Dodaj do ulubionych

lodówka wolnostojąca czy w zabudowie?

20.04.11, 18:40
Ten wątek dawno temu się tu pojawił, ale czasu trochę upłynęło, więc wrzucam pod rozwagę. Są wady i zalety. Co przeważa? Względy estetyczne (zabudowa) czy większy wybór (wysokość, pojemność), no frost ... i chyba trochę taniej. Jeśli mielibyście jeszcze raz wybierać, to na co by padło?
Edytor zaawansowany
  • oliwe 21.04.11, 09:33
    Porównując wolnostojącą lodówkę w kolorze srebrnym i lodówkę w zabudowie wybrałam bym w zabudowie. Nie mają tu znaczenia argumenty cenowe tylko estetyczne bo cena lodówek się wyrówna zważywszy, że do tej drugiej potrzebujesz szafki, której koszt zwłaszcza przy drogich frontach kuchni jest niemały. Wstawienie lodówki wolnostojącej ma sens wtedy gdy jest ona dopasowana do koncepcji kuchni, ma podkreślać jej charakter, jest ciekawa, designerska ale wtedy zazwyczaj droga. Jeśli nie myślisz o zakupie lodówki za 4,5 czy więcej tysięcy to lepiej kupić w zabudowie zwłaszcza w kuchni klasycznej czy bardzo nowoczesnej.

Jeśli chodzi o funkcjonalność to wolnostojąca w tym samym wymiarze jest większa i bardziej pojemna ale można kupić wyższą jeśli komuś potrzebna duża pojemność.

--
    Majcia-Smyk
  • Gość: Arni IP: *.mzopo.pl 21.04.11, 09:35
    kuchnia zabudowana, lodówka wolnostojąca, dla mnie przestrogą jest wypadek u znajomych, gdzie doszło do zwarcia i najpierw tliła się "szafa" lodówki a póżniej od tego doszło do pożaru
  • alesandra4 28.05.11, 08:43
    Dzięki wszystkim za opinie. Po rozważeniu wszystkich "zad i waletów" - zakupiłam wolnostojącą. Dziś ją przywiozą:)
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.11, 09:56
    mam ten sam dylemat i chyba jednak zdecyduje sie na wolnostojaca, lodowka to tylko jeden z niemeblowych elementow kuchni,chowajac lodowke trzeba by schowac plyte grzewcza,piec,zlew.W moim aneksie lodowka rozpoczyna ciag szafek od strony salonu,zeby niebylo widac brzydkiego tylu lodowki bedzie wstawiona do szafki ,ktora ma tylko boki
  • Gość: Projektantka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.11, 11:44
    Ja się zgadzam w zupełności z Oliwe, a jeśli już się decydujecie na wolnostojącą to błagam nie róbcie nad nią nawisu z szafki wiszącej! Wygląda to przeokropnie a jest powszechnie stosowane.
  • alesandra4 28.05.11, 14:20
    Nawisu nie bedzie (lodówka jest wysoka), a z boku postawimy ściankę, żeby nie straszyły bebechy z tyłu. Dzięki jeszcze raz:)
  • koala801 31.05.11, 13:03
    Zgadzam się z Oliwe. Lodówka wolnostojąca wygląda dobrze tylko w odpowiednio zaaranżowanej kuchni. Jeśli ktoś przedkłada praktyczność nad estetykę to powinien sie zastanowić nad sensem robienia np. rustykalnej kuchni i wciskanie tam na siłę obudowując z boku i od góry szafkami lodówkę sbs czy innego srebrnego grzmota.
    --
    Największy życiowy paradoks to sraczka-często i rzadko zarazem.
  • oliwe 31.05.11, 13:55
    Fuj to okropne. Toż to potworek. Chcieć osiągnąć jakiś efekt i zrobić coś takiego to doprawdy trudno pojąć jaki był zamierzony.

Można zwyczajnie postawić lodówkę ale pod warunkiem, że się nie nadyma na specjalny lans. Efekt - bez szału.

--
    Majcia-Smyk
  • koala801 31.05.11, 14:08
    Przejrzałam sobie zdjęcia w zalinkowanym blogu. Straszne. Gust Polaków nic nie zmienia się od początku lat 90-tych, przykre tym bardziej, że jest tyle różnych możliwości teraz...już lepsze chyba gierkowskie meblościanki..
    --
    Największy życiowy paradoks to sraczka-często i rzadko zarazem.
  • Gość: Projektantka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.11, 21:46
    Bo jak zabudowa wokół side by side to coś takiego :)
    www.chobotdesign.eu/wp-content/plugins/timthumb.php?src=/wp-content/uploads/2011/04/casa-remarque-11.jpg&w=600&q=100&zc=0
    foto0.m.onet.pl/_m/9d771fcc0e8e3626359609158b77e27c,10,19,0.jpg
    Da się znieść. Przykłady z linków wyżej to istny horror :) Wielka srebrna side by side i wokół niej fazowane stylizowane szafki w starym stylu cięzkie drewniane, brrrrrrrrrrrrrrrrrr. Całośc straszy.
  • an_cymonka 08.07.11, 10:52
    ładnie to wyglada tylko czy takie obudowanie lodówki jej nie zaszkodzi? lodówka chyba powinnna stać kilka centymetrów od ścian czy szafek, żeby był opływ powietrza a na tych zdjęciach lodówka jest szczelnie obudowana
  • gorenje1 06.06.11, 11:45
    Wybór pomiędzy lodówką wolnostojącą, a tą w zabudowie jest uzależniony głównie od samej wizji wnętrza kuchni. Niewątpliwą zaletą sprzętów w zabudowie jest możliwość ich schowania i swobodnego projektowania kuchni. Jest jednak też i tak, że ładna wolnostojąca lodówka będzie świetnym uzupełnieniem stylu jaki chcemy w naszej kuchni stworzyć. Wszystko zależy więc od pomysłu na to tak ważne miejsce w każdym domu. ;)
  • johana75 16.06.11, 19:44
    Straszne lodówka super nowoczesna i rustykalne szafki....ratunku ale zonk ;P
    --
    Sorki za pisownię ale mam rękę w gipsie...
  • Gość: DUAL meble IP: *.dynamic.chello.pl 18.06.11, 12:11
    Witam , jeżeli chodzi o NO FROST to występuje w chłodziarce do zabudowy Electrolux .

Jeżeli meble kupuje się z lepszej półki , zdecydowanie polecam zabudowe:)
  • nonus85 06.07.11, 15:52
    w zabudowie
    --
    nigdy więcej prowizji!

www.mieszkanie.pl darmowy serwis z ogłoszeniami bezpośrednio od właścicieli
  • ciastolinka88 10.08.11, 13:03
    Chyba praktyczniejsza jest jednak lodowka wolnostojaca czytajac opinie tutaj, dobrze jak jednak elektronika ma z tylu przewiew i nic ciezkiego nie napiera na lodowke bo po jakims czasie moze to cos uszkodzić z tego co widzę. Chociaz faktycznie w zabudowie lodowki prezentuja sie moze lepiej no ale niestety - cos za cos.
  • marcin_r1978 16.02.18, 10:58
    wolnostojące, dobrze dopasowana kuchnia z taką lodówką pięknie wygląda, trzeba patrzeć w wolnostojących gdzie muszą być otwory wentylacyjne w samsungu jest tak że na dole koło ściany trzeba mieć wiekszy odstep bo tam jest wentylator
  • pati67m 17.04.18, 11:50
    moim zdaniem w zabudowie niby jest lepiej ale jak ktoś np. ma szafki szare, to razem ze srebrna lodówką może się to fajnie zgrać. Widziałam u kogoś takie rozwiązanie i naprawdę fajnie to wyglądało.
  • anna_85sz 23.04.18, 10:38
    zgadzam się. Wolno stojące lodówki prezentują się fajnie jeśli macie np. lodówkę w stylu retro.
  • hauces 07.12.18, 12:06
    ja jednak wolę wolnostojącą pare razy się spodkałam z ciekawymi incydentami jeśli chodzi o zabudowę.
    komuś się zepsuła i nie było sensu naprawiać kasy tyle nie było żeby kupić taką która będzie pasowała do szafy :/gdzie indziej właśnie zwarcie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.