Dodaj do ulubionych

Developer ściemniacz?.

IP: *.adsl.inetia.pl 19.11.12, 23:11
Witam.
Mam mały problem z developerem, który na razie nie wiem jak zinterpretować.
Na razie nie będę podawał nazw, imion itp.
W Czerwcu kupiłem mieszkanie, które się właśnie buduje od nowego developera w moim mieście.
Developer to spółka dwóch Panów którzy dotychczas budowali domki jednorodzinne i postanowili zmierzyć się z budownictwem mieszkaniowym.
Ogólnie jeden z tych Panów jest znany na lokalnym rynku i bardzo chwalony za rzetelność i fachowość (nawet jak podpisywałem kredyt w banku Pani mówiła że to pewny punkt inwestycji).
O drugim Panu nie wiedziałem za wiele.....do czasu.
Budowa ruszyła w Czerwcu, można powiedzieć że zgodnie z harmonogramem prac jaki otrzymałem, na jego podstawie i realnym wykonaniu bank przelewa kolejne transze kredytowe.
Wszystko szło dobrze do końca wakacji. Ale od Września nie ma żadnego postępu na budowie. Niby dżwig si e czasami rusza, jest prau robotników ale stan na teraz jest identyczny z tym z 30.08 (mam zdjęcia).
Na lokalnym forum było tłumaczenie, że to specyficzna budowla i wylewka musi dobrze wyschnąć (tak gdzieś z miesiąc).
Jednak przypadkiem spotkałem przypadkiem na Wszystkich Świętych drugiego Pana developera. Odpierdzielony, zona jeszcze bardziej i najnowsze Audi Q5 lub 7 perła metalic itp. ogólnie udał że mnie nie widzi.
Nie wiem co sobie myśleć...budowa stoi a facet kupuje nówkę brykę.....jutro tam zadzwonię i pogadam sobie.
Ale ogólnie wychodzę z założenia że jak na razie to Developer to inwestor więc kasę powinien wkładać na budowę, na zabawki przyjdzie czas jak już blok stanie.
Edytor zaawansowany
  • Gość: uwaga ignasiak IP: *.dynamic.chello.pl 27.11.12, 13:49
    Zatrudniłam do budowy i remontu Tomasza Ingasiaka kom.501543519 z Warszawy lat ok. 40-45, a ten przesłał współpracownika oszusta Marcina Mazurka z Lublina, obecnie Dublin, lat ok. 34. Odradzam ich usługi, gdyż uciekli z budowy, pobrali zaliczki i pracują na czarno bez faktur. Prac nie skończyli a to co po sobie zostawili to same niedoróbki i usterki. Urząd Skarbowy powinien im dobrać się do skóry za prace bez faktur.
  • Gość: ciekawy co i jak IP: *.play-internet.pl 24.02.13, 17:36
    Panie Nabywco, jak się skończył temat? Czy Deweloper dotrzymał terminu? Czy udało się wprowadzić?
  • skowron77 03.03.13, 23:13
    Budowa w trakcie.
    Trochę pospieszyłem się z tymi podejrzeniami, ale wiadomo. Kupno mieszkania to prawdopodobnie inwestycje życia. A związanie się z bankiem (kredyt) to jakby mieć drugą żonę, gdzie konsumpcja trwa 20 czy 30 lat:-)).
    Budowa idzie zgodnie z planem, ten 3 miesięczny przestój był spowodowany konstrukcją budynku.
    Podczas którejś z wizyt na budowie, własnie ten współwłaściciel inwestycji zarosił mnie do środka na przechadzkę po parterze i wszytko wytłumaczył. Ogólnie jestem pełen podziwu jak wszystko mają zaplanowane, kiedy trzeba czekać to czekają, jak przyjeżdżają kolejne piętra, cegły i inne to wtedy robota ładnie się posuwa. Najważniejsze, że wszystko ma ręce i nogi, jest robione z głową i bez pospiechu.
    Życzę każdemu takiego developera, szczególnie debiutującego.
  • sammler 06.03.13, 15:36
    A jak się czujesz jako sponsor Q7 dla pana dewelopera? Bo ten wątek przemilczałeś ;)

S.
    --
    Bal charytatywny
  • Gość: ) IP: *.dynamic.chello.pl 07.03.13, 21:23
    Sammler, te posty powyżej to przecież nie klienci. Wiem, ze Ty to wiesz, ale warto aby inni mieli tego świadomość.

• skowron77 07.03.13, 21:44
    Gość portalu: ) napisał(a):

> Sammler, te posty powyżej to przecież nie klienci. Wiem, ze Ty to wiesz, ale wa
    > rto aby inni mieli tego świadomość.
    >
    No i kolego się mylisz.
    Już od dawna tutaj zadaję pytania odnośnie układu mieszkania, które kupiłem.
    Wszystko można zobaczyć, jak się tylko chce....
    Poza tym nikogo nie reklamuję bo świadomie nie podaję żadnych nazw.

A co do sponsoringu "bryki", wiesz ja tez sprzedaję....i pół roku temu zmieniłem samochód. Jakbym miał policzyć ilu klientom sprzedałem, no to mam wielką rzeszą sponsorów.
    Każdy kto pracuje, pracuje na życie i wszystko co z nim związane. Grzej jak nie pracuje a żyję kosztem innych, tego się obawiałem w początku tego wątku, ale najwyraźniej niepotrzebnie....
  • oskarro70 14.05.18, 08:49
    Ja pozytywnie oceniam kontakty z deweloperem Home Invest. Spotkałam się z kompetentnym i uprzejmym traktowaniem przez pracowników firmy. Mieszkanie przekazano w terminie, wykończone zostało zgodnie z treścią umowy. Bardzo podoba mi się zagospodarowanie terenu wokół budynku i sam jego wygląd.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.