Dodaj do ulubionych

Pośrednik zataił, że mieszkanie było po pożarze!

20.06.18, 00:14
WItam,
Otóż spotkaliśmy się z mężem z taką sytuacją, gdzie pośrednik przy oglądaniu mieszkaniu i rozmowie nie poinformował nas o istotnej informacji, a mianowicie że te mieszkanie jest po pożarze(1,5 roku temu). W ogłoszeniu jest napisane, że jest po remoncie, ale nie przyszło nam wcześniej do głowy, że remont był wymuszony przez pożar. Właściciele wyprowadzili się z mieszkania i teraz mieszkają tam ich lokatorzy. O pożarze dowiedziałam się googlując adres mieszkania, natknęłam się na artykuł o pożarze w tym mieszkaniu, nawet jest filmik na YT. Jednak do rzeczy, interesuje mnie informacja, czy jakbym kupiła te mieszkanie bez wiedzy o pożarze czy mogłabym podjąć odszkodowanie z tytułu rękojmi? Mimo wszystko nie skreślam tego mieszkania, ale w moich oczach nie jest już warte tej ceny, która widneije w ogłoszeniu... Co w takiej sytuacji najlepiej uczynić?
Edytor zaawansowany
  • aniask_mama 20.06.18, 14:54
    I co w związku z tym, że był pożar? W jaki sposób to ma wpływ na obecną wartość mieszkania jeśli zostało wyremontowane??? Sama wiedza, że w mieszkaniu był pożar ma się nijak do rękojmi. WADY się mają i to niezależnie od przyczyny.
  • calka87 20.06.18, 19:42
    Obawiam się, że zrobione zostało po taniości, najtańsze materiały i ogólnie właśnie nie wiem co było przyczyną pożaru jeśli np poszło od instalacji czy została wymieniona. Jedyne co powiedział pośrednik to to, że był remont ściany wyszpachlowane i wymalowane i podłogi ułożone. No i przede wszystkich chyba to istotny szczegół, że mieszkanie było po pożarze i choć przydało by się poinformować o takiej historii...
  • kobieta_leniwa 22.06.18, 18:35
    Masz rację o ile pośrednik o tym wiedział. Ale jestem pewna że sprzedajacy o tym nie powiedział! Co do remontu to zależy jaki to budynek, może się okazać że remont podniósł wartość mieszkania. Poza tym zawsze możesz próbować negocjować cenę argumentując pożarem, takie twoje kupieckie prawo.

--
    Uwielbiam dzieci! Szczególnie chłopców! Najbardziej tych w wieku 25 lat
  • calka87 25.06.18, 18:52
    No właśnie o to mi chodzi. Że troszeczkę jest inna wartość już takiego mieszkania. Byliśmy z mężem na rozmowie. Pośrednik nie wiedział o tym pożarze (przynajmniej udał że nic nie wie - cięzko stwierdzić tak naprawdę ). Pożar wynikł od papierosa, instalacja została wymieniona, ale remont po taniości.
    Aha, i czy dużym minusem jest to jeśli mieszkanei nei ma Księgi wieczystej, tzn należy do spółdzielni.?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.