Dodaj do ulubionych

Aranżacja wnętrz z punktu widzenia mamy

23.06.12, 11:18
Witam, chciałabym, abyśmy na tym wątku opisali rozwiązania, które w domu sprawdziły się lub nie ze względu na dziecko. Co było błędem, a co dobrym wyborem ze względu na malucha?

Ja niestety nie mogę jeszcze podzielić się zbyt wieloma spostrzeżeniami, urządzanie mieszkania dopiero przed nami, ale bardzo chętnie skorzystam z Waszych rad. Nasz synek ma 5 miesięcy. Kupujemy np. deski wolno opadające do sedesów, zabezpieczenia na gniazdka itp., ale to raczej standard. Inne rzeczy na razie trudno mi przewidzieć.
Edytor zaawansowany
  • milamilka 28.06.12, 00:10
    Zastanów się nad kuchnią z szafkami bez uchwytów - podcięcia, otwierane na nacisk. Maluchy mają w zwyczaju wspinać się po tych uchwytach :) Wszelkie narożniki np stołu trzeba zabezpieczyć nakładkami. W kuchni też będą potrzebne zabezpieczenia przed otwieraniem szuflad i szafek.
  • kasiak37 28.06.12, 18:37
    szafki bez uchwytow,tia...szczegolnie jak ktos chce miec ciemne meble na wysoki polysk.
    Nigdy nie zabezpieczalam rogow od stolu czy innych kanciastych mebli,dziecko ma sie nauczyc ze takowe sa i ze spotkanie z nimi moze bolec.Wnetrze urzadzasz chyba na czas dluszy niz dwa lata a maly czlowiek przeciez rosnie i staje sie coraz madrzejszy.
    --
    Sygnaturka nie moze byc wyzsza niz 4 linijki tekstu-o tym mowi regulamin forum.
  • milamilka 28.06.12, 21:43
    A gdzie ona pisała że chce czarne meble na wysoki połysk? Uważam to za świetne rozwiązanie, nie dość że minimalistyczne to i praktyczne.
    Ładna rada :) Autorko, pozwól dziecku rozwalic sobie kilka razy głowę coby się nauczyło, jak będziesz mieć szczęście nie wyląduje na szyciu... Ręce opadają. Dziecko owszem nauczy się z wiekiem, a nie narażaniem go na obrażenia.
  • kasiak37 29.06.12, 00:09
    no patrz,jakos mam 3 dzieci,z czego dwoje doroslych i wszystkie jakos zyja i maja sie dobrze mimo ze nie oklejalam rogow stolu miekkimi ochraniaczami.A mam w domu i szklane stoliki,rogate stoly i kanciaste meble.Do tego kamienna posadzke i schody.Najlepiej to wyhodowac sobie siermiege,ktora nie umie poruszac sie bezpiecznie po rodzinnym domu za to musi miec dom bez klamek i sciany z gabki:D
    --
  • milamilka 29.06.12, 16:18
    To się ciesz i dziękuj opatrzności ale nie dawaj głupich rad innym.
  • kasiak37 29.06.12, 18:02
    masz dzieci?W jakim wieku?
    --
  • mmena 21.04.14, 15:23
    Szafki bez uchwytow to swietny pomysl, a meble na wysoki polysk wystarczy kupowac takie, na jakich nie zostaja slady palcow.
    Zabezpieczenia sa niezbedne. To, ze dziecko rozbije sobie glowe to pikus, gorzej gdy straci oko w wyniku bliskiego spotkania z uchwytem czy krawedzia. I fakt, ze twoim sie to nie przydarzylo nie oznacza, ze nie moze sie wydarzyc.
    Powinna poczekac az tak sie stanie i wowczas zglosic sie do ciebie z "a nie mowilam?" I co, oddasz wtedy swoje oko?
  • kasiak37 29.06.12, 18:09
    juz wiem,zadnych dzieci.Singielka z Warszawy z oplatami stalymi rzedu 2000pln.,robiaca zakupy w Lidlu i Biedronce.
    --
  • krasawica2 30.06.12, 20:11
    kasiak37 napisała:

> juz wiem,zadnych dzieci.Singielka z Warszawy z oplatami stalymi rzedu 2000pln.,
    > robiaca zakupy w Lidlu i Biedronce.

Ktoś tu się zagalopował. Ale czy ja nie za dużo wymagam od medaliczki z okolic Stuttgartu?
    P.S. Ten najszerszy klawisz to spacja. Nie zna? To niech się uczy, uczy.....
  • jo-an-na-29 02.08.12, 12:32
    Z doswiadczeń moich 2 przyjaciółek - na ściany najlepiej tapety w dodatku wzorzyste, bo nie sprawdzaja sie tzw. farby zmywalne, nie da się z nich zmyć brudu :) i porządne panele na podłogi (balterio, quick step), wykładziny za bardzo wchłaniają brud i wszystkie pyłki, a drewno się za bardzo niszczy.
  • katarzyna.godewska 19.08.12, 20:06
    U mnie się sprawdzają meble modułowe, zwłaszcza łóżko jest świetnym rozwiązaniem, bo "rośnie" razem z dzieckiem. Mój syn na początku miał łóżko piętrowe, gdzie pod antresolą schowaliśmy skrzynie i komodę z zabawkami dając mu w ten sposób więcej przestrzeni do zabawy w pokoju. A jak podrósł to zdemontowaliśmy antresolę do pojedynczego łóżka, w sam raz dla nastolatka. Firma Seart specjalizuje się w tego typu rozwiązaniach i mogę ją polecić, bo meble są solidne i posłużą latami.
  • viktorka11 23.08.12, 21:03
    Mój synek ma 8 miesięcy i powoli zaczynam kupować zabezpieczenia do kontaktów i do szuflad, bo mam niskie meble. Kupiłam też dywanik dziecięcy, bo na panelach ciężko nauczyć się raczkować(na razie się turla i ógłby sobie główkę rozbić). No i myślę, że to wystarczy. Dziecko szybko rośnie i nie ma potrzeby przesadzać.
    --
    Nowe mieszkania Wrocław
  • jakubdab 26.02.13, 11:20
    grzejnik aluminiowy, by maluszkowi było ciepło ;)
  • mrsjo2000 07.11.13, 11:57
    To wyglada wstretnie ! Juz wole przecierac czesciej nisz straszyc czyms takim...
    --
    Serdecznie pozdrawiam !
  • mrsjo2000 12.11.13, 11:07
    Tak tak, kup nawet kilka i w tym wypadku polecam obklejenie nimi nawet scian... ;)

--
    Serdecznie pozdrawiam !
  • zaprojektujemy 22.12.13, 17:04
    Tylko do 24 grudnia specjalna promocja cenowa.

Zapraszamy do skorzystania ze świątecznej promocji cenowej pakietów Decoroom. Tylko do 24.12.2013 r. oferujemy specjalne ceny pakietów: Pakiet Silver - 600 zł za m2 , Pakiet Gold - 880 zł za m2 , Pakiet Platinium - 1200 zł za m2.

Dodatkowo sprzęt AGD w specjalnych cenach z bardzo atrakcyjnymi rabatami.
    Szczegółowe informacje: www.decoroom.eu

--
    Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu, Decoroom pomoże Ci je odkryć

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.