Dodaj do ulubionych

materac piankowy czy sprężynowy?/?

18.04.05, 18:37
hej

stoję przed kolejnym dylematem (zwłaszcza teraz, jak jest promocja w IKEI:)-
wybrać materac sprężynowy czy piankowy? makasymalnie mogę na niego wydac 600-
700 zł, na pewno musi być twardy, 160x200, ale przyznam się, ze nie wiem na
co zwrócić uwage i co warto mieć,a z czego można zrezygnować i nie dopłacać.

dzięki
pozdrawiam

Aneta
Edytor zaawansowany
  • 20.04.05, 21:59
    Lepszy jest materac sprężynowy, ponieważ ma mniejsze szanse zapadnięcia się,
    natomiast pianka jest giętka i jeżeli masz takie łóżko, które musi wygiąć
    materac to wtedy pianka.
  • 21.04.05, 11:20
    kupiła spęzynowy z osobnymi kieszeniami - w promocji w IKEA - dziś go dostane
    wieć mam nadzieję że bedzie dobry

pozdrawiam
    Aneta
  • 22.04.05, 11:36
    tez sie skusilem promocja w IKEA - moj wybor to sprezynowy materac (wersja ze
    sprezynami w osobnych kieszeniach + gruba warstwa pianki na wierzchu) mam
    nadzieje ze bedzie dobry
  • 25.04.05, 08:54
    Ja tez sie skusilam na promocje w IKEA i wybralam az dwa materace 140x200 i
    160x200. Obydwa to SULTAN SVANDAL jest to materac ze sprezynami w kieszeniach,
    do tego pod nimi miedzy warstwa pianki sa dodatkowe sprezyny i calosc jest na
    drewnianej ramie. Dokupilam tylko nozki 4szt. po 25zl. i mam lozka. Sa bardzo
    wygodne, dosc twarde. Moj wczesniejszy wybor padl na materac SULTAN STUREFORS w
    promocji 160 kosztowala okolo 670zł i w niewielkim stopniu roznil sie od tego,
    który zakupilam. Jesli jeszcze nie kupiles materaca to jak sie zdecydujesz to
    najlepiej sprezynowy i to taki, gdzie sprezyny sa w kieszeniach, bo to sprawia,
    ze kazda osoba spiaca ma swoja strefe nacisku. To znaczy, ze jesli spia dwie
    osoby o roznej wadze, bo jedna druga nie "wciaga" niejako na swoja strone z
    racji tego, ze jest ciezsza. Pozdrawiam
  • 25.04.05, 12:13
    hej

kupiłam taki jak chciałam i jak polecacie - niestety nie sprawdziłam jaki mam
    do tej pory,a byłam przekonana ze 160x200 - a w rzeczywistości ten na którym
    spię obecnie to 140x200. zatem mam teraz większy i nie wiem czy zmieszczę go w
    pokoju z ramą łózka, bo jest poootwornie duży - materac oczywiście, nie pokój.:)

pozdrawiam
    Aneta
  • 29.05.14, 08:38
    witam ja mam takie rozwiązanie wejdź tu lozka-materace.pl mają duży wybór i w cenie tamtego możesz u nich znaleźć coś zdecydowanie lepszego:) a jakość oferowanych produktów jest rewelacyjna:) wiem bo sama u nich kupiłam materac i nie przepłaciłam:)
  • 10.08.14, 09:31
    Zarówno [url=http://lozka-sypialnie.pl/k13,materace-materace-lateksowe.html]materace sprężynowe[/url] jak i piankowe sprawdzą się, jednak nie kupujcie materacy tanich, niewiadomego pochodzenia, taki materac po krótkim czasie nie będzie nadawał się do użytkowania.
  • 16.10.16, 18:59
    Należałoby tutaj określić jeszcze jeden parametr tego materaca. Na ile ma on nam starczyć. Od razu nadmieniam, że w tym przedziale cenowym raczej nie ma co liczyć na wieloletnią trwałość. Co do twardości to kwestia dyskusyjna. Zdecydowanie odradzam taki wybór, ale to kwestia też własnych odczuć. Zwrócę tutaj jednak uwagę, że podłoga jest twarda, a koc na podłogę będzie tańszy. Trzeci temat to problem np. z poceniem się przy nadciśnieniu czy użytkowanie materaca przez kogoś chorego np. na astmę. Tutaj bardzo ważnym aspektem są materiały. Najlepiej certyfikowane jako CertiPUR, bo jest to norma najbardziej rygorystyczna. O tym czy to ma być materac sprężynowy, czy piankowy musicie sami zdecydować. Prawda jest taka, że materace sprężynowe to dobry wybór, ale większość materaców piankowych bije je na głowę. Bije pod warunkiem, że ktoś sobie w stodole nie robi tego z najtańszych pianek, które potem reklamuje jako cudowny środek za pięć zeta. A takich "producentów" w naszym kraju nie brakuje. Stąd mamy materac termoelastyczny wszystkomający za 1000 zł i za 10000. Warto dlatego zbierać informacje na temat producenta materaców i egzekwować informację z czego produkują, jaki materiał i gdzie kupują. Unikać stereotypowego myślenia, że jak coś dla innych jest dobre, to dla nas będzie dobre, że twardy materac to zdrowy, a piankowy, to tyle co gąbkowy. Świat się zmienia, nawet w medycynie to co kiedyś było pewnikiem, dzisiaj się okazuje placebem. To, co kiedyś wydawało się niemożliwe, dzisiaj okazuje się realne. Dlatego na rynku znajdziemy materace piankowe o coraz lepszych właściwościach, a co najważniejsze nastawione na ekologię i całkowite bezpieczeństwo materiałów. Dlatego z kpiną patrzę na fora z linkami do konkretnych materaców. Nie wierzcie w nie, bo to tzw. marketing szeptany tych firm. I to kiepski, bo nastawiony na wyrwanie kasy, a nie przekazanie prostym językiem informacji, fachowych porad. Właśnie w odpowiedzi na takie zachowania, w naszej firmie poprowadziliśmy trzy blogi: doria24.pl/strefa-klienta/blog, doria24.blogspot.com oraz najstarszy doria24.blox.pl aby spróbować takie informacje przekazać. Oczywiście są to też nasze działania marketingowe, tylko prowadzone okiem Klienta. Najlepiej bowiem rozmawia się z Klientem, jak samego siebie się traktuje tak samo. A od ponad roku, jako że zrzuciliśmy "kajdany" pracy na etacie, nie musimy mówić ludziom, to co "szef" każe, tylko to co jest dobre dla ludzi. Czasami przegrywamy z tymi, co mówią ludziom to co Ci chcą słyszeć, ale wychodzimy z założenia iż lepiej mieć mniej naprawdę zadowolonych Klientów, niż potem walczyć ze zwrotami, opinią itp. Dlatego u nas nie znajdziecie materaców z tzw. kolekcji własnych, niby przez nas produkowanych. Nie akceptujemy tych wyrobów nastawionych tylko na marże Sprzedającego, a nie na interes Kupującego.

Jednym słowem, ważne jest aby Wasz nowy materac sprawiał Wam radość. Dlatego powinien być indywidualnie dobierany.
  • 16.10.16, 19:08
    W dzisiejszych czasach żadne materace lateksowe, kokosowe i z barwionymi piankami!!! (żadne sprężyny bonelowe tylko wybierać kieszeniowe) Najlepiej wybierać materace z fabryk z Polski a nie z Rumuni, Słowacji czy Włoch itd. Najlepiej kupować bezpośrednio w wyspecjalizowanych salonach materacy,w znanych sieciach a nie w marketach czy pojedynczy sklepikach,które dzisiaj są a jak coś sie stanie z materacem to ich nie będzie.(unikać prywaciarzy).
  • 27.06.17, 23:59
    Przecież kieszeniowe, też zazwyczaj są obłożone jakąś pianką czy lateksem. Lepiej kupić porządny termoelastyczny i upewnić się czy jest produkowany w sposób ekologiczny. Ja kupiłam taki w sembella i na razie się sprawdza, sprężyny są dla mnie zbyt twarde, sztywne
  • 22.09.17, 13:07
    A ja się wam pochwalę nowym zakupem, który trochę upraszcza dylemat czy wybrać materac sprężynowy czy piankowy, ponieważ kupiłem materac, ktory łączy ze sobą te dwie opcje poprzez sprężyny piankowe, to się chyba OctaSpring nazywa czy jakoś podobnie. Ja jestem zadowolony, moje plecy czują różnicę, małżonka też mówi, że wygodniej niż wcześniej!;)
  • 11.10.17, 13:27
    Posiadam materac spreżynowy i nie oddam go za żadne skary. NIkt mnie nie na mówi na wymianę na piankowy. Spisuje się świetnie, przesypiam całą noc bez budzenia. Materaz sprężynowy ma jedną wielką zaletę, której nie ma żaden materac piankowy. Chodzi mi o to że ruchy z jednej strony materaca nie przenoszą się na drugą. Ja mogę wstać do pracy, a żona nawet tego nie poczuje.
  • 15.10.17, 20:03
    Widzę, że piszesz, że już się zdecydowałaś na materac z Ikei, daj proszę znać jak się spisuje...też stoję przed dylematem wyboru i sama nie wiem na co się zdecydować. Z jednej strony kusi mnie niska cena, ale z drugiej chcę również, żeby materac był dobrej jakości. Ale chyba skuszę się na materac od Dormeo, bo chociaż kosztują trochę więcej, to jednak słyszałam same dobre opinie od znajomych, którzy kupili materac tej marki. Mówili, że czuć różnicę, zdecydowanie na plus, a chyba o to w tym wszystkim chodzi. :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.