Dodaj do ulubionych

Oznakowanie budynku

22.08.07, 18:54
Mam pytanie -jakie przepisy regulują sposób oznakowania budynku
mieszkalnego. Czy jest obowiązek żeby numer danego budynku był
podświetlany? Może ma ktoś jakiego ciekawego linka na ten temat...
Edytor zaawansowany
  • aggim 23.08.07, 10:34
    Bardzo dziekuje -tego własnie szukałam!

    Zastanawiam sie czy w budynku ktory ma 4 klatki i ktory znajduje sie
    w ślepej uliczce jest sens zeby nad kazda klatka świeciły się caly
    czas te numery. Czy nie wystarczy tylko pozostawienie jednego
    świecącego numeru przy wjeździe na posesję... Na dobra sprawe nie
    kłóci sie to z tymi przepisami...
  • owner_wm 27.08.07, 14:18
    gosiakz napisała:
    > chyba nie było zmian (...)
    > paragraf 12 pkt.3 - o oświetlaniu numeru

    Była zmiana. Na stronie, do której prowadzi Twój link, jest wyraźnie
    napisane: "Status aktu prawnego: Uchylony". W to miejsce weszło
    Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie numeracji
    porządkowej nieruchomości z dnia 28 października 2004 r. (Dz. U. z
    2004 r. Nr 243 poz. 2432). Tekst znajdziesz tutaj:
    www.abc.com.pl/serwis/du/2004/2432.htm
    O obowiązku oświetlania tabliczki z numerem nie ma tam ani słowa.
    Jest natomiast sankcja w kodeksie wykroczeń za niedopełnienie tego
    obowiązku:

    "Art. 64. § 1. Kto będąc właścicielem, administratorem, dozorcą lub
    użytkownikiem nieruchomości, nie dopełnia obowiązku umieszczenia w
    odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z
    numerem porządkowym nieruchomości, nazwą ulicy lub placu albo
    miejscowości,
    podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

    § 2. Tej samej karze podlega, kto nie dopełnia obowiązku oświetlenia
    tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości."

    Skąd jednak ten obowiązek wynika? Nie wiadomo.

    --
    owner
    www.wspolnota.net.pl
  • aggim 28.08.07, 15:23
    Rzeczywiscie była nowelizacja...dzieki za ta uwage!
    Mimo tego, że obowiązku podświetlania numerow nie ma, u mnie temat
    zakonczyl sie tak, ze rozmawialam jeszcze ze Straz Miejska i
    zostawiamy tylko swiecący numer nad klatka pierwsza od wjazdu /na
    cztery możliwe/. I tak zniknięcie trzech pozostałych bedzie nie lada
    sensacją :).
  • nauick78 01.02.18, 09:42
    Myślę, że z takim pytaniem można uderzyć też do producenta oznakowania, np. www.znaki-TDC.pl - musza wiedzieć takie rzeczy skoro sprzedają klientom znaki.
  • krasnalzgrilla 08.04.18, 05:42
    Tu są stosowne przepisy
    prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU19680230151

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.