Dodaj do ulubionych

Home Express we Wrocławiu - opinie

07.05.11, 14:43
Witam,

Mam do sprzedania dom we Wrocławiu. Skontaktował się ze mną Pan z Home Expressu. Chce podpisać umowę na wyłączność. Czy ktoś może mi udzielić informacji na temat tej agencji zanim zwiąże się umową? Będę wdzięczny za wszelkie opinie.
Edytor zaawansowany
  • piotrek_woj1 04.07.11, 08:24
    Witam, czy ktoś pracował może w Home Express we Wrocławiu? Zastanawiam się nad złożeniem podania do tej firmy, ale najpierw chciałbym poznać opinie o tej firmie jak się tam pracuje, jak płacą itd...
  • mis_men0 17.07.11, 22:05
    hej, podobnie: ma ktos jakieś informacje na temat home express ? zarobki, sposób pracy, atmosfera ?? Z góry dziękuje za odpowiedzi.
  • magda_zaja_1968 12.11.15, 21:12
    Treść postu jest niedostępna.
  • 2romki 28.11.11, 19:34
    Obojętnie u kogo, umowa na wyłączność to najgorsza rzecz dla sprzedającego. Nie polecam takiej formy wiązania się z pośrednikiem. Wyciśnie najwięcej ze sprzedającego i kupującego często sprzedając lokal po zaniżonej cenie.
  • alejaja202 01.12.11, 14:16
    Zadziwiające. Wszędzie na świecie właściciele nieruchomości podpisują umowy na wyłączność tylko u nas wyłączność to jakieś "naciąganie" klienta.Nie chcesz pośrednika sprzedaj sam .
    A tego "wyciskania" sprzedającego i kupującego to już w ogóle nie rozumiem. Zaniżona cena? przecież to sprzedający decyduje ,że sprzedaje za taką cenę czy czeka.
  • 2romki 03.12.11, 04:20
    Co to "wszędzie na świecie" to wyrocznia dla dobra klienta? Najlepiej sprzedaje się równolegle z i bez pośrednictwa. Można łatwo negocjować upusty z prowizji.
  • janusss 21.04.14, 22:43
    oczywiscie ze wszedzie w normalnym swiecie podpisuje sie umowe na wylacznosc , inaczej to sen wariata , robota za free.
  • cooking6 23.01.15, 09:56
  • nchyb 27.10.12, 13:58
    > Zadziwiające. Wszędzie na świecie właściciele nieruchomości podpisują umowy na
    > wyłączność tylko u nas wyłączność to jakieś "naciąganie" klienta.

prawdziwie by było gdybyś napisała:
    - Zadziwiające. Wszędzie na świecie CZASAMI właściciele nieruchomości podpisują umowy na
    wyłączność tylko u nas wyłączność to jakieś "naciąganie" klienta.

Wcale nie obowiązuje tylko i wyłącznie ta wyłączność. To się zdarza w wielu krajach, ale wcale nie jest obowiązkowe i najczęściej spotykane...
  • janusss 21.04.14, 22:40
    TO SA mechesy , przeciez umowa na wylacznosc to podstawa byznesu .
  • ansansyr 04.12.11, 12:57
    2romki napisał:
    >Wyciśnie najwięcej ze sprzedającego i kupującego często sprzedając lokal po zaniżonej cenie.

Sprzedaż po zanizonej cenie to chyba z korzyścią dla kupujacego ?
    2romki czy uważasz inaczej ?

i wytłumacz mi dlaczego posrednik miałby byc zainteresowany zaniżaniem ceny sprzedaży skoro jego prowizja to pewien procent od ceny sprzedazy ?
  • 2romki 04.12.11, 13:06
    Pośrednik dąży do szybkiej finalizacji transakcji. Różnica w prowizji wynikająca z niskiej ceny nie jest tak istotna. Poza tym około 40-50% klientów bn pochodzi z "ulicy", nie z ogłoszeń internetowych. Podpisując umowę na wyłączność znacznie ograniczamy ilość potencjalnych klientów.
  • ansansyr 04.12.11, 19:10
    2romki nie odpowiedziałeś na moje pytania
    powtórzę więc - wytłumacz mi dlaczego uważasz , ze sprzedaż po "zaniżonej cenie" jest niekorzystna dla kupującego
    gdzie tu logika ?
  • 2romki 04.12.11, 21:31
    Sprzeda po zaniżonej, ale zażąda większej prowizji. Nikt rozsądny nie podpisze umowy na wyłączność i z tego co widzę zdarzają się one dość rzadko.
  • alejaja202 06.12.11, 12:31
    Oj 2romki: 1. pośrednik umawia się o wynagrodzenie i ma to wpisane w umowę ,którą również ma sprzedający czy kupujący i tyle ma sprzedający czy kupujący zapłacić bez względu za jaką kwotę sprzeda czy kupi jego klient nieruchomość. Już widzę oczami wyobraźni jak kupujący czy sprzedający płaci jakieś większe pieniądze niż ma zapisane w umowie. Mniejsze oczywiście jak najbardziej - takie żądanie jest na porządku dziennym.
    2. pośrednicy za wykonaną pracę otrzymują WYNAGRODZENIE a nie prowizję. Pośrednik nie ma udziału w zyskach swego klienta/zamawiającego.
  • 2romki 31.12.11, 22:33
    Idę do pośrednika i chcę kupić upatrzone mieszkanie. On mówi, najpierw umowa na 3,6% brutto. Nigdzie indziej pan tego mieszkania nie kupi, mam je na wyłączność. Tak to działa.
    Pomijam zupełnie fakt, że umowa na wyłączność to znaczne ograniczenie liczby potencjalych kupców. Dzisiaj w około 90% transakcji sprzedający i kupujący zostawiają pieniądze u tego samego pośrednika. Bardzo złe rozwiązanie dla obu stron. Wymarzona sytuacja dla pośrednika, no może za wyjątkiem nieruchomości "niesprzedawalnych".
  • alejaja202 02.01.12, 11:08
    Jak nie chcesz aby pośrednik kasował obie strony transakcji to zastrzegasz w umowie posrednictwa w sprzedaży ,że ma reprezentować tylko Ciebie.
    Albo kupując idziesz do pośrednika i żądasz aby Ci szukał ofert u innych pośredników i sprzedających i reperezentował tylko Ciebie.

A tak nawiasem w 99,9 % umowów pośrednictwa jest zapis ,że zamawiający usługę godzi się na reperezentowanie drugiej strony transakcji. Więc zamiast wymyślać jakieś teorie spiskowe skorzystaj z przysługujacego Ci prawa i zażądaj odpowiedniego zapisu w umowie.
  • 2romki 02.01.12, 15:30
    Po co? Wystarczy, że nie podpisuję umów na wyłączność.
  • alejaja202 02.01.12, 16:30
    Na wyłączność czy bez wyłączności to w umowie masz ,że się zgadzasz na obsługę drugiej strony transakcji.
  • zooolw 28.03.13, 17:20
    Czy Pan alejaja202 pracuje dla homeexpress ?
  • alejaja202 01.04.13, 13:21
    Nie .Pracuję na drugim końcu Polski.A wyłączność uważam za najlepsze rozwiązanie zarówno dla pośrednika jak i zamawiającego - i to tego który sprzedaje jak i tego który kupuje.
  • janusss 21.04.14, 23:15
    ale walisz w bambooko agenta ktory dla ciebie lata i probuje sprzedac .
  • kasiac45 12.12.11, 10:54
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • wroclawianin57 28.02.14, 10:49
    Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług świadczonych przez Home Express i Ich współpracowników. Biuro nieruchomości godne polecenia. Pomagają w dokonaniu wszelkich formalności oraz sprawnym i terminowym załatwieniu transakcji. Miła i fachowa obsługa, dyspozycyjni, kompetentni i pomocni w rozwiązaniu wszelkich problemów. Jeszcze raz gorąco polecamy i dziękujemy całemu zespołowi za bardzo dobrą współpracę.
  • express20 23.10.12, 15:41
    Nigdy nie podpisuj na wyłączność żadnej umowy a na pewno nie z Home Expressem!!
  • 2kupujacy 23.10.12, 18:08
    Nigdy wiecej nie skorzystam z uslug tego biura!!! Totalny brak profesjonalizmu !!
  • seinheiser 04.01.13, 21:04
    Jak najdalej uciekać od tego biura !
  • rak0123 09.11.13, 10:42
    Odradzam współpracę z Home Express osoby czujące się pokrzywdzone proszę o kontakt 514 905 822 .Sporządzamy pozew zbiorowy.
  • edibuch 25.04.14, 14:22
    Czy sprawa z home express jest aktualna ?
  • askawro 17.07.14, 16:35
  • bezpocztyonline 05.03.14, 09:59
    Niby nic dziwnego, sieciówka to sieciówka, rotacja, jak wiadomo duża.

A nowi, jak to nowi, udają na forum "zadowolonych klientów", nie wiedząc, że zadowoleni klienci nigdy nie zaglądają na forum o pośrednikach (bo i po co)?
  • bardzo.zadowoleni 28.03.14, 20:20
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • cooking6 29.01.15, 22:55
    piekne bajki......duze doswiadczenie...to chyba pisze sam pan wlasciciel informatyk co wiekszosc negatywnych postow usowa:)
  • panibeata3 30.01.15, 18:40

Odradzam jakakolwiek wspolprace z ta firma......nawet jak ksiadz pochwali to nie skorzystam
  • panibeata3 30.01.15, 18:37
    witam

Odradzam jakakolwiek wspolprace z ta firma......nawet jak ksiac pochwali to nie skorzystam
  • xxx.xxx.x1 17.09.15, 11:56
    Dokładnie, kompletny brak kompetencji. Gdy pytasz o konkretne mieszkania czy są i czy można je zobaczyć owszem nie ma problemu zapraszamy, gorzej jak dojedziesz na miejsce... Nikogo pod biurem nie ma, pan sobie o nas zapomniał albo z góry założył, że nie przyjedziemy, po 30 min przysyła kogoś innego... A Pan/Pani nie pokaże ci upatrzonych przez klienta mieszkań bo dawno ich nie ma ale w zamian jest coś "podobnego". Totalny chaos i improwizacja. Złe adresy wpisywane w umowie, potem trafiamy do Pani, która wcale nie chce sprzedać mieszkania. Na koniec na nas nakrzyczano, że jak nam się nie podoba bieganie po piętrach i szukanie numeru mieszkania to wcale nie musimy oglądać dalej... bo my w ten sposób chcemy dokuczyć pośrednikowi. Ostatecznie przedstawiciel tego biura się obraził nie zobaczyliśmy ostatniego mieszkania, które również było w umowie. Gdy na koniec chcieliśmy rozwiązać umowę to usłyszeliśmy: "ja teraz nie mam czasu, mam innycntów " , z ironicznym uśmiechem na twarzy "i tak tego bez nas nie kupicie" i na do widzenia "współczuje panu takiej rodziny". No to jaka jest kultura osobista, nastawienie na klienta i kompetencja to sami państwo wywnioskujcie...
  • agnies-zka85 29.09.15, 12:32
    Hmm. To może dla odmiany polecę inne biuro nieruchomości, z którym współpracowałam zarówno przy sprzedaży jednego mieszkania jak i przy kupnie nowego mieszkania. Co mogę powiedzieć - agenci, którzy prowadzili mój interes, zawsze byli punktualni, zawsze byli życzliwie nastawieni do moich klientów i też bardzo pozytywnie wspominam tę współpracę - zero problemów na mojej głowie, mogłam spokojnie zająć się swoimi tematami. Z mojego nowego mieszkania jestem bardzo zadowolona, bo nie tyle że mieszkam w dobrej lokalizacji (Krzyki), ale i trafiłam dzięki biurze nieruchomości Verso na znakomitą pod względem cenowym ofertę.
  • magda_zaja_1968 12.11.15, 21:16
  • jannowak211 11.04.18, 11:24
    Niepoważna agencja. Opinię pisze o całej agencji, ponieważ pośrednicy nawet się nie przedstawiają w ofertach tylko podają numer telefonu. Podobnie po odebraniu się nie przedstawiają, ale się nie dziwię patrząc jak wygląda współpraca z nimi… Szczególnie negatywnie mogę się wypowiedzieć o Panu pod numerem 500 600 159. Brak mi słów, ale postaram się opisać sytuację… Szukałem mieszkania indywidualnie. Zadzwoniłem w sprawie oferty, dodzwoniłęm się do Pana. Było to moje pierwsze spotkanie z nim. Umówiliśmy się, oczywiście bez podania adresu tylko gdzieś pod sklepem. Spóźnił się 15 min. Na dzień dobry znowu się nie przedstawił tylko chciał odemnie dowód osobisty, żebym wypełnić umowę pośrednictwa. Stał zagadywał, nie dawał czasu się skupić na przeczytaniu. Prowizja ~4% bez negocjacji. Po podpisaniu powiedział gdzie jest mieszkanie, wsiadł do samochodu i podjechał sobie pod nie. Do mieszkania nawet z nami nie wszedł. Kolejna nasze spotkanie podobnie. Znalazłem ofertę osobiście, dodzwoniłem się do Pana, umówiłem, spóźnił się ponad 15min, umowa na kolanie i oglądanie mieszkania. Najgorsza jednak była sytuacja ze znalezioną inną ofertą. Znalazłem ofertę od bezpośredniego sprzedawcy, którą obejrzałem. Później znalazłem ofertę od tego Pana z identycznym opisem i ceną, ale zupełnie innymi zdjęciami. Okazało się, że to ta sama oferta… Co lepsze pomijając kompletnie inne zdjęcia z oferty, wg właściciela mieszkania Pan nawet nie miał zgody na pośrednictwo. Oczywiście nie przeszkadzało mu to w wystawieniu mieszkania z innymi zdjęciami, takim samym opisem i podpisaniem umowy pośrednictwa z osobą zainteresowaną, a potem pokazaniem innego mieszkania…

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.