... Fajnie by było jakby taki oczyszczacz był sobie w stanie z tym poradzić...
    • w-domu 11.12.10, 18:09
      Oczyszczacz powietrza Daikina jest całkiem niezły, można też zamontowac klimatyzację z dobrymi filtrami.
      --
      <a href="http://klimatyzacja1.blox.pl>klimatyzacja</a>
      <a href="http://klimatyzacja.bloog.pl>w domu</a>
    • Gość: truskaweczk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.12.10, 08:57
      Montaż porządnej i wydajnej klimy będzie chyba znacznie droższy... Inna sprawa, że polaków chyba łatwiej przekonać do wielofunkcyjnej klimy niż do oczyszczacza - mimo że ten drugi ma unikalne funkcje, na przykład niszczy alergeny i bakterie... A klima nie dość że tego nie zrobi, to jeszcze wysuszy powietrze. Poza tym - dzieciakowi w pokoju nie montuje się klimy, tylko stawia jonizator albo oczyszczacz!
    • 45graz 16.12.10, 12:15
      Cóż... coś za coś :) Kupujesz jakieś maleństwo to nie spodziewaj się rewelacji :)) Ten Daikin do którego ktoś wrzucał linka wygląda bardzo fajnie. Widziałam go gdzieś w sklepie - wbrew pozorom jest mały i zgrabny, a nie jakaś kobyła na czterech kółkach :D I jeśli oczyszcza 50 metrów to ja bym sobie od razu całe mieszkanie oczyściła za jednym zamachem! :)))
    • Gość: steven IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.10, 08:58
      Ten Daikin to wbrew pozorom nie jest żadna nowość! :) Ja go mam od ponad roku - przywieziony z Niemiec (pamiętam że kosztował ok 300 euro więc podobnie jak w Polsce). Ogólnie działa bardzo sprawnie, szybko filtruje powietrze - trzeba tylko od czasu do czasu czyścić filtr i jonizator, bo potrafią się zapchać zanieczyszeniami :]
    • anna-3456 23.02.11, 19:27
      ja mam oczyszczacz Airfree :
      www.sklepeko.net/airfree-e60-najbezpieczniejszy-najlepiej-przetestowany-oczyszczacz-na-swiecie-p-174.html , podobno zabija ok 99,99 % mikroorganizmów. Odkąd stosuję go w domu, faktycznie czuję, że powietrze się poprawiło, a dzieci dużo zadziej chorują.
    • Gość: RabinHud IP: *.tel.tkb.net.pl 20.08.13, 22:36
      Nawet nie wiesz, co reklamujesz :)
      To jest Boneco Air Cleaner P2261 (nie ma P226). Akurat to jeden ze słabszych i najdroższych oczyszczaczy na rynku:
      mwp.biz.pl/content/46-czy-tani-oczyszczacz-powietrza-moze-byc-drogi-

Filtr Hepa posiadają wszystkie oprócz Airfree, ale ten ma cieniutką wydajność i nie radzi sobie z kurzem. Natomiast jest najcichszy i nie kupuje się do niego filtrów.
    • Gość: Krystian IP: *.play-internet.pl 04.09.13, 19:50
      Mam do sprzedania nie uzywany oczyszczacz powietrza firmy Zepter. Dokladnie jest to Zepter Aerome Hyper Air. Urządzenie posiada bardzo dobra opinie wśród alergików.
      W razie zainteresowania proszę o kontakt mailowy.
      Pozdrawiam
    • Gość: Jurek IP: *.gtech.com 15.04.14, 02:04
      No a mail??
    • Gość: Mario IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 30.04.14, 13:29
      Jest wiele sksładowych, na które trzeba zwrócić uwagę - ilość i rodzaje filtrów, tryby pracy no i oczywiście przewidziana wielkość pomieszczenia/pomeszczeń. Niektóre maja dozownik zapachów, ale przy alergii trzeba z tym uważać. Ja mam Viktor, bardzo sobie chwalę.
    • Gość: wazniak IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 03.06.14, 11:53
      ja mam cos takiego www.torell.pl/oferta/klimatyzacja/klimatyzatory/(filter)/Daikin%7COczyszczacz%7C%7C%7C%7C%7C/(sort)//(order)//(sub)/0 (pierwszy od góry) jest ok., spełnia swoją funkcje wiec nic wiecej mi do szczescia nie potrzeba.
    • Gość: daro IP: 5.174.15.* 27.06.14, 03:54
      Mi się zepsuł klimatyzator i musiałem kupić nowe uszczelki i jakiś przewód coś takiego www.polwent.com.pl/index.php?menu=24 bo nie chłodziło. teraz znow jest ok.
    • Gość: Katarzynka IP: *.dynamic.chello.pl 29.09.17, 21:38
      Klimatyzacji bym nie mogła mieć bo z mety jestem chora . A co do oczyszczaczy to mi bardzo spasowal ten : goodair.pl/sklep/sharp-kc-d50euw/ ;)
    • milena-ka 21.08.17, 15:41
      Moim zdaniem zdecydowanie lepiej sprawdzi się oczyszczacz Sharpa loveair.pl/oczyszczacz/sharp-kc-930eu-w
      Ten oczyszczacz dodatkowo wyposażony jest w technologię Plasmacluster i bardzo dobrze jonizuje powietrze. Jeżeli Twoje dziecko cierpi na alergie to na pewno odczuje dużo większy komfort oddychania w wyniku redukcji alergenów. Dodatkowo dzięki jonizacji powietrza nie będzie miało problemów ze snem oraz z utrzymanie koncentracji.
    • Gość: BeMine IP: *.dynamic.chello.pl 06.09.17, 11:45
      Jak się ma alergika , to zdecydowanie warto mieć oczyszczacz powietrza , oczywiście wszytsko na miarę naszych możliwości finansowych . Ja miałam już specjalną pulę pieniędzy przeznaczone na tego typu urządzenie i póki co sprawdza się świetnie ;) goodair.pl/sklep/sharp-kc-d60euw/
    • dartosto 09.05.18, 11:10
      nie działają!
    • efkamzu 01.02.18, 11:04
      Też mam oczyszczać, ale tak szczerze to sama nie wiem czy on coś daje. Czujecie się lepiej korzystając z niego?
    • aniteka7 13.02.18, 14:34
      Ja czuję różnicę i to sporą. Nawet nie kupowałam jakieś oczyszczacza za kilka tysiaków, tylko taki klarta.pl/sklep/produkt/klarta-forste-rose-14 . Spodobał mi się ze względu na kolor, ale wszystko co niezbędne posiada + jonizator. On sobie tam pomiary sam robi i zmienia tryby na podstawie tego jak mocne jest zanieczyszczenie. Ja czuję różnicę nosem, ale nawet gdyby nie to, to bym wiedziała że działa po sammym moim samopoczuciu. Przede wszystkim nie budzę się z podrażnionym gardłem i ciężką głową (tak na mnie smog wpływa).
    • dartosto 10.05.18, 14:35
      Praktycznie nie ma różnicy. Poszukaj sobie fimów na necie, jak ludzie testują i sprawdzają pomiar zanieczyszczeń. Jedna wielka ściema i zarabianie na naiwności ludzi. ;/
    • sebenston 11.06.18, 13:27
      dzieciaki mialy wczesniej jakas alegrię? konkretne dolegliwosci? co sie konkretnie zmienilo? - żona mysli nad kupnem do domu i jakoś raz nas to przekonuje, raz nie
    • dartosto 15.06.18, 12:28
      Są w internecie teksty youtuberów na temat wydajności tych urządzeń, które potwierdzają, że oczyszczacze to bardzo doraźne i krótkoefektywne rozwiązanie.
    • dartosto 18.06.18, 08:47
      Żaden problem, żeby pooglądać jak to działa przed zakupem: www.youtube.com/results?search_query=oczyszczacze+powietrza
    • Gość: Kamil55 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.06.18, 12:45
      Hej osobiście polecam oczyszczacze z filtrem HEPA, ja swój kupiłem dzięki higma-service.pl/oczyszczacze-powietrza/. Dowiesz się tam też dużo przydatnych rzeczy na ten temat.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.