Dodaj do ulubionych

Jak zadbać o interes Wspólnoty ?

12.08.17, 21:37
Witam.
Właścicielka lokalu mieszkalnego posiada dług wobec Wspólnoty. W pewnym momencie okazuje się (stało się to w okresie 6 miesięcy) że lokal ma hipoteki(6) wysokości przekraczającej dwukrotnie wartość rynkową lokalu. Wierzycielami są różne banki. Właścicielka wyjeżdża do Niemiec i Wspólnota traci z nią kontakt. Przepychani trwają już 2 lata . Dług wobec Wspólnoty rośnie. Jak optymalnie zmniejszyć straty dla Wspólnoty. Wszystko wskazuje że nie długo z wniosku któregoś z banków odbędzie się pierwsza licytacja lokalu
Edytor zaawansowany
  • 12.08.17, 23:20
    Uzyskać prawomocny nakaz zapłaty i dług wpisać do Księgi Wieczystej lokalu.
    Windykację złożyć do komornika ze wskazaniem licytacji lokalu.
    Nie czekać na działania i nie informować banków. I tak się dowiedzą, ale później.
  • 29.08.17, 20:21
    U nas takimi sprawami zajmuje się zarządca, a jest nim firma pre modum, która administruje wieloma osiedlami w warszawie. NIe wiem na jakiej zasadzie to działa u państwa, ale wydaje mi się, że warto zatrudnić profesjonalną firmę/osobę do zarządzania wspólnotą.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.