Dodaj do ulubionych

Umowa przedwstępna a zgon

04.01.18, 13:51
Na 3 dni przed podpisaniem umowy przedwstępnej zostałam poinformowana, że właściciel mieszkania 2 dni później będzie miał operację i "nie będzie go przez miesiąc". Generalnie OK, bo my będziemy się starać o kredyt, co pewnie zajmie właśnie tyle czasu. Wolałabym jednak mieć jasność co się stanie, jeśli nie-daj-borze właścicielowi się zejdzie z tego świata w wyniku operacji, a jest to już mocno starszy dziadek, który co chwila przechodzi jakieś operacje.

Mieszkanie jest w małżeńskiej współwłasności, chociaż żony pana na oczy nie widzieliśmy. Czy automatycznie to żona będzie musiała się wywiązać z zapisów, czy będzie miało miejsce jakieś postępowanie spadkowe? Zwrot podwójnego zadatku nas nie interesuje, bo zależy nam na czasie.
Edytor zaawansowany
  • aniask_mama 14.01.18, 20:47
    No ja mam nadzieję, że nie-daj-borze (sic!!!) Panu się nie zeszło. Jeśli tak trzeba poczekać do sprawy spadkowej. A tak poza wszystkim skoro mieszkanie jest we współwłasności to na umowie przedwstępnej powinny się znaleźć obie osoby a nie tylko mąż!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.