Dodaj do ulubionych

Nie polecam!!! - agencja AZielińska w Poznaniu

14.07.10, 10:54
Piszę, bo wczoraj bardzo zdenerwował mnie pośrednik. Chcielibyśmy
kupić mieszkanie - cena jest do dogadania, ale pośrednik rząda
takiej prowizji, że szok!! W przeciągu kilku miesięcy podpisaliśmy
jakieś 20 umów pośrednictwa...wszędzie 1-1,5%, a oni chcą 2,5%
netto....za co????? pokazanie 3 razy mieszkania + pójście do
notariusza?? Zadzwoniłem do właścicielki firmy dlaczego mają tak
abstrakcyjne stawki...odpowiedz: "skoro agent tak powiedział to tak
jest." Negocjacje???...porażka!!! Myślałem, że lepiej jest zarobić
trochę mniej niż w ogóle, ale może nie mam racji...
Edytor zaawansowany
  • 14.07.10, 12:52
    Ciężko jest dyskutować z takimi argumentami.
    Jakiś czas temu pojechałem do mechanika z zepsutym samochodem. Otworzył maskę, tu zaglądną, tam przekręcił i za chwilę wszystko grało.
    Byłem zadowolony, do póki nie powiedział mi że za "naprawę" chce 100zł
    Mówię mu "Panie, ale pan tylko jakąś śrubę przekręcił i chce pan tyle pieniędzy??" Odpowiedział mi- "Jakby Pan wiedział jaką śrubkę i jak trzeba przekręcić, nie przyjeżdżałby pan do mnie. Ja nie po to uczyłem się nocami, żeby teraz robić charytatywnie. Mógł pan jechać grzie indziej, ale zamiast tzw. przekręcanie śrubki- oni wymieniliby panu cały element, za 3 razy tyle".
    Podobnie jest z lekarzami, notariuszami, prawnikami.... oraz z Pośrednikami.
    Dla ciebie to "pokazanie 3 razy mieszkania + pójście do notariusza" mogło wiązać się z całym zakresem działań o których niestety nie wiesz- Poza tym jak wspominasz byłaś u wielu Pośredników i podpisałaś masę umów tzw "otwartych"- co wiąze się dla tych Pośredników z sytuacją w której muszą zainwestować czas i pieniądze bez gwarancji zarobku- także owo ryzyko rekompensują sobie poprzez prowizję. Wyobraź sobie 20 klientów z umowami otwartymi w jednym biurze nieruchomości. Każdego stara się traktować równo, z każdym jeździ oglądać mieszkanie, w każdą ofertę inwestuje swoje pieniądze bez żadnych gwarancji, że osiągnie zysk.

Poza tym- jeżeli popisywałeś umowę pośrednictwa, miałeś przecież ustaloną wysokość wynagrodzenia, więc nie rozumiem twojego zdenerwowania. Jeżeli zgodziłeś się na taką a nie inną marże - do kogo masz pretensję??
    Czy podpisując umowę z jakimś innym podmiotem (np. z bankiem) to po udanej transakcji też "psioczysz" na internecie na ten podmiot??

A kolejną kwestia jest to, ze łatwo namierzyć ciebie jako autora "paszkwilu". powinieneś się długo zastanowić zniesławiając imiennie jakiekolwiek biuro- nie wiem jak oni, ale ja bym cię oskarżył za zniesławienie.

• 14.07.10, 13:02
    nie psioczę w internecie na inne tematy. Sprawę "prowizji"
    zostawiliśmy do negocjacji - nie ustalaliśmy na początku jej
    wysokości. Skąd mogłem wiedzieć, że chcą jeszcze raz tyle niż
    pozostałe biura?????????????
    Smieszne jest to, że chętnie kupiłbym to mieszkanie, ale skutecznie
    Pośrednik mnie zniechęcił. Kontaktowałem się wczoraj z innym
    pośrednikiem w tej sprawie i powiedział, że nie jestem pierwszą
    osobą, która "żali" się na tą agencję
  • 14.07.10, 14:02
    Hmm trochę to enigmatyczne.
    Jak podpisałeś umowę o pośrednictwo bez wpisania wysokości wynagrodzenia
    Pośrednika??
    Jak kupujesz samochód to najpierw używasz go, a potem diler każe ci płacić za
    niego w wysokości przez was "nie do końca ustalonej"?? Trochę to dziwne.

Jeżeli chodzi o "żalenie" się innej agencji- to wiesz....to jest jakby
    konkurencja, więc trochę mnie to nie dziwi..

Może niesłusznie założyłem, że Pośrednik jest w porządku, ale z twojego opisu
    nie dostrzegam złamania zasad etycznych. Jeżeli nie ustaliliście wysokości
    prowizji to równie dobrze mógłby "walnąć z grubej rury" 10%. a co??
    Z drugiej jednak strony, jeżeli w umowie nie macie wpisanej kwoty wynagrodzenia,
    to domagaj się spełnienia warunków umowy bez uwzględnienia wynagrodzenia!!
  • 14.07.10, 22:45
    Lukabrazzi, świadomie wpuszczasz go w maliny, czy żartujesz?

W umowie musi być wskazane wynagrodzenie. Jeśli nie jest wskazane, to w miejsce
    nie wskazanego wynagrodzenia wchodzi - w tym przypadku - wynagrodzenie w
    wysokości stosowanej rynkowo za usługę pośrednictwa przypadku sprzedaży.

Ustali je sąd najpewniej zwracając się do stowarzyszenia lub do kilku biur z
    prośbą o informację, w jakiej wysokości pobiera się wynagrodzenie za usługę...

--
    bezpocztyonline
  • 15.07.10, 07:51
    bezpocztyonline masz oczywiście w pełni rację.
    Nie mogłem opanować swojego wrodzonego szelmostwa :)

• 16.07.10, 00:02
    jezeli dochodzi do sądu, a w umowie nie ma wpisanego wynagrodzenia,
    to sąd zasądzi prowizję zwyczajową a to jest 3 % + vat ,ale jakoś
    nie wierzę w to że nie była ustalana prowizja , nawet ustnie
  • 08.03.15, 11:47
    Ja również nie polecam !!! Kupowaliśmy nieruchomość, załatwialiśmy notariusza, obskoczyliśmy banki, a ta agencja sprzedała nam nieruchomość za naszymi plecami w momencie gdy mieliśmy rezerwację. Porażka... Z takim traktowaniem jeszcze się nie spotkaliśmy nigdzie. Na temat podejścia Pani Zielińskiej, nie będę się wypowiadać...
  • 01.04.16, 17:27
    Również stanowczo odradzam jakąkolwiek współpracę z tą agencją nieruchomości i szczególnie właścicielką panią Anną Zielińską. Jest ona bardzo niemiła w kontaktach, klienta traktuje jako zło konieczne, jak obieca, że oddzwoni, to można być pewnym, że tego nie zrobi. Umówienie się na oglądanie mieszkania, to droga przez mękę. Ponadto żąda od kupującego prowizji znacznie wyższej niż inni pośrednicy, a bez akceptacji jej wygórowanej oferty i podpisania umowy nie można dostąpić zaszczytu obejrzenia mieszkania.
  • 14.05.16, 15:43
    Nie polecam współpracy z biurem nieruchomości AZielińska w Poznaniu.
    Teraz mogę spojrzeć już na całą sytuację z dystansu, ponieważ kupiliśmy z mężem mieszkanie i odebraliśmy klucze. Niestety, współpraca z właścicielką p. Zielińską to była droga przez mękę - wykazała się ona skandaliczną nieznajomością podstawowych kwestii dotyczących sprzedaży nieruchomości. Nie wspomnę już o jakimkolwiek pojęciu na temat programu MDM. Mimo wskazówek naszych i doradcy kredytowego, umowa przedwstępna okazała się mieć sporo braków. Potrzebne były aneksy do umowy, które już w biurze okazały się być błędne i właściwie pozbawione sensu (podane były złe kwoty itd... Nawet dla nas, małżeństwa, które pierwszy raz kupuje mieszkanie, nie miały one absolutnie żadnego sensu - a następnego dnia aneksy miały trafić do banku... Gdyby p. Zielińska wysłuchała naszego doradcy kredytowego i dobrze sporządziła umowę przedwstępną, aneksy nie byłyby do niczego potrzebne).
    Kontakt telefoniczny również utrudniony - nigdy nie wiadomo czy właścicielka oddzwoni.
    Pozostaje jeszcze kwestia prowizji dla biura. Kupując mieszkanie przez pośrednika oczywiście liczyliśmy się z prowizją. Płacąc pośrednikowi spodziewaliśmy się jednak jakichkolwiek standardów obsługi i zwykłego słuchania naszych sugestii - nic z tych rzeczy.
  • 10.05.17, 13:20
    Ja mogę polecić bardzo kompetentnego pośrednika w Poznaniu - pan Marcin z biura twoj-posrednik.pl na Chwaliszewie. Sprzedawałam z mężem mieszkanie po teściach, które miało straszny bałagan w dokumentach, na szczęście pan Marcin bardzo szybko wszystko uporządkował i mieszkanie sprzedało się w ciągu miesiąca.
    Jeszcze raz bardzo dziękuję za fachową pomoc!
  • 10.07.17, 10:53
    Zgadzam się całkowicie! Mi Pan Wilczyński pomagał przy kupnie mieszkania i wykazał się ogromną wiedzą w zakresie nieruchomości oraz poprawności sporządzenia dokumentów, dzięki czemu wszystko przebiegło bardzo sprawnie.
  • 10.12.17, 12:43
    Dlatego warto wcześniej popytać znajomych, które biuro polecają i kierować się tą opinią. Mi wszyscy polecali pana Wilczyńskiego z biura Twój Pośrednik i nie żałuję wyboru - wszystko przebiegło sprawnie, mieszkanie sprzedało się w miesiąc.
  • 13.12.17, 23:09
    Panie Wilczyński przestań już pan pisać o sobie wszędzie te pochwały bo to żenada

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.