Dodaj do ulubionych

gaz w bloku

08.10.08, 16:58
witam Moje pytanie brzmi czy jest mozliwe aby w bloku 5 - rodzinnym były dwa
rodzaje gazu??? tak, tak,,,,centralne ogrzewanie na gaz ziemny [ kotłownia w
piwnicy] a gotowanie na propan-butan,,,chodzą ''madrzy inspektorzy'' i tylko
kiwają głowami,,,,prosze o konkretne ifo [ jeśli to możliwe art prawa
budowlanego]Dodam że jesteśmy wspólnotą mieszkaniową a nasz zarządca nie widzi
problemu,,,,,,,
Edytor zaawansowany
  • 08.10.08, 17:44
    elfinek7777777 napisała:

    > czy jest mozliwe aby w bloku 5 - rodzinnym
    > były dwa rodzaje gazu?

    Tak. Jest to możliwe, pod warunkiem, że ten blok 5-rodzinny jest budynkiem
    niskim w rozumieniu przepisów techniczno-budowlanych, a więc - w odniesieniu do
    budynków mieszkalnych - ma nie więcej, niż 4 kondygnacje nadziemne (np. parter +
    2 piętra + poddasze użytkowe, względnie parter + 3 piętra) oraz pod warunkiem,
    że instalacja na gaz ziemny zasila w tym budynku wyłącznie kotłownię gazową i
    nie jest prowadzona w lokalach mieszkalnych.

    > prosze o konkretne ifo

    Chętnie podam, tylko nie wiem, co to jest ifo. Może chodzi o UFO?
  • 08.10.08, 18:13
    elfinek7777777 napisała:
    > prosze o konkretne ifo [ jeśli to możliwe art prawa budowlanego]


    § 157.6. Zabrania się stosowania w jednym budynku gazu płynnego i gazu z sieci
    gazowej.
    7. W budynku niskim, mającym w mieszkaniach instalację zasilaną gazem płynnym,
    dopuszcza się usytuowanie kotłowni gazowej zasilanej z sieci gazowej.

    Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie
    warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Dz.
    U. z 2002 nr 75, poz. 690.

    Rozporządzenie jest aktem wykonawczym do ustawy Prawo budowlane.

    --
    owner
  • 08.10.08, 20:43
    Jednak nie chodziło o UFO.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.