Dodaj do ulubionych

Jaki piec do centralnego ogrzewania!!!!!!!

31.01.10, 00:48

Mam prośbe jaki piec do co do domku jednorodzinnego o powieszchni
110mk polecicie mi,dodam że dom jest ocieplony a teraz mamy kocioł
buderusa loganos s11 i jest okropny, strasznie mały otwór paleniska
i po 4 latach użytkowania,do wymiany są:ruszta,drzwiczki górne i
pokrętło-poprostu katastrofa. Dodam że piec ma byc wszystko palny
najlepiej -jaki sie u was sprawdził !
dzięki !!!!!

--
Sylwia mamusia Aleksa(16,10,08)
Edytor zaawansowany
  • fajnymirek 31.01.10, 10:28
    Witam jeżeli wszystkopalny to ja mam podobny metraz 120, jednakze
    kupilem piec uniwersalny PLESZEWSKI z duzym zapasem mocy bo 27KW
    (przeliczajac na metry to moze byc nawet na 220 m/2 ).Ale jestem
    zadowolony bo ma duze palenisko dzieki czemu zaladuje duzo drzewa no
    i spokuj na conajmniej 10-12 godzin.Muj ojciec tez ma takisam i ma
    go juz piec lat i wszystko ok
  • cromwell1 31.01.10, 13:19
    czlowieku
    27kw na 120m2 przesoliles prawie trzykrotnie
    zwlaszcza ze kociol nie powinien byc przewymiarowany
    jezeli juz to lepiej kupic kociol o mniejszej mocy

polecam kotly ogniwo z biecza
    sama sprawdz jakie ma palenisko
    po drugie to kotly trwale
    ludzie wymieniaja je po 40 latach bezawaryjnej eksploatacji na nowoczesniejsze

pzdr.
  • fajnymirek 31.01.10, 17:09
    No niewiem kolego moze i przesolilem ale do zeszlego roku mialem
    20Kw no i ciagle bieganie i podkladanie.Wiele ludzi mi to
    odradzalo,ze niby jak za duzy to bedzie sie zasmalal i takietam ale
    nic takiego niemam wszystko jest ok
  • Gość: marcin IP: 188.33.201.* 31.01.10, 20:40
    myślę ze cwaniakowanie cromwella i jego wszech wiedza jest do d..y wiec nie ma
    co jemu odpowiadać ani też brać jego zdanie pod jakąkolwiek nawet najmniejsza
    uwagę.
    A do tematu... Ja z kolei słyszałem od hydraulików ze pleszewskie kotły często
    mają problemy z wybuchem w kominie ( są wybuchowe
    ) ... Nie wiem ja mam też polski kocioł FAUSTMAN czy jakoś tak i nawet z
    okolic pleszewa.. Pali mi wszystko ( a jest miałowy) mam 110m2 a piec 24kw Nie
    narzekam choć mrozy tu u mnie takie były... a palił mi znośnie na całą zimę od
    października mam 3T miału ( zostało 1,5) i mase ( prawie cały blaszany garaż
    )desek po budowie do palenia a pali OK i na miale i na deskach( okolo 16-20h
    przy normalnym zasypie miałem) a drewno .. cześciej trzeba latać ale nie narzekam.
    Ocieplenie to 12cm styropianu.

• ko_kartka 31.01.10, 23:10
    Ja mam kocioł pleszewski siedemnastkę na niecałe 100 m2. W czasie, gdy moi
    sąsiedzi dokładają 3 razy, ja palę raz. Oszczędność czasu i energii, a nie żadne
    przesacowanie. Oni smrodzą więcej, co też ważne.
  • Gość: marcin IP: 188.33.214.* 01.02.10, 10:10
    te szacunki jak to nazwane zostało zależy nie od metrów lecz od ilości
    odbiorników wielkości, boilera, systemu ogrzewania Hydraulicy na pewno by ni
    montowali złego kotła a w sklepie pewnie by takiego nie doradzali . Niekiedy na
    100m2 wystarcza 15kw a nieraz 20 kw ja mam większy co nie znaczy ze jest
    przeszacowany . Przeszacowany to by było 50 kw.
  • Gość: sławek IP: *.debica.mm.pl 23.01.12, 19:47
    Kolego nie wal sciemy o ogniwie Biecz chyba ten piec 35 lat stał ci w garażu, 1 wymieniłem po 11 latach a teraz kolejny 2 niw zwytrzymał 8 lat dzisiał własnie łatałem;/ fatalne wykonanie spawów
  • Gość: tomir IP: *.xdsl.centertel.pl 07.12.13, 14:12
    Ogniwo S6WC-17 rozleciał się po 5 sezonach.
  • Gość: piour11 IP: *.stg.pl 08.11.10, 00:48
    Ja mam piec miałowy tzw. samoróbka bo jest przeróbka ze zwykłego 2.2kw ze StĘżycy.
    I ostatniej zimy a była to ostra zima zużyłem 3,5 t miału temp. w pom.to: 21-22 pokój dzienny
    20-19 sypialni 23-24 łazienka .Pow . mieszkalna to125m takich temperatur nie uzyska się ani gazem ani olejem .Jest tylko jedno trzeba robic zasyp raz na dobę.
  • Gość: zenek IP: *.tktelekom.pl 02.03.12, 12:53
    .Muj ojciec tez ma takisam i ma
    go juz piec lat i wszystko ok
    To je bardzo dobry piec ja takie montuje i kljenci są bardzo zadowolnione.
  • pudht 01.02.10, 11:14
    a obliczyl ci juz ktos zapotrzebowanie w cieplo dla budynku? bo tak
    to mozna sobie gdybac moze 10/15/18/25/50 a moze i tylko 5 kW.
    radzil bym ci tez zastosowac zasobnik zeby nadmierna energie
    wytwarzana w piecu w nim kumulowac.
  • Gość: cromwell IP: *.163.246.94.artcom.pl 01.02.10, 18:35
    normalnie wystarczy nie prac po lbach przez miesiac
    i juz dyletanci wylaza ze szpar
    po jaka cholere tak przewymiarowane kotly
    chcesz miec stalopalnosc kup sobie kociol z zasobnikiem
    przeciez kociol 24kw na dom 100m2 to wyrzucona kasa
    gosciu pisze ze spalil 1.5 tony mialu ale wspomagal sie drewnem
    nosz kjm ja spale 2 wiadra mialu bo sie wspomagam
    polecam matce zalozycielce porownac obecne palenisko z paleniskiem
    kotla ogniwo czy chocby zebiec
    gwarantuje przynajmniej 30 lat bezproblemowej pracy tych kotlow
    gwarancja obejmuje caly kociol bez automatyki
    ta jest od niedawna

pzdr.
  • fajnymirek 01.02.10, 19:04
    a wiec mialem troszke racje ze piec na wymiar to glupota ,bierzcie z
    zapasem .a ciekawe cromwell kto ci podpisze gwarancje na 30 bajka
    niezla .moze i ktos podpisze ale po pieciu to szukaj firmy w polu co
    nie
  • pudht 02.02.10, 07:27
    i to jest wlasnie polska, gwarancja 30 lat a po paru latach szukaj
    wiatru w polu. bo firma nazywa sie malinowski a nie kowalski
  • Gość: cromwell IP: *.163.246.94.artcom.pl 02.02.10, 15:49
    kurde
    pisalem ze wymienialem dobre czterdziestoletnie kotly z ogniwa ze wzgledu na
    przestarzala konstrukcje
    nie przeciekaly
    nie byly przepalone
    tak zebiec jak ogniwo funkcjonuja troche na rynku
    nic nie wskazuje na ich upadlosc

nie namawiam
    pewnie sa lepsze
    radze jednak sprawdzic
    wielkosc komory paleniskowej
    duze zeliwne drzwiczki to wszystkich komor
    zeliwny wymiennik czopuch i ruszt
    latwy zaladunek i czyszczenie kotla

pzdr.

• Gość: marcin IP: 188.33.63.* 02.02.10, 19:33
    cromwell jesteś dlatego mało wiarygodny bo udzielasz się w co 2 topiku"
    znasz" się na wszystkim od hydrauliki ,elektrykę , budownictwo i jednym palcu
    masz a o kafelkach już nie wspomnę czy materiałach izolacyjnych jednym słowem
    człowiek -orkiestra , od Ado Z.
    Kiedy Ty masz czas na zdobywanie tej wiedzy? jak ciągle tu na forum piszesz i to
    jeszcze czasami takie dyrdymały ,że jak czytam na głos się dobre bawimy a i
    jeszcze ten twój kolega tomek z dortmundu.... drugi AS co wszystko
    wie.

Co do pieca to ja tam nie narzekam a wręcz chwale, miału malutko palę bo w tym
    roku starcza mi drewno co zostało z budowy. Jest to moj 3 piec co mam w swoim
    życiu w swoim domu wiec mam jakieś doświadczenie i mogę się na ten temat
    wypowiedzieć i naprawdę po raz pierwszy jestem zadowolony . Teraz kupiłem mało
    wegla ale tak na prawdę to dopiero za rok będzie wiarygodne zużycie ale już wiem
    że oszczędność to no "OKO" z 50% w porównaniu z starą instalacją C.O. i starym
    piecem. Nie przewiduje za rok na zimę wiecej kupić niż 5T miału.
  • cromwell1 03.02.10, 16:20
    powoli zaczynaja mnie irytowac osobowe wycieczki
    w d. byles i g widziales
    wiec sie nie napinaj
    nie jestem wszystkowiedzacy
    nie trzeba byc geniuszem zeby zadziwic goscia ktory kupil kociolek 24kw na 110m2

pzdr.
  • Gość: cromwell IP: *.163.246.94.artcom.pl 03.02.10, 16:57
    zeby calkowice odebrac chec do personalnych wycieczek podsumuje cie

zakladasz zuzycie paliwa w sezonie na dom 110m2 w ilosci 3 ton mialu
    plus pelen garaz drewna
    zakladam garaz 3x5x2m
    wiec dodatkowo spalisz ok 30 kubikow drewna

srednie zyzycie drewna w sezonie dla domu 150m2 to 10-15 kubikow
    i to w kominku
    nie w kotle o duzo wyzszej sprawnosci

wiec gdzie te oszczednosci?

gratuluje humoru

na koniec prosba
    zanim cos napiszesz jebnij sie pogrzebaczem w lepetyne
    moze zmadrzejesz

pzdr.
  • Gość: marcin IP: 109.243.204.* 03.02.10, 17:33
    włąśnie wszystkie odpowiedzi co tobie się nie podobają kończą się tak jak ta .
    jesteś prostym biednym człowiekiem .
  • Gość: cromwell IP: *.163.246.94.artcom.pl 03.02.10, 17:41
    marcinie drogi
    to ty zaczales od inwektyw i personalnych wycieczek
    nie majac merytorycznych przeslanek
    daruj sobie

pzdr.
  • Gość: west IP: *.chello.pl 23.11.10, 01:05
    Jak wypada porównanie ogrzewania domu 130m2(max 29cm, steropian 12-14cm bez udziwnien, dwupietrowy) ekogroszkiem i gazem? I co w sezonie letnim z CWU w przypadku ogrzewania ekogroszkiem.
  • Gość: cromwell IP: *.147.246.94.ip4.artcom.pl 23.11.10, 20:59
    > Jak wypada porównanie ogrzewania domu 130m2(max 29cm, steropian 12-14cm bez udz
    > iwnien, dwupietrowy) ekogroszkiem i gazem? I co w sezonie letnim z CWU w przypa
    > dku ogrzewania ekogroszkiem

ok 4 ton rocznie
    lacznie z podgrzaniem cwu w sezonie letnim
    liczac dobry groszek po 9 stow z przywozem
    to 3 szescset rocznie
    nie liczac kosztow wymiatania komina czyszczenia kotla i kosztow wywozu popiolu

pzdr.
  • sebekn2 13.10.14, 13:22
    Wystarczy poczytać pdfy na www.dedietrich-kotly.pl/mcr24 lub w google je poszukać, są wymiary i moce kotłów do wyboru.
    pozdro
  • Gość: pathetic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.11, 23:20
    Ja mam gazowy, junkersa i jak na razie jest ok.
  • Gość: maciej IP: *.147.141.12.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.07.11, 13:51
    Słuchajcie,ja z własnego doświadczenia musze Wam polecic,oczywiscie juz kiedy zdecydujecie sie na konkretny piec w domu,takie urzadzenie jak kontroler ogrzewania.Przez dlugi czas nie posiłkowaliśmy sie takimi systemami,troszke dlatego,ze w sumie człowiek jak juz sie urzadzi w domku to wiadomo na takie dodatki brakuje pieniązków.Ale z czasem,kiedy jakoś juz sie wychodzi na prostą tego typu urzadzenie jesli chodzi o kontrole ogrzewania czy to podłogowego czy termostatu grzejnikowego sprawdza sie naprawde rewelacyjnie.Polecam.
  • Gość: arturro IP: *.home.aster.pl 07.07.11, 13:41
    maciej no fajnie to wszystko wyglada i nie wątpie ze urządzenie rzeczywiscie sie sprawdza,ale napisz prosze jakie sa koszty założenia czy jest to tylko to co podałes 2 075.00 zł
    czy potem jeszcze ponosimy jakieś inne zwiazane z no nie wiem utrzymaniem,konserwacja itp...
    Cenowo to tez nie wyglada zle,bo ja sam juz wczesniej czegoś takiego szukałem i fakt faktem nie schodziły te urzadzenia nizej niz 2,5,wiec ta oferta jest godna rozwazenia...
  • Gość: Jurekk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.12, 17:19
    Sprobuj SAS . to nasze polskie kotly z Buska. Daja rade. przy tym cena nie zabija. Jesli szukasz fachowca od montazu to wbij na mar-gaz.com.pl

Jurek Tata Emilki
  • Gość: diakomo IP: *.96.244.35.tvksmp.pl 07.05.12, 11:33
    Koniecznie z podajnikiem. Zobacz to - www.e-inclusive.pl/Kot%C5%82y-CO/Kot%C5%82y-z-podajnikiem.html Takie piece to po prostu wygoda i tyle ;-)
  • Gość: black IP: *.centertel.pl 25.07.12, 01:45
    Kto zainteresowany niech zerknie na ten kociołek www.kotly-witkowski.pl/ekw-raps-plus-zeliwny
    Wg mnie pierwsza klasa kocioł pod każdym wzgledem
    Wprawdzie jedną awarię przeżyłem ale ewidentna wina sił wyższych - burza załatwiła mi sterownik i problem był - na szczęście krótko bo ich serwis na drugi dzień się u mnie zjawił i wymienił co trzeba , tak że nawet serwis firmy mogę polecić bo przetestowany na własnej skórze i chociaż wina nie po ich stronie to reakcja błyskawiczna a to się rzadko ostatnio zdarza
  • Gość: Tadek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.12, 11:57
    Widzę że kolega black zwolennikiem tłokowców jest ? Ja wole z podajnikiem ślimakowym ale Firmę wybraliśmy tą samą. Mam kocioł kmb-rp plus od 2 lat, nie miałem żadnej awarii i odpukać. Kotły są solidnie wykonane, mają sporo czujników i zabezpieczeń, godne polecenia.
  • Gość: Radek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.12, 20:58
    Cześć pochwalę się swoim kotłem, może nie tak nowoczesny jak wasze bo nie mam zasobnika ale nie miałem miejsca na niego, kupiłem wersję kotła UKS-N, ale u mnie wsi się sprawdza czasami trzeba wrzucić coś więcej niż tylko ekogroszek :) Ten kociołek wyposażony jest w nadmuch, i dwie możliwości spalania górną i dolną. Jak na razie nie ma co narzekać.
  • rystransrys 30.01.15, 17:33
    Witam chciałem podpytać czy pali pan tylko miałem czy eko groszkiem bo właśnie też zamierzam taki piec kupić EKW-RAPS i jak piec się Panu sprawuje?Rysiek mój nr.tel.505853081
  • Gość: radomiak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.12, 22:27
    Ja mam spore zaufanie do firmy Piecbud , zobacz jeszcze ich kotły
    U mnie to prawie kotły "rodzinne" bo najpierw kupił od nich ojciec, potem brat a teraz ja dołączyłem tylko ja wybrałem kocioł z podajnikiem , oni mają zwykłe zasypowe. Jak się mój sprawdzi napisać mogę za jakiś czas ( chodzi dopiero od miesiąca ) ale te od ojca czy brata śmigają kilka lat bez awarii. Firma doświadczona bo kotłami zajmuje się od ponad 30 lat no i widać po tych w naszej rodzinie, że kotły porządne
  • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.12, 21:25
    Ja polecam piec Viessmann. Mój szwagier mi go polecił. Zamówiłem od Makroterm. Sprawdza się w 100% :)
  • Gość: artur IP: *.centertel.pl 26.02.13, 23:36
    Też mam kocioł z Piecbudu - bez zarzutu chodzi od 2 lat, żadnej awarii w tym czasie nie było, kocioł praktycznie bezobsługowy (mam z podajnikiem, KJ G).
  • Gość: karol23487 IP: *.sattom.pl 25.06.13, 23:34
    Też użytkuję kocioł KJ G i jestem bardzo zadowolony, piec spełnia moje wymagania - przede wszystkim ma podajnik, no i dobrze radzi sobie z różnym opałem (na razie paliłem węglem, groszkiem i drewnem).
  • Gość: grzegorz77 IP: *.1and1.pl 29.07.13, 23:26
    A co myślicie o firmie EKOWITT? Bo myślę nad zakupem od nich pieca Ares Lux, potrzebowałbym najbardziej opinii użytkowników, jak kocioł sprawuje się ze strony praktycznej, na co dzień.
  • mariusz7555 30.07.13, 23:34
    EKOWITT to bardzo dobry producent kotłów CO - zajmuję się instalacją kotłów, współpracuję z Ekwoittem od paru miesięcy i widzę, jak to wygląda od wewnątrz, produkują naprawdę porządne kotły, zresztą ludzie często u nich zamawiają.
  • robert6766 31.08.13, 21:45
    ja mam kocioł z Ekowittu 5 rok, śmiga aż miło, bezawaryjny, od samego początku żadnych problemów, także każdemu polecę. moi dziadkowie mają od nich kocioł dłużej, a też wszystko działa bez zarzutu.
  • aneciak_lis 28.10.13, 12:53
    Na przyszłość polecam się zaopatrzenie w coś porządnego, odpowiednio kosztownego, ale wartego swojej ceny. Wielokrotnie spotykam się na forach z przeróżnymi opiniami na temat pomp, ale sam teraz widzę, że inwestycja się opłaciła. Firma nazywa się NTS Energy, jest z Wrocławia. Jej doradcy doradzili do mojego domu z zabudowanym parterem pompę powietrzną. Sami wyliczyli, jaka moc mi będzie potrzebna. Przed instalacją zapoznali się z domem, w którym mieszkam, aby przygotować miejsce pod instalację. Za czasu, kiedy montowałem swoją dostałem rabat ~5000zł. Tu macie ich stronę: www.nts-energy.pl
  • michallitwin 28.10.13, 16:53
    Można też sprawdzić piece wykorzystujące pellet. Są bardzo wygodne w użyciu, stosunkowo tanie i co najciekawsze ekologiczne! Może w tym momencie dbanie o ekologiczny aspekt ogrzewania nie wydaje się tak ważne, ale wystarczy spojrzeć na Kraków (zakaz palenia węglem), żeby dostrzec, że w najbliższych latach ekologia będzie grała pierwsze skrzypce również w Polsce. Jeżeli ktoś jest zainteresowany większą ilością informacji zapraszam na tę stronę.
  • Gość: Bauer IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.11.13, 15:22
    kocioł jest dobrym rozwiązaniem, szczególnie taki, w którym do palenia możesz wykorzystywać groszek,. pellet, drewno i inne materiały. Miój kociol działa sprawnie już drugi rok, a kupiłem, go u Kołtona z Orawki, ma podajnik na pellet i zamiennie pale drewnem.
  • Gość: Mokis IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.11.13, 15:18
    instalacjeb2b.pl/wydarzenia/z-firm/6048-czym-sie-kierowac-przy-wyborze-kotla-na-paliwo-stale ja korzystalem z tego artykułu, bo zawiera naprawde przydatne informacje, a nie jakies abstrakmcje nie wiadomo o czym - jesli ktos bedzie potrzebował wsparcia merytorycznego przy wyborze kotła to radze przeczytac
  • Gość: ECO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.14, 23:20
    Ja też jestem za ekologią i interesują mnie rozwiązania czyste i bezobsługowe jak w przypadku pomp ciepła Nibe, NTS-Energy, Viessmann i innych.Jest obecnie szał na program prosument( wystarczy wstukać w google) lecz znalazłem stronę www.geotermalne.com.pl gdzie jest jeszcze taniej tylko trzeba czekać na ich oferty.
  • Gość: prosument IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.14, 23:52
    Prosument to lipa zwykły kredyt nisko oprocentowany, a miała być dotacja.
    W sumie gratuluję pomysłu firmie nts-energy na zawiązanie konsorcjum i to chyba jest odpowiedź na dotacje czyli tanie pakiety montażu pomp ciepła.
  • innym_razem 24.10.14, 00:33
    my używamy pieca pereko. fajnie się sprawdza, jest na ekogroszek. czyli wychodzi korzystnie finansowo. na razie bez zastrzeżeń.
  • rafcyk0 26.09.15, 15:17
    My używamy w domku 120mkw kotła CO od Witkowskiego. Chyba 5 lat już stoi, narazie bez żadnych awarii itp. Więc jestem bardzo zadowolony ;) Polecam każdemu www.kotly-witkowski.pl/
  • weronkowa82 15.10.15, 23:03
    nam polecono kocioł kupic w Piecbud- www.piecbud.net.pl . Przynajmniej doradzono nam odpowiedni do domu, juz z podajnikiem żeby było łatwiej. Ten nasz nie wymaga nawet wygaszania, ogrzewa cały dom i drzewem, węglem ,pelletem nawet
  • fat-sja 24.02.16, 14:55
    My używamy ekologicznego pieca Metalteres, wersja Economy I, to śląska firma z tradycjami i widzę, ze piec jest rzeczywiście porządny, łatwy w obsłudze, co dla mnie akurat ważne, bo jestem kobietą i nie znam się mocno na technice. Piec jest ekonomiczny, bo ma przedłużone spalanie nawet o kilkanaście godzin i nie trzeba go codziennie rozpalać.
  • konsultant_viessmann 22.07.16, 12:23
    Wszystko jest w porządku, jeśli jeszcze możemy używać takich kotłów na węgiel. W niektórych miastach w Polsce zakazuje się instalacji i nakazuje wymianą takich nieeekologicznych kotłów na źródła ekologiczne i wygodne: kotły gazowe kondensacyjne czy pompy ciepła.
  • pastuszka00 28.07.16, 12:42
    Ja przyznam, że szukałam kotła o wiosny. Znalazłam kilka np. Tilgner, Defro, SAS i Witkowski.
    Wybór był ciężki bo moje kryteria to: prostota obsługi, duże palenisko, estetyka, cena ...
    Co mnie przekonało? Indywidualne podejście firmy Witkowski. Wysłali handlowca, który z resztą był przygotowany do rozmowy. Mając porównanie z sprzedawcami z sklepu to niektórzy nie wiedzieli nawet zbytnio co sprzedają... Wybrałam kocioł 30 kw kmb-rp seria lux.
    Tilgner też nie jest zły, ale nie przekonali mnie na infolinii... A kotły od witkowskiego można sobie obejrzeć na ich stronie też www.sklep-witkowski.pl/
  • spokops 30.07.16, 13:06
    Polecam ten ? ma szerokie drzwiczki dużo miejsca w środku i wszystko w nim spalisz:
    www.pereko.pl/seria-ksw-prima.php
  • szylkin 29.11.17, 15:24
    Myślę, że skończyły się czasy pieców wszystkopalnych. Pomyśl może o pompach ciepła powietrznych czy ziemnych. Poproś specjalistów z geo-energia.pl/pompy_ciepla.html , żeby zbadali, co w Twoim domu będzie najodpowiedniejsze.
  • erzecznikknauftherm 08.12.17, 23:01
    Bardzo często poszukiwanym rozwiązaniem są teraz pompy ciepła, które bazują na darmowej energii pozyskiwanej z gruntu. W połączeniu z ogrzewaniem podłogowym mogą stanowić główne źródło ciepła w budynku, oczywiście pod warunkiem dobrej termoizolacyjności podłóg, ścian i dachu. Zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą materiałów termoizolacyjnych, w tym specjalnego styropianu podłogowego umożliwiającego łatwe prowadzenie rur grzewczych w systemie ogrzewania podłogowego: www.knauf-industries.pl/products,product,188,knauf-therm-expert-floor-heating-eps-200--33.html

4/
    polskieforumbudowlane.pl/forums/topics/view/896/30
    Temat dyskusji: ogrzewanie
    Ostatnie wpisy:
    marek.budny, 15.11.2017
    Ja od kilku lat ogrzewam dom za pomocą pelletu. Jest to bardzo wydajny opał. Ogólnie jestem zadowolony.

mariusz.jagielski, 15.11.2017
    Masz dobrze izolowane fasady? Bo tak to powinno wyglądać artvocado.pl/zamocowania-izolacji-fasadowych-kategorie-i-przeznaczenie/ inaczej na tanie ogrzewanie nie ma szans. Fachowe wykonanie i zastosowanie wysokiej jakości materiałów to priorytet takich prac.

• borynkowa 29.06.18, 12:36
    Witkowski ma bardzo dobre kotły c.o , my się własnie przymiarzamy do zakupu kotła 5 klasy, trzeba wymienić póki jeszcze dotacje dają. Zastanawiamy się który wybra Klaster 5 czy ten Carbon 5. www.kotly-witkowski.pl/
  • konsultant_viessmann 02.07.18, 13:57
    A widzieliście nowe informacje dot. programu Czyste Powietrze? Kotły stałopalne do domów są traktowane jako ostateczność.
    W kwestii wymiany źródła ciepła, wymiana starych palenisk na piece opalane paliwem stałym (nawet nowej generacji) będzie ostatecznością. Priorytetem jest instalacja ciepłownicza, a w dalszej kolejności gazowa i pompy ciepła. Rozwiązania techniczne będą zależeć od opłacalności ekonomicznej wskazanej w audytach i analizach.

Pierwsze założenia projektu programu szacowały, że maksymalna stawka jednostkowa na instalację pompy ciepła na cele centralnego ogrzewania oraz centralnego ogrzewania i centralnej wody użytkowej to 30.000 zł za zestaw. Dla kotłów gazowych kondensacyjnych wraz z systemem odprowadzania spalin ta kwota wynosi 20.000 zł za zestaw. Co do określenia maksymalnej ceny jednostkowej dla pomp ciepła przyznano, że początkowo zakładana kwota wymaga rewizji. Stwierdzono, że jest ona niedoszacowana. Oficjalnie podano również, że ogrzewanie elektryczne jest opłacalne przy taryfie nocnej na poziomie 40% dziennej, nie dokonano jeszcze uzgodnień w tej materii.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.