Dodaj do ulubionych

Odmowa zmiany użytkowania wieczystego na własność.

05.07.11, 14:09
Wystąpiliśmy z żoną o zmianę użytkowania wieczystego działki, na której stoi nasz dom we własność. Dowiedziałem się, że sprawa zostanie załatwiona odmownie. Jako powód podano, że w momencie wejścia w życie Ustawy (Dz.U. Nr 175, poz. 1459 z późn. zmianami) właścicielem działki był deweloper (sp. z o.o.), a więc nie osoba fizyczna. Ja jako następca prawny, choć jestem osobą fizyczną nie mam prawa ubiegać o przekształcenie. Tak to sobie zinterpretowali. Ktoś miał podobny problem? Jest jakaś szansa by z tego wybrnąć?
Edytor zaawansowany
  • bezpocztyonline 06.07.11, 12:19
    daaar0 napisał:

> Ktoś miał podobny problem?

Tak, już nawet tutaj ktoś się na tę ustawę skarżył. Aż dziw, że chyba tylko jeden watek taki był.

> Jest jakaś szansa by z tego wybrnąć?

Złożyć obywatelski projekt nowelizacji ustawy.
    Wygląda na to, że w ustawie zapomniano o takich użytkownikach wieczystych, którzy odkupili swoje użytkowanie od dewelopera wraz z domem. O tych, którzy odkupili wraz z mieszkaniem - pamiętano. A także o tych, którzy kupili od spółdzielni.
  • daaar0 07.07.11, 10:33
    Rzeczywiście. Znalazłem ten wątek. Też się dziwię, że tak mało osób jest zainteresowanych tym tematem. Oczywiście będę się odwoływał. Znajomy, który był/jest (?) radnym powiedział, że najlepiej udać się na rozmowę do prezydenta miasta. Pewnie taka rozmowa i przedstawienie swoich argumentów to nie to samo co suche urzędowe pismo. Niestety nie po raz pierwszy spotykam się z taką sytuacją. Interpretacja prawa, umowy, itp. przez urząd, instytucję, firmę, itp. choć sprzeczna z logiką i będąca najczęściej sprytną... manipulacją ( nie bójmy się tego słowa) w obronie własnych interesów to częste przypadki. Niestety z doświadczenia wiem, że przeciętny Kowalski nawet jeżeli logika i zdrowy rozsądek są po jego stronie - nic nie wskóra.
  • aishabg 27.11.15, 01:54
    Witam,
    udało się wybrnąć pozytywnie z tej sytuacji?
  • slawek.witkowski 04.09.18, 17:30
    Proszę przeczytać artykuł -> rentumi.pl/koniec-uzytkowania-wieczystego-czas-na-wlasnosc/ . Przy okazji polecam aplikację do zarządzania najmem "MójWynajem" -> mojwynajem.pl . Wszystko pod ręką i w jednym miejscu, rozliczenie podatków na zasadach ogólnych i zryczałtowanych, wynajem całych mieszkań lub z podziałem na pokoje i wiele innych przydatnych funkcji, dostępnych poprzez jedno kliknięcie. Proszę sprawdzić.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.