Dodaj do ulubionych

AEG Lavamat 52600

IP: *.dialog.net.pl / *.dialog.net.pl 15.02.05, 21:53
Niedawno ktoś tu pisał, że ten model pralki w promocyjnej ofercie MM to Zanussi made in Italy.
Chciałbym się dowiedzieć skąd taki wniosek?
Edytor zaawansowany
  • Gość: leszek IP: *.dialog.net.pl / *.dialog.net.pl 15.02.05, 23:01
    ok, tyle to właśnie przeczytałem, natomiast chciałbym się dowiedzieć na czym opiera się ta teoria o Zanussi w obudowie AEG, bo wszelkie informacje na obudowie twierdzą, że jednak Made in Germany
    byłby to dosyć chamski przekręt, tym bardziej w przypadku tak uznanej firmy
    chyba że oni w tym palców nie maczali...

poza tym ciekawe jest chyba jeszcze to, że w jednym MM ta pralka kosztuje w promocji 1290zł, natomiast u mnie we Wrocławiu, również w promocji (podobno) już 1599zł
    skąd taka różnica? to normalne wśród różnych marketów MM?
  • jk 15.02.05, 23:31
    Gość portalu: leszek napisał(a):

> chciałbym się dowiedzieć na czym op
    > iera się ta teoria o Zanussi w obudowie AEG, bo wszelkie informacje na
    > obudowie twierdzą, że jednak Made in Germany
    > byłby to dosyć chamski przekręt, tym bardziej w przypadku tak uznanej firmy

no wlasnie... tez nie wiem - jak widzisz, autor tej teorii nie odpowiedzial w watku wyzej
    podejrzewam jednak, ze chodzi o to, ze Zanussi i AEG to jeden i ta sama firma (jeden wlasciciel), wiec pod uznaną marką AEG wypuscili na rynek pralke na podzespolach wlasnie z Zanussi, zeby miec choc jeden tanszy model pralki w ofercie
    oczywiscie trzeba zalozyc, ze pralki Zanussi sa jakies dramatycznie gorsze niz AEG, a firma-wlasciciel-marek nie ma nic innego do roboty tylko psuc sobie opinie wsrod klientow

ile w tym prawdy? nie mam pojecia :)

--
    jk
    kuchnia
  • ajaskolski 16.02.05, 10:01
    6 lat temu kupiłem pralkę Zanusi (ładowana od góry)
    Zdecydowała cena, choc inni zalecali porzadne firmy i tradycyjną.

Mimo prania co dwa dni, wszystko jest OK
    Chyba miałem szczescie ;)
  • ant777 16.02.05, 08:37
    Gość portalu: leszek napisał(a):
    bo wszelkie informacje na obudowie twierdzą, że jednak Made in Germany
    > byłby to dosyć chamski przekręt, tym bardziej w przypadku tak uznanej firmy
    > chyba że oni w tym palców nie maczali...

Mam na moim Whirlpoolu jak byk "made in France" co faktycznie nic nie znaczy.
    Jak się z zorientowałem z opinii forumowiczów części w większości są włoskie.
    Pralka została pewnie zmontowana we Francji i na tym jej przygoda z tym krajem
    się kończy.
    Na forum auto moto francuskie samochody mają złą opinię (pewnie tak jak inne
    samochody, bo każdy lubi ponarzekać) dzięki elektronice. Ale elektronika jest
    zrobiona przez Boscha.
    Inny książkowy przykład to Mercedes. Obecnie niemieckie są blachy i silniki.
    Reszta pochodzi z różnych krajów. Nawet jest wymieniona Rumunia jako dostawca
    drewnianych elementów.
    Co do pralek, to przed zakupem wolałbym kilka rozbebeszyć, żeby zobaczyć co się
    kryje pod tą piękną blachą.
    --
    Tabaluga musi odejść!
  • Gość: slawko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.05, 10:00
    po pierwsze L 52600 to katalogowy model AEG. produkcja tylko niemcy. ELECTROLUX
    ZANUSSI I AEG to marki handlowe tzw grupy electrolux.
    ja mam L 52600 i jestem zadowolony kupiłem ja za 1290 pln 21 stycznia w MM w
    Czeladzi.
    jak tos uważa że jest to zanussi to niech uważa. jego sprawa. sam pewnie ma
    AMIKĘ tak dobrą (?) polska firmę, która blachy tez swojego czasu miała z Niemiec!
    a niech tam. idę załadowac pranie
    slawko!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.