Dodaj do ulubionych

budowa domu?

03.09.07, 13:53
moj maz upiera sie ze mna ze za 140 tys wybuduje dom gotowy do
zamieszkania! dla mnie to totalna bzdura, prosze zeby ktos kto sie
zna lub sam budowal dom powiedzial mi jakie sa koszty chodzi o dom
ok 100m kw.
Edytor zaawansowany
  • 29.05.15, 10:36
    No trochę mało prawdopodobne, ale to dużo zależy od tego, czy będzie sobie sam robił wiele rzeczy, czy zlecał ekipie. Jakie też materiały będzie kupował, czy z górnej półki. Można dom wybudować za milion i więcej, a można też za 200 tys. Ja mam dom jednorodzinny 170 m2 i koszt stanu surowego zamkniętego to 135 tys. Myślę wprowadzić się tak w kosztach 250 tys. Macie dużo mniejszy dom, więc przy dużej oszczędności może się wam uda.
  • 06.06.15, 13:33
    chętnie zajmę się systemem alarmowym i monitoringiem w Państwa nowo wybudowanym domu :)

Paweł
  • 30.09.15, 06:54
    Jeśli będzie murować sam i z tanich materiałów, to za takie pieniądze da się zrobić skromne SSZ. Co do wykończenia, to już nie sądzę :) Same materiały budowlane można znaleźć tanie - na ściany Porotherm E3, na dach blacha. Dom bez pownicy, posadowiony na cienkim fundamencie.
  • 26.05.16, 22:20
    Sąsiad murował się ostatnio z Porothermu E3, który o dziwo ma nawet lepszą izolację termiczną niż ten "cięższy". Podejrzewam, że zeszli więc na akustyczności i nośności tego materiału. Pewnie suma summarum mała strata - ceramika to ceramika, więc swoje dobre parametry nawet i tańsze E3 będzie miało...
  • 06.10.15, 13:37
    zorientuj się ile kosztuje kupno już gotowego domu, tutaj znalazłam propozycję: www.housemarket.pl/inwestycje/102/inpro_notuje_dobra_sprzedaz_domow,2811.html
    i przekalkuluj sobie, czy Ci się opłaca budować coś nowego :-)
  • 08.10.15, 08:06
    skontaktuj się z firma superdom.pl/ znajomy z nimi budowal i jest naprawde bardzo zadowolony
  • 24.08.16, 23:07
    Nie ma szans za taką kwotę. Ja murowałem się sam ze stosunkowo tanich materiałów (pustaki Porotherm 25 cm + gont na dachu) i wyszło mi drożej za SSZ niż cena u was z wykończeniem :P Na samo wykończenie trzeba liczyć tak z 800-100 tysi, więc nie wiem jakim cudem jeszcze zmieścicie w tej kwocie całą konstrukcję :)
  • 19.06.17, 15:56
    u nas dom 160 mkw + garaż = 468 tysięcy :)
    Powodzenia! :)
  • 29.06.17, 09:27
    u nas podobnie wyjdzie... tyle ze 140 m2... masakra jakaś... a jak wygląda cenowo dom szkieletowy? dużo tańszy?
  • 24.11.17, 13:31
    Słuchaj zależy jak chcesz budować, z jakich materiałów. I czy większość zrobicie sami, czy chcecie wynająć do tego dodatkowo jakąś firmę. Jeśli chcecie większość zrobić sami, sporo zaoszczędzicie. Pamiętajcie tylko o zamówieniu odzieży roboczej, najlepiej z atest.net.pl/ - mają najlepszą jakość.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.