Dodaj do ulubionych

Tani notariusz w Warszawie

IP: 109.243.124.* 13.08.10, 11:32
Witam potrzebuję sporządzić akt notarialny na zakup mieszkania
developerskiego czy znacie notariusza, który stosuje upusty na tego
typu usługę?
Edytor zaawansowany
  • 13.08.10, 20:27
    w takich przypadkach zazwyczaj deweloper narzuca notariusza, a inni notariusze
    nie chcą się w to angażować (przenoszenie stosów dokumentów etc), więc będzie ci
    trudno znaleźć innego, tańszego, ale sądzę, że z powodzeniem możesz próbować
    negocjować z takim narzuconym notariuszem,. na tej podstawie, że on dla danego
    dewelopera wykonuje prawdopodobnie dziesiątki o ile nie setki umów. Ale możesz
    też próbować sam skontaktować się z innymi notariuszami i zapytać o możliwość
    przeprowadzenia takiej transakcji i o wysokość taksy. Takie pytanie nic nie
    kosztuje. Można to zrobić telefonicznie. Nie polecę Ci żadnego, bo wiem, że się
    nie zgodzą.
  • Gość: Karolina IP: *.kosson.com 17.08.10, 19:48
    Ja mogę polecić Panią Katarzynę Łęczycką - ma kancelarię na
    Żoliborzu, przy Mickiewicza.
    Nie wiem, czy jest "tania" - ceny chyba średnie-warszawskie.
    Natomiast wiem, że jest osobą bardzo elastyczną, przyjazną klientom,
    i na pewno można się dogadać. W każdym razie - warto spróbować.

Kiedyś w pf.pl były opinie o notariuszach. Ktoś pisał o tej Pani, że
    jako jedyna spośród całego grona zapytanych notariuszy, zgodziła się
    przyjechać i sporządzić akt notarialny w domu starszej, schorowanej
    pani.
    Ja polecam z uwagi na to, że choć byłam Jej klientką tylko raz,
    kilka lat temu - nigdy potem nie odmówiła mi rozmowy i porady,
    nawet, gdy z góry było wiadomo, że sprawa będzie załatwiana w innej
    kancelarii i w innym mieście.
    Takie postawy wśród prawników nie są częste, dlatego warto je
    promować, i dlatego - polecam.

K.
  • Gość: Krysia P. IP: *.dynamic.chello.pl 10.11.13, 00:17
    Marcin Solanowski, który urzęduje na Żoliborzu, nie pamiętam dokładnie ulicy kancelarii. Młody, rzetelny i bardzo cierpliwy rejent!
    Ze zniżką nie było żadnego problemu. Zakup przeprowadzony sprawnie. Byłam bardzo zadowolona. Notariusz potrafił rozładować mój stres - pierwsze mieszkanie - na kredyt. Wszystko wytłumaczył - co i jak. Poczułam się naprawdę bezpiecznie.
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.13, 16:29
    Ja ostatnio podpisywałam swój pierwszy akt notarialny u Notariusz Lidii Wojewódzkiej , Kancelaria Al. Solidarności 113 lok 23. Osoba bardzo miła, spokojna. Wszystko mi dokładnie wytłumaczyła. A co najważniejsze dostałam spory rabat.
  • Gość: Iwona K. IP: *.dynamic.chello.pl 10.11.13, 00:10
    Jest miły, młody i kompetentny notariusz na Żoliborzu. Mam nadzieję, że nie przekręcę nazwiska: Marcin Solanowski. Byłam wcześniej u innych notariuszy i tylko on znalazł wyjście, jak ominąć podatek od darowizny dla III grupy podatkowej. Okazało się, że są inne umowy - inne niż darowizna czy sprzedaż - żeby przekazać mieszkanie bez kosmicznego podatku.

Inni notariusze podawali kosmiczne kwoty za darowiznę z podatkiem - nawet 50 tysięcy złotych. Zrobiliśmy akt bez podatku - zamiast darowizny była umowa renty i umowa o opiekę. Wcześniej zadzwoniłam do skarbówki, żeby się upewnić, czy tak można. I w sumie byłam zdziwiona, bo pani ze skarbówki potwierdziła - rzeczywiście od takiej umowy nie było podatku, a wszystko było w pełni legalne i dozwolone prawnie. Notariusz miał rację!!!
    Za akt zapłaciłam 1500zł, a nie 50000 zł... Mam mieszkanie i spore oszczędności :)

Odpowiadał na każde pytanie, widać, że facet lubi swój zawód, że tym żyje. Bezpłatne porady od początku do końca!!! Byłam w szoku, bez wcześniej odwiedziłam adwokata, który niewiele powiedział, a wziął 300zł za poradę... W poniedziałek rozmowa, a we czwartek podpisany akt.
  • Gość: Ewa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.13, 23:01
    Ja znam - tel. prefix22 - 622 44 88. Zadzwoń, to nic nie kosztuje. Ja byłam zadowolona!
  • Gość: Pawel_Wisniewski IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 03.04.14, 09:10
    "Tani notariusz"... Ech ludziska, zadziwia mnie, jak można w takich sprawach szukać oszczedności. Notariusz nie ma być tani, tylko dobry, skuteczny i dokładny!!! A jak ktos chce taniej niż w Waw, to można po prostu pojechać do innego miasta, gdzie dobry notariusz będzie z warsiawskiego punktu widzenia tańszy. I sprzedam wam hinta, tu warto uderzać: www.annakopczynska.notariusz.pl
  • Gość: GOŚĆ IP: *.warszawa.vectranet.pl 18.04.14, 14:48
    Niestety podana notariusz ze stroną nie okazała się tania !
  • Gość: fendi IP: *.centertel.pl 24.04.14, 12:44
    byłem niedawno u pani notariusz na ochocie polecam ,a pani Monika Ciesielska ul Bitwy
    Warszawskiej1920r 7a
  • Gość: Ewa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.14, 09:14
    Lidia Wojewódzka, polecam szybko i duuuuuuży rabat
  • Gość: mnbvb IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.05.14, 03:14
    Ja mogę polecić dobrego natariusza we Wrocławiu www.tarkowski.pl/. Ma przystępne stawki.
  • 13.05.14, 03:24
    Ja korzystałem jakieś pół roku temu przy zakupie mieszkania z kancelarii notariusza Marka Rudzińskiego poleconego mi przez kolegę. Przyzwoite koszty i termin. Telefon z pieczątki na akcie to 226636331, ale nie wiem czy aktualny.
  • Gość: Paula IP: *.static.cable.virginmedia.com 06.06.14, 14:11
    Pani Notariusz Ciesielska to dobry fachowiec pomimo braku dużego doświadczenia. Taksa notarialna do uzgodnienia-można negocjować. Dostępne terminy, uprzejma obsługa. Na podstawie swoich doświadczeń z umową przedwstępna-polecam.
  • Gość: adsfvasfdg IP: *.31.13.162.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 02.12.14, 17:57
    niestety brak doswiadczenia i duza strata czasu........
  • Gość: kasienka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.14, 13:14
    polecam panią Anetę Sitnicką-Urbaniak. Zapłaciłam u niej dużo mniej niż u konkurencji
  • Gość: Małgorzata IP: *.play-internet.pl 26.08.14, 05:02
    Pod względem kompetencji oraz ceny do najlepszych w Warszawie należy kancelaria przy ul. Francuskiej 16/4. Najpierw wyczerpująca informacja przez telefon a później sprawne i fachowe sfinalizowanie sprawy. Polecam.
  • 08.04.16, 11:48
    Polecam kancelarię Piękna 15 - notariusz Arkadiusz Zarzycki. Skorzystałam z rad osób zamieszczonych w innych tematach forum i poszłam do niego. Poza fachową obsługą bardzo miła luźna atmosfera :)
  • 12.04.16, 22:33
    Nabyłeś działkę/lokal mieszkalny/spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego w drodze dziedziczenia?
    Dokonałeś podziału działki gruntu?
    Spłaciłeś kredyt i chcesz wykreślić hipotekę z księgi wieczystej?
    Zmieniłeś nazwisko i chcesz ujawnić zmianę?

Napisz na adres: ksiegi.wieczyste1@gmail.com

Chętnie pomożemy przygotować niezbędne dokumenty oraz wypełnić wnioski wieczystoksięgowe.
  • 26.05.16, 09:54
    Na ogrodowej mają dobre ceny, idź do Pani Ewy Kuśmierowskiej, bardzo konkretna i pomocna
  • Gość: Malta IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.09.16, 22:38
    Jak czytam te wszystkie wpisy to słabo mi się robi.Mili Państwo, czy Wy nie widzicie, że tu się ogłosili wszyscy notariusze co nie mają pracy ( to już o czymś świadczy!!!) , zwróćcie uwagę, że nazwiska się powtarzają i naprawdę nie z przypadku.! Wizyta u notariusza to poważna sprawa - prawie jak zdrowie bo to Wasz majątek i Wasze pieniądze czasem spłacane bankowi przez całe życie!! czy w takich sprawach ważnych dla każdego z nas nie warto pójść do tych co są solidni i zapłacić o te 200 zł więcej! Notariusz nie musi być miły i sympatyczny( pewnie dobrze by było) - ale przede wszystkim musi być fachowy!! Nie wolno nam przeliczać wartości mieszkania np. 400 tys zł na 200 zł taniej.?? naprawdę to nie kupno majtek czy nowych butów !! Agnus
  • 18.10.16, 15:37
    Ostatniop, całkiem niedawno sprzedawałam mieszkanie u pana notariusza na woli polecam ,a pan Paweł Sawicki, ul Łucka 20 lok. 74 tel. 501 523 991, transakcja przebiegła bardzo profesjonalnie, sprawnie i konkurencyjnie cenowo, moge w pełni polecić
  • Gość: Ilka IP: *.dynamic.chello.pl 01.12.16, 21:50
    Różnice w taksie nie są duże, ja podzwoniłam po Kancelariach z top 15 w google i wybrałam notariusz Perczyńską, najlepsze wrażenie wywarł na mnie sekretariat z tej Kancelarii, widać było, że mają pojęcie o czym mowa. Sama notariusz kompetentna i fachowa. www.kancelarianotarialna.eu
  • 02.12.16, 21:26

Korzystając z tematycznego forum, bardzo proszę o rozwiązanie ankiety: ...forms/xllqQn4MCw3CMuLA2

Dziękuję bardzo wszystkim wypełniającym :)
  • Gość: mickys IP: *.dynamic.chello.pl 16.01.17, 10:22
    Trzeba trochę podzwonić po kancelariach i poszukać dobrej oferty. Wcale nie jest tak, że nie ma dużych różnic. Ja wybrałem notariusza Zarzyckiego na Pięknej. Dobre stawki, sprawnie działający i bardzo pomocny. Polecam!
  • Gość: Malina IP: *.play-internet.pl 28.01.17, 23:11
    Warto dzwonić i pytać o ceny bo różnice są gigantyczne. A to , że ktoś woła wysoką cenę to jeszcze nie robi z niego wielkiego specjalisty. Kwota taksy przy kupnie mieszkania za umowy przedwstępną i przyrzeczoną wahała się od 1300 do 2950zł.
  • 27.02.17, 18:44
    ja ostatnio korzystałem z bezpłatnej strony www.dobrynotariusz.org.pl i oni polecili mi notariusza który zaoferował bardzo dobre warunki cenowe!
  • Gość: Wrzecion IP: *.dynamic.chello.pl 26.07.17, 12:57
    Notariusz Zarzycki na Pięknej polecany przez osoby na tym forum działa sprawnie, idzie się dogadać.
  • Gość: nowak IP: *.dynamic.chello.pl 21.09.17, 16:41
    sprawdź na www.dobrynotariusz.org.pl tam pokierują cię do tanich i dobrych notariuszy ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.