Dodaj do ulubionych

klej dragon

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.12, 18:50
chcę kleić deskę trójwarstwową klejem Dragon. Fachowiec powiedział mi, że Dragon klei się tylko do deski, do szlichty nie. Czy macie jakieś doświadczenia z tym klejem?
Edytor zaawansowany
 • 02.01.12, 19:18
  Na klej dragon można przykleić parkiet do szlichty. Ta informacja jest na opakowaniu tego kleju. B.Klimkiewicz.
 • 03.01.12, 08:14
  Ten klej do deski nie specjalnie się nadaje, bo można na niego kleić elementy średniej długości i do 10cm szerokości, jest twardoplastyczny. Do tego zastosowania lepszy byłby klej silanowy, który pracuje razem z drewnem. Ale deskę o długości do 80cm, można na niego kleić. Podłoże musi odpowiadać normom, deska też.Klej jest tani i do klejenia parkietu i mozaiki stosowany. Klejenia do szlichty, też. B.Klimkiewicz.
 • Gość: T.W. IP: *.tktelekom.pl 03.01.12, 13:52
  Klej dragon to klej dla amatorów, którzy kleją mozaikę lub drobne elementy parkietowe. Ponadto nie jest odporny na zasadowy odczyn betonu przez co szybko się degraduje i przestaje trzymać , trzeba sprawdzić PH. Klej silanowy ma niską wytrzymałość na ścinanie i bardzo dobrą elastyczność, przez co nadaje się do średniej wielkości elementów, najlepiej z fazką ( ze wzlgędu na możliwość krawędziowania) układanych na średniej klasy podkładach - wylewkach. Do większych desek potrzebna jest mocna wylewka i adekwatnie do wielkości deski i wytrzymałości wylewki mocny i twardy klej. Najpierw musimy się zastanowić co i do czego kleimy, po czym do tego dobieramy klej. KLEJEM UNIWERSALNYM JEST BUTAPREN.
 • 04.01.12, 12:11
  Tak . Klej dragon to klej z markertów, przeznaczony dla majsterkowiczów, do samodzielnego wykonania drobnych prac i do napraw. Nadaje się do przyklejenia np parkietu dębowego czy egzotycznego o średnich wymiarach.Nadaje się do klejenia na podłożach na których można kleić np klepkę o wymiarach 50cm na 8cm i grubości 16 lub 22mm. Można i drobniejsze elementy. Nie specjalnie rozumiem czego PH trzeba sprawdzić. Drewna?Parkietu? Deski? Szlichty?Drewno czy Szlichta jest zbyt kwaśna? Zbyt zasadowa?Czy to chodzi o ilość cementu w cemencie?Co do kleju silanowego , to też nie rozumiem. Czy słaby i do niczego to taki klej, który nie ścina się (URYWA ) , czyli nie pęka, nawet wtedy gdy rozciągniesz spoinę o ponad 200% ??? Jego główną wadą może jest i to, że nie cuchnie, ludzie nie tracą zdrowia, że to bardzo nowoczesny klej, który można stosować do prawie każdego klejenia, może kłopot w tym,że to klej, który jest na rynku od 3-4 lat, więc może być uznawany za nowość.Ale jest go parę odmian i dobrać do można najbardziej odpowiedni. Prawdą jest,że odpowiedni klej należy dobrać do klejonego materiału, jego wielkości i podłoża. Prawdą też jest,że klej butapren do klejenia parkietu się nie nadaje, nawet i do korka, też nie należy go używać.Butaprenu nie należy używać do żadnego klejenia, a jedynym znanym mi zastosowaniem tego produktu, to wprawianie się w stan zatrucia oparami z wąchania kleju. Zwyczajnie należy zauważyć, że rynek się rozwija, i że wchodzą nowe produkty, które są przyjazne dla użytkownika, dopasowane do nowych wyrobów na rynku. Nowe jest lepsze i mniej uciążliwe w stosowaniu.A zużycia każdego kleju to około 1kg/ m2. B.Klimkiewicz.
 • Gość: T.W. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.12, 18:11
  Jeżeli takie pytania zadawałby laik, to bym to rozumiał. Jeżeli takie pytania zadaje stary fachman?????????????? Każdy klej ma swoje właściwości i przeznaczenie a właściwy wybór to sprawa wiedzy i doświadczenia parkieciarza. Odniesienie do butaprenu było tylko metaforą. Pozdrawiam.
 • 06.01.12, 16:07
  Pewnie dobrze Pan zrozumiał, bo kto o taki klej może pytać? Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.B.Klimkiewicz.
 • Gość: T.W. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.12, 20:03
  P. Klimkiewicz dziękuję za noworoczne życzenia i takie składam dla Pana. Dużo zdrowia i sił dla służenia swoją dużą wiedzą i jeszcze większym doświadczeniem. Pozdrawiam.
 • Gość: zbyszek IP: *.xdsl.centertel.pl 09.01.12, 21:06
  przeczytaj na opakowaniu do czego jest klej - firma Dragon produkuje różne kleje
  z opisu wynika jednak że chcesz klejem do drewna (klejenie drewno +drewno) kleić drewno do betonu - raczej nic z tego nie wyjdzie
  klej do drewna klei dobrze w cienkich warstwach po wniknięciu w drewno,


 • 12.01.12, 00:07
  Daj se spokój z klejeniem desek przez kleje rozpuszczalnikowe (dragon należy do takich klejów). Jeśli myślisz o deskach warstwowych może dojść do rozklejania lamelek przy odparowywaniu rozpuszczalnika. Wydaj więcej pieniędzy na kleje nowszej generacji.
  więcej informacji o klejach znajdziesz tutaj
  http://deski.wroclaw.pl/mocowanie-posadzek-parkietowych/rodzaje-klejow-do-parkietow.html
  --
  pozdrawiam
  Bartek S
  -------------------------
  <a href="www.deski.wroclaw.pl"target="_blank"Informacje o drewnianych podłogach</a>
 • 12.01.12, 08:12
  To przeczytaj jak przykleić do szlichty, bo piszesz głupstwa, chociaż to klej dla amatorów. B.Klimkiewicz.
 • 24.01.12, 00:20
  cyklina-klimkiewicz napisał:

  > To przeczytaj jak przykleić do szlichty, bo piszesz głupstwa, chociaż to klej d
  > la amatorów. B.Klimkiewicz.
  W instrukcji desek warstwowych są wymienione kleje rozpuszczalnikowe że można kleić. Ja natomiast pamiętam jakiś czas temu dużą ilość reklamacji "rozklejonych desek" po klejach rozpuszczalnikowych. (odparowywanie rozpuszczalnika przez warstwy lamelek)
  Poliuretany zaś nie będą miały tego problemu. Tyle z życiowych problemów przeszłości.


  --
  pozdrawiam
  Bartek S
  -------------------------
  deski.wroclaw.pl
 • 30.01.12, 11:41
  Jedni kleją i nie mają z tym problemów ( to większość). Inni mają. Jak masz z tym klejem, to się na niego nie upieraj tylko wybierz inny, taki z którym nie masz problemów. Od czytania zawsze należy zaczynać, nawet wtedy gdy coś znasz, bo zmiany są zawsze, niektóre nie zapowiadane. Tanie kleje do tanich prostych zastosowań są często stosowane, ale zawsze jak kleisz to masz obowiązek wiedzieć co i na co, oraz do czego kleisz. Nikt nie zdejmie z ciebie obowiązku sprawdzenia podłoża, jego wilgotności, przydatności do klejenia danego wyrobu, jego jakości, sprawdzenia wilgotności klejonego parkietu . To,że coś można kleić na dany klej nie znaczy,że inny nie jest równie dobry czy lepszy. Znaczy tylko,że można do klejenia tego wyrobu użyć tego kleju. Producentów klejów do takich zastosowań jest ze 20. Trzeba umieć wybrać to co się chce. Bez przesady nie tylko to co najdroższe może być użyte, ale tanie niekiedy też jest dobre. Żaden to argument,że kilka osób nie potrafiło czegoś kleić, nie zagruntowało podłoża ( o ile było trzeba), czy nie sprawdziło jakości podłoża i parkietu, krótko mówiąc nie przeczytało normy dla tej czynności. Bo żadna to tajemnica, że montaż i klejenie podłogi musi spełniać normy i krajowe i E.U. B.Klimkiewicz.
 • 30.11.16, 21:36
  Mój fachowiec nie chciał dragonu, kazał kupić Bona R848T. Dla mnie ok, bo wyszło taniej, a fachowiec powiedział, że ten jest lepszy. Zamawiałam z www.podlogi24.net/bona-bona-r848t-jednokomponentowy-klej-silanowy-15-kg-o_l_5970.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.