Dodaj do ulubionych

podjazd lub winda do balkonu

05.09.06, 14:43
Witam,
mam córkę poruszającą się na wózku. Jest już na tyle ciężka, że nie daję rady wnosić i znosić ja po schodach. Chciałabym zrobić sobie podjazd lub windę do balkonu (mieszkam na parterze). Wstępnie udzielono mi informacji, że nie dostanę żadnego dofinansowania na ten cel z PEFRONU, gdyż mój budynek został oddany do użytku w 2004 roku. Oczywiście nie jestem w stanie pokryć w całości sama kosztów tego przedsięwzięcia.

Czy moglibyście mi coś doradzić w tej kwestii? Czy rzeczywiście prawo PEFRONU nie obejmuje pomocy w takich przypadkach? A może właściciel budynku (to jest TBS) powinien zrobić mi podjazd, albo chociaż partycypować w kosztach? Może jakoś można "obejść" nieprecyzyjne przepisy (jesli sa takowe w tej kwestii) ?
aga
Edytor zaawansowany
  • malwinawasilak 25.05.18, 11:54
    można spróbować zgłosić się do odpowiednich fundacji, jest to zawsze jakieś wyjście, jeśli na pefron nie ma co liczyć. warto porozmawiać z osobami, które montażem takich urządzeń na co dzień się zajmują - zwykle są dobrze poinformowani, jeśli chodzi o przepisy

--
    winda w domu jednorodzinnym

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.