Dodaj do ulubionych

Okna z Krakowa

27.03.14, 16:29
Czy ktoś montował u siebie klasyczne Okna z Krakowa ? Przymierzam się pod wycenę, ale chciałbym wiedzieć na co się szykować cena/jakość. Jeżeli macie jakieś doświadczenia albo wskazówki po, to proszę o info. Może być na priv.

Dzieki BB2000
Edytor zaawansowany
  • Gość: Rembau IP: *.dynamic.chello.pl 15.04.14, 12:55
    Okna z Krakowa, czyli potoczny slogan dla Oknoplastu, czy hasło marketingowe może trochę mylić bo firm okiennych z krk jest kilka, natomiast odnośnie wyceny, najlepszym sposobem jest wycena konkretnego medelu okna co pozwoli Ci na najlepsze porównanie. W przypadku oknoplastu masz raczej high level, więc nie wiem czy okna wyższej klasy uważasz za klasyczne ?
  • 17.04.14, 11:47
    Miałem na myśli klasyczne w wyglądzie. Wybór jeszcze nie padł na Okna z Krakowa, ale prawdopodobnie będę prosił o oferty lokalne firmy. Z tego co się już zdążyłem zorientować nie ma co szukać gdzieś dalej ze względu na koszty transportu. Jakieś ośrodki poza Krakowem jesteś w stanie doradzić ?
  • Gość: Listwa IP: *.181.207.169.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 21.04.14, 12:02
    Jeżeli masz budżet i znasz temat stolarki okiennej to okna z krakowa (oknoplast) jak najbardziej. Poczytaj spokojnie o warunkach serwisowania i gwarancji, co według mnie jest najbardziej istotne, a właśnie krakusy dają je w najlepszej formie. Życzę miłej lektury i spokojnej reszty świąt.

• 21.04.14, 15:07
    Mają nowoczesne linie okien, t.zn. oknoplast ma bardzo ładny design co ich wyróżnia na rynku, bo mają swoje własne profile. Zależy kto na co zwraca uwagę. Zapytasz specjalistę technologa, to Ci powie jakie są wytrzymałe i oszczędne, znowu zwykłego użytkownika, to doceni, że pracują lekko i płynnie, więc cieszą oko.
  • Gość: basturk IP: 176.116.153.* 30.04.14, 20:25
    Panowie, w przypadku okien z krakowa vide. oknoplast, czy ktoś mógłby doradzić, czy opłaca się brać ekipę montującą, czy robić to na własną rękę ?
  • Gość: Montoya IP: *.180.110.1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 02.05.14, 01:45
    @Basturk
    Panowie, w przypadku okien z krakowa vide. oknoplast, czy ktoś mógłby doradzić, czy opłaca się brać ekipę montującą, czy robić to na własną rękę ?

nie opłaca się, bo mało która ekipa zewnętrzna da Ci taką długą gwarancję, primo - oknoplast niekoniecznie da Ci gwarancję na okna montowane przez zewnętrznych ludzi. To trochę jak serwis gwarancyjny z nowym samochodem. Poza tym, lepiej mieć chyba wszystko w jednym miejscu zrobione przez jedna firme.
  • 30.09.15, 16:10
    czy ktoś wie z jaką akcją związany jest nowy film na stronie Oknoplastu? Widać ze zapowiada się jakaś większa akcja na październik:D
    www.youtube.com/watch?v=eWK_2KIV9BE
  • 02.05.14, 10:56
    bluuuberry2000 napisał:

> Czy ktoś montował u siebie klasyczne Okna z Krakowa ? Przymierzam się po
    > d wycenę, ale chciałbym wiedzieć na co się szykować cena/jakość. Jeżeli macie j
    > akieś doświadczenia albo wskazówki po, to proszę o info. Może być na priv.
    >
    > Dzieki BB2000

Wszystko zalezy z jakimi oknami bedziesz porownywac oknoplast. Nie ma co ukrywac, ze jest to jedna z lepszych marek i za ten status trzeba tez slusznie zaplacic, na pocieszenie dodam, ze mamy w pl najtansze okna w eu. Na co sie mozesz szykowac ? Wszystko zalezy od wyceny i wybranego do montazu modelu. Na co sie mozesz przygotowac to dluzszy niz zazwyczaj okres oczekiwania na okna, ktory przy niestandardowych, duzych zamowieniach moze dojsc nawet do 2 tygodni. Reszta to juz pomiary i negocjacje z przedstawicielem.
  • Gość: zRoztocza IP: *.81.84.254-static.reverse.softlayer.com 03.05.14, 00:27
    Dwa tygodnie dla okien z Krakowa, czy generalnie w tym okresie ? Z tego co wiem, to można o wiele szybciej wykonać, ale zależy co masz na myśli pisząc niestandardowe. Prosty łuk 150x120 nie powinien być problemem, no chyba że jakieś wielokwaterowce. Warto też wspomnieć o wyprzedażach pod koniec roku, które robi większość producentów.
  • Gość: heineken IP: *.146.87.72.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.05.14, 12:54
    Nie ma reguly, podobnie na krakowski oknoplast Wszystko zalezy od okna i oblozenia na produkcji, od szklenia jakie wybierzesz. Dwa tygodnie to jest taki standard, czasami krócej, czasami dłużej. Szczegóły musisz na zamówieniu ustalić z dealerem.
  • 04.05.14, 21:19
    Gość portalu: heineken napisał(a):

> Nie ma reguly, podobnie na krakowski oknoplast Wszystko zalezy od okna i obloze
    > nia na produkcji, od szklenia jakie wybierzesz. Dwa tygodnie to jest taki stand
    > ard, czasami krócej, czasami dłużej. Szczegóły musisz na zamówieniu ustalić z d
    > ealerem.

Proste koncepty dostaniesz po 7 dniach jak dobrze pojdzie, a na winergetic z antywlamaniowym pakietem moze nawet i 31. To nie jest beton, ze zamawiasz na godzine, ale tez warto wczesniej sie zainteresowac, zeby nie wstrzymywac robot.
  • 11.05.14, 23:20
    leo.zaw.odowiec napisał:

> Gość portalu: heineken napisał(a):
    >
    > > Nie ma reguly, podobnie na krakowski oknoplast Wszystko zalezy od okna i
    > obloze
    > > nia na produkcji, od szklenia jakie wybierzesz. Dwa tygodnie to jest taki
    > stand
    > > ard, czasami krócej, czasami dłużej. Szczegóły musisz na zamówieniu ustal
    > ić z d
    > > ealerem.
    >
    > Proste koncepty dostaniesz po 7 dniach jak dobrze pojdzie, a na winergetic z an
    > tywlamaniowym pakietem moze nawet i 31. To nie jest beton, ze zamawiasz na godz
    > ine, ale tez warto wczesniej sie zainteresowac, zeby nie wstrzymywac robot.

Czy mając mało czasu (roboty ze względu na pogode idą szybciej niż zakładano) lepiej uderzyć bezpośrednio do producenta oknoplastów ? Czy to jakoś przyśpieszy wykon ?
  • 15.05.14, 21:26
    Nie, to nie ma znaczenia. Przedstawiciele mają taką samą cenę wyjściową, którą możesz próbować negocjować, albo obniżać promocjami/przedpłatami.
  • Gość: Truffix IP: *.81.84.252-static.reverse.softlayer.com 16.05.14, 18:13
    Czyli jaki można znizki negocjować ? To ma znaczenie od wielkości zamówienia, czy danego modelu ? Powiedzmy, że chciałbym okna koncept, plus minus wiem, że całe zamówienie to będzie ok. 16 tysięcy. Czy to jest realny próg do podjęcia rozmów nt. rabatu ?
  • 21.05.14, 11:46
    Bardzo ładna dyskusja. Aż dziwne że uchowała się od konkurencji:D
    Sorry za moją podejżliwość, ale to wygląda jakby sobie kilka osób z jednej firmy rozmawiało na forum. Może admini udostępnią IP i tym zamkną mi usta?

A co do okien z Krakowa. Przyjmuje się że to Oknoplast. Chociaz słyszałem, że w moich stronach jest firma która jeździ po wioskach i sprzedaje "okna z Krakowa" ale innej marki. Taki mały, nieuczciwy "myk".
    Zasada ogólnego handlu jest taka: większe firmy sprzedają w całym kraju przez sieć dystrybutorów. Ceny są zbliżone, różnią się czasem rabatem dilera.
    Zwykle taki Producent nie montuje okien by nie robić konkurencji swoim dilerom. Stolarka z montażem to niższy VAT - 8%. Zakup i montaż na własną rękę - 23%.
  • Gość: Okniarz IP: *.dynamic.chello.pl 28.05.14, 17:56
    Spokojnie mozesz negocjowac, 5% to jest minimum. Im drozszy model tym generalnie wiecej mozesz znegocjowac, w przypadku konceptu oknoplast to bedzie rzeczywiscie 5% max, wiec czasami lepiej wybrac lepszy model zeby go mocniej znegocjowac. To juz jest sztuka handlarstwa ;)
  • 31.05.14, 17:32
    Nie do końca tak jest jak piszesz. Szukanie wyższego modelu nie da CI mozliwości lepszego ztargowania, natomiast prawdą jest, że najczęściej produkty o niższych parametrach, które są tańsze i sprzedaje się ich więcej mają niższą marżę i na nich będzie ciężej negocjować, ale na pewno nie rośnie to tak liniowo.
    Odnośnie modelu, w zupełności platinum do standardowej zabudowy spełni wymagania z nawiązką, no i zaoszczędzisz kilka złotych.
  • Gość: Oknobyt IP: 213.160.146.* 31.05.14, 21:48
    Zawsze bierzesz 2/3 wyceny od dealerów jednego producenta. Z tą najniższą idziesz tam gdzie Ci pasuje i pokazujesz, że się da taniej. Tak samo jest z samochodami. Każdy poważny dealer, a taki jest raczej o. uzna wycenę kolegi i po takiej sprzeda.
  • Gość: 123123 IP: 178.236.54.* 01.06.14, 16:22
    Jeżeli ktoś jest już ewidentnie zdecydowany na okna danego producenta to tak, ale weź też pod uwagę układy dealerów. To, że jedne da Ci okna w takiej cenie nie oznacz, że każdy taką cenę ma nie wspominając że to trochę wujowo wygląda.
  • Gość: Kosa IP: 109.236.90.* 01.06.14, 20:52
    Gość portalu: 123123 napisał(a):

> Jeżeli ktoś jest już ewidentnie zdecydowany na okna danego producenta to tak, a
    > le weź też pod uwagę układy dealerów. To, że jedne da Ci okna w takiej cenie ni
    > e oznacz, że każdy taką cenę ma nie wspominając że to trochę wujowo wygląda.

Dlaczego źle wygląda ? Jest wolny rynek, to jest świadomość konsumencka. Jezeli ktoś się zdecydował na okna akurat tego producenta to niech producent w osobie przedstawiciela o niego powalczy. To nie zachód gdzie jest dobrobyt, tu je Polsza, tu się ogląda każda złotówkę dwa razy. Przy tak dużym wydatku to nic nadzwyczajnego, ale chyba warto żeby mieć spokój na lata.
  • 19.06.14, 20:29
    Czy oknoplast sprzedaje swoje okna przez zewnętrznych dystrybutorów, czy tylko w jakiś autoryzowanych salonach ?
  • Gość: mijo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.14, 11:07
    Tylko w autoryzowanych salonach .A poco ci nieautoryzowany ?
  • 23.06.14, 12:49
    Gość portalu: mijo napisał(a):

> Tylko w autoryzowanych salonach .A poco ci nieautoryzowany ?

Nie ma w czym wybierać, bo oknoplast jest tylko u autoryzowanych dealerów i salonach współpracujących z nimi. Nie da się ich okien kupić w żadnym składzie budowlanym ani hurtowniach, bo mają zamknięty system sprzedaży, ale dystrybucja jest mocno rozwinięta. Najlepiej pogooglować.
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.14, 13:01
    Żadna porządna firma dbająca o reputację nie powierza dystrybucji swoich okien składom budowlanym i innym niewyspecjalizowanym sklepom .
  • 23.06.14, 16:59
    Gość portalu: gosc napisał(a):

> Żadna porządna firma dbająca o reputację nie powierza dystrybucji swoich okien
    > składom budowlanym i innym niewyspecjalizowanym sklepom .

I bardzo dobrze, że nie jest. Stolarka i armatura, powinny mieć swoje stałe punkty i dealerów, którzy w razie potrzeby mogą doradzić, czy serwisować, a z sb to na dwoje babka wróżyła. Sieciówki się trzymają, mniejsi jadą na stracie 3 lata i się zwijają. Nic dziwnego, że ludzie nie mają już do masówki zaufania.
  • Gość: selbud IP: *.static.icpnet.pl 26.06.14, 18:13
    Na południu PL mają najmocniej rozwiniętą i jedną z najstarszych sieci wśród dystrybutorów pomimo tego, że nie są w tej masówce i w tym jest prawidłowość. Są długo, bo dbają o klienta końcowego.
  • 10.08.14, 16:16
    Dziękuję za informację, zamówienie będę składać prawdopodobnie przez salon przyfabryczny.
  • Gość: Markievka IP: *.com 06.07.14, 17:21
    akurat nie mam problemu z dostepem nawet na polnocy polski do ich przedstawiciela ale zastanawiam sie czy wlasnie cena nie jest nizsza blizej fabryki. wiadomo, dochodza koszty transportu ktore moge sobie zorganizowac sam. czy ktos probowal tak to zalatwiac na wlasna reke ?
  • Gość: tor IP: *.81.140.54-static.reverse.softlayer.com 09.07.14, 21:52
    Nie sądze, że to będzie miało jakieś znaczenie. Ewentualnie puści Ci taniej ale nie wiem jak, odbiór Ty, a później on montaż ?
  • Gość: nawałka IP: 79.141.160.* 10.07.14, 18:59
    myślałem, że oknoplast bierze się właśnie po to żeby robili tip top d2d, a nie jakieś kombinacje. śmiem wątpić, że się dystrybutor zgodzi, jeszcze zaproponuj mu swoje szyby i klamki. jak chcesz taniej to weź wnd, też fajny profil a odczuwalnie taniej.
  • Gość: The doors IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.14, 12:16
    Ja wiem ,że Oknoplast woli raczej stracić klienta ,niż wypuścić niepewny produkt . Wątpię aby ich jakiś dealer poszedł na jakieś kombinacje prędzej zasugerują ofertę konkurencji aby to oni i klient mieli kłopot i problemy .
  • Gość: lenart IP: *.181.119.92.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 13.07.14, 17:15
    dokladnie, zapomnij ze ktos sie bedzie fatygowac i ryzykowac przekazanie towaru Tobie, po czym znowu go montowac. poza tym moze transport jest jakos wliczony w ich koszty i nic Ci to nie da, bo np: przywoza wieksze partie z fabryki. najpierw zapytaj ich jak to widza, ale nie sadze zebys cos mogl wlasnie na transporcie zaoszczedzic.
  • 19.07.14, 19:51
    Gość portalu: lenart napisał(a):

> dokladnie, zapomnij ze ktos sie bedzie fatygowac i ryzykowac przekazanie towaru
    > Tobie, po czym znowu go montowac. poza tym moze transport jest jakos wliczony
    > w ich koszty i nic Ci to nie da, bo np: przywoza wieksze partie z fabryki. najp
    > ierw zapytaj ich jak to widza, ale nie sadze zebys cos mogl wlasnie na transpor
    > cie zaoszczedzic.

Panowie, torchę powagi. To tak jakbyś przyszedł do piekarni i powiedział, że chcesz kupić mąkę, a chleb sobie sam upieczesz. Już nie wspomnę o transporcie, który też musi być odpowiedni. Okna nie wrzucisz na pakę jak cement. Potwierdzam poprzednika - po to masz oknoplast, żeby mieć z głowy wszystko. Za to się właśnie płaci, za fullservice i święty spokój !
  • 27.07.14, 23:46
    Jest sens czekać do końca roku na wyprzedaże? Planuje inwestycję na platinum już na 95%, a z tego co wiem to są jakieś mocne wyprzedaże na przełomie roku. Ktoś mógłby potwierdzić ?
  • 30.07.14, 23:32
    ambarasador napisał(a):

> Jest sens czekać do końca roku na wyprzedaże? Planuje inwestycję na platinum ju
    > ż na 95%, a z tego co wiem to są jakieś mocne wyprzedaże na przełomie roku. Kto
    > ś mógłby potwierdzić ?

Oknoplast jak większość firm stolarki okiennej ma wietrzenie magazynów na koniec roku. Wszystko spoko tylko pamiętaj o terminach. Wtedy nie dostaniesz na za 10 dni szczególnie jak masz jakieś nietypy gięte. Jest to natomiast okazja kupić bardzo dobrej jakości okna w niezłej cenie.
  • 02.08.14, 23:47
    Dzieki, trafilem na zeszloroczne info ale znowu nic sprzed dwoch lat stad pytanie czy to jest taki cykliczny motyw. Czy to nie jest tak, że mógłbym dystrybutora przycisnąć lekko z szantażem ;) ?
  • 09.08.14, 16:24
    ambarasador napisał(a):

> Dzieki, trafilem na zeszloroczne info ale znowu nic sprzed dwoch lat stad pytan
    > ie czy to jest taki cykliczny motyw. Czy to nie jest tak, że mógłbym dystrybuto
    > ra przycisnąć lekko z szantażem ;) ?

Przeceny robi większość dużych firm ale jesteś ograniczony czasowo do względnie martwego okresu zimowego. Jezeli pokażesz sprzedawcy, że możesz poczekać to pewnie opuści Ci względnie ale pamietaj, że oknoplast ma swoich klientów i nie zejdą Ci poniżej pewnej kwoty. Za jakość trzeba jednak wyłożyć.
  • 17.08.14, 17:18
    ambarasador napisał(a):

> Dzieki, trafilem na zeszloroczne info ale znowu nic sprzed dwoch lat stad pytan
    > ie czy to jest taki cykliczny motyw. Czy to nie jest tak, że mógłbym dystrybuto
    > ra przycisnąć lekko z szantażem ;) ?

Przeceny robi większość dużych firm ale jesteś ograniczony czasowo do względnie martwego okresu zimowego. Jezeli pokażesz sprzedawcy, że możesz poczekać to pewnie opuści Ci względnie ale pamietaj, że oknoplast ma swoich klientów i nie zejdą Ci poniżej pewnej kwoty. Za jakość trzeba jednak wyłożyć.

Już się telefonicznie dowiedziałem, że najprawdopodobniej taka wyprzedaż będzie ale nie jest pewnym jakie obejmie modele, ba najczęściej dotyczy tych droższych - energooszczędnych, a to nie do końca mnie urządza.
  • 17.08.14, 21:20
    ambarasador napisał(a):

> ambarasador napisał(a):
    >
    > > Dzieki, trafilem na zeszloroczne info ale znowu nic sprzed dwoch lat stad
    > pytan
    > > ie czy to jest taki cykliczny motyw. Czy to nie jest tak, że mógłbym dyst
    > rybuto
    > > ra przycisnąć lekko z szantażem ;) ?
    >
    > Przeceny robi większość dużych firm ale jesteś ograniczony czasowo do względnie
    > martwego okresu zimowego. Jezeli pokażesz sprzedawcy, że możesz poczekać to pe
    > wnie opuści Ci względnie ale pamietaj, że oknoplast ma swoich klientów i nie ze
    > jdą Ci poniżej pewnej kwoty. Za jakość trzeba jednak wyłożyć.
    >
    > Już się telefonicznie dowiedziałem, że najprawdopodobniej taka wyprzedaż będzie
    > ale nie jest pewnym jakie obejmie modele, ba najczęściej dotyczy tych droższyc
    > h - energooszczędnych, a to nie do końca mnie urządza.

Na pewno Platinum wystawiają ale nie wiem dokładnie jakie były warunki. Nie wiem też w co celujesz ale jak nie pasywki, to z oferty oknoplast widzę tylko Platinum.
  • 19.09.14, 18:55
    Oknoplast ma standard w sieci więc raczej lokalizacja powinna być istotniejsza, chociaż jakieś opinie czy realizacje danego przedstawiciela na pewno by się przydały do podjęcia decyzji. Akurat nie moje okolice ale sprawdź sobie dystrybutorzy oknoplast
  • 19.08.14, 14:16
    Jest to dobra firma, to tanich też nie należy. Aczkolwiek warto za jakość zapłacić.
  • 20.08.14, 21:33
    kamila262 napisał(a):

> Jest to dobra firma, to tanich też nie należy. Aczkolwiek warto za jakość zapła
    > cić.

Nie jest wcale taka droga jeżeli popatrzeć na to co się kupuje. Jeżeli w podstawowych wersjach okna mają akcesoria, za które trzeba gdzieś dopłacić to nie jest to wcale drogo. Przerobiłam to jak zaczęliśmy z mężem ofertować montażystów na okna i chcieliśmy dokładnie według naszych parametrów, które wskazał nam znajomy inżynier. Na koniec wyszło, że Ci najtańsi jak chcieliśmy zmieniać konfigurację z krzywieniem nosa dawali ceny jak markowe i sprawdzone firmy okienne.
    I taka sama historia w dachowych, chociaż tu mamy o wiele mniejszy wybór ale już doświadczenie większe.
  • 26.08.14, 22:00
    A jakie okna elewacyjne wybraliscie? Cos wyzszego kalibru?
  • 31.08.14, 17:10
    Wiesz co, nie wiem do końca co to był za model ale doposażony był w jakieś dobre okucia i szyby. Nie były to na pewno jakieś najlepsze, bo takie nam dealer pokazywał żeby porównać cenowo i jeszcze był duży zapas żeby kupić najlepsze okna jakie mają. Nie mieliśmy tez takiej potrzeby, a to co na koniec złożyliśmy w zamówieniu odpowiadało przede wszystkim zaleceniom architekta. Ani ja ani mąż sie zwyczajnie nie znamy na oknach.
  • 31.08.14, 19:18
    flavika napisała:

> Wiesz co, nie wiem do końca co to był za model ale doposażony był w jakieś dobr
    > e okucia i szyby. Nie były to na pewno jakieś najlepsze, bo takie nam dealer po
    > kazywał żeby porównać cenowo i jeszcze był duży zapas żeby kupić najlepsze okna
    > jakie mają. Nie mieliśmy tez takiej potrzeby, a to co na koniec złożyliśmy w z
    > amówieniu odpowiadało przede wszystkim zaleceniom architekta. Ani ja ani mąż si
    > e zwyczajnie nie znamy na oknach.

Prawdopodobnie platinum z tego co piszesz ale to już kwestia wtórna. Dziękuję za informację i pozdrawiam albo życzę dobrych widoków na przyszłość przez okna w ścianach i dachu ;)
  • 31.08.14, 23:30
    Nie wiem, ciężko mi to potwierdzić żeby nie wprowadzać w błąd ale koszt 5 okien w prostokątach 160x120 i jednego dużego balkonowego to było 11.500 z montażem.
  • 14.09.14, 13:32
    Ma ktoś namiar na dobrego dealera oknoplast ? Jestem zainteresowany oknami winergetic, region Polska zachodnia (dolnośląskie)

dzięki
    p.chmiel484@interia.pl
  • 20.09.14, 17:26
    Oknoplast ma swoje standardy w całej PL więc ograniczony jesteś jedynie lokalizacją, a na pomorzu masz tego trochę Oknoplast Pomorze
  • 21.09.14, 22:10
    ambarasador napisał(a):

> Oknoplast ma swoje standardy w całej PL więc ograniczony jesteś jedynie lokaliz
    > acją, a na pomorzu masz tego trochę Oknopl
    > ast Pomorze

Dzięx za info, zastanawaiłęm się który z nich może dać lepszą cenę, bo jak się dowiadywałem każdy z dystrybutorów może dac upust według uznania.
  • 28.09.14, 18:49
    Oknoplast ma swoje sieci dystrybutorów możesz więc poprosić o wycenę dwóch najbliższych ze swojego regionu i obu negocjować. Jak każdy sprzedawca ma możliwość puszczenia ceny. Wszystko zalezy od wielkości zamówienia, widaomo im większe tym więcej można znegocjować. Do tego dochodzą jeszcze jakieś promocje i upusty, które akurat są, trzeba tylko dobrze zagadać.
  • 30.09.14, 00:36
    A co z nowymi szybami w opcji winergetic premium? Dostałem wycenę na prawie 30 tyś. z tym, że dystrybutor powiedział mi, że i tak jestem co najmniej 2 tyś do przodu właśnie z powodu nowych szyb, które teraz wchodzą w standard. Mógłby ktoś to potwierdzić o co dokładnie chodzi? Szyby 4Glass.
  • 30.09.14, 23:18
    gazownicky napisał:

> A co z nowymi szybami w opcji winergetic premium? Dostałem wycenę na prawie 30
    > tyś. z tym, że dystrybutor powiedział mi, że i tak jestem co najmniej 2 tyś do
    > przodu właśnie z powodu nowych szyb, które teraz wchodzą w standard. Mógłby kto
    > ś to potwierdzić o co dokładnie chodzi? Szyby 4Glass.

Masz więcej informacji na:
    oknoplast.com.pl/okna/akcesoria/szyby/4_xglass Zmienili szyby, to znaczy zmieniły się parametry, szczególnie przezierność świetlna wzrosła =, czyli masz dodatkowy uzysk ciepła, podobnie parametry akustyczne podnieśli.
  • 05.10.14, 23:37
    technologicznymgr napisał:

> gazownicky napisał:
    >
    > > A co z nowymi szybami w opcji winergetic premium? Dostałem wycenę na praw
    > ie 30
    > > tyś. z tym, że dystrybutor powiedział mi, że i tak jestem co najmniej 2 t
    > yś do
    > > przodu właśnie z powodu nowych szyb, które teraz wchodzą w standard. Mógł
    > by kto
    > > ś to potwierdzić o co dokładnie chodzi? Szyby 4Glass.
    >
    > Masz więcej informacji na:
    > oknoplast.com.pl/okna/akcesoria/szyby/4_xglass Zmienili szyby, to znaczy zmieniły się parametry, szczególnie przezierność świetlna wzrosła =, czyli masz dodatkowy uzysk ciepła, podobnie parametry akustyczne podnieśli.

Akustyczne? Można na nich grać? Mógłbyś rozwinąć myśl?
  • 08.10.14, 20:42
    Udoskonalona jest dźwiękoszczelność pakietu. Obniżona do 36dB co jest już bardzo dobrym wynikiem. Standardowe okna mają mocno pod 50 dB. To jest tylko jeden z aspektów, chociaż przy mieszkaniach w miastach czy przy jakiś wylotówkach to jednak bardzo mocny atut.
  • 10.10.14, 22:13

> Udoskonalona jest dźwiękoszczelność pakietu. Obniżona do 36dB co jest już bardz
    > o dobrym wynikiem. Standardowe okna mają mocno pod 50 dB. To jest tylko jeden z
    > aspektów, chociaż przy mieszkaniach w miastach czy przy jakiś wylotówkach to j
    > ednak bardzo mocny atut.

Ciężko mi to sobie wyobrazić na słuch - jaki to jest efekt, t.zn. jak przez nie słychać-niesłychać.
  • 12.10.14, 23:47
    Różnica 2-3 decybeli wydaje się na papierze mała, a jest to odczuwalne jakbyś docierał do Ciebie dzwięk z drugiego pokoju przy otwartych lub przymkniętych drzwiach. Jest to duża różnica i to dopiero słychać jak wielka przy otwartym oknie przy zgiełku i zamkniętym. Przyjemne wyciszenie właśnie na takim poziomie, którego często nie słyszymy ale cały czas dociera do mózgu. To jest bardzo ważny parametr dla okna.
  • 14.10.14, 22:51
    Ważny to jest parametr dla ucha ;)
    Nie oszukujmy się, klasyczny sprzedawca nie powie Ci o takich parametrach jak wytrzymałość na wiatr czy napór deszczu samego okna o dzwiękoszczelności nie wspominając. Mało kto się orientuje co jest istotne przy wyborze okien dlatego takie parametry są pomijane, a szkoda bo przynajmniej ta dźwiękoszczelność przy miejskich traktach jest według mnie więcej warta niż energooszczędność.
  • 18.10.14, 23:14
    czyzewski.patryk napisał:

> Ważny to jest parametr dla ucha ;)
    > Nie oszukujmy się, klasyczny sprzedawca nie powie Ci o takich parametrach jak w
    > ytrzymałość na wiatr czy napór deszczu samego okna o dzwiękoszczelności nie wsp
    > ominając. Mało kto się orientuje co jest istotne przy wyborze okien dlatego tak
    > ie parametry są pomijane, a szkoda bo przynajmniej ta dźwiękoszczelność przy mi
    > ejskich traktach jest według mnie więcej warta niż energooszczędność.

Ale co to jest za szyba? Nie bardzo rozumiem co to za promocja i dla kogo. Jak to zwykle bywa z promocjami nie wiadomo o ch lazi...
  • 19.10.14, 23:15
    Wiadomo ale trzeba czytać kolego. To nie jest promocja tylko wprowadzili nowy zestaw szyb w modelu Winergetic. Odsyłam do źródła szyba oknoplast, będziesz wiedzieć o co chodzi :P
  • 15.10.14, 18:21
    polecam ci plast - system, jako jedna z niewielu firm, a może jedyna - ma w ofercie okna z zamontowanymi między szybami zaluzjami, super sprawa: domdlawroga.pl/hit-miedzy-szybami-zaluzje-izoglas-plast-system/
  • 26.10.14, 20:46
    mam dwie wyceny jedna z krakowskiego oknoplast druga z normy2000, różne profile veka i brugmann podobne właściwości cieplne. w którym kierunku iść ?
  • 26.10.14, 22:03
    Oknoplast to jest producent, Norma 2000 to dystrybutor, który współpracuje z producentem. Inna skala, marka. Na temat samych firm się nie wypowiadam, wystarczy zobaczyć opinie o jednych i drugich.
  • 29.10.14, 22:32
    O to chodzi, że nie znam się na oknach. Oknoplast jest droższy o ok. 1000pln od normy.
  • 02.11.14, 20:12
    david887 napisał:

> O to chodzi, że nie znam się na oknach. Oknoplast jest droższy o ok. 1000pln od
    > normy.

Tak na cenę wprost nie masz co patrzeć, bo ważne jest co kupujesz. Okno oknu nierówne, ewentualnie możesz się parametrami podeprzeć ale już w przpadku okuć, uszczelek, klamek generalnie materiałów z jakich jest wykonane okno nie masz za bardzo odniesienia. Gwarancję możesz też porównać.
  • 14.11.14, 19:00
    Korzystal ktos z biezacej promocji oknoplast-u na asortyment ? Co dokladnie mozna dostac w znizce, bo juz czuje ze jak nie jest okreslone, to pewnie jednak jest jakies ograniczenie.
  • 16.11.14, 19:02
    majdanowsky napisał:

> Korzystal ktos z biezacej promocji oknoplast-u na asortyment ? Co dokladnie moz
    > na dostac w znizce, bo juz czuje ze jak nie jest okreslone, to pewnie jednak je
    > st jakies ograniczenie.

mówisz o promocji na szyby 4XG czy wyprzedaży sezonowej?
  • 01.12.14, 02:15
    rembercik napisał(a):

> majdanowsky napisał:
    >
    > > Korzystal ktos z biezacej promocji oknoplast-u na asortyment ? Co dokladn
    > ie moz
    > > na dostac w znizce, bo juz czuje ze jak nie jest okreslone, to pewnie jed
    > nak je
    > > st jakies ograniczenie.
    >
    > mówisz o promocji na szyby 4XG czy wyprzedaży sezonowej?

Nie, o sezonowej. Zresztą nie wiem, patrze teraz to są rzeczywiście dwie jakieś promocje, ale chodzi raczej o wyprzedaż. To co jest na głównej oknoplast, ale pod linkiem jest info, żeby kontaktować się ze sprzedawcą. Jak masz jakieś info, bo nie chce mi się dowiadywać ogółów to będę wdzięczny.
  • 01.12.14, 19:24
    promocja jest taka, ze jak zamowisz w tym roku okna i zaplacisz calosc, to dostatesz jakies 15-20
    % rabatu. okna bedziesz miec na wiosne nastepnego roku.
  • 02.12.14, 00:30
    thea19 napisała:

> promocja jest taka, ze jak zamowisz w tym roku okna i zaplacisz calosc, to dost
    > atesz jakies 15-20
    > % rabatu. okna bedziesz miec na wiosne nastepnego roku.

No właśnie czy to jest termin obligatoryjny, bo zrozumiałem, że odbiór w styczniu. Nie wiem czy to nie jakiś babol.
  • 02.12.14, 00:33
    na pewno w nastepnym roku. dokladna date poda sprzedawca. ale po co odbierac okna w styczniu? na montaz to i tak za zimno bedzie. jak ja zamawialam to mi powiedzieli, ze najwczesniej w marcu mozna zakladac ale mi sie nie spieszylo.
  • 04.12.14, 01:06
    Dzięki za cynk, nie było tego w ulotce na stronie. Jeszcze jedno pytanie o cenę znaczy tez niżki, czy to jest wszędzie to samo czy zniżki zależą od danego lokalnego przedstawiciela ?

Mam w okolicy praktycznie fifty/fifty dwóch i o żadnym nie wiem praktycznie nic, raczej sugeruje się dobrymi opiniami o marce. Czy to ma znaczenie do którego pójde wybrać?
  • 04.12.14, 21:40
    jak ja szukalam okien, to wysylalam zapytania do roznych producentow. szukalam okien energooszczednych lub pasywnych. oknoplast wycenil mi prawie najtaniej. wszyscy pozostali wyceniali w wariancie bialym. czasem dostawalam upust rzedu 3% przy wplaceniu calej kwoty z gory. najdrozszy byl oczywiscie intenorm, gdzie ceny sa w euro (wyszlo 2,3 razy wiecej niz w oknoplascie). ms kosztowaly wiecej o 10tys.
    oknoplast mam 1,5km od nowego domu wiec to tez bylo dla mnie istotne. daja 7lat gwarancji w tym bezplatna regulacje w tym okresie. zobaczymy jak to bedzie wygladac w praktyce. pan nie byl namolny i odradzil mi cieple parapety oraz montaz w izolacji, nad czym pierwotnie rozmyslalam - koszty niewspolmierne do oszczednosci na ogrzewaniu.
    nie wiem czy inni przedstawiciele maja taka sama obnizke, ponoc to jest co roku od ktoregos tam listopada i nazywa sie to zimowa promocja.
    poniewaz kupowalam tez drzwi oraz przyprowadzilam klienta, to targowalam sie dosc mocno.
  • 04.12.14, 22:18
    rembercik napisał(a):

> Dzięki za cynk, nie było tego w ulotce na stronie. Jeszcze jedno pytanie o cenę
    > znaczy tez niżki, czy to jest wszędzie to samo czy zniżki zależą od danego lok
    > alnego przedstawiciela ?
    >
    > Mam w okolicy praktycznie fifty/fifty dwóch i o żadnym nie wiem praktycznie nic
    > , raczej sugeruje się dobrymi opiniami o marce. Czy to ma znaczenie do którego
    > pójde wybrać?

A gdzie dokładnie masz tych przedstawicieli? Teoretycznie nie powinno mieć to znaczenia przy sieciowej firmie jak oknoplast, chociaż może coś znajdziesz o wykonach jednego czy drugiego. Na to zwróć uwagę, czyli montaż, to co Ci koleżanka wyżej napisała.
  • 05.12.14, 12:26
    Montaż pod Knurowem i mogę przebierać ale najbliższych mam w Gliwicach i Mikołowie. Oglądałem kilka montaży na youtube z oknoplast i wyglądają na fachowców, chociaż to wiadomo film. Też się naczytałem o montażu gdzie niektórzy piszą, że to 50% sukcesu. Trochę się orientuję w tym temacie więc nie ma problemu.
  • 07.12.14, 19:22
    rembercik napisał(a):

> Montaż pod Knurowem i mogę przebierać ale najbliższych mam w Gliwicach i Mikoło
    > wie. Oglądałem kilka montaży na youtube z oknoplast i wyglądają na fachowców, c
    > hociaż to wiadomo film. Też się naczytałem o montażu gdzie niektórzy piszą, że
    > to 50% sukcesu. Trochę się orientuję w tym temacie więc nie ma problemu.

jak z oponami, mozesz kupic jakies dunlopy albo Pirelli za kupe forsy a zalozy ci je wulaknizator z koziej wolki i nie wywazy kol. jednym z plusow montowania w takich sieciach jak o. jest to ze producent okna daje oprocz gwarancji na okno daje rownież gwarancje na montaz.
    masz w czym wybioerac, zapytaj komu zamontowali w danej lokalizacji i podjedz zobaczyć jak wygladaja jak ktoś ich ocenia jak chcesz być pewien na 100%.
  • 09.12.14, 21:58
    A jaką dają gwarancję na okna ? To nie jest jakiś odgórny standard wynikający z PN ?
  • 14.12.14, 20:49
    rembercik napisał(a):

> A jaką dają gwarancję na okna ? To nie jest jakiś odgórny standard wynikający z
    > PN ?

Normy nie określają czasu gwarancji tylko parametry jakie musi spełniać sam materiał. PN ew. pozwala Ci reklamować właśnie takie niezgodności, a sama gwarancja na czas udzielana jest w zależności od producenta i od elementu. Wyszczególnia się gwarancje na profil, szyby, akcesoria, montaż. Trochę więcej info masz pod oknoplast.com.pl/faq
  • 14.12.14, 23:39
    jestem w połowie poradników i im więcej wiem tym mniej wiem, muszę to przemielić i przespać. dzięki za odnośnik.
  • 03.01.15, 00:02
    rembercik napisał(a):

> jestem w połowie poradników i im więcej wiem tym mniej wiem, muszę to przemieli
    > ć i przespać. dzięki za odnośnik.

Jest kilka ciekawych materiałów na ytube plus warto poczytać dyskusje na forum budowlanym akurat oknoplast i veka ma dużo omówionych montaży i porównań.
  • 03.01.15, 13:24
    Czyli veki szukać czy oknoplast-u?
  • 04.01.15, 15:24
    rembercik napisał(a):

> Czyli veki szukać czy oknoplast-u?

Hmmm :D Oknoplast to pośrednio veka. Korzystają z ich profili więc częściowo możesz szukać informacji o niemieckiej vece ale nie skupiałbym się nad tym za bardzo. Okno to nie tylko sam profil, ba to tylko jego mniejsza część. Ważna, jednak jedna z wielu ważnych dla jakości okna.
  • 04.01.15, 20:24

> rembercik napisał(a):
    >
    > > Czyli veki szukać czy oknoplast-u?
    >
    > Hmmm :D Oknoplast to pośrednio veka. Korzystają z ich profili więc częściowo mo
    > żesz szukać informacji o niemieckiej vece ale nie skupiałbym się nad tym za bar
    > dzo. Okno to nie tylko sam profil, ba to tylko jego mniejsza część. Ważna, jedn
    > ak jedna z wielu ważnych dla jakości okna.

ja bym wlasnie dlatego nie szukal bo nie da sie w większości przypadkow porownac veki u jednego producenta do veki u innego a tym bardziej w op gdzie maja profile tylko dostępne w ich ofercie i korzystają z innego ekwipunku. Szczegoly szczegółami ale trzeba patrzeć na wszystkie, dlatego pozornie proste do porównania op przez swoja "wyjatkowosc" mogą być trudne do porównania z konkurencja.
  • 05.01.15, 00:07
    Właśnie dlatego można porównać już całkowite produkty jakimi są okna, a więc profil, okucia szklenie, jakość ramki, uszczelki, wykonanie, gwarancja itd od ogółu do szczegółu. Dopiero wtedy można się nad wartością zastanawiać. Nie ma się jednak co zastanawiać, nie ma dwóch takich samych okien u różnych producentów. Zawsze każdy ma swoją specyficzną konfigurację już nie wspominając, że oknoplast mimo że to faktycznie veka, to jednak veka na zamówienie. Szerokość sie zgodzi i komory ale już kształt inny. Drobiazgi, które rzutują na końcowy efekt.
  • 09.01.15, 20:27

> Właśnie dlatego można porównać już całkowite produkty jakimi są okna, a więc pr
    > ofil, okucia szklenie, jakość ramki, uszczelki, wykonanie, gwarancja itd od ogó
    > łu do szczegółu. Dopiero wtedy można się nad wartością zastanawiać. Nie ma się
    > jednak co zastanawiać, nie ma dwóch takich samych okien u różnych producentów.
    > Zawsze każdy ma swoją specyficzną konfigurację już nie wspominając, że oknoplas
    > t mimo że to faktycznie veka, to jednak veka na zamówienie. Szerokość sie zgodz
    > i i komory ale już kształt inny. Drobiazgi, które rzutują na końcowy efekt.

No właśnie chyba nie mam zbyt wiele czasu na porównanie i dokładną wycenę wszystkich "podobnych" profili. Niestety w poniedziałek kończy się wyprzedaż ich okien :/
  • 11.01.15, 01:18
    Primo to zawsze się możesz dogadać ze sprzedawcą, że jesteś na etapie poszukiwań i potrzebujesz chwilę czasu. To się powinno udać jakoś przeciągnąć w czasie, może coś innego zaproponuje. Druga sprawa to szukaj producentów na vece do porównania ale to też jest jak pisałem nie do końca do porównania 1:1
  • 11.01.15, 22:56
    Jedyne co możesz porównac to parametry i tym bym się kierował jeżeli chcesz coś porównywać, dlaczego? Zarówno winergetic jak i platinum to są profile na tzw. wyłączności, dosyć specyficzne i mimo że jest wielu producentów mających podobne okna w oparciu o profile veki, to jednak to nie jest to samo.
    Idąc dalej, można spokojnie porównywać między veką, a brugmannem czy aluplastem. Kwestia gustu, jednak oprócz profilu jest jeszcze tyle zmiennych, że to porównanie profilowe nie wydaje się być do końca sensowne.
    Nie można też brać okien ze względu na markę, chociaż marka pracuje na zaufanie dobrym produktem i tak jest też w ich przypadku. Najważniejsze to zadać sobie pytanie jakich okien się potrzebuje (jakie mają spełnić oczekiwania energetyczne). Tylko tyle i aż tyle, zadać sobie pytanie czego się oczekuje i wtedy szukać.
  • 12.01.15, 17:05
    szyvka napisał:

> Jedyne co możesz porównac to parametry i tym bym się kierował jeżeli chcesz coś
    > porównywać, dlaczego? Zarówno winergetic jak i platinum to są profile na tzw.
    > wyłączności, dosyć specyficzne i mimo że jest wielu producentów mających podobn
    > e okna w oparciu o profile veki, to jednak to nie jest to samo.
    > Idąc dalej, można spokojnie porównywać między veką, a brugmannem czy aluplastem
    > . Kwestia gustu, jednak oprócz profilu jest jeszcze tyle zmiennych, że to porów
    > nanie profilowe nie wydaje się być do końca sensowne.
    > Nie można też brać okien ze względu na markę, chociaż marka pracuje na zaufanie
    > dobrym produktem i tak jest też w ich przypadku. Najważniejsze to zadać sobie
    > pytanie jakich okien się potrzebuje (jakie mają spełnić oczekiwania energetyczn
    > e). Tylko tyle i aż tyle, zadać sobie pytanie czego się oczekuje i wtedy szukać
    > .

Nie do końca parametry są najważniejsze. Tak, są istotne jednak warto zwrócić uwagę na szczegóły złożenia poszczególnych elementów w kupę - pełnowartościowe okno, wykończenie, zgrzewy, montaż uszczelek, okuć. Dalej, trzeba to ocenić po montażu, więc ważne jest żeby firma dawała gwarancję na montaż, później serwis. To jest ważne, jak okno działą i prezentuje się po montażu i jak będzie działać podczas eksploatacji. Tylko firma ze stabilną pozycją, know-how i wiarygodną marką może w pełni wesprzeć klienta i dlatego wybierając okna trzeba patrzeć trochę z szerszą perspektywą, a nie tylko samymi współczynnikami.
  • 13.01.15, 00:24

Zgadzam się z Tobą, jest bardzo ważna otoczka zwana customer service, to też podkreśliłem później właśnie na przykładzie oknoplastu, że marka ma znaczenie. Są właśnie firmy w Polsce, które świadczą już usługę na poziomie i dbają o klienta.

Natomiast to porównanie z profilami miało inny wydźwięk i może niezbyt precyzyjnie to ująłem. W przypadku porównywania veki jest to pewien odnośnik, oczywiście nie jedyny tym bardziej, że te profile są dedykowane. Wracając do powyższego - cała reszta ma też niebagatelne, nawet większe znaczenie jednak jest to jakiś wskaźnik - jeden z wielu.

Podsumowując napisałem, że ważny jest wybór okna zgodnie z potrzebą i tę potrzebę powinna w pełni zapewnić firma. Do tego powinna wrócić stolarka, że kupuje się spodnie takie jak się potrzebuje a nie jak spodnie w rozmiarze 32/26 i tyle, bo tak często porównywanie na samych współczynnikach się kończy. Nie to jest najważniejsze, a cały produkt, fason, trwałość, gwarancja, dostępność - dokładnie jak z oknami.
  • 18.01.15, 21:33
    Dziękuję, tu nie ma się co rozwodzić nad tym że lepiej zainwestować niż później sobie pluć w brodę. Zresztą swoje się naczytałem o poszczególnych producentach i niektórzy to aż się proszą żeby ich nie brać. Nikt jednak nie odpowiedział mi na pytanie o to do kiedy jest promocja w samym oknoplaście, bo są różne informacje.
  • 18.01.15, 23:15
    promocja byla do konca grudnia. zawsze mozesz poczekac do nastepnej ;-)
  • 18.01.15, 23:29
    thea19 napisała:

> promocja byla do konca grudnia. zawsze mozesz poczekac do nastepnej ;-)

Ehhh szkoda, bo gdzieś doczytałem że do końca stycznia. Dupa zbita (!), kiedy można spodziewać się podobnych wyprzedaży?
  • 18.01.15, 23:35
    w listopadzie, jesli promocja jest powtarzalna
    najlepiej zagladac tu
  • 21.01.15, 21:17
    thea19 napisała:

> w listopadzie, jesli promocja jest powtarzalna
    > najlepiej zagladac tu

Dzięki, szkoda że dopiero teraz to zauważyłem. To nie jest tak, że jak się dogadam ze sprzedawcą powiedzmy w środku roku to coś puści i jest to tylko chwytak marketingowy?
  • 21.01.15, 21:54
    pewnie promocja jest powtarzalna. przypuszczam, ze chca podbic wyniki sprzedazowe w koncowce roku, gdy ludzie raczej nie kupuja okien. wiosna jednak raczej najgorzej sie targowac z kimkolwiek bo rusza sezon. to zima znajduje sie wykonawcow, zamawia towar bo mozna wybierac, negocjowac umawiac terminy.
  • 25.01.15, 00:38
    A widzisz dealer pwoiedział, że możemy się dogadać na układ i w podobnej cenie wystawi mi okna jak na tej wycenie. Jeden warunek przedpłata 80%, 20 po odbiorze. To mnie trochę przeraża ale skalkulowalem to tak, ze taniej bedzie mi wziąć szybki kredyt i zapłacić, co się zaraz spłaci. Czy to jest dobry układ?
  • 25.01.15, 11:38
    to kupujesz okna nie majac funduszy? to slabo widze taka budowe. ps promocja polegala na tym, ze wplacalo sie 100% ceny od razu a na okna sie czeka do wiosny.
  • 25.01.15, 17:48
    Mam, ale reglamentowany :/ Inaczej, po lekturze i kilku wskazówkom nie chciałem się pakować w tańsze i nie do końca pewne firmy. I tak, propozycja była na 100% przedpłaty, po czym zaczęliśmy się przekamarzać, co będzie na wypadek gdyby coś było nie tak. Na to dealer, że ręczy, że wszystko będzie ok i nie ma powodu do obaw, żeby zapłacić 100%. Skończyło się na tym, że skoro jest taki pewien to nie powinien się obawiać i jeżeli wszystko będzie ok, to dostanie 20%. No i to ja mu zaufałem z ceną.
  • 25.01.15, 20:53
    teraz jest rynek kupujacego - na wszystkim mozna sie mocno targowac. jak zamawialam dach, to firmy sprzedajace dachy same do mnie dzwonily (a sie nie oglaszalam). na elewacje mialam ponad 40 chetnych - zycia by mi nie starczylo, zeby wszystkich zatrudnic.
  • 01.02.15, 13:35
    Czy ma ktoś wiedzę jakie wybrać 2 czy 3 szybowe okna? W punkcie oknoplast głównie argumentem podnoszonym była oszczędność przez mniej uciekające ciepło. To się wydaje zrozumiałe, tylko czy to się opłaca?
  • 01.02.15, 15:29
    a jeszcze ktos kupuje okna 2szybowe poza developerami? teraz sa i 4szybowe. 3 to standard
  • 01.02.15, 22:13
    boksart napisał(a):

> Czy ma ktoś wiedzę jakie wybrać 2 czy 3 szybowe okna? W punkcie oknoplast główn
    > ie argumentem podnoszonym była oszczędność przez mniej uciekające ciepło. To si
    > ę wydaje zrozumiałe, tylko czy to się opłaca?

To raczej bezdyskusyjne, że bardziej energooszczędnym rozwiązaniem są dwukomorowe pakiety, wszystko zależy od ceny. Jeżeli ma to w bilansie energetycznym sens w perspektywie czasowej to na poziomie inwestycji warto wybrać coś oszczednego. Oszczędne w tym sensie to 3szybowe. Ponieważ zaczynają być na standardowym wyposażeniu jest to raczej dobry wybór.
  • 15.02.15, 19:12
    Pisaliście że opłaca się montaż 3 szyb, no pewnie jest cieplej. Jaki jest koszt i różnica względem dwóch szyb w oknach z krakowskiego oknoplastu?
  • 22.02.15, 23:21
    liwia.broll napisał(a):

> Pisaliście że opłaca się montaż 3 szyb, no pewnie jest cieplej. Jaki jest koszt
    > i różnica względem dwóch szyb w oknach z krakowskiego oknoplastu?

Nie da się tego tak jednoznacznie wycenić, musisz z obmiarem udac się do dystrybutora żeby wycenił koszty w przypadku pierwszego i drugiego rozwiązania - adresy dystrybutorów
  • 24.02.15, 13:31
    A przynajmniej orientacyjnie w procentach jezeli ktoś wie. Nie wiem, droższe są o 10% czy 50%
    Nie wiem nawet czy się przymierzać do takiego wyboru dlatego pytam.
  • 28.02.15, 13:49
    liwia.broll napisał(a):

> A przynajmniej orientacyjnie w procentach jezeli ktoś wie. Nie wiem, droższe są
    > o 10% czy 50%
    > Nie wiem nawet czy się przymierzać do takiego wyboru dlatego pytam.

Taka średnia z przymrużeniem oka to będzie gdzieś 15 procent. Jest to i tak nieduża różnica w porównaniu gdzie ten system dopiero wchodził. Różnica odczuwalna, zarówno w uzyskanym cieple jak i przede wszystkim oszczędności.
  • 04.03.15, 22:05
    a82ber napisał(a):

> liwia.broll napisał(a):
    >
    > > A przynajmniej orientacyjnie w procentach jezeli ktoś wie. Nie wiem, droż
    > sze są
    > > o 10% czy 50%
    > > Nie wiem nawet czy się przymierzać do takiego wyboru dlatego pytam.
    >
    > Taka średnia z przymrużeniem oka to będzie gdzieś 15 procent. Jest to i tak nie
    > duża różnica w porównaniu gdzie ten system dopiero wchodził. Różnica odczuwalna
    > , zarówno w uzyskanym cieple jak i przede wszystkim oszczędności.

Czyli rekomendujesz bardziej 3 szyby niż dwie? Pytam z ciekawości bo spotkałem się z plastikiem z 3 szybami sporadycznie i nie wiem czy to jest warte ceny.
  • 05.03.15, 09:49
    Rozwiązanie trzech komór nie jest wcale takie młode ale dopiero od niedawna stało się na tyle popularne i konkurencyjne, że cena jest akceptowalna dla ogółu, a znowu szklenie na czterech komorach jest bardziej ekskluzywne.
    Różnica w przenikalności cieplnej jest na tyle widoczna, że wybór takiego rozwiązania jest logiczny i dobry i zdecydowanie już warty swojej ceny.
  • 06.03.15, 00:59
    i to jest 15% w przypadku oknoplast czy taka jest generalna różnica u wszystkich ?
  • 06.03.15, 18:32
    colloquydentist napisał:

> i to jest 15% w przypadku oknoplast czy taka jest generalna różnica u wszystkic
    > h ?

To może się różnić w zależności od tego jak producent końcowy okien stockuje się w szklenie. Oknoplast ma akurat swoją produkcję dlatego mogą dać całkiem przyzwoitą różnicę cenową i tak nie raz możesz się załapać na jakieś akcje typu 3 szyba za 1pln, a generalnie to dopłata będzie oscylować w granicach 5-15%
  • 10.03.15, 20:01
    Który model polecacie z oknoplastu ?
    Mają coś takiego co niekoniecznie reklamują a jest godne polecenia ?
  • 10.03.15, 23:27
    ja mam winergetic premium, te tansze wcale nie byly jakos drastycznie tansze a te sa energooszczedne. tylko szyba wydaje sie zielona - biale firanki beda kiepsko wygladac
  • 16.03.15, 19:37
    ten winergetic to akurat porządnie reklamowali, tylko po co mi energooszczędne okna. nie potrzebuje właśnie jakiś takich cymesów.
  • 20.03.15, 23:03
    kowalewski.piotrek napisał:

> A skąd dokładnie wiesz czego potrzebujesz? Masz jakąś speckę parametrów jakie m
    > uszą mieć okna? Chociaż Winergetic to jest akurat bardzo ciepłe okno, więc mont
    > uje się je do wyjątkowych potrzeb.

Czytałem, że to jest okno energooszczędne (pasywne), a ja nie mam zupełnie takich potrzeb. Specyfikacji, bo chyba o tym piszesz nie mam żadnej, bo kto niby miałby taką zrobić? Zwyczajny remont kolego.
  • 23.03.15, 01:18
    Bo faktycznie jest to bardzo ciepłe okno i raczej nadaje się szczególnie do konstrukcji wolnostojących i budowanych z uwzględnieniem ekonomii, możliwości oszczędzania. Jeżeli nie masz takich potrzeb, to jest jeszcze Platinum, koncept chociaż między jednym i drugim - zdecydowanie pierwszy.
  • 22.03.15, 10:03
    pamiętaj tylko o dobrym montażu okien, bo nawet jeśli faktycznie są to okna dobrej jakości, to jeśli zlecisz ich montaż "panu Heńkowi", który twierdzi, że się na tym zna, to stracisz co najmniej kilka tysięcy pln. Nie warto.
  • 22.03.15, 10:08
    okna kupuje sie wraz z montazem, po pierwsze jest gwarancja na calosc, po drugie jest taniej niz kupowanie samych okien i osobno montazu
  • 22.03.15, 21:31
    Oknoplast prowadzi kompleksową sprzedaż, czyli przy zakupie masz z automatu ich montaż. To jest dobre, bo jest pełna gwarancja jak piszesz i nie ma opcji, że przy błędnym montażu i uszkodzeniu okien nie wiadomo kogo pociągnąć do odpowiedzialności.
    Nie wspomnę o tym, że masz ekipę która pracuje cały czas na jednym typie okien i jest zwyczajnie zna. Najlepsi polscy producenci taki system prowadzą i o to zawsze warto zapytać - kto będzie montować i jakie ma doświadczenie, dalej, czy będzie udzielona gwarancja na montaż.

thea19 napisała:

> okna kupuje sie wraz z montazem, po pierwsze jest gwarancja na calosc, po drugi
    > e jest taniej niz kupowanie samych okien i osobno montazu
  • 31.08.15, 19:28
    masz rację, lepiej kupować razem: i okna i usługę montażu, przy czym te czasem te "renomowane" firmy też nawalają i trudno od nich ten dobry montaż wyegzekwować, a bujanie się z gwarancja trwa kilka miesięcy.
  • 12.04.15, 16:49
    Czy kupował ktoś koncept w ramach promocji bez vat?
  • 09.06.15, 23:15
    Jaką oknoplast daje gwarancje na swoje produkty. Widzę rozbieżne informacje.
  • 10.06.15, 01:50
    wszystko zalezy od modelu i parametrow. cale okna do 5 lat, szklenie z termoramka do 10. nie ma jakis szczegolnych wykladni. przy zakupie pewnie wyszczegolnia co na ile i w jakich wypadkach objete jest gwarancja producenta.
  • 27.06.15, 18:49
    kooperekk napisał:

> wszystko zalezy od modelu i parametrow. cale okna do 5 lat, szklenie z termoram
    > ka do 10. nie ma jakis szczegolnych wykladni. przy zakupie pewnie wyszczegolnia
    > co na ile i w jakich wypadkach objete jest gwarancja producenta.

Skąd masz takie informacje? Bo 10lat to jest dużo i z takim się nie spotkałem jeszcze.
  • 02.07.15, 23:30
    Wszystkie informacje są na stronie oknoplast-u właściwie to w sekcji z przydatnymi informacjami. Nie bierz jednak tego co napisałem za pewne ponieważ gwarancja jest dosyć płynna w zależności od specyfiki samego produktu. Na pewno są jedne z dłuższych na rynku.
  • 08.07.15, 23:01
    czy z oferty oknoplastu moglby ktos pomoc wybrac wlasciwy profil ? na co zwrocic uwage ?
  • 15.07.15, 22:27
    A co dokładnie potrzebujesz? Musisz się trochę określić pod względem oczekiwań. Czy masz sprecyzowane zapotrzebowanie? Czy już jakieś profile oglądałeś?
  • 29.07.15, 16:59
    proluxy to te niby swietlne okna? generalnie w nowym katalogu oknoplastu prezentowało sie to super ale jak idzie tutaj w parze izolacja termiczna?
  • 02.08.15, 21:07
    derlik.koszecin029 napisał:

> proluxy to te niby swietlne okna? generalnie w nowym katalogu oknoplastu prezen
    > towało sie to super ale jak idzie tutaj w parze izolacja termiczna?

Ktoś sobie wymyślił hasło "świetlne" a tak w rzeczywistości są to tradycyjne okna jednak ze zwiększoną powierzchnią szklenia. Co ciekawe ta jasność wpływa korzystnie na parametry termiczne całego okna, bo ograniczona jest powierzchnia profilu kosztem szklenia mającego lepsze parametry niż sam profil. Zatem izolacja w tym przypadku wypada nieźle, jak podaje producent Uw - 1.0
  • 19.10.15, 12:04
    Mysle, ze okna o wiekszej powierzchni szklenia spokojnie stana sie nowym trendem. Oknoplast sam w sobie zapoczatkował to razem z serią Prolux ale w dalszym ciagu, mam wrażenie, że "świetlność" przyjmie się jako slogan. W końcu kwestia izolacji termicznej została troche ustandaryzowana w przypadku wiekszosci okien. Z kolei okna dostarczajace wiekszej ilosci swiatla nadaja sie doskonale do biur.
  • 20.10.15, 16:11
    trend pewnie tak. Myśle ze w ciągu najblizszego roku pozostali producenci beda musieli wprowadzić jakieś swoje autorskie innowacje. Z jednej strony proluxy bardzo dobrze wybijają sie tak wysokim współczynnikiem przenikania światła a z drugiej pozostałe parametry również nie zostały jakoś bardzo zaniedbane.
    W końcu profil na 7 komorach utrzymuje pewien standard izolacji cieplnej co się bardzo chwali. Na dzien dzisiejszy pozostaje kwestia ceny.
  • 28.10.15, 16:42
    no mają Uw=0,9 przy utrzymaniu współczynnika przenikania światła Ug=0,6
    Wiadomo ze okna pasywne lepiej sie by sprawdziły ale jak słusznie stwierdzasz "nie byłoby tyle światła"
  • 29.10.15, 16:44
    ostatnio miałem dziwną rozmowę z jednym sprzedawca, ktory cały czas mówił ze przenikanie ciepła w oferowanych przez niego oknach wynosi 0,3 m2/W i strasznie mnie to zdziwiło, nie umiem znaleźć takich okien nigdzie w internecie? Pomylił się czy co?
  • 29.10.15, 17:40
    Ale mówisz tu o parametrze U dla całego okna? Bo tak niski współczynnik może występować tylko przy najnowszych pakietach szybowych.
  • 25.11.15, 15:29
    czy ktoś z was wie już coś na temat oferty zimowej na okna z krakowa? oknoplast wrzucił na swojej stronie informacje ze daja do 46% upustu.
  • 26.11.15, 15:19
    Mnie udało się zaprosić do domu przedstawicieli Budvar z Bytomia. Doradzili mi jakie okna w którym miejscu będą najlepsze. Zdążyliśmy jeszcze z zamontowaniem przed mrozami. Może tam się łatwiej dogadacie - Bytom przy ulicy Wrocławskiej 14/9. tylko teraz to już planujcie na wiosnę, bo na mrozie nie powinno się montować okien.
  • 01.12.15, 10:36
    Gdzie bytom a gdzie Kraków....
  • 29.12.15, 12:00
    wydaje mi sie ze wszystkie firmy z grupy Oknoplast radza sobie na rynku stolarki otworowej, na prawde swietnie. Dlatego oknoplast został teraz doceniony we Włoszech.
  • 30.12.15, 11:55
    Ostatnio zadano mi ciekawe pytanie odnośnie rolet. Czy rolety mają wpływ na właściwości cieplne okien?
  • 28.01.16, 16:25
    oczywisćie że mają, zwłaszcza jesli mówimy o roletach antywłamaniowych, niektore rodzaje rolet chowa się bezpośrednio razem z oknem w otworze
  • 29.01.16, 11:15
    Tutaj jeśli w trakcie montażu ekipa źle przygotowała otwór lub nie oczyściła wszystkich dodatkowych elementów to może być problem tak Tworzą sie rozszczelnienia gdzie dostaje sie woda i tworzą sie mostki termiczne. Przy czym uważaj jeśli zamawiasz rolety nie od producenta okien, niby mówi sie ze można ale problem jest kiedy ekipa coś spartaczy, inwestujesz w okna z 15 tyś po to by na roletach przyoszczędzić 200 złotych.
  • 29.01.16, 13:43
    jak sie za to ustosunkować do tych wszystkich zdjęć termicznych które wrzucane sa na różne fora?
  • 18.02.16, 13:46
    Oczywiscie ale ludzie zazwyczaj nie wiedza czego chca i za wybór rolet biorą sie dopiero kiedy calość wymiany okien została już wykonana. PRzy okna ch przepuszczajacych 80 % promieni słonecznych łatwo dopuścić do przesadnego nasłonecznienia. Z drugiej strony ludzie najczęściej decydują się na rolety natynkowe, które mimo swojego szerokieo zastosowania nie sa najlepsza opcją- zwłaszcza w domu.
  • 23.02.16, 15:09
    no ok ale kto Ci bedzie wymieniać całe okna tylko poto żeby wprowadzić reolety podtynkowe, RKS albo naokienne. Jak kupujesz mieszkanie lub dom i masz juz okna wymienione to natynkowki to jedyne rozwiazanie, na które mozesz sobie pozwolic. Chociaz te wielkie puszki faktycznie szpecą.
  • 24.02.16, 13:45
    Nie bardzo wiem czym są rolety RKS? KToś rozjaśni temat?
  • 12.02.16, 12:46
    Przy zdjęciach termicznych można czasami "nagiąć" fakty, wystarczy ze zdjecie nie zostało wykonane na wprost tylko pod kątem
  • 12.02.16, 13:31
    Patrz na różnice temperatur, to nie jest tak ze nagle po zamontowanieu okien czy rolet, ich powierzchnia będzie miała 20 stopni różnicy względem scian elewacji
  • 14.03.16, 15:34
    Ktos pozamiatał w temacie:D Zgodze się z @Teresą w koncu montaz prawidłowy to podstawa dla cieplego montazu ale podkreślam jesli chodzi o dom to jak najbardziej, jesli chodzi o ciepły montaz w bloku to już niekoniecznie:D
  • 20.02.16, 12:20
    Okna oknami ale z mojego doświadczenia przede wszystkim bardzo ważny jest prawidłowy montaż. Nie chodzi tylko o to żeby się okno tylko otwierało ale bardzo ważne żeby było zamontowane w pionie i w poziomie co pozwoli na prawidłową eksploatację okien. Okucia okienne wytrzymają bardzo długo a i uszczelki nie wygniecą się zbyt szybko. Następnie zwróciłbym uwagę na szyby jakie maja parametry czym lepsze tym okno lepsze. Nie dajmy się złapać na ilość komór w profilu bo to własnie największy procent powierzchni okna stanowi szyba.
    ? Ja swoje okna kupowałem z montażem jakieś 6 lat temu i do tej pory pamiętam jak montazyści mówili że nie tylko okna są ważne ale najważniejszy jest prawidłowy montaż. I to było logiczne myślenie ponieważ nawet najlepsze okna źle zamontowane nie spełnią swojej funkcji. Okna kupowałem w niewielkiej firmie wraz z montażem i po tylu latach okna pracują bez zarzutu nic nie musiałem regulować. Okna zakupiłem nie pamiętam nazwy chyba FHU KUBUS KRYSPINÓW KRAKÓW ale mam mam numer tel. 732851437.
    ?Mogę ich polecić.
  • 29.02.16, 12:54
    My okna równiez zamawialismy w krakowskiej firmie, z tym,że w ekoplaście Jestem zadowolony z realizacji bo okna wykonane z dobrych materiałów oraz sam montaż był krótki. W Ekoplaście okna zamawiali moi rodzice oraz kilkoro znajomych. Każdy był zadowolony tak wiec i my postanowiliśmy nie szukać innej firmy. Firma jest polska, istnieje na rynku od wielu lat oraz nie musi się agresywnie reklamować jak inne tak wiec o czymś to świadczy.
    Na okna dali nam również bardzo długą gwarancję. Kupiliśmy u nich model okien energooszczędnych Prestige thermo.
  • 11.03.16, 15:19
    sorry ale porównujac materiały widac roznice miedzy takim ecoplastem albo oknoplastem ktory jest bez porównywania wiekszy a i w tym wypadku pewne parametry okien wypadaja lepiej. Porównaj sobie chociazby prestige ther do Winergetic premium i ich osiągów. Do tego Oknoplast umożliwia zastosowanie pakietu 4X Glass co da lepsze efekty jesli chodzi zarówno o akustyke jak i izolacje
  • 16.03.16, 11:39
    "W odpowiedzi na wczesniejsze pytanie rolety RKS to system, w którym styropianowa skrzynka na roletę, tzw. rolokaseta, jest wmurowywana nad oknem na etapie stawiana ścian zewnętrznych, a później zostaje - wraz z całą ścianą - zakryta tynkiem, także na zewnątrz jest niewidoczna.
    Samą roletę montuje się następnie w dwóch (na ogół) etapach: prowadnice razem z oknami, a samą roletę po wstawieniu okien, wykonaniu tynków i parapetów zewnętrznych.
    Od środka wał rolety, który znajduje się nad oknem w miejscu, gdzie normalnie byłoby nadproże, jest zasłonięty maskownicą wykonaną albo z płyty styrogipsowej, albo z plastiku, którą zazwyczaj maluje się razem ze ścianą, żeby była jak najmniej widoczna."
  • 24.03.16, 12:36
    są lekkie bo najczesciej jest w nich bardzo cieniutkie zbrojenie. Zresztą co cie interesuje ze okno jest lekkie i tak jest wmontowane w ściane. Jesli chodzi o lekkość otwierania to też raczej ustala się to dopiero po ponad roku kiedy już zdążysz otworzyć te okno z 1000 razy:P
    Jest na razie dobra promocja na okna jakby to kogoś zainteresowało
    oknoplast.com.pl/promocja/
  • 15.04.16, 14:42
    ok powiedzmy cos wprost, juz nigdy nie zamowie okien po kosztach.....zadna eco/tanio/plast nie bedzie przedmiotem mojego zainteresowania. Nie wymieniajac nazwy firmy postanowie podzielic sie moim doswiadczeniem. Zakupiłem okno, przyszli panowie zamontowali 9dodam, ze montazysci nie byli firmowani tak jak salon i producent od ktorego okna wziałem) minał miesiac i juz zauwazyłem ze jedno okno nie domyka sie całkowicie. Do tego uszczelka od wewnatrz taka czarna, gumowa odkleja sie troche (jest dziura) Szczerze patrzac teraz z perspektywy czasu wolałbym dopłacic i kupic okna Prolux od firmy Oknoplast. Teraz czekam na proces reklamowy jesli szanowna firma nie podejmie dialogu to olac to wymieniam całość. Szkoda tylko czasu bo chciałem zamknac temat okien szybko:(
  • 18.04.16, 13:35
    tak to juz jest jak kupuje sie u tanich dostawców. wiem, ze niektore małe firmy probuja swoich sił i potrafia od czasu do czasu czyms zaskoczyc ale nie sa w stanie produkowac swoich systemow okiennych tylko łącza czesci od innych dostawców i wychoza potem takie frankenstainy
  • 19.04.16, 14:02
    Oknoplast z tego co wiem nadal ma promocję na okna bez Vatu? Oplaca sie to wybrac? widze ze musi byc usługa montazu w to wliczona.
  • 20.04.16, 12:14
    A kto przy zdrowych zmysłach brałby okna bez uslugi montazu. Po pirwsze musisz zaplacic w tedy vat 23% a po drugie poniesc dodatkowy koszt zainstalowania okna
  • 21.04.16, 13:44
    Nie zawsze tez wiadomo jak to potem z reklamacją jest jesli robi ci to jakas firma zewnetrzna a nie partner certyfikowany przez oknoplast
  • 26.04.16, 15:30
    Hej polecam sprawdzic co nowego narynek puszcza dzisiaj Oknoplast. Nowe okna pixel generalnie wydaja sie byc spadkobieracami systemu prolux. jednak nowe wydanie przykuwa wzrok:D oknoplast.com.pl/pixel-show/
  • 27.04.16, 14:28
    poza kształtem są w tym systemie jakies nowosci? fajnie ze firma potrafi sobie wybierac nowe kierunki rozwoju. jak dla mnie wojna na parametry juz sie skonczyła, bo poniżej pewnych poziomów nikt nie jest w stanie zejsć. teraz liczy sie estetyka i nie watpie ze to ona bedzie miała kluczową rolę w najblizszych latach jeśli chodzi o wybory konsumentów.
  • 11.05.16, 15:04
    kierunek w strone designu musiał przyjsc, dzisiaj klient koncowy nie patrzy juz tylko na paramerty. Zwłaszza ze budowa energooszczednych domów akurat w polsce to jeszcze jest pieśń przyszłośći (bo mało kogo stać, by wprowadzić wszystkie systemy rekuperacji + energetyczne)
  • 12.05.16, 14:22
    Mysle ze sam Pixel dosyc dobrze zostanie przyjety narynku, pompa na prezentacji była nie mała ale w końcu tak powinno sie promować nowe produkty na rynku i chyba Oknoplast jako pierwszy wprowadzał takie eventy dla swoich produktów
  • 13.05.16, 14:43
    mam problem z domknięciem okna, czy ktos moze cos doradzic w tej sprawie? nie moge domknąc klamką cełej ramy.
  • 17.05.16, 16:24
    Czy ktos moze wykonac mały opis dla Pixela
  • 19.05.16, 11:24
    Uw = o,8 Zwiekszona powierzchnia szklenia i 22% wiecej swiatla docierajacego do domu. Wsparcie dodatkowe dla usczelek. Pełen, zamknięty wzmacniacz w skrzydle. Reszte sprawdź tutaj oknoplast.com.pl/okna/pixel/#szczegoly
  • 20.05.16, 16:38
    Mysle ze musisz sprawdzic docusk okna, ew pokrec srubokretem przy tym cyplu, który widać po wewnętrznej stronie skrzydła. Nim regulujesz docisk.
  • 15.06.16, 14:43
    czy ktos z was ma w domu parapet drewniany? lepszy taki czy plastik/aluminium?
  • 16.06.16, 16:40
    a dlaczego nie wykorzystać od razu marmurowego
  • 17.06.16, 16:10
    chyba najwieksza wada parapetu drewnianego jest cena dla tych parapetów wykonanych z drewna litego, nie każdy producent też impreguje drewno przez co jest odporne na wilgoć i czesciowo na ogień. poczytaj blogi wnetrzarskie lub od samych producentów. oknoplast.com.pl/blog/parapety-drewniane-tak-czy-nie/
  • 20.07.16, 11:56
    hej chciałem zapytac czy montaz parapetu powinien byc wykonany od razu po zamontowaniu okna czy moze byc wykonany poźniej
  • 21.07.16, 11:30
    najlepiej i najczesciej robi sie tak ze wybiera się firmę która robi i jedno i drugie od razu. Swoja drogą fajny blog:)
  • 29.09.16, 10:58
    zdecydowanie natychmiat. kompletnie nie ma sensu tego rozbijac tym bardziej, że jak później zamontujesz parapet to można przy tym naruszyć konstrukcję okna i nikt Ci z tego tytułu nie uzna gwarancji, bo to ingerencja osób trzecich.
  • 30.09.16, 15:17
    fajny wpis faktycznie, ja też się skłaniam ku temu, żeby jednak parapety były drewniane - ma to szereg zalet choć sa też wady. tak czy siak na kamiennym nie posiedzę z książką bo mi tyłek odmarznie :P
  • 10.10.16, 16:11
    przejrzałam sobie ten blog i fajne mają niektóre wpisy - zwłaszcza ten mi się spodobał oknoplast.com.pl/blog/jak-zaaranzowac-okno-w-stylu-skandynawskim/ chociaż na blokowiskach się nie sprawdzi ale pomarzyć można :)
  • 19.10.16, 09:14
    Czemu miałoby się nie sprawdzić? Może nie na parterze ale wyżej jak najbardziej. poza tym piszą tam też o jasnych zasłonkach które i tak wpuszczą światło a jednocześnie sprawiają że nikt nie widzi co tam u Ciebie. Warto spróbować, jak się chc coś zmienić w mieszkaniu.
  • 24.08.16, 16:36
    bedac w temacie, jak uniknąc mostków termicznych tworzacych sięna w okolicy parapetu?
  • 21.10.16, 11:42
    ja czytam tu że, " Problem polega na tym że na produkcję wtrąca się masa nie wyszkolonych osób ale sa z 'wyższej' i to psuje atmosferę pracy." whosmyboss.eu/pl/opinie-o-pracodawcy/93/volkswagen-motor-polska-spzoo.html#searchengine
  • 03.11.16, 14:54
    Kilka tygodni temu robiłem całą stolarkę u siebie. Po znalezieniu 5 różnych firm poprosiłem o wycene i rozwiązania techniczne. Oferta z firmy www.oknostol.com.pl/ można powiedzieć okazała się bezkonkurencyjna pod względem finansowym oraz terminowym. Rozwiązania w postaci potrójnej szyby mają ograniczyć uciekanie ciepła. Na poziomie parteru potrzebowałem szyby antywłamaniowe czyli klejone. Po dopasowaniu oferty do wszystkich moich założeń cena okazała się kwestią decydującą. Po zamontowaniu jestem w stanie powiedzieć, że jakość montażu na poziomie bardzo profesjonalnym, a po zimie, która się zbliża będę wiedzieć jak stolarka spisała się na dużych mrozach. Z opinii wyczytanych w internecie zakładam, że spiszą się wzorowo. Liczę na to, że inwestycja w potrójne szyby nie poszła na marne :)
  • 09.11.16, 15:53
    Akurat pakiet trzyszybowy to nic specjalnego, powiedziałbym że to rozwiązanie już klasyczne. Wielokrotnie widziałem już w ofertach producentów pakiety 4-szybowe, na przykład oknoplast ma 4 Xglass w oknach Winergetic. I tu przenikanie ciepła kształtuje się na poziomie 0,5 więc równie nisko albo jeszcze niżej niż przy Twoim oknostolu.
  • 09.11.16, 14:13
    Chyba Ci się coś pomyliła - opinia dotyczy VW a nie Oknoplastu. Proponuję przejść na wątek o volkswagenie
  • 19.12.16, 10:04
    Ale wiesz że to pytanie zostało zadane dwa lata temu? Temat już dawno poszedł w inną stronę

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.