Dodaj do ulubionych

duża wspólnota

28.03.18, 13:59
Witam serdecznie. Mieszkam w dużej wspólnocie. Bilans końcowy 2017r na: "remontach" zostało ponad 50.000 zł, na eksploatacyjnych 6.000 zł. W roku 2018 nie przewidujemy remontów, przeznaczamy tylko na "awarie". Koszty eksploatacyjne każdego roku wynoszą ok 20.000 zł (pokrywają je bieżące wpłaty). W czerwcu 2018 wyprowadzam się, mam więc pytanie: 1). czy zaliczki wpłacane przeze mnie w ub roku (na mój udział przypadałoby 5.500zł), a nie spożytkowane na remonty, mogłabym od wspólnoty odzyskać??? Poproszę o przepisy, zarówno na "tak", jak "nie". 2). czy mogłabym liczyć na pokrycie z powyższych zaliczek jakiegoś mojego bieżącego czynszu lub jakiegoś zobowiązania??? Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
Edytor zaawansowany
  • justynuszka23 28.03.18, 14:07
    nie
  • nk45 28.03.18, 17:55
    Co to znaczy "nie". Odpowiedź powinna brzmieć : 1) Tak - można odzyskać bo to są odłożone pieniądze właściciela lokalu na określony cel i podlegają rozliczeniu. 2) Nie - to są środki zgromadzone na określony cel.
  • matinka28 28.03.18, 22:04
    :) Dziękuję,.... czy jest jakaś podstawa prawna? (jak się a to "zabrać"?)
  • krasnalzgrilla 08.04.18, 05:26
    Nie . FR to fundusz celowy nie służy tylko remontom na NW, ale przede wszystkim gromadzeniu środków na przyszłe remonty oraz pokrywaniu tzw amortyzacji ( zużywaniu się nieruchomości ) za czas bycia właścicielem lokalu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.