Dodaj do ulubionych

Przegląd 5 letni budynków

19.02.07, 20:40
Mam następujące pytanie - jakie firmy mogą przeprowadzić przegląd budynków po
5 latach od dnia ich odbioru i na czym taki przegląd polega.
Będę wdzięczny za oferty firm na prv.

Pozdrawiam
Kynast
Edytor zaawansowany
  • xxxll 19.02.07, 22:36
    kynast1 napisał:

> Mam następujące pytanie - jakie firmy mogą przeprowadzić przegląd budynków po
    > 5 latach od dnia ich odbioru i na czym taki przegląd polega.
    > Będę wdzięczny za oferty firm na prv.

A w jakim ty miejscu na ziemi żyjesz?
  • xxxll 19.02.07, 23:49
    baska123 napisała:

> Jak zwykle xxxll nie znając odpowiedzi-zadaje głupie pytanie.

Oj! Wyrywna ty kobitka.
    ale pośpiewajmy sobie " Baśka miała wielki ..."
  • wp44 13.03.16, 22:37
    Jak zwykle xxxll nie znając odpowiedzi-zadaje głupie pytanie.

Otóż, nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. To wcześniejsze pytanie, na które xxxll odpowiedział swoim pytaniem, moim zdaniem może było nie tyle głupie, co naiwne.

Przegląd (a ściślej: kontrola okresowa), to jest czynność stanowiąca w świetle prawa budowlanego tzw. samodzielną funkcję techniczną w budownictwie, podobnie, jak projektowanie, kierowanie budową/robotami budowlanymi, czy pełnienie nadzoru inwestorskiego.

Może więc sobie pogadamy, na czym polega projektowanie, albo kierowanie budową, albo też pełnienie nadzoru inwestorskiego?
  • baska123 20.02.07, 00:35
    W Dz.U. z 1999r.nr 74, poz.836
    Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
    z dnia 16 sierpnia 1999r. w sprawie warunków technicznych
    uzytkowania budynków, w rozdziale 2-"kontrole okresowe budynku"
    znajdziesz szczegóły.
    www.abc.com.pl/serwis/du/1999/0836.htm
    ---
    baska123
  • piotr_szklany 13.03.16, 19:55
    Oferujemy fachowe i konkurencyjnie cenowe przeglądy budowlane w Krakowie.
    www.krakow.przeglady-budowlane24.pl
    Tel. 503 073 395
  • inspektornadzoru3 15.04.16, 12:04
    Witam.

Wykonujemy przeglądy techniczne roczne, półroczne i pięcioletnie głównie budynków mieszkalnych wielorodzinnych, biurowych, obiektów szpitalnych oraz hal przemysłowych i magazynowych. Posiadamy przykładowe przeglądy zarówno budowlano-sanitarne, jak i elektryczne, dostępne w wersji elektronicznej.

Z przeglądów sporządzane są protokoły z dokumentacją fotograficzną oraz w formie elektronicznej. Wyszczególniane są w nich nieprawidłowości występujące w budynku wraz ze sposobem i technologią naprawy oraz stopniem pilności wykonania prac.

Oferujemy usługi:
    - kierownik budowy;
    - inspektor nadzoru inwestorskiego;
    - przeglądy techniczne obiektów budowlanych (kontrole okresowe) roczne, półroczne i pięcioletnie;
    - ekspertyzy techniczne, opinie i oceny techniczne obiektów budowlanych;
    - świadectwa charakterystyki energetycznej;
    - odbiory budynków i mieszkań;
    - doradztwo techniczne;
    - kosztorysy;
    - legalizacje samowoli budowlanych;
    - inwentaryzacje;
    - badania kamerą termowizyjną.

W przypadku zainteresowania proszę o kontakt:
    mgr inż. Mirosław Kruczyński 505-950-412.
    miroslaw.kruczynski@wp.pl
    www.mirbud-nadzory.pl
    Pozytywne opinie znajdą Państwo też na stronie www.kierownikbudowy2.oferteo.pl
    Pozdrawiam.
  • ela677 05.01.17, 22:13
    Taki przegląd może wykonać wyłącznie osoba o odpowiednich kwalifikacjach. Mogę polecić: www.wroclaw.przeglady-budowlane24.pl/ . Solidna firma z doświadczeniem i konkurencyjnymi cenami.
  • magdabala90 08.05.18, 14:01
    Nie zawiodłem się jeszcze na ludziach z Kliniki Budowlanej – klinikabudowlana.com. Mam z nimi dość częsty kontakt bo robią u nas w hali magazynowej kontrole co jakiś czas, zawsze są przygotowani, zawsze mam pełny raport z tego co sprawdzili i z tego w jakiej instalacje są kondycji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.