Dodaj do ulubionych

Jakość-Kuchnie IKEA

23.01.08, 18:57
Witam,
Chciałbym poznać Wasze opinie (sprawdzone) na temat jakości mebli kuchennych
IKEA. Pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
  • Gość: J. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.08, 20:28
    Również interesuje mnie ten temat. Czekam na odpowiedz. Pozdrawiam
  • 11.01.17, 23:03
    Zdecydowanie nie polecam mebli z IKEA. Mnie także przestrzegali znajomi, ale nie słuchałam i teraz mam za swoje! Nie wiem nic jeszcze o ich jakości, bo mam je ledwo kilka tygodni, ale odradzam ze względu na fakt, że w momencie kiedy uregulujesz płatność, to IKEA się na Was wypina dokumentnie. Jaka gwarancja 25 lat na ich meble, skoro odrzucają reklamację na oczywisty błąd montażu, który mogliby zlikwidować w jakieś 20 min!? Nie reagują tygodniami na telefony, kłamią i robią idiotę z klienta! Jestem tym tak samo zszokowana, jak oburzona, bo dotąd nie dałabym złego słowa powiedzieć na IKEA... Wstyd i żenada. Pozdrawiam.
  • Gość: aagn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.08, 23:09
    Jak wyszukuje się stare wątki - wiem.
    Za adres wątku bardzo dziękuje. Niestety nie wnosi nic "wartościowego".
  • Gość: an-nie IP: 193.109.225.* 28.01.08, 08:32
    Zalikowany wątek wystarczy przeczytać, nie tylko przejrzeć zdjęcia. Jest tam
    sporo opinii posiadaczek ikeowskich kuchni.
  • 30.01.08, 12:10
    W popraednich watkach chwaliłam swoje stare meble z Ikei z 1996 r.-
    przezyły nieżle 9 lat i chyba nadal żyją u nabywcy mieszkania. Nowe-
    dwa i pół roku-niestety-fronty niezbyt udane-stat jasnożółty-juz
    wycofany z produkcji-lakier na krawędziach popekał na kilku
    frontach. Jest 10 letnia gwarancja i dowiadywałam sie że mozna
    wymienic ale nie ma teraz w ofercie frontów ktore bym chciała-pasuje
    mi ten jasnożółty kolorek.
    Jeśli chodzi o resztę-lubię Ikeę za fajne rozwiązania wnetrz szafek,
    wg mnie niezłej jakości-mam szuflady,cargo, narozne szafki z
    kołowrotkiem i wszystko działa dobrae.
  • 30.01.08, 12:45
    Hej. Uwazam, ze za pieniadze ktore wydasz w Ikea dostaniesz odpowiedna jakosc
    szafek. W ikea caly czas sa nowosci i generalnie kuchnie te nie odbiegaja
    standartem od najnowszych trendow. Ok, nie sa najlepsze ale as ok. Jesli chodzi
    o jakosc to spokojnie polecam. Moja mama ma kuchnie z Ikea juz od 6 lat i nic
    ale to nic sie z nia nie dzieje, ja mam u siebie od 3 lat i tez nic jej sie nie
    dzieje. Nawet Agd Whirlpool dla Ikea jest ok. Poza tym zajmuje sie remontami
    starych mieszkan, ktore wyposazam w kuchnie Ikea - dla mnie to najtansza opcja i
    niezla jakosc. Przy tym jesli troche pokombinujesz i nie ulegniesz gotowym
    projektom z wystawy to mozesz miec super kuchnie w naprwade niezlej cenie.
    Pozdrawiam. Jadzka
  • Gość: aagn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.08, 18:24
    Dziękuje bardzo za odp. :))
  • 04.02.08, 01:33
    od 5 lat użytkuję meble adel (brązowe) i jestem zadowolona z drzwiczek -
    właściwie cały czas wyglądają jak nowe:) trochę gorzej z samymi szafkami, no ale
    ich właściwie nie widać
    uważam, że są to fajne kuchnie za rozsądną cenę!
    --
    Wiktor Aleksander 04.03.2006
    Filip Cyprian 15.10.2007
  • 10.03.14, 20:30
    Po 5 latach? I jesteś zadowolona? Mają wytrzymać minimum 10, bez uszczerbku i wtedy to jest kuchnia.
  • Gość: na własnej skórze IP: *.toya.net.pl 16.03.14, 14:04
    się przekonałem ile warte są meble z ikei .... i dziękuję . Laminat z frontów zaczął odchodzić po 2 latach a zwłaszcza w okolicy gotowania .. kuchnia stała aż do rozpadu czyli 7 lat ale 5 lat patrzałem na rozpadającą sie kuchnie i szlag mnie trafiał bo wcale nie była tania. Podliczając wszystkie detale i dokupione wyposażenie wnętrz szafek wyszło na to że mogłem za tą samą sumę kupić kuchnię niemieckiego producenta w podstawowym wykonaniu czyli również laminacie i kuchnia stałaby 10 lat bez oznak rozpadania się i dłużej dlatego nie jest to producent mebli kuchennych któremu jeszcze raz bym zaufał. kupioną równolegle chłodziarkę liebherr używam do dzisiaj na zapleczu mojego sklepu (to już 22 lata) a następna tym razem niemiecka kuchnia stoi do dzisiaj ma za sobą jedną przeprowadzkę oraz nowe blaty (stare nie pasowały do nowego pomieszczenia) i niema na niej prawie wcale śladów używania.
  • Gość: JK IP: *.aster.pl 13.02.08, 21:35
    Od prawie 5 lat mam w kuchni meble Ikei (fronty Tidaholm) i jestem
    bardzo zadowolona. Jest ich dużo (ponad 6 mb szafek górnych i tyle
    samo dolnych), dodatkowe 2 szafki mam w schowku, więc jakby coś
    miało być nie tak, to na pewno bym tego doświadczyła. Montowali je
    panowie z Ikei (sama skręcałam tylko dwie, które dokupiłam i
    dołączyłam do kompletu już parę miesięcy później). Wszystko jest OK.
    Szuflady chodzą bez problemu, drzwi również, fronty wyglądają tak,
    jak wyglądały i nadal można je dokupić. Co więcej już wiele razy
    dokupowałam jakieś rzeczy do wnętrza szafek, bo np. okazywało się,
    że przyda się więcej miejsca na cośtam i bez problemu można to
    miejsce wygospodarować (dodatkowe kosze, półki, szuflady itp.) albo
    coś nowego przydatnego się pojawiło (amortyzatory do szuflad i drzwi
    itp.). Szafki są po prostu prawie jak z gumy i dla mnie to super, bo
    nie lubię mieć nic na blacie - wolę wszystko co się da schować.
    Kolejna zaleta to to, że na całej wysokości szafek są od razu
    zrobione dziurki do montowania wnętrza - przy moim wielokrotnym
    uzupełnianiu wyposażenia jest to po prostu niesamowita pomoc.
    Niektórym jednak takie dziury się nie podobają (były takie głosy na
    forum). Tak więc ja jestem ze swoich mebli bardzo zadowolona.
  • Gość: aneo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.08, 15:39
    ja mam kuchnie z ikei od dwoch lat i jestem b. zadowolona - adel
    braz. drzwi sa drewniane. kuchnia fajnie wyglada. poza tym
    sprawdzily sie wysuwane szuflady i cargo, zadnego szperania i
    wywlekania sloikow, wszystko wyjezdza "przed oczy". montowalismy
    samodzielnie z mezem, sami opracowalismy projekt. w nowym mieszkaniu
    tez montujemy szafki od sasiadow Szwedow ;-)
  • Gość: ada IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 21.02.08, 18:44
    Czy kupując kuchnie jesteśmy skazani na sprzęt z Ikea? Chodzi mi o
    mikrofalówkę i piekarnik do słupka. Inne firmy mają inne wymiary i
    co dalej, jak zaślepić wysokość? A co z szerokością?
  • Gość: ada IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 21.02.08, 20:56
    Ale właśnie w tym problem. Piekarnik jeszcze można znależć o
    wymiarach 59,5cm ale z mikrofalą są duze problemy, bo albo szerokość
    inna albo wysokość. Znalazłam tylko Wirlpoola aby zrobić komplet.
    Sprawdze zaraz Smega
  • Gość: ikea IP: *.warszawa.vectranet.pl 18.06.13, 01:32
    smeg jest dla snobow
  • Gość: Ania IP: *.websky.pl 20.10.13, 16:20
    Do wszystkich posiadaczy kuchni ikea - pytanie: Zastanawiam się czy mając wymiar od ściany do ściany dokładnie 271cm warto zaryzykować zabudowę na 270cm (mąż będzie skręcał). Według wskazówek z plannera kuchennego powinnam zostawić 5cm od ściany (tam będzie lodówka w zabudowie) tylko po co mi 5cm luzu przy ścianie? Może i bez tego się otworzy lodówkę :D Jak było u Was z tym planowaniem, możecie coś pomóc? Z góry dzięki.
  • 25.10.13, 14:14
    Znajomi sobie bardzo chwalą, ale blaty są strasznie drogie. Dlatego warto zamówić je u prywatnej osoby na wymiar
  • Gość: Gość IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 14.02.14, 02:55
    A tak z ciekawości to, o jakość jakich materiałów chodzi? Czy może firma Lukasso-meble produkuje meble z litego drewna? Za podobną cenę, co Ikea? Z tego, co piszą na swojej stronie to używają takich samych materiałów, co Ikea. Prawdopodobnie wytwarzanych w tych samych fabrykach, więc nie bardzo kumam, o co chodzi w Twojej krypto-reklamie.
  • Gość: Gosc IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 21.02.14, 03:15
    Nie będę czepiał się słówek, ale Twoja krytyka mebli z Ikei dotyczyła jakości materiałów a nie wyboru kolorów czy stylów. Zgadzam się, że kupowanie mebli gotowych to pewien kompromis i nie dla wszystkich jest to dobre rozwiązanie. Tak samo jak z kupowaniem gotowego garnituru a szyciem "na miarę". Według mnie jednak meble z Ikei to całkiem dobry kompromis, bo generalnie ich jakość nie jest taka zła a cena jest bardzo konkurencyjna. Wklejanie linków (szczególnie do stron komercyjnych) w dyskusjach internetowych zawsze traktuje jako krypto-reklamę, chyba, że ktoś prosi o coś konkretnego.

Pozdrawiam….
  • Gość: m IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.14, 21:01
    Wlasnie kupilam zestaw mebli do kuchni z IKEA. Jedną z pozycji byla szfa 3-drzwiowa na lodówkę z zamrażalką, a u góry miała być dodatkowa szafka - sprzęt AGD tez zresztą kupilam w IKEA aby pasowal. I co się okazało......otóż aby otworzyć dodatkową szafkę nad lodówką trzeba......otworzyć lodówkę!!!!!! - wymiary drzwi nie pasują do sprzętu AGD. Co na reklamację odp. IKEA - że u nich tak jest !!!! ze wymiary szafy nie pasują do sprzętu AGD i oni doskonale o tym wiedzą, ale zawsze tak sprzedają bo w ich systemie komputerowym wszystko pasuje. A w ogóle to moja wina, że ja się nie dopytalam, czy można otworzyć szafkę nad lodówką bez otwierania lodówki!!!!!!!!!!!!omijajcie IKEA
  • Gość: olo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.14, 11:29
    Mało kto zauważył, że Ikea sukcesywnie wycofywała serie frontów drewnianych - tych najlepszych jakościowo. Jednocześnie wprowadzili nowe serie - na oko ładne, bo np. foliowane udające lakier połysk. Dla przeciętnego Kowalskiego albo nie do odróżnienia, albo mu wszystko jedno. Ano właśnie nie jest to wszystko jedno - nowe serie są z płyt o mniejszej gęstości, a folia będzie odłazić od płyty pod wpływem ciepła - np. przy kuchence. Niby cen nie podnieśli, ale de facto - użyli tańszych materiałów, a cen nie obniżyli - czyli? Podnieśli ceny w ukryty sposób. Zostało kilka serii frontów dobrych jakościowo (zwykle te, które były od lat w ofercie) - penie niedługo z nich też zrezygnują. A teraz najlepsze - od 1 kwietnia zmienili całkowicie system szafek - szafki stojące mają blat na 92 cm - to proponuję aby osoba wzrostu 160 cm zagniotła ciasto na takim blacie.
  • Gość: vvv IP: *.ists.pl 06.04.14, 15:16
    Coś chyba po łebkach oglądałeś katalog kuchenny i nie zauważyłeś szafek o wysokości obudowy 60 cm. Do tego ta niższa noga na min 8 cm i blat, powiedzmy 3 cm, i wychodzi max 71cm.
  • 08.04.14, 14:12
    Poza tym tak szczerze mówiac dla osoby normalnego wzrostu standardowa wysokość to i tak chyba za nisko... Moje stare szafki kuchenne odziedziczyła teściowa (168 cm wzrostu), szafki o wysokości prawie 90 cm. Teściowa zachwycona bo stoi całkowicie prostu przy blacie.
    --
    [url=http://apostazja.pl][img]http://img685.imageshack.us/img685/5541/userbarac.png[/img][/url]
  • Gość: ewa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.08.14, 12:11
    masz całkowitą rację, poza tym kuchnie w Ikea mają 25 lat gwarancji a ciekawe czy stolarz będzie uznawał jakieś reklamacje po np.5 latach
  • 20.04.17, 19:56
    Ja nie mam dobrego zdania o meblach kuchennych z Ikei.
  • 01.09.17, 11:20
    odradzam ze względu na niekompetentną ekipę montującą zakontraktowaną w ikei Katowice- nie potrafili zainstalować listwy wg instrukcji, uszkodzili szafki a teraz nie mogę doprosić się o wymianę, infolinia i serwis nie reagują mimo licznych monitów telefonicznych, na reakcję czekam już dłużej niż na montaż, niesmak pozostawia ta firma...
DOMOSFERA.PL POLECA:

Kawalerka dla studentów

Ciekawie urządzone mieszkanie w Białymstoku o powierzchni 33 m2.

Rowerowe poroża

Co zrobić ze starej kierownicy i siodełka? Modne poroże na ścianę!

Stylowe mieszkanie

Zobaczcie stylowy, nowoczesny i elegancki apartament w Warszawie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.