Dodaj do ulubionych

Kłopot ze ściągnięciem folii z ram okiennych

01.04.07, 18:00
Okna były montowane rok temu i dopiero teraz zaczynam remont w mieszkaniu. Tym
samym chcialam usunąć zabezpieczającą folie z okien pcv-białe. Jednak odkleja się w
większych kawałkach warstwa z napisami, a na ramie pozostaje warstwa z klejem.
Jak to szybko usunąć? recznie zajmuje mi to bardzo dużo czasu, bo skubię centymetr po
centymetrze.
DORADZCIE.
Edytor zaawansowany
  • kreatywni 02.04.07, 08:15
    Na moich oknach była informacja żeby folię zdjąc najpóżniej po 3 miesiącach...
    Nie wiem co Ci doradzić.

--
    Kawa na ławę!
  • lena1969 02.04.07, 11:33
    Miałam to samo i nieststy ...dłubałam. Rzeczywiście folię należy usunąć(teraz
    to już wiem i wierze że ma tak być)zaraz po zamontowaniu bo ten klej sie
    poprostu wulkanizuje. Jak już wydlubałam - wszystkie okna to przecierałam
    cifem, bo u mnie to zostawały tez takie czarne smugi, jeszcze prawde mówiąc ich
    nie doczyściłam, ale mam nadzieję , że z czasem się domyją.
    Uzywałam też....pęsety!!!!!
  • karotka69 03.04.07, 14:58
    Dowiedz się od producenta okien o środkach do usuwania folii.Ja miałam podobny
    problem,albo jeszcze gorszy.Wstapiłam do pierwszego lepszego przedstawiciela
    okien PCV i doradzili czym wyczyścić ramy.Podczas odnawiania elewacji bloku,mój
    mąż zakleił okna i ramy folią i zwykłą taśmą klejącą.Wszystko odeszło ale klej
    został i co najpiękniejsze to jeszcze "cudownie" zażółcił.W naszy przypadku
    pomogła benzyna ekstracyjna.Bałam się że ramy zostaną zniszczone,ale nie,udało
    się wyczyścić,ale wymagało to niesamowicie dużo wysiłku.Powodzenia
  • patemar 07.10.18, 21:47
    Podaję skuteczny i sprawdzony przez siebie sposób. Miałem folię na ramach okiennych, która nie została zdjęta przez przeszło rok po zamontowaniu. Folii już nie dało się normalnie usunąć bo rwała się w palcach. Spróbowałem użyć myjki parowej, takiej zwykłej, którą można kupić za 100 czy 200 PLN. Trochę to trwało ale w końcu pełny sukces - folia odchodziła praktycznie w jednym kawałku. Fakt, że była to folia rok po terminie, czyli jeszcze nie było tak źle. Nie wiem jak ta metoda sprawdziłaby się w przypadku starszych folii ale myślę, że powinno być podobnie, bo para zmiękczała klej folii. Dodam jeszcze, że próbowałem metody termicznej z ogrzewaniem folii opalarką ale bez sukcesu - bym bardziej, że trudno było mi operować opalarką tak aby nie przypalić plastiku ramy. Dlatego rekomenduję użycie myjki parowej - jest bezpieczna i skuteczna.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.