27.05.04, 18:01
Przymierzam się do podpisania umowy przedwstępnej na zakup 'wtórnego'
mieszkania. Czy ktoś może ma namiar na notariusza w Warszawie, ktory przy
podpisywaniu takiej umowy pobiera 50% taksy, a przy umowie właściwej drugie
50%. Byłabym dozgonnie wdzieczna :)
Pozdrawiam
K.
Edytor zaawansowany
  • Gość: Iwona K. IP: *.dynamic.chello.pl 10.11.13, 00:09
    Jest miły, młody i kompetentny notariusz na Żoliborzu. Mam nadzieję, że nie przekręcę nazwiska: Marcin Solanowski. Byłam wcześniej u innych notariuszy i tylko on znalazł wyjście, jak ominąć podatek od darowizny dla III grupy podatkowej. Okazało się, że są inne umowy - inne niż darowizna czy sprzedaż - żeby przekazać mieszkanie bez kosmicznego podatku.

Inni notariusze podawali kosmiczne kwoty za darowiznę z podatkiem - nawet 50 tysięcy złotych. Zrobiliśmy akt bez podatku - zamiast darowizny była umowa renty i umowa o opiekę. Wcześniej zadzwoniłam do skarbówki, żeby się upewnić, czy tak można. I w sumie byłam zdziwiona, bo pani ze skarbówki potwierdziła - rzeczywiście od takiej umowy nie było podatku, a wszystko było w pełni legalne i dozwolone prawnie. Notariusz miał rację!!!
    Za akt zapłaciłam 1500zł, a nie 50000 zł... Mam mieszkanie i spore oszczędności :)

Odpowiadał na każde pytanie, widać, że facet lubi swój zawód, że tym żyje. Bezpłatne porady od początku do końca!!! Byłam w szoku, bez wcześniej odwiedziłam adwokata, który niewiele powiedział, a wziął 300zł za poradę... W poniedziałek rozmowa, a we czwartek podpisany akt.
  • Gość: gość IP: *.ip.netia.com.pl 01.05.14, 17:28
    A ja polecam notariusz na Mokotowie, poznałam ją jak była jeszcze asesorem - kompetentna, konkretna i potrafi wyjaśnić. Zrobiłam u niej umowę przedwstępną i ostateczną za pół taksy. Ma Kancelarię na Opoczyńskiej na Mokotowie.
  • Gość: arleta IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.08.14, 10:05
    Hej, czy ktoś z was kojarzy notariusza Michała Wójtowicza ? Pilnie potrzebuje notariusza, a ten pan ma kancelarię najbliżej mnie, chetnie sie czegoś o nim dowiem ;)
  • 25.11.17, 16:11
    Jeśli potrzebujesz dobrego notariusza to możesz śmiało skorzystać z jej pomocy notariuszagatabanasik.pl/ . Mnie nie raz ratował z opreji. Warto.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.