Dodaj do ulubionych

Normy unijne we wspólnocie mieszkaniowej.

25.04.18, 16:44
podobno istnieją jakieś przepisy unijne określające min. wielkość kuchni w których może być zainstalowana kuchenka gazowa.Jak wygląda w praktyce zastosowanie tych przepisów w starych kamienicach powstałych w czasach kiedy
UE była marzeniem sennym.Moja tzw. wspólnota zamierza pozbawić mnie dostępu do gazu ,po wymianie instalacji, ponieważ podobno w/g nowych przepisów mam za małą kuchnię.Dodam ,że od kilkudziesięciu lat mam instalację gazową i kuchenkę i
do tej pory nikomu to nie przeszkadzało.No ale zmieniły się przepisy. Tak to wygląda
jakby prawo działało wstecz.Ale przecież Lex retro non agit !
Edytor zaawansowany
  • pawelec47 14.05.18, 13:11
    może inaczej:jakie krajowe przepisy regulują wymagania odnośnie wielkości pomieszczeń w których są instalowane kuchenki gazowe. czy interpretacja tych przepisów zależy od zarządu wspólnoty czy do właściciela danego lokalu.przecież wspólnota zarządza tzw.nieruchomością wspólną.
  • aneczka.jedna 15.05.18, 07:59
    to się nazywa warunki techniczne. Np. takie:
    www.wentylacja.org.pl/pages-71.html
    www.muratorplus.pl/biznes/prawo/warunki-techniczne-jakim-powinny-odpowiadac-budynki-i-ich-usytuowanie-wyposazenie-techniczne-budynko-aa-Yp61-hoiF-Ji5B.html
  • pawelec47 01.06.18, 18:04
    sam sobie odpowiadam ,ale to forum coś ostatnio robi się drętwe.Rzeczywiście jest rozporządzenie ministra infrastruktury
    w/s warunków technicznych budynków w którym jest określona wielkość pomieszczenia w którym może być zainstalowana kuchenka gazowa - min 8m3 wys 2.20m, Ale par 2 tego rozp. określa że przepisy te są stosowane przede wszystkim przy projektowaniu,budowie ,przebudowie budynków. Oznacza to ,że przepisy te nie są bezwzględnie obowiązujące ,szczególnie nie stosuje się ich przy wymianie instalacji gazowej w starych kamienicach.Stosowanie tych przepisów przecież oznaczałoby ocięcie od gazu wielkich osiedli z lat 60 i 70, gdzie kuchnia 8m3 była marzeniem sennym,a przecież wszędzie tam gaz po wymianie instalacji jest.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.