Dodaj do ulubionych

jak wybrać notariusza?

28.10.08, 12:39
witam
mam niedlugo podpisac umowe kupna mieszkania na rynku wtornym i w
zwiazku z tym musze wybrac notariusza. ale kompletnie nei mam
pojecia czym sie kierowac. czy isc do pierwszego lepszego? nie mam
zadnego znajomego ani poleconego. jak sie za to zabrac? w jaki
sposob negocjowac stawke?
Edytor zaawansowany
  • izba.notarialna 28.10.08, 15:25
    W zasadzie nie ma znaczenia jakiego notariusza Pani wybierze, bo
    każdy powinien dokonać czynnosci z zachowaniem należytej
    staranności; zwykle kierujecie się Państwo wysokością pobieranej
    przez notariusza taksy co nie zawsze jest dobrą wskazówką, ustalenie
    wysokości taksy notarialnej, która powinna uwzględniać nakład pracy
    powinno nastąpić w czasie rozmowy informacyjnej a nie przez telefon;
    może Pani spróbować umówić się w 2 - 3 kancelariach na rozmowy
    informacyjne i wybrać tego notariusza który według Pani oceny
    najdokładniej wyjaśni Pani wszelkie wątpliwości i będzie budził Pani
    zaufanie - to rzecz bardzo subiektywna

• dorottiss 28.10.08, 16:18
    ja mam chyba nieskomplikowana sprawe, wiec chyba wezme pierwszego
    lepszego.

ale dziekuje za odpowiedz.
  • rikard82 31.08.13, 10:18
    polecam najpierw poczytać opinie o notariuszach opinie o notariuszach
  • kolega1975 26.09.13, 17:45
    Stawki notariusza są "odgórne". Może oczywiście zrobić jakiś rabat, ale raczej praktykuje się to przy większej ilości aktów notarialnych. Kogo wybrać? Porozmawiaj ze znajomymi ze swojego miasta.
    --
    notariusz Wrocław
  • ypsilon888 17.02.14, 11:10
    dokładnie. Najlepiej korzystać ze specjalistów z polecenia znajomych, nie ważne czy to chodzi o notariuszy, lekarzy czy prawników. Zawsze to ktoś sprawdzony. Ja trafiłem właśnie dzięki znajomym do Bukowskiego w Rudzie, który okazał się naprawdę dobry.
  • pablo.990 04.12.13, 06:36
    generalnie to poszukaj dobrego notariusz na www.wybierzprawnika.info/
  • urszula.mm 10.01.14, 05:49
    najlepiej to wybrać notariusz z polecenia, od swoich znajomych. Wtedy masz większą pewność, że będzie dobry. Ja ostatnio miałam przyjemność korzystać z usług pana szczęsnego na Norwida. Bardzo kompetentny człowiek,od razu wykłada kawę na ławę.
  • karolovy4646 09.02.14, 23:04
    zgadzam się. Lepiej wybrać notariusza z polecenia (od znajomych, rodziny). Wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że trafisz na dobrego.
  • bianka29 09.04.14, 14:58
    najlepiej popytac wśród zaufanych znajomych u którego korzystali i polecają, sprawdzić jego stronę internetowa, podpatrzeć co i jak realizuje. Ja w taki sposób znalazłam dobrego notariusztorun.info - rzetelny człowiek.
  • czapla_tera 25.04.14, 12:46
    Ja mam zaufanego notariusza, swój gabinet mają w Krakowie , korzystam z większości usług tej kancelarii i jeszcze się nie zawiodłam www.notariuszkarczewska.pl/. Wiadomo ,że dobrze, jest trafić na pracowników ,którzy dokładają wszelkiej staranności i zaangażowania w swoją pracę, ja naszczęście na taką trafiłam
  • ajsza9 06.05.14, 15:12
    No, moim zdaniem to też najlepsze rozwiązanie,zeby popytać znajomych. Ja jak potrzebowalam notariusza to wlasnie pytalam przyjaciółek i bardzo dobrze mi poleciły :)
  • zawze 21.05.14, 16:34
    Dobry notariusz to nie zawsze tani notariusz, jak wielu często myśli. Warto zadzwonić, dowiedzieć się jaka jest stawka i jak będzie wyglądać czynność.
  • mymszon 24.06.14, 20:59
    Po pierwsze nie ma tanich notariuszy. Po drugie ten www.katowicenotariusz.pl, który bierze mniej jest tak samo dobry, jak taki który ma maksymalne stawki. Raczej nie słyszy się o notariuszach, którzy popełniają błędy w sztuce. To jest bardzo logiczny zawód, oparty na niezmiennych zasadach.
  • barfly77 22.07.14, 09:23
    Ja chodzę do pani notariusz www.notariuszantkowiakirena.pl - www.notariuszantkowiakirena.pl Istnieje od końca lat 90, więc posiada cenne doświadczenie, które w tym zawodzie jest bardzo ważne. Mimo to zawsze jestem mile obsługiwana i worka złota tam nie zostawiam.
  • han_ka3 05.06.14, 13:39
    Dokładnie czasem dobry notariusz kosztuje troche wiecej, ale po cenniku nie warto podejmowac decyzji. korzystalam z polecenia z notariusza notariusz-balas.pl/ i jestem zadowolona.
  • moje_78 12.06.14, 11:24
    a ja polecam notariusza w Mikołowie
  • swag.ger 08.08.14, 11:50
    Jeśli nie możesz liczyc na znajomych, musisz zrobic rozeznanie wśród biur notarialnych. Jedynie to mi przychodzi do Glowy. im większe doświadczenie tym lepiej. Nie zmuszam, ale jedynie sugeruje kancelarią notarialną Anny Karczewskiej , www.notariuszkarczewska.pl/. Swego czasu korzystałem z jej usług, duża pomoc, wielkie doświadczenie.
  • arek.kowalczyk10 03.07.18, 22:00
    Weź kogoś kto cieszy się dobrą renomą. Jeśli szukasz w Krakowie, mi znajomi polecili kiedyś Annę Zegadłowicz. Sprawny kontakt, generalnie polecam.
  • spining 27.07.18, 11:38
    warto zasięgnąc opinii ludzi - który notariusz się specjalizuje i w czym. Co do kupna mieszkania czy sprzedaży to ja polecam Ci notariusz Warszawa Śródmieście
    Jeżeli chodzi o negocjacje stawki - zwyczajnie trzeba się spytać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.