Dodaj do ulubionych

Wynajem mieszkania osobie obcej-jakie wady?

17.03.15, 06:18
Witam
Chciałbym wynająć swoje mieszkanie (legalnie z opłacanym podatkiem od wynajmu) obcej osobie lub rodzinie.
I mam pytania :
-Jakie są wady wynajmu takiego mieszkania?
-Co w momencie gdy będzie to rodzina z dzieckiem i nie będą chcieli płacić za mieszkanie -czy mogę się wtedy jakoś bronić prawnie lub zapobiec temu?
-Jak wygląda sprawa z zameldowaniem danej osoby/osób? -musze to robić czy nie?

Z góry dzięki
Edytor zaawansowany
  • aniask_mama 17.03.15, 08:16
    Najem jest fajny jeśli trafisz na uczciwych ludzi.
    Jeśli zaś nie... to zgodnie z prawem nawet jeśli nie będą płacić nie możesz ich wyrzucić na bruk, trzeba im zorganizowac mieszkanie zastępcze, a to wiadomo trwa i nie jest bezkosztowe... Troche wyjściem jest podpisanie umowy o najem okazjonalny (poczytaj sobie o tum), bo w tym przypadku jest wskazanie lokalu, do którego najemcę można eksmitowac - jeśli oczywiście ktoś będzie Cię chciał oszukać to i tak to zrobi :).
    Najemca ma prawo zameldować się na czas określony (trwania umowy), podstawą jest umowa najmu.
  • slawek.witkowski 04.09.18, 17:56
    Przygodę z wynajem polecam rozpocząć od przewodnika jakim jest blog Rentumi - rentumi.pl/blog . Przy okazji polecam aplikację do zarządzania najmem "MójWynajem" -> mojwynajem.pl . Wszystko pod ręką i w jednym miejscu, rozliczenie podatków na zasadach ogólnych i zryczałtowanych, wynajem całych mieszkań lub z podziałem na pokoje i wiele innych przydatnych funkcji, dostępnych poprzez jedno kliknięcie. Proszę sprawdzić.
  • hanusinamama 18.09.18, 20:20
    Powiem szczerze ze nie chciało mi sie w tym babrać. Wynajmuje przez biuro nieruchomosci. Ludzi ktorzy wynajmują na oczy nie widzę, jak sie raz ktos spoznił z opłata to ja od biura dostałam na czas, oni sie meczyli z wynajmującym. Oni sa odpowiedzialni za sprawdzenie strat. Ktos powie ze na mnie zarabiają...tak ale ja wystawiłam przez jakis czas ofeste na mieszkanie załózmy ze x. Biuro znalazło mi chetnego za x+300, z czego biuro miesiecznie zabiera cos koło 140 wiec i tak jestem na plus. Nie mam czasu jezdzic, pilnować i walczyc z wynajmującymi. Planuje zakup drugiego na wynajem i tez tak bede wynajmować.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.