Dodaj do ulubionych

Na co zwrócić uwagę kupując domek

06.12.17, 21:57
Jestem w trakcie kupna działki zabudowanej budynkiem rekreacyjnym. Księga wieczysta nie zawiera informacji dotyczącej budynku. Jakich dokumentów powinnam żądać od dotychczasowych włascicieli aby ustalić czy dom jest postawiony "legalnie". I jeszcze jedno - Sprzedający poinformował mnie, że dom ma trzech właścicieli - w KW istnieje informacja o dwóch. Czy to możliwe i zgodne z prawem, że trzecia osoba jest tylko współwłaścicielem domu?
I jeszcze jedna kwestia. Na działce jest też rozpoczęta nowa budowa. Budynek stawiano legalnie na podstawie zatwierdzonych planów. Na razie nie mam pomysłu co począć z tą niedokończoną inwestycją, ale jeśli kupię działkę to będę zmuszona w końcu podjąć jakieś kroki. I tu rodzi się szereg pytań.
1. Czy mogę zburzyć budynek samowolnie, bez jakichkolwiek pozwoleń?
2. Czy jeśli zdecyduję się przekształcić go na budynki gospodarcze nie dobudowując (jak jest to było w planach piętra) to muszę mieć na to nowe plany?
3. Jeśli nie to czy za budynki gospodarcze będę musiała płacić podatek taki jak za budynek mieszkalny, który był w planach?

Będę wdzięczna za każdą wskazówkę - w sobotę chciałabym podpisać umowę przedwstępną i zostawić zadatek. Dom i działka są piękne i jest już inny chętny, ktòry tylko czaka aż zrezygnuję aby dać niższą cenę
Agnieszka
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.