Dodaj do ulubionych

Normy unijne we wspólnocie mieszkaniowej.

25.04.18, 16:44
podobno istnieją jakieś przepisy unijne określające min. wielkość kuchni w których może być zainstalowana kuchenka gazowa.Jak wygląda w praktyce zastosowanie tych przepisów w starych kamienicach powstałych w czasach kiedy
UE była marzeniem sennym.Moja tzw. wspólnota zamierza pozbawić mnie dostępu do gazu ,po wymianie instalacji, ponieważ podobno w/g nowych przepisów mam za małą kuchnię.Dodam ,że od kilkudziesięciu lat mam instalację gazową i kuchenkę i
do tej pory nikomu to nie przeszkadzało.No ale zmieniły się przepisy. Tak to wygląda
jakby prawo działało wstecz.Ale przecież Lex retro non agit !
Edytor zaawansowany
  • pawelec47 14.05.18, 13:11
    może inaczej:jakie krajowe przepisy regulują wymagania odnośnie wielkości pomieszczeń w których są instalowane kuchenki gazowe. czy interpretacja tych przepisów zależy od zarządu wspólnoty czy do właściciela danego lokalu.przecież wspólnota zarządza tzw.nieruchomością wspólną.
  • aneczka.jedna 15.05.18, 07:59
    to się nazywa warunki techniczne. Np. takie:
    www.wentylacja.org.pl/pages-71.html
    www.muratorplus.pl/biznes/prawo/warunki-techniczne-jakim-powinny-odpowiadac-budynki-i-ich-usytuowanie-wyposazenie-techniczne-budynko-aa-Yp61-hoiF-Ji5B.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.