Dodaj do ulubionych

Głośna lodówka Samsung

28.07.05, 19:43
Moja lodówka Samsunga jest bardzo głośna. Najbardziej męczące jest to nocą,
agregat chodzi głośno i czasem pogwizduje jakoś dziwnie.
Wezwałem serwis do niej ale nie wiem czy mnie nie spuszczą na drzewo i
powiedzą że tak ma być....
Czy macie jakieś doświadczenia z tymi lodówkami? Ja już nie mam do niej
siły . . . .
Edytor zaawansowany
  • Gość: Doris IP: 195.187.14.* 29.07.05, 12:41
    A czy jest dobrze wypoziomowana? Z tego, co wiem, lodówki głośno pracują, gdy
    są krzywo postawione i nie chodzi tu o to, żeby nóżki były równe, bo podłoga
    może byc krzywa. Przyłóż do niej poziomicę i sprawdź.
  • 29.07.05, 13:19
    Co masz na myśli?
    Nic się z tym nie da zrobić? Przez najbliższe lata jestem skazany na buczenie i
    gwizdy tego demona?
  • Gość: Magda IP: 80.50.250.* 29.07.05, 13:31
    A można wiedzieć co to za model lodówki samsunga? Ja byłam już prawie
    zdecydowana na kupno lodówki combi tej firmy ale teraz się zaczynam zastanawiać.
  • Gość: limon IP: *.crowley.pl 01.08.05, 22:05
    Nie stawiaj jeszcze krzyżyka na tej lodówce. Też mam takie cudo. Przez pierwsze
    kilka dni po uruchomieniu chodziła przyzwoicie, tzn. zdarzało się jej wydawać
    głośniejsze odgłosy, ale nie cały czas. A potem postawiłam lodowe w miejsce
    docelowe i postanowiłam wypoziomować. I wtedy lodówa zaczęła szaleć na całego.
    Warczała, burczała, brzęczała i nie wiadomo co jeszcze. Nie było na nią siły,
    proby wypoziomowania nic nie dawały: przykładam poziomicę z każdej strony -
    wszystko jest OK, a ta małpa dalej warczy.Opcje brałam dwie pod uwagę: albo
    serwis i niech ją zabierają i coś z tym zrobią, albo sie przyzwyczaje.
    Aż w końcu postanowiliśmy ją otworzyć z tyłu w okolicach agregatu. No i sie
    sprawa wyjaśniła: jakiś kabelek czy coś tam było i to coś opadało, dotykało
    (chyba ?) agregatu i to powodowało hałas. Wystarczyło kabelek "unieszkodliwić"
    (nie wiem dokładnie co mój mąż z nim zrobił - na pewno nie uciął :) i po
    sprawie. Od tamtego czasu lodóweczka jest bardzo przyjazna.
    A kostkarka - bardzo fajna rzecz. :)
  • 12.11.13, 11:17
    Witam!
    Przez 2 lata męczyłem się z moim Samsungiem, chodził jak stary klamot. Faktycznie z tyłu przy agregacie był taki kabel w oplocie metalowym, zagięty zawadzał o agregat. Odgiąłem go i cud. Lodówka cichutka. A już chciałem spylić grata.
  • 13.09.17, 10:04
    Witam, podpinam się pod temat. Wczoraj kupiłem lodówkę RS53K4600SA, była bardzo głośna. Zainspirowany postem limon przyjrzałem się sprężarce. Problem był banalny - sprężarka była niedokręcona do fundamentu, są tam gumowe podkładki mające - jak rozumiem - tłumić wibracje. Po dociągnięciu śrub problem zniknął.
    Może się komuś przyda.
    Pozdrawiam.
  • 02.08.05, 22:27
    Kamster czy moglbys napisac jaka byla reakcja serwisu? Pytam bo mam podobny
    problem z lodowka Boscha KGV36640.Tez wydaje jakis dziwny dzwiek oprocz
    zwyklego odglosu pracy agregatora. Dzwonilem dzisiaj do serwisu i powiedzieli
    mi ,ze nowa lodowka moze wydawac takie dzwieki i , ze po tygodniu ,dwoch
    powinno to sie zmienic
  • Gość: tomek IP: *.toya.net.pl 06.08.13, 20:16
    odradzam kupowanie lodówek z tej marki moja jest głośna piszczy warczy Serwisant mówi że taka już jest
  • Gość: pio IP: *.jmdi.pl 21.11.13, 21:58
    Witam wszystkich. POdłączam się do tematu - moja nowa wspaniała lodówka (RL58GRGIH) mnie irytuje (lekko mówiąc). I to od samego początku. Po pierwszym podłączeniu działała na zmianę chłodziarka a potem zamrażarka i wyświetliła kod E23. Serwis. Naprawa. Działa....ale...
    ...GŁOŚNO!!!! Ten "inventer compresor" buczy non-stop. W ciągu doby może jest cicha w sumie przez 3-4 godziny, czyli 2-3 godziny buczenia potem 30 minut ciszy i ponownie 2-3 godziny buczenia.... A więc ponownie wezwałem serwis... i tu już ręce opadły... Ponoć ten model z tym kompresorem jest głośny w swojej pracy....Kurcze!!! Stara lodówka była cichsza i mniej irytująca.... :-( Naprawdę ten typ tak ma? Buczy i to prawie non-stop.
    A może mnie Pan serwisant zlewa? Pogadał że zasada działania inna i że Samsung tak robi i do widzenia?
    Proszę jeżeli ktoś używa tego modelu to napiszcie czy faktycznie też tak macie? A może ten cudowny "inventer compresor" w mojej lodówce jest jakiś wadliwy? No bo po co warczy tak długo? (temp w chłodziarce na 4st/zamrażarka na -19st)
    Pozdrawiam,
  • Gość: Marta IP: *.dynamic.chello.pl 14.03.14, 10:24
    Witam, mam podobny problem moja lodówka Samsung też ciągle, warczy, trzeszczy, buczy w sklepie zapewniali mnie że jest jedną z cichszych, mnie te odgłosy doprowadzają do szału. Odpowiadam na post Pani która też miała podobny problem, czy udało się Pani jakoś z go rozwiazać pozdrawiam
  • 19.01.17, 13:24
    Mam ta sama lodowke, tez glosna. Czy udalo Ci sie rozwiazac problem? Jesli tak to w jaki sposob?
  • 23.02.17, 19:08
    Witam, mam chyba taką samą, chyba dlatego że w końcówce symbolu mam jedną literkę inną,samsung rb 32 fernbbs , otóż, moja oprócz tych wszystkich różnych dźwięków, miała jeszcze jeden bardzo irytujący, z tyłu dochodziło stukanie, jak by coś dotykało gdzieś do tylnej ścianki i razem z drganiami kompresora stukało, jak by się coś obluzowało, bo jak przywiozłem ze sklepu to była cicha, a z czasem te stukanie było coraz większe, więc odkręciłem osłonę od kompresora i czekałem pół dnia aż się załączy, bo nie zawsze tak było, a najczęściej w nocy, no i znalazłem. Na kompresorze jest tak biała miska, spływają na nią skropliny i potem odparowują, ona wydawała te stuki, raz że była poluzowan, a dokręcić ciężko, bo trzeba mieć króciutki bardzo wkrętaczek, bo śrubka jest w samym środku, ale ja dokręciłem, ale jeszce trochę stukało, ale jak się lekko dotknęło dłonią to cichło, więc nakleiłem na ten pojemnik dwa długie pasy takiej gąbki z klejem , jeden pas na drugi, tak żeby było na tyle grubo, żeby po założeniu osłony od kompresora, lekko ona dociskała tę gąbkę, żeby wytłumiło drganie tego pojemnika na kompresorze, no i te najgorsze stukanie ucichło, da się wytrzymać, jeszcze wyżej jak przystawić ucho do tylnej obudowy coś cicho postukuje, ale to już większa rozbiórka, ale sprzęt jeszcze na gwarancji, to na razie wystarczy, najgorsze znalazłem. Piszę bo może komuś pomogę, bo mnie to tak bardzo denerwowało, że czasami tak potrząsałem lodówką jak się to załączyło, że myślałem że ją rozwalę, wstawałem też w nocy ją uciszać. Życzę powodzenia w działaniu
  • Gość: marcin IP: *.net129.okay.pl 06.04.14, 21:47
    mam dokładnie to samo w mojej, czytałem przed zakupem fora, często powtarzał się temat głośnej tej lodówki, cóż ten typ tak ma i trzeba się do niej przyzwyczaić

mam male pytanko, zerknąłem pod spód i zauważyłem jakąś długą plastikową listę (kilkunasto centymetrową) przykręconą do lodówki jest troche giętka, sięga do podłogi, zastanawiam się czy tak ma być czy panowie ze sklepu zapomnieli ja odkręcić?

• Gość: mlaw28 IP: *.dynamic.chello.pl 30.11.13, 01:23
    Podpinam się pod temat. 2 dni temu otrzymałem samsunga RB29FWRNDSA. od początku miałem wrażenie, że nie jest zbyt cicha. Mija 2 doba od kiedy ją posiadam. Niby wszystko ok ale coś trzeszczy jakby metal obijał się o metal. Ktoś pisał coś o odgięciu czegoś. Może jakieś szczegóły? zdjęcia? będę wdzięczny. Śmieszne jest to, że stary grat działał połowę ciszej. Póki co nie porwę się na serwis, ale kto wie co będzie dalej.
  • Gość: lyndda IP: *.dynamic.mm.pl 15.04.14, 21:51
    znajomy miał lodówkę tej marki i po prostu była głośna, co jakiś czas trzeszczała ale taki był jej urok po prostu, kwestia przyzwyczajenia ;), ja od niedawna mam lodówkę LG i na szczęście jest cichutka
  • Gość: Adrian IP: *.wtvk.pl 18.05.14, 23:44
    Mam podobny problem. Lodówka działa około tygodnia wszystko jest ok poza głośnością. Dźwięk który wydaje jest denerwujący, najgorzej jest w nocy gdy dookoła panuję cisza. Model który posiadam to samsung rb29fwrndsa. Stanowczo odradzam zakupu tej lodówki.
  • Gość: kasia IP: *.play-internet.pl 27.06.14, 13:51
    Od 4 dni jestem posiadaczką lodówki samsung, jest ładna duża i wszystko było by ok, gdybyy by nie hałas. Chodzi jak ruska lodówka z lat mego dzieciństwa. Zawiodłam się bo tania nie była. Najgorsze jest to że stara candy, której jeszcze nie opyliłam, jest o wiele cichsza i zastanawiam się czy to oby była dobra zamiana
  • 14.05.16, 11:00
    Miałem ten sam problem z beko , pół roku walczyłem z serwisem i producentem , mieli mnie w du.ie. Pisałem do inspekcji handlowej , rzecznika praw konsumenta i nic ich nie ruszyło więc złożyłem pozew do sądu i wygrałem . Musieli oddać kasę ale trwało to pół roku. Więc wniosek jezeli coś nie tak w ciągu pierwszych dni od razu oddawać sprzęt do sklepu bo póżniej bedzie to długo trwało. Mamy prawo oddac produkt bez podania przyczyny. Pozdrawiam.
  • 20.05.16, 13:19
    Moja też jest głośna. Boję się, że się zepsuje.
  • 28.05.16, 22:48
    miałem to samo z BEKO i właśnie serwis mnie olał , ale nie odpusciłem i po 8 miesiacach walki sadownie odzyskałem kase i oddałem syf do sklepu
  • 19.09.16, 11:53
    Zgłosiłem irytujące stuki w lodówki Samsung, jeszcze na gwarancji, stojącej w kuchnia z salonem. Serwis z napisem Samsung na koszulce stwierdził, że to się zdarza (str 28 instrukcji), a wynika z wystawił dwa "dokumenty"różniące się zasadniczo: jeden dla klienta, drugi dla sprzedawcy; mam zastrzeżenia do instrukcji i serwisu; należy na to uważać.
  • 29.03.17, 11:45
    Też uważam, że jak tylko zauważymy jakieś usterki to należy sprzęt oddać do sklepu. Mają obowiązek taki sprzęt przyjąć i oddać nam kasę, albo naprawić usterkę.
  • 20.04.17, 19:52
    Moja ma tak samo, ale to Indesit. Im mniej jedzenia w lodówce, tym głośniej lodówka chodzi.
DOMOSFERA.PL POLECA:

Kawalerka dla studentów

Ciekawie urządzone mieszkanie w Białymstoku o powierzchni 33 m2.

Rowerowe poroża

Co zrobić ze starej kierownicy i siodełka? Modne poroże na ścianę!

Stylowe mieszkanie

Zobaczcie stylowy, nowoczesny i elegancki apartament w Warszawie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.