Dodaj do ulubionych

Zakup mieszkania na prywatne raty

IP: *.centertel.pl 28.07.17, 16:54
Witam, chciałbym zakupić mieszkanie od właściciela od którego obecnie wynajmuję mieszkanie, jednakże sprawę chciałbym załatwić bez pośrednictwa banku. Wpłacam jakąś kwotę na początek a resztę w ratach tak jak wynajem, tylko kwota lekko wyższa. Rozmawiałem już z właścicielem i w sumie dla niego to nie problem. Korzyść dla mnie to brak kredytu bankowego, wyjdzie mnie o wiele taniej, korzyść dla sprzedającego, sumarycznie sprzeda mieszkanie drożej (ustalony % będzie dla niego a nie dla banku). Może ktoś wie czy da się to załatwić legalnie i w jaki sposób to zrobić? Szukałem informacji na ten temat w sieci, ale niczego nie znalazłem.
Edytor zaawansowany
  • aniask_mama 29.07.17, 21:32
    Oczywiście. Wszelkie zapisy powinny się znaleźć w umowie notarialnej.
  • Gość: autor IP: 78.10.237.* 25.05.18, 11:21
    Cześć, podstawą przy takich czynnościach jest dobrze spisana umowa pomiędzy Tobą a kontrahentem aby nie doszło do jakichkolwiek problemów czy to na linii między wami jako stronami czy też z prawem. Znam kancelarię w Głogowie która będzie chciała się podjąć takiej sprawy i zadba o klarowność umowy i legalność takiej transakcji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.