Dodaj do ulubionych

Podkład pod panele

28.06.08, 10:18
Witam

Jaki jest najlepszy podkład pod panele ? Podłoga na którą będę układał panele
posiada małe nierówności. Zastanawiam się nad korkiem o grubości co najmniej 4
mm. Jest coś lepszego ?
Edytor zaawansowany
  • 1adozet 28.06.08, 11:23
    małe - tzn jakie ? i nierówności w płaszczyźnie czy doły i góry ? i jakiej klasy
    (grubości) panele ?
  • forest21 28.06.08, 15:53
    Panele chce położyć na deski, które są tak mocno zniszczone, ze nie nadają sie
    do cyklinowania. Nierówności są na łączeniach desek ok 2 do 4 mm. Panele są
    grubości 8 mm
  • Gość: XXX IP: *.infinity.net.pl 28.06.08, 16:10
    W sprzedaży są specjalne zielone płyty pod panele , mam i jest dobrze
  • forest21 04.07.08, 19:53
    Lepsze na podkład są płyty piankowe czy eko-płyty ?
  • rzeszow3210 09.07.08, 20:56
    Każdy producent swój towar chwali.Najtańszym rozwiązaniem jest zakup najtańszej
    pianki i położenie jej w 2-3 warstwach.Możesz też być trendy i kupić płyty z
    korka...albo te grubsze z pianki
    --
    kubus012@gmail.com
  • wikula7 13.07.08, 13:22
    NIE powinno się układać podkładu na podkład. Dobrym podkładem wyrównującym jest
    PIANOMAT
    --
    Mariusz
    www.paneleiwykladziny.e-biznes.org
  • Gość: Mazurskie Centrum IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.07.08, 09:52
    Panowie.. Jak czytam te opinie to włos sie jezy... Moja bogata
    wiedza na ten temat pozwala mi na opis podkładów o których tu jest
    mowa-
    korek- material naturalny, ale..- bardzo szybko sie wykrusza i
    łamie, po 2,3 latach jezeli posadzka jest krzywa zuzywa sie i
    podłoga zaczyna sie "uginać".
    ekopor- "zielone maty" to samo co przy korku, ,ale dodatkowo
    kiepsko sie zachowuje gdy podłoga zostanie zalana, (np przy
    balkonie) puchnie i nawet moze gnić.
    izoflor- maty z polietylenu
    (najlepsze i najbardziej uniwersalne) 3mm- i 5mm. tansze o kilka
    złotych od wczesniejszych podkladow. nie ugniataja sie i dobze
    zachowuja sie na krzywiznach. niektore sa robione pod ogrzewanie
    podłogowe.
    - zwykla pianka- demontowalem podłoge ostatnio, gdzie cztery lata
    wczenij byla montowana podloga na tym podkladzie. pianka miala
    gruposc gazety.. utlenila sie. takze odradzam.
  • Gość: M IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.07.08, 09:53
    Zadzwon! Nasz przedstawicel umowi sie z toba na bezpłatne spotkanie!

MAZURSKIE CENTRUM PODŁóG
    lubelska 37a OLSZTYN
    89 532 20 75
  • Gość: Artur IP: *.ists.pl 20.09.08, 10:42
    Bez urazu...ale mówienie o wykruszaniu korka po 2 latach to jakaś bzdura. Korek
    po pierwsze nie wchłania wilgoci, po drugie doskonale izoluje termicznie, po
    trzecie wcale sie nie wykrusza a już na pewno nie korek o podniesionej gęstości
    taki jaki jest stosowany jako podkład
  • jimmyjazz 25.09.08, 15:45
    Gość portalu: Mazurskie Centrum napisał(a):

> izoflor- maty z polietylenu
    > (najlepsze i najbardziej uniwersalne) 3mm- i 5mm. tansze o kilka
    > złotych od wczesniejszych podkladow. nie ugniataja sie i dobze
    > zachowuja sie na krzywiznach. niektore sa robione pod ogrzewanie
    > podłogowe.

Mówisz o tym?
    www.arbiton.com/strony/1/i/10.php
  • Gość: Chris2k IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.14, 19:50
    Nie wiem jak bogate ma Pan doświadczenie ale Izoflor to nie polietylen(to jest pianka) a polistyren tzw. XPS-po tych bogatych doświadczeniach nie dowiedział się Pan jeszcze ze właśnie taki podkład o słąbej gęstości po dłuższym urzytkowaniu nie jest tak dobry jak być powinien ja polecam Pianomat tu jest szczegółowy opis: Pianomat 3 i 4mm mimo iż nie jestem fachowcem naprawdę polecam :)
  • Gość: cyrkuł IP: *.dynamic.chello.pl 03.06.14, 21:56
    Korek to bardzo dobry podkład, jak cię stać to lepiej chyba nie rozglądać się za niczym innym.
  • chris2k 07.02.15, 19:49
    Polecam Pianomat 4mm rewelacyjny podkład na krórym panele podłogowe bardzo dobrze się zachowują, nic nie puka nie stuka, podkład ten ma pamięć kształtu czyli jak zostanie przygnieciony wróci do poprzedniego kształtu, bardzo dobrze izoluje termicznie i akustycznie
    Tu znajdziesz
  • hampel2 11.02.15, 16:09
    Niekoniecznie korek, płyta eko może się sprawdzić, albo coś grubości 6-7mm. Tutaj masz dwa dokładne artykuły o tym:
  • hampel2 11.02.15, 16:10
    Niekoniecznie korek, płyta eko może się sprawdzić, albo coś grubości 6-7mm. Tutaj masz dwa dokładne artykuły o tym: panele-podlogowe.com/podklad-pod-panele-2/
  • komandos77 06.04.15, 21:19
    Płyty z polietylenu polecam zamawiać u jedynego producenta w Polsce. Firma Profilex zajmuje się m. in produkcją płyt PE z polietylenu wysokocząsteczkowego
  • allik2 01.10.15, 15:19
    Jak już kłaść podkład pod panele to tylko wyciszający. Po co mamy słuchać każdego najmniejszego stuknięcia? Na podlogi24.net są w ofercie takie wyciszające podklady. Świetnie się sprawdzają.
  • erzecznikknauftherm 31.10.15, 19:53
    Dla uzyskania dobrej izolacji na dźwięki uderzeniowe proponuję specjalne płyty akustyczne KNAUF Therm EXPERT Podłoga ACOUSTIC, które tłumią dźwięki uderzeniowe o 25-27 dB !!
  • nolimit24 29.04.16, 14:47
    Ja kilka miesięcy temu zakupiłem podkład pod panele który wycisza stukanie paneli.
    Mogę szczerze stwierdzić, iż panele są ciche z tym podkładem, więc warto właśnie w takie coś inwestować. Zamawiałem tutaj: podlogi24.net/wineo-witex-podklad-2mm-b.dobrze-wyciszajacy-kroki-pod-panele-z-folia-sound-protect-eco-plus-o_l_1523.html - akurat teraz widzę, że jest promocja, ceny lepszej chyba nigdzie się nie znajdzie. Polecam.
  • tynkaa90 14.05.18, 17:39
    Lepszy jest podkład Pianomat, a dokładniej Pianowood - www.pianomat.pl/produkty/pianowood/ dedykowany pod panele podłogowe. Ma super parametry (wygłusza, dociepla) a przede wszystkim wyeliminuje nierówności. Mam u siebie i bardzo sobie chwalę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.