Forum Dom Ekologia
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Meble ekologiczne

18.05.10, 09:59
    Zapraszam wszystkich do prezentowania mebli ekologicznych najlepiej takich które powstały z nietypowych materiałów (wtórne wykorzystanie) i mają nietypowe wzornictwo lub zastosowanie.
    Krzesło-pierwszy przykład
    Edytor zaawansowany
    • Gość: ekkol IP: *.adsl.inetia.pl 27.07.10, 15:11
      meble i wiele eko-innego
      Tekst linka
    • dominikjandomin 29.07.10, 12:45
      Zwłaszcza to: naturalnasprawa.blox.pl/2010/07/Nie-mozna-sie-
      oprzec.html

Ciuchy się zniszczą szybko na tych śmieciach. I trzeba będzie kupić
      nowe (a więc wyprodukować, a stare na śmietnik).
    • Gość: kasia_k IP: *.205.46.80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 02.09.11, 14:24
      polecam meble dębowe firmy Terra, posiadam ich stół pokryty olejem tungowym, sęki, otworki po kornikach, 100% eko, dla wielu pokoleń. www.meble-terra.pl
    • Gość: naturalna IP: *.man.bydgoszcz.pl 08.12.10, 20:14
      NATUMEBLE to firma produkująca meble łączące w sobie sztukę, nowoczesność i EKOLOGIĘ! Niezwykle oryginalne, polecam! www.natumeble.pl
    • grzesiek.2010 16.12.10, 15:16
      Ja zastanawiam się nad kupnem takiego zestawu www.esmebel.com/rodziny,marco2,15.html
      Wygląda bardzo przyjemnie, a nie powiem ceny mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły.
    • zielona-oliwka 05.07.11, 01:16
      grzesiek.2010 napisał:

> Ja zastanawiam się nad kupnem takiego zestawu
      rel="nofollow">www.esmebel.com/rodziny,marco2,15.html
      > Wygląda bardzo przyjemnie, a nie powiem ceny mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły.

A na czym polega ekologiczność tego zestawu? Przecież to chyba z nowego drewna jest.
    • Gość: blaszka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.01.11, 18:31
      Firma Seart.pl też ma wiele mebli ekologicznych. Proponują meble z litego drewna zabezpieczone naturalnym woskiem lub olejem. Czyli wszystko to co z natury.
      Mam kilka mebli z tej firmy i zdecydowanie polecam.
    • Gość: Izula IP: *.dynamic.chello.pl 17.01.11, 12:32
      Ja z kolei polecam bardzo oryginalne, odrestaurowane naturalnymi woskami, stylowe meble Te na pewno posłużą bardzo długo, nawet kilka pokoleń:-)[url=http://sztukasztuki.pl/meble,18.html]Tekst linka[/url]

• zielona-oliwka 05.07.11, 01:17
      Gość portalu: blaszka napisał(a):

> Firma Seart.pl też ma wiele mebli ekologicznych. Proponują meble z litego drew
      > na zabezpieczone naturalnym woskiem lub olejem. Czyli wszystko to co z natury.
      > Mam kilka mebli z tej firmy i zdecydowanie polecam.

Pytanie jak wyżej - co to ma wspólnego z ekologią??
    • sadowski.d 11.05.12, 07:34
      dokładnie, nie widzę powiązania?
      --
      Wydaję mniej na ogrzewanie
    • pyrdupyrdu 14.06.11, 17:04
      aha
    • kapitan_p_laneta 04.07.11, 11:02
      niemieckie studio robi przedmioty domowego użytku ze starych, zbędnych przedmiotów np. płyt winylowych. Z resztą sami zobaczcie, galeria przykładowych prac:
      www.facebook.com/media/set/?set=a.174170512640360.46492.173007866089958
      --
      Studio fotograficzne Warszawa
    • margonik 29.07.11, 13:47
      Nasze meble poniekąd też są ekologiczne, bo większość naszych mebli to meble używane. Wyszukujemy je na Allegro, na giełdzie staroci, czy gdziekolwiek indziej, odświeżamy, malujemy, naprawiamy... Są to meble stylowe, nietypowe, z duszą. Ostatnio za 1700zł kupiliśmy dla córki cały komplet - dziecięcą sypialnię w tylu barokowym (łóżko, szafa, komoda, dwie szafki nocne). Córka jest na etapie bycia księżniczką, więc bardzo jej sie podoba.
      W gruncie rzeczy za całkiem niewielkie pieniądze można kupić takie stylowe starocie. Lampa, którą mamy w sypialni kosztowała 20zł na Kole. Wyglądała, jak śmieć, a po renowacji jest piękna.
    • ak_2107 02.09.11, 16:38
      zielona-oliwka napisała:

>
      > Ponawiam pytanie - w jaki sposób nowe meble drewniane są ekologiczne??
      >
      >
      Podchwytliwe pytanie - celuje prawdopodobnie w tym kierunku, ze na kazdy mebel
      trzeba sciac drzewo co samo w sobie jest "be". Bo drzewa scinac jest generalnie
      "nieekologicznie". I nieladnie. Co jest tak samo generalnie bzdeta.

Odpowiedz jest cokolwiek bardziej zlozona.
      Drewniany mebel - nowy czy stary, nawet nie calkiem drewniany o rozmaitych funkcjach towarzyszacy nam od urodzin (kolyska) do konca (trumna) jest wyrazem korzystania
      z odnawialnych zasobow przyrody, tak jak wpalaszowana codziennie zupka czy
      zuzyty papier toaletowy.
      Jak drzewo sie zetnie to mozna posadzic drugie i znowu urosnie. Po krzyku.
      Jesli wdac sie w dywagacje o "ekologicznosci" mebla, to w kontekscie korzystania
      z odnawialnych zasobow natury - ILE tego mebla potrzebuje czlowiek ?.

Tutaj z "ekologicznoscia" mylone jest pojecie mebli z "naturalnych" komponentow.
      Rozchodzic sie powinno raczej nie o to czy to jest mebel z litego drewna czy z
      tworzywa sztucznego ale o to ILE tego mebla "zuzywamy".

Plastykowy czy metalowy zydelek moze byc "ekologiczniejszy" niz ten z litego drewna.
      Jesli ten pierwszy sluzyc nam bedzie przez caly zywot a drugi zmieniany -
      jak rekawiczki co dwa lata....na nowy jeszcze bardziej drewniany, jeszcze "ekologiczniejszy".

Onegdaj jak obywatel szafe kupil, to sluzyla mu cale zycie - a nawet dzieciom czy wnukom.
      Dzis w ciagu zywota przecietny obywatel "zuzywa kilka szaf. Coraz bardziej "ekologiczniejszych" i "naturalniejszych". Tyle tylko, ze na zaspokojenie
      "meblowych" potrzeb onegdysiejszych wystarczalo sciecie jednego deba. Na zaspokojenie
      "meblowych" potrzeb dzisiejszych trza tych debow sciac kilka.
      Zuzywa sie energie dla produkcji, transportu itd.....

Jesli chcemy ekologicznego mebla to nie takiego ktory jest woskowany i olejowany,
      i "ekologicznie" wyglada, lecz takiego, ktory bedzie wyrazem swiadomego podejscia do tego,ze korzystamy
      z ODNAWIALNYCH zasobow przyrody i samoograniczenia w tym wzgledzie.

Ktos wspominal o korzystaniu z mebli z "odzysku" - dlaczego nie ? W sumie jest to
      "ekologiczniejszym" niz to co sie nabedzie w sklepie. Nie trza scinac zadnego drzewa
      na meble (mozna uzywac wiecej papieru toaletowego - z czystym sumieniem i
      nie tylko). To jedno wyjscie - ktore nie wszystkim musi odpowiadac.

Nowy mebel moze byc ekologicznym - jesli jego funkcjonalne, techniczne
      i estetyczne parametry daja pewna gwarancje, ze posluzy nam (a moze nie tylko
      nam) przez caly zywot.

Mam (mialem) krzeslo wyprodukowane w latach 70 - tych ( wzor pochodzi z lat 50 -tych).
      Junior urzadzajac sie je wyprosil i stoi u niego. To jest - moim zdaniem krzeslo
      ekologiczne - jest z aluminium, tapicerka juz chyba ze trzy razy zmieniana -
      nie jest na pewno tak perfekcyjne jak wyroby wspolczesne, ale funkcjonuje, cieszy
      oko i potrafi sie ze swa estetyka znalezc wciaz na nowo wsrod zmnieniajacych sie trendow
      wyposazenia wnetrz.

I o to sie powinno rozchodzic. W przypadku nowego mebla. Jesli juz ktos przyklada
      wage do ekologicznego - nie tylko jako przymiotnika.

W przypadku wyboru dla siebie mebli ziemnych - czyli trumny - wypadaloby zastosowac
      odwrotna strategie - nie lity dab, z imitowanymi dziurami "po kornikach" lecz
      raczej IKEA - w celu ekologicznego zejscia, jesli za zywota sie ekologicznie mebli
      nie kupowalo.

Tyle teoria. W praktyce uprawiamy hipokryzje. Tak jak w powyzszym temacie.
    • zielona-oliwka 05.09.11, 23:45
      ak_2107 , dziękuję za rozwinięcie. :)

Niestety większość i tak myśli, że ma meble ekologiczne, bo z litej sosny.
    • ak_2107 06.09.11, 07:51
      zielona-oliwka napisała:

> ak_2107 , dziękuję za rozwinięcie. :)
      >
      > Niestety większość i tak myśli, że ma meble ekologiczne, bo z litej sosny.

Problem polega na tym, ze takie podejscie jak do mebli - uwarunkowane tu raczej
      wplywem producenta, z ktorego rezultuje postawa konsumenta dotyczy niestety
      rowniez innych dziedzin zycia.

To jest w duzej mierze uwarunkowane "edukacja ekologiczna", ktora podaza
      w slepa uliczke.....
    • kapitan_p_laneta 10.09.11, 20:38
      dorzucam jeszcze firmę "Karton Group" (Australia) - meble z tektury [sic!]

www.facebook.com/pages/Do-Porz%C4%85dku/173007866089958

--
      Sesje zdjęciowe Warszawa
    • Gość: urokdrewna IP: *.bajtbusko.com.pl 22.10.11, 08:52
      Witam
      Meble drewniane są w 100% ekologiczne, są w 100% biodegradowalne, nie zawierają szkodliwych substancji, są obojętne dla zdrowia (nie zawierają alergenów). Przy odpowiednim pozyskiwaniu surowca, w legalny sposób z Nadleśnictw nie wpływają też szkodliwie na środowisko naturalne - regularne nasadzenia.
      Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy, tylko 100% naturalne i ekologiczne meble www.urokdrewna.pl
    • Gość: kleo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.11, 17:56
      Meble ekologiczne mogą być bardzo kreatywne :) Spójrzcie na ten fotel: www.domplusdom.pl/mebel/fotel-z-korka-od-butelki
      Nie miałąbym nic przeciwko takim meblom :)
    • Gość: Lenny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.12, 17:48
      Ja mam meble z meble-galeriaeuropa.pl i super się sprawują. Pozdrawiam
    • Gość: Mira IP: *.ibd.gtsenergis.pl 19.04.12, 13:19
      Osobiście posiadam ekologiczny mebel w postaci stolika kawowego z biokominkiem. Świetne rozwiązanie nawet w niewielkim pokoju dziennym: www.planikafires.com/firelong.html
    • katarzyna.godewska 30.06.12, 20:04
      Ja osobiście zakochałam się w tym kredensie: www.seart.pl/kredens-komoda-bodge-nadstawka-p-3710.html
      Ktoś wcześniej się pytał, dlaczego te meble są ekologiczne, a więc odpowiadam: są ekologiczne, ponieważ wykonano je z drewna z odzysku, a więc pochodzącego ze starych palet, skrzyń, etc. Poza tym są woskowane woskiem naturalnym i klejone specjalnym klejem ekologicznym.
    • natalkanykiel 22.01.18, 10:43
      Hm, może i jestem ignorantką w pewnym stopniu, ale na czym polega ta ekologiczność mebli? Z czego one są tworzone i czy są wytrzymałe? Chętnie dowiem się więcej na ten temat. A tak będąc szczerą, to interesują mnie meble z Chrzanowa od producenta www.vigomeble.pl/ , ale nie jestem pewna tych meli robionych na wymiar. Myślicie, że zawsze się wszystko zgadza, czy trzeba docinać?
    • efkamzu 01.02.18, 10:59
      Nic się nie wyświetla. Teraz ten temat jest bardzo na topie, jestem zainteresowana zmianą mebli, poradźcie coś :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.