Dodaj do ulubionych

problemy z kostką brukową firmy BRUK BET

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.06, 20:34
zwracam sie z prośbą do wszystkich forumowiczów którzy zakupili kostkę brukową firmy BRUK BET Tarnów w 2004 albo wczesniej badz później. chodzi o to ze kostka (czarna i szara) ktora zakupiłam w tym czasie okazala sie wadliwa tzn w tym momencie czarna kostak bardzo spłowiała a na szarej pojawiły sie żółtawe wykwity i sporo kostek popękało. Złożyłam rekalmacje w siedzibie firmy. Przyjechal jakis Pan porobił zdjecia przyznal ze jest to cos nie normalnego, wziął jedna kostek do badania i kazal czekac ze moze żółte plamy znikną przez zime. zima mineła a żółtych plam jest jeszcze wiecej. niedawno dostalam odpowiedz ze uznaja mi reklamacje ale tylko ta dotyczaca pomalowania!! czarnej kostki i wymienienia popękanej, ani slowa o szarej ktora powoli przemienia sie w blado żółtą. Wezwałam rzeczoznawce ktory takze stwierdzil ze nie jest to rzecz normalna.
Dlatego bardzo prosze jesli ktos z forumowiczow mial podobne doswiadczenia o odpowiedz. Z góry dziękuję.
Edytor zaawansowany
  • Gość: M.M IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.13, 20:19
    Też mieliśmy problemy z kostką z bruk betu i pełno problemów z reklamacją, którą uznali tylko w pewnym %. Dziwi mnie, że taka firma, tak załatwia sprawy reklamacyjne, których w ostatnim czasie też miała dużo. Z uwagi na podejście do klienta nie polecam firmy. Wypuszczają kostkę z wadami i nie biorą za to pełnej odpowiedzialności.
  • Gość: Iwa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.13, 11:56
    Witam

Proszę o odpowiedź jak skończyła się sprawa reklamacji kostki z firmy bruk bet. Mam podobna sytuacje. Będę wdzięczna za pomoc.
  • Gość: Aga IP: *.play-internet.pl 20.07.13, 23:31
    Witam

Bardzo proszę o opisanie swojego problemu z kostka tzn.co sie z nia dzieje .Ja niestety również mam ogromny problem ponieważ kostka po 3 tyg.od położenia zaczęła się kruszyć na bardzo dużej powierzchni.(parking przed domem w gorach)dodam tylko ze była zakładana w maju wiec przeżyła jeszcze zimy.pozdrawiam Aga
  • Gość: Aga IP: *.play-internet.pl 21.07.13, 17:09
    Witam

Bardzo proszę o opisanie swojego problemu z kostka tzn.co sie z nia dzieje .Ja niestety również mam ogromny problem ponieważ kostka po 3 tyg.od położenia zaczęła się kruszyć na bardzo dużej powierzchni.(parking przed domem w gorach)dodam tylko ze była zakładana w maju wiec przeżyła jeszcze zimy.pozdrawiam Aga
  • Gość: Bombel IP: 89.205.224.* 09.04.14, 20:01
    Witam ja pracuje w holandii i tutaj oszczedzaja na cemencie i dużo dodają jakis substancji i ta kostka nie trzyma lekko sie uderzy i juz kruszy a wiec podejrzewam z ta kostka tak samo zrobili.pozdrawiam
    ps. myslałem ze takie cuda tylko w holandii ale w polsce tez sie dzieja
  • Gość: marta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.14, 16:42
    zalecam unikanie zakupów kostki bruk-bet oraz systemów tarasów i schodów. Szef działu jakości odpowiada na reklamację w ten sposób, że on nie musi z klientem rozmawiac, robi to tylko grzecznosciowo . Reklamacje w tej firmie nie są uwzględniane, chociaż towar jest bardzo słabej jakosci, systemy tarasow i schodow sa bardzo stare, odświeżane przez pracownikow , ponownie przepakowywane, bez zadnej kontroli jakosci,bez etykiet,opakowany ponownie w firmowa folie z zasuszonymi robalami,zabrudzony.
  • kvelk77 27.05.14, 18:11
    zgadzam sie z pania wlasnie prowadzimy zacieta batalie z firma Bruk -Bet ktora przyslala nbam zlezaly towar , popekany , u nas takze z robalami ,brudny , 80 % plytek popekana i wyszczerbiona - ze towar zostal wyslany bez etykiet , przepakowany a odpowiedz na - reklamacja bezzasadna -firmy nie interesuje co sie dzieje z produktem po opuszczenu fabryki , i nie ma znaczenia ze lezy latami w ich innym oddziale
    NIE KUPUJCIE NIC Z TEJ FIRMY

• Gość: D IP: *.aztw.cable.virginm.net 07.06.14, 11:07
    My zakupiliśmy 700 m2 kostki Prospect, nowa oferta firmy Bruk - Bet. Kostka tzw color - mix której wierzchnia warstwa kruszy się, obecnie prace jeszcze trwają więc odkładamy każdą nieidealną kostkę i czekamy na osobę z reklamacji aby dokonała wizji lokalnej.

Ja się na tę wizytę właśnie przygotowywuję, korzystając z przepisów odnośnie norm technicznych oraz deklaracji właściwośći użytkowych jakie firma umieszcza na swoich produktach, a których nie spełnia. Jeśli sprawa nie zostanie rozwiązana dla mnie zadowalająco, poczynię kroki w celu podważenia norm jakości stosowanych przez firmę Bruk - Bet. Myślę, że takie działania od więcej jak tylko jednego użytkownika, powinny przynieść wymierne efekty.
  • Gość: Iwona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.13, 12:09
    Dzień Dobry

Jak zakończyła się Pani reklamacja odnośnie kostki brukowej? Mam podobną sytuację kolor czerwony i żółty.
    Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuje
  • Gość: Marta IP: *.internetia.net.pl 02.09.13, 15:58
    Jak tylko można, to unikajcie kupowania materiałów od firmy bruk-bet!!!!!! Na ekspozycji w sklepie jest zupełnie inny towar, po otrzymaniu zamówienia płyt betonowych okazało się, że znacznie różnią się między sobą odcieniem. Zarówno przedstawiciel jak i sklep umywają od problemu ręce tłumacząc się różnorodnością odcieni, gdyż mają one imitować naturę. Tymczasem płyty ewidentnie mają dwa różne kolory. Dodatkowo mają odciśnięty na stałe ślad po siatce, którą były oddzielone. Reprezentant sam najpierw zauważył, że nie podlegają wymianie, gdyż są zabrudzone. Gdy powiedzieliśmy mu czym są zabrudzone, szybko zmienił temat. PORAŻKA
  • Gość: Emilia IP: *.pools.arcor-ip.net 08.09.13, 16:45

Ja kupilam w 2012 kostke i plyty finezja ok 300m kwadratowych razem,po kilku tyg na plytach zaczely pojawiac sie plamy.Pan ktory przyjechal na reklamacje powiedzial ze jest to rzecza rormalna bo powinny byc zainpregrowane a po zimnie znikna,niestety po zimie jest ich jeszcze wiecej.Kostka natomiast zmienila calkowicie kolor(pastelowa harmonia)na wypelzaty stary kolor,opaski brazowe zmienily kolor na fioletowy,zglosilam reklamacje w terminie 14dni nikt sie nie pojawil a potem pan ktory odpowiedzialny jest za to powiedzial mi zebym cierpliwie czekala na swoja kolejke bo nie jestem jedyna.Dzis mija doklanie 2miesiace i doczekalam sie pana ,porobil zdjecia i do tej pory nic.Jestem zszokowana postepowaniem firmy jak mozn tak traktowac klienta.czy oni znaja cos takiego jak odpowiedzialnosc za produkty,czy firma wie co to jest termin reklamacji14dni.Ja nie mam zamiaru sie podac ,musza odpowiedziec za swoje wyroby a nie dalej sprzedawac produkty ktore nie maja danego wymogu.Pozdrawiam
  • Gość: Majki IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.02.14, 12:06
    NO i tak to jest jak kupuje się no-name ową kostkę. Jakoś nie widać niezadowolonych posiadaczy kost-betu albo innych ogólnopolskich firm, narzekają Ci, co kupili nei wiadomo co.
  • Gość: mario IP: 193.242.212.* 11.09.13, 19:20
    Kostkę nostalit grafit kupiłem z firmy brukbet produkcjai październik 2012 kraków i zauważyłem, że jest słabo zawibrowana - ma strasznie dużo dziur, krawężniki z tej firmy są tak kruche, że nie wiem jak przeżyją zimę. . Poczekam jeszcze trochę i po zimie będę reklamował! To będzie jej pierwsza zima po ułożeniu. Pozdr.
  • Gość: Czaro IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.02.14, 11:35
    Czyli chciałeś tanio, a będzie dwa razy. Ja mam kost-bet już 3 seozny i jest ok.
  • Gość: zaker IP: *.edata.net.pl 22.02.14, 18:17
    Ja mam Bruk Bet od trzech lat i jeszcze ani razu nie miałem z nią problemów. A strasznie tanio też nie zapłaciłem. Firma wygląda na solidną, bo ma naprawdę bardzo ładne modele kostek, więc chyba najpierw wypracowali jakość, skoro mogli potem wypracować fajne projekty.
  • Gość: Julek IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.02.14, 12:25
    Ano własnie – po raz kolejny sprawdza się, także w kontekście Kost-betu – kto oszczędza i kupuje byle co, ten płaci dwa razy.
  • Gość: SB IP: 91.224.236.* 29.04.14, 22:53
    A ja zamówiłem kostkę Bruk Bet w Liroju, termin dostawy 14.04.2014r. od tego czasu 5 razy zmieniali mi termin, dziś dostałem wiadomość, że nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.
    Szlak mnie zaraz trafi, nie wiem kto jest bardziej popierdzielony, Liroj czy Bruk B.
    Po przeczytaniu forum, najprawdopodobniej zrezygnuję z zamówienia.
  • Gość: approch IP: *.dynamic.chello.pl 12.05.14, 20:32
    Nawet najgorsza kostka brukowa nie kruszy się po trzech tygodniach! Coś jest nie tak z podłożem w takim razie, bo najgorszego sortu beton wytrwa w polskiej pogodzie przynajmniej 3 lata. Podejrzewam, że to brukarze odfajkowali robotę niedokładnie, od podłoża bardzo dużo zależy jak sobie poradzi później kostka. Albo źle dobraliście grubość do ciężarów? Ja ze swojej od Bruk Betu jestem zadowolony
  • Gość: wrc IP: *.adsl.inetia.pl 14.05.14, 10:37
    Ja dwa lata temu też miałem podobną historię leroyem. Po tygodniu takich jaj zrezygnowałem z zamówienia napisałem skargę do centrali a kostkę kupiłem w hurtowni. Bodajże firmy pozbruk. Do teraz jestem bardzo zadowolony.
  • Gość: Magda IP: 212.180.233.* 15.05.14, 15:05
    nie polecam!!! pęknięcia kostki już na paletach, problemy z reklamacją, firma okazuje się bardzo miła do czasu zamówienia towaru, po czy dostaje się chłam, którego nie chą ani wymienić, ani zamienić!
  • lula5-0 02.06.14, 18:41
    To bardzo dziwne. U nas na podjeździe leży już 5 rok i nic się nie dzieje. Bruk-Bet wybraliśmy właśnie dlatego, że kojarzy się z bardzo dobrą jakością i jest od bardzo wielu lat na rynku. Czy problemy z jakością nie wynikają np. ze złego ułożenia kostki lub złego przygotowania podłoża?
    Kostka to tylko jeden z elementów sukcesu.
  • Gość: wash IP: *.centertel.pl 19.05.14, 20:00
    Ja też nie miałem problemów z Bruk Betem, co więcej jestem zadowolony z ich produktów. Wygląda bardzo ładnie, jest stabilna, porządnie przycięta przez producenta, forma jednakowa dla każdej kostki. Więc firma dla mnie porządna, ale rozumiem rozterki koleżanki, tylko wiesz, oprócz producenta kostki jest jeszcze ktoś, kto odpowiada za transport, skąd wiesz, że to producent jest od razu winny?
  • Gość: Bachan IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 16.06.14, 14:19
    O, no i tak to jest jak się nie zastanawia co się bierze. My wybraliśmy Kost-bet i teraz nei narzekam yz mężem. A autorowi pozostaje tylko reklamacja i dochodzenie swojego…
  • Gość: patato IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.07.14, 16:26
    W każdej firmie może znaleźć się niedoparcowan partia towaru i mogą być potem problemy, stad każda firma ma jakies procedury reklamacyjne. Ale inna sprawa, że ja tez brałbym Kost-bet jakbym miał już wybierać coś na podjazd przed domem.
  • miniaturka0000 21.08.14, 16:07
    Witam, w tym roku zakupiłem kostkę brukową firmy bruk-bet promenada pakiet D kolor wapień dewoński, zakupu dokonałem w kwietniu 2014.
    W trakcie układania wiele kostek na paletach było popękane, dodatkowo obrzeża (kolor szary) były mocno powykrzywiane. Po ułożeniu kostki a w trakcie jej wibrowania kolejne kostki zaczęły pękać. Spowodowało to moje dość mocne zaniepokojenie, więc postanowiłem wykonać test w laboratorium czy aby napewno podana przez producenta wartość na pękanie 3,6 MPa jest spełniona. Dzisiaj otrzymałem wyniki i okazuje się iż wartości są następujące 2,87, 2,94 oraz 3,20 MPa. Oznacza to iż producent bruk-bet sprzedaje wadliwy towar. Dzisiaj zgłosiłem się do przedstawiciela firmy i najprawdopodobniej będę żądał wymiany całej kostki łącznie z ponownym jej ułożeniem.
    Nie bardzo rozumiem skąd tak znana firma i ogólnie polecana wypuszcza na rynek chłam.
    Dodatkowo proponuję Państwu, którzy również macie problemy z firmą aby zgłosić się do Rzecznika Praw Konsumenta lub założyć firmie bruk-bet pozew zbiorowy.
    Odezwę się jeżeli reklamacja zostanie załatwiona.
  • bruk_kwiat 16.04.18, 14:29
    witam. mam problem z szarą kostką która żółknie kostka jest z 2015r i po roku zaczęła się odbarwiać , ale brukbet twierdzi że to nic złego że tak może się dziać prosił bym o informacje jeśli się udało z nimi wygrać
  • minow343 25.04.18, 14:10
    Trzeba stawiać na solidne firmy, jak np. Ped-Bruk ze Skierniewic. Skoro macie taki problem z w/w firmą, to dlaczego zamawiacie ich usługi?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.