Dodaj do ulubionych

Jakie okna wybrać?

29.08.08, 20:52
Siostra buduje dom, jest na etapie zakladania okien. Niestety
pogubila sie w ofertach zupelnie. Drewniane czy pcv? Przyciemniane
czy nie? itp, itd? Prosze podzielcie sie doswiadczeniami, moze
dzieki temu uda jej sie na cos zdecydowac
Edytor zaawansowany
  • katharsis.1 03.09.08, 09:22
    Pcv są lepsze, ale tylko porządnej firmy. Niech twoja siostra
    poszpera sobie na stronach Oknoplastu albo Avante, albo jeszcze
    innego wiodącego producenta i na pewno coś wybierze. Znajomy
    montował niedawno okna Avante i nie narzeka
  • Gość: Darek IP: *.adsl.inetia.pl 31.10.08, 18:39
    Co powiesz na temat okien Avante firmy Makarski
  • Gość: Raf4 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.08, 19:38
    Ja mam okna drewniane firmy Urzędowski i bardzo żałuję. Po pierwsze
    to wszystkie poza jednym były w innym kolorze. Po drugie bardzo
    długi okres realizacji zamówienia. Po trzecie okna drewniane w
    zasadzie nie powinny być montowane przed tynkowaniem - nie lubią
    wilgoci. Po prostu wypaczają się, wymagają konserwacji. No może
    jedno na plus to to, że można je malować. Teraz na pewno wybrałbym
    okna PCV ale dobrej firmy.
  • Gość: laura IP: *.dynamic.chello.pl 21.03.14, 22:12
    też słyszałam źle o oknach drewnianych. paczą się, blakną, trzeba co jakiś czas malować. ja mam pcv z okleiną drewnopodobną i naprawdę nie narzekam, sąsiedzi wzięli podobne z tej samej firmy i też są zadowoleni
  • mirrabeleczka 21.03.14, 19:37
    Moi rodzice zamówili okna Avante do całego domu i sa zadowoleni.
  • drewdom6 16.01.16, 23:52
    Ciekawe jak długo będą się cieszyć... Ja niestety jestem bardzo zawiedziona pi kilku latach po prostu nawieszają sie i są bardzo nieszczelne!!!NIE WARTE TEJ CENY!!!!
  • Gość: sashka IP: 5.174.126.* 12.05.14, 14:10
    Do polecanych firm mogę polecic www.bojar.com.pl/ swego czasu zamawiałam u nich szyby, byłam zadowolona z usług i wyceny, maja szeroki asortyment i bogate doświadczenie, wiec na pewno pomoga !
  • 1klassa 13.05.14, 12:25
    Jeżeli tylko ma fundusze to drewniane.
  • drewdom6 16.01.16, 23:48
    Nie wybrałabym po raz drugi okien AVANTE!Po kilku latach użytkowania są do wyrzucenia !!Po prostu są nieszczelne ,wieje przez nie ,czegoś takiego się nie spodziewałam !Nakleją nalepkę hologram na szybie ,że niby takie oryginalne a to po prostu BADZIEW !!!
  • drewdom6 16.01.16, 23:50
    Nie kupować okien AVANTE to okna beznadziejne po kilku latach wieje przez nie ,przechodzi aż szron ,nawieszają się!!! Szkoda wyrzuconych pieniędzy w błoto -odradzam każdemu!!! płaci się pieniądze za hologramik na szybie -nie wiem po co on tam jest...
  • ondrzejs 18.01.16, 23:32
    Trudno wypowiadać się w Pana konkretnym przypadku, natomiast ja uważam, że z oknami to jest tak, że połowa sukcesu to jakość samych okien, ale druga połowa to jakość montażu. I tu może leżeć Pana problem, ponieważ często jest tak, że kupujemy drogie okna, a zapominamy o dobrym montażu.
  • malczik63 23.01.16, 13:16
    przerabiałam to. Teraz wydając kilka tysięcy na stolarkę, bo dobra jakość to też koszty, zainwestowałabym w najlepszych fachowców znających się na dobrym montażu. Kropka :-)
  • darek-ando 18.01.16, 22:39
    Jeśli masz kasę to wybierz okna drewniane (może przekona cię artykuł zbudujmydom.pl/index.php?page=stolarka-okienna-drewniana-czy-pcv ).
    Droższe, ale po latach łatwo można je zeszlifować i ponownie przelakierować, a okna pvc można jedynie wymienić na nowe - nie wierz w te nowoczesne farby do pvc, w praktyce po 2-3 latach może ona pękać, szczególnie jeśli okna są w miejscu mocno wilgotnym, np. blisko lasu itp.
  • malczik63 28.01.16, 16:07
    producent to jedno, drugie, żeby dobrze wybrać ekipę montażową, która te okna sprawnie i fachowo zamontuje.
  • malajkat7 31.01.16, 08:08
    Wiem, że dobry produkt i dobra ekipa montażowa to podstawa. Tylko jak tego dokonać? O ile z wyborem dobrego produktu jestem mi nieco łatwiej... o tyle czym się kierować, wybierając ekipę, która wie co doby montaż?
  • mario688 06.11.18, 11:32
    przede wszystkim liczyłbym na polecenia, skoro w paru miejscach zrobili dobrze to u Ciebie również powinni zrobić dobrze ;) np. moją sprawdzoną firmą jest domexpruszcz.pl/pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.