Dodaj do ulubionych

Kapie na parapet,nie można spać :(

25.02.12, 16:44
Proszę o pomoc.Mam parapety z blachy (okna plastikowe),blok 3 piętro i za każdym razem ,gdy pada deszcz krople uderzają z takim hałasem ,że nie można spać.Podkładałam już gąbkę ,ale spada i nie ma jak zamocować.Czy może zna ktoś jakiś sposób aby wytłumić ten hałas?
Edytor zaawansowany
  • Gość: cromwell IP: *.163.246.94.ip4.artcom.pl 25.02.12, 17:02
    gabke mozna przykleic klejem butylowym na stale
    albo leczyc nerwice
  • Gość: Graz IP: *.adsl.inetia.pl 26.02.12, 10:23
    Podpiankować parapety pianką montażową - niskoprężną ! Umiejętnie, tzn. wcisnąć taką ilość aby nie wypchnęło blachy do góry (wybrzuszyło). W tym celu przeczytać instrukcję na opakowaniu pianki. To powinno ograniczyć dźwięki.
  • Gość: Graz IP: *.adsl.inetia.pl 26.02.12, 10:32
    Jeszcze coś dodam: najlepiej operację tą powierzyć osobie, która ma doczynienia z piankowaniem na codzień. Np. montażysta okien.
  • 26.02.12, 11:16
    Dziękuję za odpowiedz.Znalazłam matę wygłuszającą,bitumiczną ,samoprzylepną.Czy można coś takiego nakleić na blachę parapetu? Czy taka mata nadaje się ?
  • Gość: cegła IP: *.aster.pl 26.02.12, 13:11
    Chyba się nada. Tylko zależy jaki ma rozmiar. Poręczniej byłoby chyba użyć taśmy dekarskiej (są różne szerokości). Ja bym sięgnęła po któryś z preparatów do wygłuszania blach samochodowych. np. Dynashield (płyn albo spray) albo np. pasta wygłuszająca Brax. Można to znaleźć, choć nie zawsze, w sklepach motoryzacyjnych zwłaszcza związanych z tuningiem. Niektórzy wygłuszają elementy karoserii właśnie taśmą dekarską ;).
  • Gość: karo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.12, 22:34
    A nie lepiej wypełnić przestrzeń pod parapetem np. pianką niskoprężną? Oklejanie gabkami i tasmami nic nie da skoro krople walą w bęben, który tworzy pustka POD BLACHĄ. Gdy wypełnisz tę pustkę to nie będzie bębna!
  • Gość: cegła IP: *.aster.pl 27.02.12, 10:02
    Po pierwsze oklejanie z pewnością pomoże. Po drugie precyzyjne wpakowanie czegoś POD zamontowany już parapet (nic nie widać, a do tego ta wysokość) będzie bardzo niewygodne.
  • 11.08.17, 22:16
    U nas był ten sam problem - wieżowiec z 75 r., blaszane parapety, 8 piętro. Jak padał deszcz to się dziecko budziło od huku w nocy i trzeba było coś z tym zrobić. Nie idzie parapetu od spodu wytłumić, więc kupiliśmy w markecie budowlanym taśmę dekarską uszczelniającą na lepiszczu bitumicznym(taka 7 cm x 10 m) i mąż po prostu odtłuścił parapet i poprzyklejał taśmę pasami. Zadziałało super, deszcz nie wali tylko miękko osiada. Koszt operacji ok. 35 zł, można przeżyć ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.