Dodaj do ulubionych

Chętnie przeprowadzę audyt finansowy

29.03.12, 19:19
Chętnie przeprowadzę Audyt Finansowy Twojej wspólnoty. Jeśli widzisz taką potrzebę, zgłoś się do mnie.
Edytor zaawansowany
  • logan_85 30.03.12, 13:36

Wspólnota mieszkaniowa 120 lokali,prawdopodobnie zajdzie konieczność przeprowadzenia audytu przynajmniej za okres 2008- 2011r. Proszę o przybliżony koszt
  • xxxll 20.08.12, 15:51
    logan_85 napisał:

>
    > Wspólnota mieszkaniowa 120 lokali,prawdopodobnie zajdzie konieczność przeprowad
    > zenia audytu przynajmniej za okres 2008- 2011r. Proszę o przybliżony koszt

a poco to komu ...znowu szastasz moimi pieniędzmi....

--
    ----------------------------------------------------------------
    Zarządzanie - to sztuka bądź praktyka, rozumnego stosowania środków dla osiągnięcia wyznaczonych celów -(Henri Fayol).
    www.sn.pl/orzecznictwo/index.html wyroki sądowe - www.ebos.pl/
  • fanamerykan 14.08.12, 18:32
    Witam,
    jestem członkiem Zarządu jednej z warszawskich wspólnot mieszkaniowych (216 lokali).
    Jesteśmy zainteresowani przeprowadzeniem audytu finansowego i skarbowego, oraz zbadanie gospodarności za okres ostatnich 5 lat. Poprzedni Zarząd (jesteśmy kilka miesiecy po Walnym Zebraniu) nieźle nabałaganił...:( i przysporzył nam sporo wydatków, pracy i nieuporządkowanych spraw...
    Jeżeli oferta Pana (-i) jest aktualna - proszę o kontakt w tej sprawie. 662831614
  • highrise 14.08.12, 22:11
    Jeżeli Zarząd Wspólnoty i księgowa/księgowy nie potrafią w sposób prawidłowy ocenić finansów wspólnoty mieszkaniowej za lata poprzednie, to te osoby powinny poszukać sobie innego zajęcia.
    SJ
  • haneczka_wm 15.08.12, 11:35
    highrise napisał:
    > Jeżeli Zarząd Wspólnoty i księgowa/księgowy nie potrafią w sposób prawidłowy o
    > cenić finansów wspólnoty mieszkaniowej

Szanowny Pan raczył zapomnieć o tym, iż właściciele mogą (a nawet powinni !) oceniać czy finanse wspólnty prowadzone są w sposób prawidłowy.
    To jest jak najbardziej racjonalne i odpowiedzialne podejście do właściwego zarządzania NW i kontrolowania prawidłowości gospodarki finansowej.

Raczył Pan również zapomnieć o tym, że ewidencję księgową, czy też pozaksięgową, wspólnoty najczęściej prowadzą zatrudnieni administratory/zarządcy, mając przy tym dostęp do kont bankowych wspólnot.

Cóż to za cud niepamięci Panie Stanisławie?! Nagle w tej sprawie widzi Pan jedynie zarząd wspólnoty i księgową??? Najczęściej ta księgowa jest zatrudniona przez administratora/zarządcę, który świadczy swoje usługi w zakresie zarządzania NW danej wspólnocie.
    Biegli rewidenci to osoby z wysokimi kwalifikacjami i uprawnieniami, na pewno lepszymi od zwykłej księgowej, albo administratra/zarządcy.
    Dodatkowo są spoza możliwego układu zarządca/administrator i jego księgowa albo zarząd - księgowa, a więc bezstronni w ocenie sytuacji i działający w interesie klienta - czyli całej wspólnoty.

Popieram sprawdzanie prawidłowości finansów WM - właściciele muszą wiedzieć, co dzieje się z ich pieniędzmi.
  • highrise 16.08.12, 07:03
    Przesadziła Pani z tymi emocjonalnymi zapisami pod moim adresem. Ja, mam określone wyniki
    w zarządzaniu nieruchomościami wspólnot mieszkaniowych, którymi mogę się pochwalić oraz duże doświadczenie w pracy zarządcy i wiem w jaki sposób można ograniczać koszty we wspólnotach mieszkaniowych. Czy obecnie kogoś na rynku to jeszcze interesuje? Nawet autor tego wątku nie pisze o niegospodarności w tej wspólnocie mieszkaniowej, a jedynie szuka jakiegoś specjalisty do kontroli gospodarki finansowej. Przypuszczam, że w tej wspólnocie mieszkaniowej nie było firmy zarządzającej. Pozdrawiam SJ
  • beezle 16.08.12, 11:11
    Po poziomie głupot, które Pan jako wieloletni Zarządca próbuje na tym forum wciskać (np. na temat części wspólnych) wypadałoby wnioskować, że Zarządcą czy też Administratorem jest Pan słabym/marnym/miernym i sam Pan sobie powinien taki audyt załatwić na wszystkich obsługiwanych przez Pana nieruchomościach.
    Pozdrawiam
    Stały czytelnik forum wyprowadzony z równowagi autorytarnie głoszonymi przez Pana głupotami!
    --
    "Śmierć jest wiecznym schroniskiem, w którym nic się nie odczuwa."
    Cyceron
  • highrise 16.08.12, 15:28
    beezle napisała:

> Po poziomie głupot, które Pan jako wieloletni Zarządca próbuje na tym forum wci
    > skać (np. na temat części wspólnych) wypadałoby wnioskować, że Zarządcą czy też
    > Administratorem jest Pan słabym/marnym/miernym i sam Pan sobie powinien taki a
    > udyt załatwić na wszystkich obsługiwanych przez Pana nieruchomościach.
    > Pozdrawiam
    > Stały czytelnik forum wyprowadzony z równowagi autorytarnie głoszonymi przez Pa
    > na głupotami!

Proszę napisać konkretnie co takiego głupiego napisałem na tym forum.
    Z Pana ogólnego obraźliwego stwierdzenia jeszcze nic nie wynika.
    Pozdrawiam Stanisław Jaszczuk
  • highrise 17.08.12, 16:54
    beezle napisała:

> Po poziomie głupot, które Pan jako wieloletni Zarządca próbuje na tym forum wci
    > skać (np. na temat części wspólnych) wypadałoby wnioskować, że Zarządcą czy też
    > Administratorem jest Pan słabym/marnym/miernym i sam Pan sobie powinien taki a
    > udyt załatwić na wszystkich obsługiwanych przez Pana nieruchomościach.
    > Pozdrawiam
    > Stały czytelnik forum wyprowadzony z równowagi autorytarnie głoszonymi przez Pa
    > na głupotami!

Nie dawały mi spokoju okazane przez Panią emocje. Pozwoliłem sobie poczytać niektóre Pani wypowiedzi na forum "Depresja". Pozdrawiam SJ
  • haneczka_wm 17.08.12, 22:34
    highrise napisał:
    > Nie dawały mi spokoju okazane przez Panią emocje. Pozwoliłem sobie
    > poczytać niektóre Pani wypowiedzi na forum "Depresja". Pozdrawiam SJ

Panie Stanisławie, witamy w klubie.
    Skoro Panu coś nie dawało spokoju tzn. że jest Pan również Stworzeniem Emocjonalnym.
    W każdym innym przypadku, nie fatygowałby się Pan wyjaśnianiem czegokolwiek.

• haneczka_wm 17.08.12, 23:31
    highrise napisał:
    > Przesadziła Pani z tymi emocjonalnymi zapisami pod moim adresem.

Proszę Pana, ja jestem emocjonalna od stóp do głów... Ten typ tak ma. To mój dar i moje przekleństwo.
    Nie wiem, czy zwrócił Pan uwagę na to, iż bez emocji świat by się nie rozwijał.
    Czasem to wątpliwości rodzą emocje, a kto nie ma wątpliwości - ten nie myśli.

highrise napisał:
    > Ja, mam określone wyniki w zarządzaniu nieruchomościami wspólnot mieszkaniowych,
    > którymi mogę się pochwalić oraz duże doświadczenie w pracy zarządcy

Nikt tutaj nie kwestionował Pana sukcesów w zarządzaniu wspólnotami, ani też nie podważał Pańskiego doświadczenia w pracy zarządcy, chociaż... nie mieliśmy żadnej okazji go poznać.

highrise napisał:
    > i wiem w jaki sposób można ograniczać koszty we wspólnotach mieszkaniowych.
    > Czy obecnie kogoś na rynku to jeszcze interesuje?

Co prawda nie wiem dokładnie jaki rynek ma Pan na myśli, ale jeśli chodzi o ograniczanie kosztów we WM myślę, że najbardziej zainteresowane są właśnie wspólnoty - czyli wszyscy współwłaściciele, bo przecież - zna Pan prawdę - że nie wszyscy zarządcy/administratorzy.
    Ale, choć to bardzo ważne, proszę zwrócić uwagę, iż nie to było tematem wątku.

highrise napisał:
    > Nawet autor tego wątku nie pisze o niegospodarności w tej wspólnocie mieszkaniowej,
    > a jedynie szuka jakiegoś specjalisty do kontroli gospodarki finansowej.

Nnnoooo... Panie Stanisławie, Pan jako wysokiej klasy specjalista potrafi chyba zauważyć związek między specjalistycznym skontrolowaniem prawidłowości gospodarki finansowej, a formalnym ujawnieniem niegospodarności.
    Jak można mówić o niegospodarności bez przedstawienia właścicielom konkretów w postaci np. audytu finansowego wspólnoty?

highrise napisał:
    > Przypuszczam, że w tej wspólnocie mieszkaniowej nie było firmy zarządzającej.

Panie Stanisławie, łezka mi się w oku zakręciła, bo my wszyscy potrzebujemy wiary w to, że świat jest prawy i uczciwy. Zresztą nie tylko wiary, ale również namacalnych dowodów, że tak jest...
    Skoro tak, to dlaczego ma Pan coś przeciw audytom finansowym?
    To może być tylko kolejny piękny dowód na to, iż zarządca/administrator czy zarząd wspólnoty jest bez skazy - że są to ludzie godni zaufania i spokojnie można im powierzyć swoje pieniądze oraz zarządzanie NW.

Rozumiem, że broni Pan swojego środowiska.
    Naprawdę za wszystkich z pełną odpowiedzialnością może Pan poręczyć?
    Nie sądzę... Więc po co problem zamiatać pod dywan i uważać, że nie istnieje?
    Właściciele we wspólnotach - przynajmniej jakaś ich część - to nie są ludzie ograniczeni, którzy nie potrafią obserwować, myśleć i wyciągać wniosków - którymi można manipulować.
    Wszystko jest kwestią czasu, a czas pracuje na niekorzyść biernych właścicieli. Wcześniej, czy później jednak pójdą po rozum do głowy i.... na początek wpadną na pomysł przeprowadzenia audytu finansowego wspólnoty.
    O ile wcześniej nie utraci ona płynności finansowej, a sami właściciele nie zostaną bez pieniędzy.

Również Pana pozdrawiam.
  • highrise 18.08.12, 07:36
    Dodam do tego, że na tym forum wypowiadam się w imieniu własnym, kierując się dużym doświadczeniem i chyba sporą wiedzą z zakresu zarządzania nieruchomościami wspólnot mieszkaniowych. Dziękuję za ciekawą wypowiedź i pozdrawiam. SJ
  • martas1983 31.10.12, 13:01
    Ja proponuje usługi firmy ABC Audit SP. zo.o. oni chętnie i profesjonalne przeprowadzą audyt finansowy w Państwa wspólnocie.
  • highrise 19.08.12, 21:51
    W związku ze złożoną przez Pana ofertą która chyba została dobrze przyjęta przez sporą grupę uczestników tego forum zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytanie.

Jaki rodzaj dokumentu księgowego powinna wystawiać wspólnota mieszkaniowa gminie, która wpłaca na rachunek bankowy comiesięczne zaliczki opłat na pokrycie kosztów zarządu nieruchomością wspólną i comiesięczne zaliczki opłat na media dostarczane do lokali komunalnych ( np. zimna woda i ścieki, c.o.)?

Prosiłbym jeszcze o krótkie uzasadnienie odpowiedzi na postawione pytanie. Za udzielenie odpowiedzi i krótkiego uzasadnienia z góry dziękuję.

Pozdrawiam SJ
  • haneczka_wm 19.08.12, 23:03
    highrise napisał:
    > Jaki rodzaj dokumentu księgowego powinna wystawiać wspólnota mieszkaniow
    > a gminie, która wpłaca na rachunek bankowy comiesięczne zaliczki opłat na pokry
    > cie kosztów zarządu nieruchomością wspólną i comiesięczne zaliczki opłat na med
    > ia dostarczane do lokali komunalnych ( np. zimna woda i ścieki, c.o.)?

Oj! Panie Stanisławie, ale Pan dokazuje... Sprawdza Pan grunt??? Nie ma takiej potrzeby, ponieważ dla sporządzenia audytu, akurat ta wiedza nie ma praktycznie żadnego znaczenia.

Choć pytanie nie jest skierowane bezpośrednio do mnie, pozwolę sobie jednak na mały odzew.
    Wspólnota nie wystawia żadnego dokumentu księgowego gminie, bo nie ma takiego obowiązku.
    Nie wynika to z żadnych zapisów uowl, ponieważ gmina jest takim samym właścicielem, jak pozostali.
    Właściciele mają obowiązek podjąć uchwałę o zaliczkach.
    Każdy właściciel musi otrzymać na piśmie naliczenie swoich zaliczek - zgodnie z udziałem i na tej podstawie wpłacać na konto wspólnoty.
    Na tej podstawie następuje określone obciążenie danego właściciela w jego kartotece finansowej, w której również rejstrujemy wyskość jego realnych wpłat i dodatkowe obciążenia wynikające np. z nieterminowego wpłacania zaliczek (osetki) oraz obciążenia/korekty wynikające z rocznych rozliczeń kosztów.

To, że wspólnota zgodnie z ustawą ma prowadzić ewidencję pozaksięgową nie oznacza, że nie może prowadzić uproszczonej ewidencji księgowej.
    Dla biegłego rewiedenta nie ma znaczenia sam sposób prowadzenia ewidencji lecz istotne jest jej prowadzenie w ogóle.
    Każdy rodzaj prowadzonej ewidencji - ale prowadzonej - oraz pozostałe dokumenty źródłowe są wystarczającym materiałem do przeprowadzenia audytu finansowego wspólnoty.
  • highrise 20.08.12, 06:43
    Czekam nadal na wypowiedź specjalisty od spraw kontroli finansów wspólnoty mieszkaniowej.
    A może inny znawca tematu odpowie na to pytanie.
  • highrise 20.08.12, 20:26
    Prawdopodobnie już nikt więcej nie wypowie się w tej sprawie i chyba dobrze. Wynika z tego, że wszyscy uczestnicy tego forum podzielają Pani pogląd w tej sprawie. Przy tym, pragnę Pani podziękować za poświęcony czas na propagowanie wiedzy z zakresu zarządzania nieruchomościami i dobrego gospodarowania finansami wspólnot mieszkaniowych i za dobre słowa i życzliwość. Pozdrawiam SJ
  • haneczka_wm 21.08.12, 12:55
    Bardzo Panu dziękuję za miłe słowa. :)

Jednak... mam wrażenie, że do samego tematu odnosi się Pan z pewną rezerwą.
    Domyślam się, że nie chce Pan zająć oficjalnie zdecydowanego stanowiska w sprawie audytów finansowych we wspólnotach. Wiem też z czego to wynika.
    Uważam, że dobry i uczciwy zarządca/administrator/zarząd obroni się sam, bo będąc dobrym i uczciwym w tym, co robi - nie ma się czego obawiać.

To, że prawdopodobnie nikt więcej nie wypowie się w tej sprawie nie wynika z tego, że uczestnicy forum popierają mój pogląd - lecz jedynie z tego, iż jest raczej bardzo małe zainteresowanie ze strony samych właścicieli tym, co dzieje się w ich wspólnotach.
    Wspólnoty płacą za to swoją cenę - nawet o tym nie wiedząc, dlatego napisałam wcześniej, iż czas pracuje na ich niekorzyść.
    Z kolei sami zarządcy/administratorzy nie są zainteresowani podejmowaniem tematu, ponieważ jest on z założenia dla nich "niewygodny", więc lepiej nabrać wody usta, albo... przywoływać demagogiczne argumenty o szastaniu pieniędzmi, niż rozmawiać o tym, co może wpłynąć na zainteresowanie samych właścicieli, wzmóc czujność oraz podnieść ich świadomość.

Pozdrawiam
  • wprost5 09.09.12, 09:07
    Audyt czasami jest jak najbardziej potrzebny – wtedy, gdy zarządca nie ma pojęcia o sporzadzaniu sprawozdania a tacy się przecież zdarzają a durne zarządy a potem jeszcze durniejsze zebrania współwłaścicieli to przyklepują.

U mnie od kilku lat, po przejęcie administrowania przez niby lepszą firmę, pani administratorka z licencją zarządcy (a jakże) w sprawozdaniu i towarzyszących mu uchwałach podaje „saldo planowane” zamiast faktycznie osiągniętego na koniec roku obrachunkowego wyniku. W sprawozdaniu za rok 2007, przyjętym dopiero w roku 2010 tak właśnie jest, bo na zebraniu współwłaścicieli w roku 2008 zwróciłem uwagę na błędy w sprawozdaniu za rok 2007. Nawet zebranie na mój wniosek podjęło uchwałę o dokonaniu właśnie audytu przez jakąś firmę zewnętrzna ale co z tego, gdy szanowny zarząd tego nie wykonał i namówił nową administratorkę do „poprawienia” sknoconego sprawozdania – i teraz mamy właśnie we wszystkich rocznych sprawozdania i akceptujących je uchwałach:
    „ Przyjmuje się sprawozdanie Zarządu Wspólnoty z wykonania planu gospodarczego za rok 2007 w tym:
    Rozliczenie finansowe Funduszu Eksploatacyjnego za okres 01.01.2007r do 31.12.2007r. zamykające się nadwyżką kosztów nad przychodami na dzień 31.12.2007r. w kwocie - 7 213,33 - saldo planowane
    Rozliczenie finansowe Funduszu Remontowego za okres 01.01.2007r do 31.12.2007r. zamykające się nadwyżką kosztów nad przychodami na dzień 31.12.2007r. w kwocie - 12 107,66 - saldo planowane”

Do sąd wnioslem sprawę o uchylenie uchwały to sprawozdanie przyjmującej ale sąd jak to sąd – nie chce dodać kilkunastu pozycji bo nie jest od tego, biegłego nie chce powołać a obie strony obstają oczywiście przy swoim: ja – ze sprawozdanie to lipa a wspólnota, że oczywiście OK.!. Na wyrok czekam ale po przebiegu rozpraw mam złe przeczucia.
  • wprost5 10.09.12, 09:32
    Czy wszyscy są dalej na wakacjach czy konkret z tej dyskusji jest sprawą dużo powazniejszą niż ogólne wpisy na temat poprawnego sporządzania sprawozdań finansowych wspólnot?

Bo tak odbieram brak jakiegokolwiek wpisu po moim ze strony ekspertów tego forum.
  • verus_zarzadzanie 10.09.12, 19:56
    Witaj
    Nie jestem ekspertem forum, ale uważam, że masz w 100% rację. Eksperci się pewnie nie wypowiadają bo czekają na wyrok.... a z nim bywa różnie. Wyroki nawet w podobnych sprawach bywają odmienne.
    Pozdrawiam
  • highrise 10.09.12, 21:14
    verus_zarzadzanie napisała:

> Witaj
    > Nie jestem ekspertem forum, ale uważam, że masz w 100% rację. Eksperci się pewn
    > ie nie wypowiadają bo czekają na wyrok.... a z nim bywa różnie. Wyroki nawet w
    > podobnych sprawach bywają odmienne.
    > Pozdrawiam

A możesz dać do tego krótkie uzasadnienie?
    Pozdrawiam SJ
  • haneczka_wm 10.09.12, 22:15
    A Pan Staś co???
    Też się miga od odpowiedzi, jako specjalista w dziedzinie zarządzania?
    Głodnych nakarmić - spragnionych napoić...
    Tak zupełnie bezinteresownie to się już nie da?
  • haneczka_wm 10.09.12, 22:05
    > Nie jestem ekspertem forum, ale uważam, że masz w 100% rację.

Jeśli uważasz, że ma rację to pewnie też wiesz dlaczego.
    Zdaje się, że prowadzisz działalność gospodarczą w dziedzinie zarządzania, więc temat nie powiniem być dla Ciebie obcy.
    Może, w takim razie, w ramach swoich kwalifikacji w temacie zechcesz udzielić wędrowcowi, który pyta wprost jakiejś pełniejszej odpowiedzi?

> Eksperci się pewnie nie wypowiadają bo czekają na wyrok.... a z nim bywa różnie

Taaak.
    Bywa różnie - kwadratowo i podłużnie - nawet z odpowiedziami fachowców od zarządzania.

Przecież Ty też jesteś jakimś tam ekspertem w dziedzinie zarządzania, a więc posiadasz przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu rozliczeń finansowych dotyczących tego tematu.
    Dlaczego nie chcesz się wypowiedzieć?
    To będzie tylko Twoja opinia - naprawdę do niczego nie zobowiązująca.
  • highrise 10.09.12, 22:52
    Prosiłem o uzasadnienie, bo zacytowana uchwała moim zdaniem nie jest błędna, a nie ma innych dokumentów potwierdzających pogląd Wprost5 w tej sprawie. A z trollem proponuję nie dyskutować. Pozdrawiam SJ
  • wprost5 11.09.12, 07:22
    Highrisie czyli Stanisławie Jaszczuku, zarządco nieruchomości najpewniej z licencją, skoro na mój wpis cytujący fragment uchwały mojej wspólnoty odpowiadasz dopiero gdy ktoś inny wypowiedział się też ironicznie o tzw. ekspertach brylujących na tym forum i do tego napisałeś takie coś:
    Prosiłem o uzasadnienie, bo zacytowana uchwała moim zdaniem nie jest błędna, a nie ma innych dokumentów potwierdzających pogląd Wprost5 w tej sprawie. A z trollem proponuję nie dyskutować. Pozdrawiam SJ to dla mnie jest to ewidentny dowód unikania jednoznacznej odpowiedzi na chyba przez wielu z nas podzielane przekonanie, że wielu licencjonowanych zarządców albo z zawodowej solidarności albo co gorsze, po prostu zwykłej niewiedzy.

Zacytowana przeze mnie uchwała nie jest oczywiście błędną podobnie jak nie będzie błędną inna uchwała wspólnoty, że w konkretnym dniu o konkretnej godzinie panuje temperatura otoczenia 22 stopnie. Owszem, będzie to 100% prawda tylko co z tego?

Jeśli nie pojmujesz, dlaczego napisanie w uchwale podejmowanej 3 lata po zakończeniu okresu obrachunkowego, że planowane saldo na koniec tego okresu wyniosło tyle a tyle to mam prawo zastanawiać się poważnie, jak zarządzasz swoimi wspólnotami. Jeśli nie zdajesz sobie sprawy, że ta informacja dla współwłaścicieli jest nic nie warta, jeśli takiego knota przygotowała administratorka i jeśli przyklepał to zarząd wspólnoty to rodzi się uzasadnione pytanie jak wyglądają Twoje sprawozdania i uchwały.

Ale dam Ci jeszcze szansę – napisz dokładnie, o jakie uzasadnienie Ci chodzi? Czego – mojego zdania na temat takiej uchwały czy może uzasadnienia do niej – ale już piszę, że uzasadnienie do wspomnianej uchwały nie istnieje.

No a oklepanego wybiegu z zaniechaniem dyskusji z rzekomymi trollami gdy kierowane do Ciebie pytania lub uwagi są niewygodne to moim zdaniem nie warto komentować.

Ciekaw jestem co teraz nam odpiszesz, czy się jednak choć częściowo zrehanilitujesz.
  • highrise 11.09.12, 08:00

Na podstawie Pana wszystkich wpisów na tym forum można z łatwością dostrzec, że każdy kto ma inne zdanie od Pana w określonej sprawie, to wzbudza u Pana irytację. Nie będę z Panem dyskutował na ten temat, bo nie mam na to ochoty i czasu. Dziękuję za reklamę. Zapomniał jeszcze Pan dodać adres mojej strony internetowej - www.highrise.pl

Z poważaniem Stanisław Jaszczuk
  • wprost5 11.09.12, 08:56
    No właśnie, kolejny raz okazuje się, że gdy się nie ma rzeczowych argumentów, to sięga się do znanej od lat z erystyki metody ple, ple ad personam.

Dobrze, że chociaż nastąpiła szybka reakcja na mój wpis a nie milczenie jak też jest to często w zwyczaju wielu polityków, celebrytów czy ekspertów.
  • haneczka_wm 11.09.12, 10:03
    highrise napisał:
    > Na podstawie Pana wszystkich wpisów na tym forum można z łatwością dostrzec, ż
    > e każdy kto ma inne zdanie od Pana w określonej sprawie, to wzbudza u Pana iryt
    > ację. Nie będę z Panem dyskutował na ten temat, bo nie mam na to ochoty i cza
    > su. Dziękuję za reklamę.

Natomiast na podstawie Pańskich wpisów z łatwością można dostrzec, jak w tej swojej reklamie, Pan się mydlisz, pienisz i... nawet nie czerwienisz.
  • wprost5 11.09.12, 10:21
    Ze strony zwykłych zjadaczy chleba mógłbym się spodziewać w moim odczuciu dość dziwnych odpowiedzi czy reakcji na mój wpisw sprawie omawianej uchwały.

Natomiast jeśli osoba z licencją zarządcy zabiera głos i wypisuje takie bzdety, to ręce opadają i powinien byc to dla nas sygnal ostrzegawczy.

Bo jednym z głównych wymogów poprawnego sprawozdania wspólnoty jest nic innego jak prawdziwe i rzetelne przedstawienie jej stanu finasowego na koniec okresu obrachunkowego bo to świadczy i o prawidłowosci gospodarowania dysponowanymi przez wspólnotę środkami i jest punktem wyjścia do planu na przyszły rok. Tymczasem moja administratorka i durny zarząd informująe mnie i innych o planowanym saldzie natomiast nie ma ani słowa o osiągniętym końcowym rezultacie gospodarki z tak zaplanowany saldem. Jestem ciekaw, czy takie sposob sporządzania sprawozdań jest wymysłem moje administratorki czy jakimś zaleceniem i powszechną praktyką szanownych zarządców nieruchomości z licencjami.
  • highrise 11.09.12, 23:13
    wprost5 napisał:

> Ze strony zwykłych zjadaczy chleba mógłbym się spodziewać w moim odczuciu dość
    > dziwnych odpowiedzi czy reakcji na mój wpisw sprawie omawianej uchwały.
    >
    > Natomiast jeśli osoba z licencją zarządcy zabiera głos i wypisuje takie bzdety,
    > to ręce opadają i powinien byc to dla nas sygnal ostrzegawczy.

Jakie "bzdety" ? Chyba się Panu pomieszało w głowie po długiej nieobecności na tym forum.
    Cytuje Pan tylko fragment uchwały i oczekuje Pan z mojej strony krytyki działalności zarządu
    i administratora w Pana wspólnocie mieszkaniowej. Od 5 lat próbuje Pan założyć stowarzyszenie wspólnot mieszkaniowych, podejmuje Pan czynności związane z poprawą działalności swojej wspólnoty mieszkaniowej i nie odnosi Pan chyba żadnych sukcesów. Trzeba wymagać więcej od siebie, a nie od innych osób.
  • wprost5 12.09.12, 11:52
    Highrise, nie komentuję Twoich uwag ad personam.
    Ponieważ domagasz się omawianej uchwały, bo to uniemożliwiło Ci zajęcie merytorycznego stanowiska, zamieszczam ją. Jeśli będziesz domagał się i zamieszczenia wymienionych w niej załączników, też to zrobię ale uprzedzam, że w nich jest masę błędów, nie mają daty sporządzenia itp.
    Teraz na szali położyłeś swój autorytet.
    Pozdrawiam – wprost5.

UCHWAŁA nr .1/2010 właścicieli lokali nieruchomości przy Ul. O……. 7 w Warszawie z dnia 24.05. 2010 r. w sprawie: przyjęcia sprawozdania Zarządu Wspólnoty za rok 2007.
    Na podstawie art. 23 ust. 1,2 i 3 „ art. 29 ust. 2 i art. 30 ust. li 2 Ustawy z dnia 24 czerwca 1994r. o własności lokali /Dz. U. nr 80, poz.903 z 2000 r. tekst jednolity/ uchwala się, co następuje:
    § 1 Przyjmuje się sprawozdanie Zarządu Wspólnoty z wykonania planu gospodarczego za rok 2007 w tym:

rozliczenie finansowe Funduszu Eksploatacyjnego za okres od 01.01.2007r do 31.12.2007r. zamykające się nadwyżką kosztów nad przychodami na dzień 31.12.2007r. w kwocie - 7.212,33 - saldo planowane.

rozliczenie finansowe Funduszu Remontowego za okres od 01.01.2007r do 31.12.2007r. zamykające się nadwyżką kosztów nad przychodami na dzień 31.12.2007r w kwocie - 12.107,66 - saldo planowane.

§ 2 Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

§ 3 Uchwalę podjęto / nie podjęto * następującą ilością udziałów:
    za: 68472/123926
    przeciw: 17357/123926
    wstrzymało się: 0

Protokolant: podpis
    Przewodniczący zebrania: podpis

Załączniki:
    Nr 1 .Rozliczenie funduszu eksploatacyjnego za rok 2007
    Nr 2.Rozliczenié funduszu remontowego za rok 2007
    Nr 3.Lista głosowania.
    * nie potrzebne skreślić
  • haneczka_wm 12.09.12, 13:38
    wprost5 napisał:
    > Jeśli będziesz domagał się i zamieszczenia wymienionych w niej załączników, też to zrobię
    > ale uprzedzam, że w nich jest ma sę błędów, nie mają daty sporządzenia itp.

Małe sprostowanie w kwestii daty sporządzenia.
    Okresem rozliczeniowym jest rok kalendarzowy, a więc jeśli jest to rozliczenie za rok 2007 to - nie jest istotne, kiedy faktycznie to sprawozdanie sporządzono (bez względu na zaistniałą sytuację) - chociaż, jak pamiętam (?) było zatwierdzane uchwałą wspólnoty w tym roku (2012) -to powinno ono zawsze wyglądać tak jakby je sporządzono na dzień 31 grudnia 2007 roku.
  • wprost5 12.09.12, 14:40
    Haneczko, w moim przypadku data sporządzenia dokumentu jest bardzo istotna, bo był kilka jego wersji i po prostu pogubiłem się, który jest aktualny.

Sam nie chciałem wstawiać daty po tym, gdy wiele lat temu miałem sprawę karną za rzekome sfałszowanie dokumentu, gdy na swojej kopii oferty wstawiłem konkretną cenę oferowanego wodomierza z uwzględnieniem proponowanego upustu. Prokuratura zaprzyjaźniona zapewne z moim przeciwnikami uznała, że zmieniłem pierwotną treść dokumentu właśnie przez dopisanie ceny z uwzględnieniem upustu. W drugiej instancji na szczęście sąd mnie uniewinnił, w pierwszej umorzył sprawę. W każdym razie podstawowym wymogiem dla dokumentów jest data ich sporządzenia.

O wartości omawianego sprawozdania niech świadczą te fragmenty zeznań w sądzie administratorki – autorki dokumentu: Symbol „a2” jest to pomyłka, powinien być tylko symbol „a”. Na końcu pierwszej strony sprawozdania nie pamiętam co to jest symbol”f”. Kwota przy równaniu d+f+g zawiera wynik na mediach minus kwota powyżej. W dokumencie nie ma składnika „g”. Może być w tym równaniu blada literowy. Nie pamiętam dlaczego nie ma ciągłości alfabetycznej pozycji……. Nie potrafię logicznie odpowiedzieć dlaczego w niektórych przypadkach nadpłata wspólnoty jest na minus. …..Sprawozdanie sporządzone na 31/10/2007r. ….Jeśli cos jest zapłacone po 31/10 roku rozliczeniowego to jest w następnym sprawozdaniu. I takich "kwiatków" jest znacznie wiecej!

Warto zatem na tym forum poświęcić zagadnieniu prawidłowego sporządzania sprawozdań chyba trochę więcej czasu
  • haneczka_wm 12.09.12, 20:48
    wprost5 napisał:
    > Haneczko, w moim przypadku data sporządzenia dokumentu jest bardzo istotna, bo
    > był kilka jego wersji i po prostu pogubiłem się, który jest aktualny.

Powtarzam, iż na prawidłowy wynik rozliczenia roku 2007 nie ma wpływu data sporządzenia samego sprawozdania, lecz prawidłowość wprowadzonych do niego danych.
    Skoro było kilka różnych egzemplarzy tego samego sprawozdania - to tym lepiej, jeżeli są do Twojej dyspozycji.
    Ta różna ilość sprawozdań dotyczących tego samego rozliczenia roku jest dowodem niekompetencji tego, kto je sporządza oraz dowodem na bałagan w prowadzeniu ewidencji przychodów i kosztów wspólnoty.
    Zawsze warto pisać na dokumencie datę jego otrzymania, jednak część dokumentów z wydruków od zarządców/administratorów ma swoją datę wstawianą automatycznie w dniu wydruku.
    Twoje wstawianie dat na danym dokumencie jest tylko informacją dla Ciebie, pozwalającą potem na precyzjne określenie terminu jego otrzymania.
    Aktualne rozliczenie roku (sprawozdanie finansowe) jest to, które Twoja wspólnota zatwierdziła uchwałą. W związku z tym - do projektów uchwał poddawanych pod głosowanie na zebraniu wspólnoty, powinieneś był dostać to właściwe.

wprost5 napisał:
    > O wartości omawianego sprawozdania niech świadczą te fragmenty zeznań w sądzie
    > administratorki

Fragmenty zeznań administratorki pochodzą pewnie z protokołu rozprawy, lecz nie świadczą o tym, że sprawozdanie jest nieprawidłowe - bo tego nigdy sąd nie bada, co najwyżej może zlecić powołanie biegłego w tej sprawie, jeśli udowodnione zostaną wątpliwości w tym zakresie.
    Te fragmenty zeznań raczej dowodzą, że gubi się ona w dokumentach, które sama sporządza - a to też budzi wątpliwości...
    Ale... może nie sporządza ich sama, bo zatrudnia księgową? Jednak jako specjalistka w dziedzinie zarządzania powinna mieć podstawową orientację dotyczącą sprawozdań finansowych sporządzanych przez jej firmę.

wprost5 napisał:
    > "Nie potrafię logicznie odpowiedzieć dlaczego w niektórych przypadkach nadpłata
    > wspólnoty > jest na minus"

Jeśli tak administratorka twierdzi przed sądem, to oznacza, że nie wie co sama robi i mówi.
    Przede wszystkim nadpłata nigdy nie jest na minusie. Niedopłata - tak, ale nadpłata - to przecież różnica na plus.

wprost5 napisał:
    > [b]…..Sprawozdanie sporządzone na 31/10/2007r. [/b]

A dlaczego nie na 31.12.2007 r. ?

wprost5 napisał:
    > ….Jeśli cos jest zapłacone po 31/10 roku rozliczeniowego to jest w następnym
    > sprawozdaniu

Jeśli to "coś" było do zapłacenia w tym okresie rozliczeniowym, to powinno być również ujęte w tym sprawozdaniu w pozycji zobowiązania lub należności. To musi być widać i nie ma nic do rzeczy, że tego faktycznie nie wpłacono.

Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia...
    Zaskarżyłeś tę uchwałę o przyjęciu sprawozdania za rok 2007 do sądu. Nie zrobiłeś tego w ciemno, bo to nie miałoby sensu. Musisz orientować się w sprawach rozliczeń finansowych, skoro wyłapałeś błędy i inne kwiatki. :)

• highrise 12.09.12, 17:25
    Jeżeli możesz to prześlij załączniki na maila (biuro.highrise@gmail.com). Pzdr SJ
  • wprost5 12.09.12, 20:05
    Highreisie, zgodnie z Twoim życzeniem, przesłałem na podany adres załączniki do zamieszczonej wcześniej uchwały.

Cierpliwie czekam na wnioski.
  • highrise 12.09.12, 20:26
    wprost5 napisał:

> Highreisie, zgodnie z Twoim życzeniem, przesłałem na podany adres załączniki do
    > zamieszczonej wcześniej uchwały.
    >
    > Cierpliwie czekam na wnioski.

Otrzymałem sprawozdanie. Sprawozdanie moim zdaniem jest sporządzone nieprawidłowo.
    Trzeba to jeszcze porównać z innymi dokumentami. Przypuszczam, że sprawa jest do wygrania, jeżeli nie w pierwszej to drugiej instancji sądu. SJ
  • highrise 13.09.12, 18:09

Poprosiłem Wprost5 o przesłanie skanu pozwu i skanu odpowiedzi na pozew. Chciałbym pomóc
    nieodpłatnie Wprost5 w rozwiązaniu jego problemu. Wczoraj wieczorem w tej sprawie wysłałem maila do Wprost5 i do chwili obecnej nie otrzymałem odpowiedzi. Może popsuł się skaner. Czekam...
  • haneczka_wm 11.09.12, 09:44
    highrise napisał:
    > A z trollem proponuję nie dyskutować.

Muszę przyznać, że zawsze fascynował mnie Twój ogromny poziom zadęcia - taki polski, swojski, niemężny i siermiężny...
  • xxxll 11.09.12, 16:58
    haneczka_wm napisała:

> highrise napisał:
    > > A z trollem proponuję nie dyskutować.
    >
    > Muszę przyznać, że zawsze fascynował mnie Twój ogromny poziom zadęcia -
    > taki polski, swojski, niemężny i siermiężny...

Koalicja i antykoalicaj już się krystalizuje ... a temat wątku, jak zwykle powędrował do kąta
    --
    Zarządzanie - to sztuka bądź praktyka, rozumnego stosowania środków dla osiągnięcia wyznaczonych celów -(Henri Fayol).
  • wprost5 11.09.12, 20:11
    Xxxll, daj przykład członkom koalicji i antykoalicji i wypowiedz się merytorycznie w poruszonej sprawie - dalej na to czekam!
  • highrise 13.09.12, 21:22
    Wszystko co napisałeś to wielka lipa. Nie ma żadnego twojego pozwu przeciwko wspólnocie mieszkaniowej (nazwy nie wymienię). Nie sądziłeś, że "mierny" zarządca zaproponuje ci pomoc w poprowadzeniu tej sprawy. Prawdopodobnie wykorzystałeś cudzy dokument (sprawozdanie finansowe i projekt uchwały) do realizacji własnych celów. SJ
  • haneczka_wm 13.09.12, 22:00
    highrise napisał:
    > Wszystko co napisałeś to wielka lipa.

Internet pełen jest mrocznych ludzi... Szkoda highrise, że jeszcze tego nie zauważyłeś, ale być może dopiero pewne doświadczenia pozwolą Ci posiąść tę wiedzę...
    W każdym razie, bądź uważnym obserwatorem - chociaż do tego jeszcze przydaje się intuicja.

Być może "wprost5" zmontował cały problem w odniesieniu do siebie, ale w dyskusji ważne jest jej sedno.
    Nie potrzeba było w zasadzie żadnych innych dokumentów by z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że ta uchwała to - jak określasz - lipa, bo... jeśli się dobrze przyjrzysz to powinno Ciebie, jako zarządcę zastanowić sformułowanie "saldo planowane" i tekst tej uchwały tu zacytowany.

highrise napisał:
    > Nie sądziłeś, że "mierny" zarządca zaproponuje ci pomoc w poprowadzeniu tej sprawy.

Widzę, że podszedłeś do problemu bardzo ambicjonalnie. Postanowiłeś wszystkim udowodnić, że nie jesteś "miernym" zarządcą i to zmotywowało Ciebie do działania.
    Nastąpiło to jednak dopiero po pewnych prowokacjach - między innymi i z mojej strony.
    Odnoszę wrażenie, choć chciałabym by było inaczej, iż Twój gest był bardzo spektakularny.

Nie będę Cię tym razem pozdrawiać, bo przecież nie potrzebujesz pozdrowień od trolli.
  • highrise 13.09.12, 23:12
    Za trolla - przepraszam.

Udowodniłem, że Wprost5, to jest jakiś ekspert, który realizuje własne cele wykorzystując dokumenty innych podmiotów.

Pozdrawiam SJ

• wprost5 13.09.12, 23:39
    Highrisie, właśnie wysłałem Ci dokumenty, o które prosiłeś.

Zatem skup się na nich a nie wysnuwaj nieuprawnionych wniosków wobec mojej osoby.

Pozdrawiam
    wprost5

PS. Ale jak bardzo chcesz, to założę się z Tobą o jakiś wielki koniak, że jednak nie wykorzystuję cudzych dokumentów bo sprawa autentycznie mnie dotyczy.
  • highrise 14.09.12, 00:01
    wprost5 napisał:

> Highrisie, właśnie wysłałem Ci dokumenty, o które prosiłeś.
    >
    > Zatem skup się na nich a nie wysnuwaj nieuprawnionych wniosków wobec mojej osob
    > y.
    >
    > Pozdrawiam
    > wprost5

Poproszę o podstawowy dokument - uchwałę o prowadzeniu ewidencji księgowej wspólnoty mieszkaniowej i wyjaśnienie przychodów garaży. W pozwie skupiono się na sprawach mało istotnych. W pozwie trzeba udowodnić, że naruszono przepisy Ustawy o własności lokali. Proszę podać kiedy jest rozprawa. Prawnikowi proszę podziękować za współprace.
  • wprost5 14.09.12, 00:17
    Highrisie, przecież podnoszę w pozwie, że do tej pory wspólnota nie podjęła uchwały o prowadzeniu ewidencji księgowej wspólnoty mieszkaniowej więc nie ejstem w stanie jej Ci dostarczyć.

Kolejna i chyba już ostatnia rozprawa na początku października i chyba sędzia nie powoła biegłego do oceny sprawozdania i tego się obawiam. Też wiem, ze prawnik jest kiepski ale teraz chyba nie ma sensu go wywalać.
  • wprost5 14.09.12, 22:17
    Dzisiaj otrzymałem od Highrise jego uwagi do mojej sprawy, za co mu bardzo dziękuję ponieważ zechciał poświęcić swój czas (choć nie musiał) na studiowanie przesłanych mu dokumentów i napisanie do mnie. I to pomimo tego, że od czasu do czasu "iskrzyło" między nami.

Dla mnie satysfakcjonujace jest to, że Highrise przyznał mi racje, że moje zastrzeżenia co do poprawności sprawozdania mojej wspólnoty za rok 2007 a więc i za następne lata są uzasadnione. Highrise doszedl do tego w oparciu o większą niewątpliwie od mojej wiedzę i w oparciu o inne szczegóły niemniej końcowe wnioski są podobne.

Teraz istotne jest, czy przekonam do tego sąd a z tym może być już znacznie gorzej bo mam świadomość, że mój prawnik jest kiepski (młody facet bez doświadczenia ) ale to okazuje się dopiero teraz. Problemem jest zatem znalezienie dobrego prawnika - każdy jest dobry przed sprawą, poźniej jest z tym znacznie gorzej.

W każdym razie moja sprawa powinna być dla innych sygnałem, że istnieją okoliczności przemawiające za zrobieniem tzw. audytu przez kogoś kompetentnego tylko nie zawsze chce tego wspólnota a raczej jej zarząd tak jak w moim przypadku.

Jeszcze raz dziękuję Highrisowi za poświęcony mi czas.
  • highrise 14.09.12, 22:59
    Witam, nie zasługuję aż na taką pochwałę. Przesłałem tylko swoje uwagi do sprawozdania finansowego, które należy odpowiednio umieścić w piśmie procesowym. Moim zdaniem Wprost5 powinien wygrać sprawę.
    --
    www.highrise.pl
  • wprost5 16.09.12, 11:02
    Problem w tym, jak zmusić zarzady do przeprowadzenia audytu skoro mają one świadomość, że moglby onobnażyc ich dyletanctwo a nawet ujawnić poważniejsze rzeczy jak np. przekręty.
    Czy tylko pozostaje nam sąd?
  • wspolnota.net.twa 17.09.12, 10:40
    wprost5 napisał:

> Problem w tym, jak zmusić Zarządy do przeprowadzenia audytu

Po co komu audyt ( zbędny wydatek kasy właścicieli lokali) i kto miałby go zrobić przecież nie rasowa/y księgowy :) :) ;)

> moglby onobnażyc ich dyletanctwo a nawet ujawnić poważniejsze rzeczy
    > jak np. przekręty.
    > Czy tylko pozostaje nam sąd?

Nie , trzeba zebrać grupę właścicieli lokali i przetrzepać papiery wspólnoty , jak trzeba to doprowadzić do zwołania zebrania ogółu właścicieli lokali i ewentualnie dokonać zmian w Zarządzie WM....
  • haneczka_wm 17.09.12, 12:49
    > wprost5 napisał:
    > Po co komu audyt ( zbędny wydatek kasy właścicieli lokali) i kto miałby go zrob
    > ić przecież nie rasowa/y księgowy :) :) ;)

Audyt na pewno nie jest potrzeby tym, którzy są nieuczciwi i czerpią swoje korzyści z milczenia i dezorientacji owiec (czyt. właścicieli)

Audyt może przeprowadzić każdy, kto ma uprawnienia w tym zakresie, co nie oznacza, że finansów wspólnoty nie może również sprawdzić zwykły księgowy (niezależny i obiektywny w sprawie), o ile wspólnota zleci mu taką usługę w ramach sprawdzania prawidłowości gospodarki finansowej.
    Jednak audyt sporządzony przez biegłego rewidenta jest konkretnym, wymiernym argumentem dla wyjaśnienia szeregu wątpliwości.

wspolnota.net.twa napisał:
    > Nie , trzeba zebrać grupę właścicieli lokali i przetrzepać papiery wspólnoty ,
    > jak trzeba to doprowadzić do zwołania zebrania ogółu właścicieli lokali i ewent
    > ualnie dokonać zmian w Zarządzie WM....

Od tego można zacząć, ale w konsekwencji stwierdzenia nieprawidłowości oraz wielu innych wąpliwości ogół właścicieli może uchwałą powołać biegłego rewidenta i mieć dowód w postaci opinii osoby z uprawnieniami.

• wspolnota.net.twa 22.04.14, 14:25
    haneczka_wm napisała:

>> wspolnota.net.twa napisał:
    > > Nie , trzeba zebrać grupę właścicieli lokali i przetrzepać papiery
    > > wspólnoty ,
    > > jak trzeba to doprowadzić do zwołania zebrania ogółu właścicieli lokali i
    > > ewentualnie dokonać zmian w Zarządzie WM....
    >
    > Od tego można zacząć, ale w konsekwencji stwierdzenia nieprawidłowości
    > oraz wielu innych wąpliwości ogół właścicieli może uchwałą powołać
    > biegłego rewidenta
    i mieć dowód w postaci opinii osoby z uprawnieniami.
    >
    >

Na podstawie jakiego prawa ten rewident miałby sprawdzać finanse wspólnoty .... na podstawie ustawy o rachunkowości ?.... :):):):):):)

Pierwsze pytanie jakie bym mu zadał
    co oznacza ewidencja pozaksięgowa wspólnoty mieszkaniowej ....

Na taką opnie rewidenta grupy właścicieli można zamówić inną opinie, która potwierdzi iż ewidencja pozaksięgowa wspólnoty jest poprawnie prowadzona .....:)

Skąpych środków finansowych zgromadzanych na koncie WM nie trzeba marnować na zatrudnianie rewidentów .... Wspólnota to nie spółdzielnia mieszkaniowa ...
    Nie potrzeba nam szabelek do niekończących się waśni ...

W rezultacie każdy właściciel poryje koszty utrzymania nieruchomości wspólnej, każdy do wysokości posiadanego udziału .
  • haneczka_wm 22.04.14, 14:47
    > Nie potrzeba nam szabelek do niekończących się waśni ...

Jak tak sobie czytam, co wypisujesz to nabieram przekonania, że jesteś bardzo osobiście, mocno zaangażowany, by wciskać ludziom kit i ciemnotę. Masz w tym, jakiś własny, ważny interes, by sprawy oświetlać właśnie tak, po Twojej myśli.
    Pracuj dalej, w pocie czoła, jak kapłan egipski... Co prawda zaćmienia umysłu nie są zaćmieniami słońca, ale może uda Ci się przekonać ludzi, że to kara boska dla nich.
    :)

• wspolnota.net.twa 22.04.14, 15:20
    haneczka_wm napisała:

> Jak tak sobie czytam, co wypisujesz to nabieram przekonania, że jesteś bardzo
    > osobiście, mocno zaangażowany, by wciskać ludziom kit i ciemnotę.

a gdzie wstawka z Yutuba, wyuzdany wierszyk , tak dla rozjaśnienia umysłu tym przyćmionym,

masz dar do wydawania kasy na niepotrzebne opnie, ale cóż podobno jesteś kobietą , a one tak mają ... wystarczy im dać dostęp do kasy ...
    wtedy to będzie kara boska o rewident będzie potrzebny ...;)
  • haneczka_wm 22.04.14, 22:09
    > a gdzie wstawka z Yutuba, wyuzdany wierszyk , tak dla rozjaśnienia umysłu tym p
    > rzyćmionym,

Ten komentarz jest wyraźnie nie na miejscu, dla tak światłego i obytego człowieka jak Ty.
    Tak wspaniały KTOŚ (Ty) nie powinien stawiać barier i ograniczać innych użytkowników, a tym bardziej z nich szydzić.
    No cóż... do słowa "gdzie" jest taki ładny rym, więc tam sobie poszukaj.

> masz dar do wydawania kasy na niepotrzebne opnie,

Powiedzmy, że... nie pochodzę z Krakowa, więc nie mam z tym problemów.

> ale cóż podobno jesteś kobietą ,

Podobno Ty jesteś mężczyzną...

> a one tak mają ... wystarczy im dać dostęp do kasy ...
    > wtedy to będzie kara boska o rewident będzie potrzebny ...;)

Coś trącisz mi sknerusiem i to wcale nie w temacie wspólnotowym...
  • wspolnota.net.twa 23.04.14, 11:29
    haneczka_wm napisała:

> Ten komentarz jest wyraźnie nie na miejscu, dla tak światłego i obytego
    > człowieka jak Ty.
    >
    > Tak wspaniały KTOŚ (Ty) nie powinien stawiać barier i ograniczać innych
    > użytkowników, a tym bardziej z nich szydzić.

>
    > No cóż... do słowa "gdzie" jest taki ładny rym, więc tam sobie poszukaj.
    >

a cóż ja takie zdrożnego zrobiłem ?
    szydzenie ze wszystkich i wszystkiego to Twoja domena uzerko Haneczko_wm
    Twoje wystąpienia zawsze były okraszone wstawka z Yutuba czy wyuzdanym wierszykiem

> Powiedzmy, że... nie pochodzę z Krakowa, więc nie mam z tym problemów.

wirtualny świat mnie nie interesuje, a często go budujesz dla swoich tez i oratoryjnych wystąpień, które nie wiele mają wspólnego z dziedziną wspólnot mieszkaniowych...

Właściciel lokalu kupił nieruchomość i twierdzi, że już go nic nie powinno interesować ... jakieś prawa czy obowiązki to są mrzonki, lepiej walić na forum i tam angażować do wywnętrzania się setki osób , które nie wiedząc czemu, dają się wciągnąć w tę niepotrzebną dysputę.
  • nabudochomozor 20.09.12, 19:34
    przeglądam i przeglądam ten tasiemiec wypowiedzi i nie widzę ceny usługi. Ile kosztuje audyt za okres 1 roku dla wspólnoty o 100 mieszkaniach ?
    Czy audyt będzie podparty jakimiś mądrymi uprawnieniami ? Jakimi ?
  • wprost5 24.09.12, 21:13
    Pisałem w związku z poruszanym tematem, że sprawa jest w sądzie a sąd jest niekumaty.
    Dzisiaj dowiedziałem się, ze sąd postanowił jednak powołać biegłego do wydania opinii o sprawozdaniu finansowymn mojej wspólnoty.
  • wspolnota10 02.04.14, 23:56
    Wspólnota mieszkaniowa poszukuje biegłego rewidenta do zbadania sprawozdań oraz prawidłowości i gospodarności w zarządzaniu środkami finansowymi wspólnoty mieszkaniowej.

Teren działania: Wrocław

Opis stanowiska:
    - reprezentowanie interesów wspólnoty mieszkaniowej,

Wymagania:
    - Doświadczenie w badaniu zarządców nieruchomości - mile widziane

Wynagrodzenie:
    Do ustalenia w trakcie ustalania szczegółowego zakresu prac.

Termin:
    Wynik badania powinien być znany jak najszybciej
  • haneczka_wm 03.04.14, 12:01
    wspolnota10 napisał(a):
    > Wspólnota mieszkaniowa poszukuje biegłego rewidenta do zbadania sprawozdań oraz
    > prawidłowości i gospodarności w zarządzaniu środkami finansowymi wspólnoty mie
    > szkaniowej.
    >
    > Teren działania: Wrocław

Wrzuć sobie do wyszukiwarki: " biegli rewidenci Wrocław" i znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, a potem dzwoń i rozmawiaj.

Biegły rewident zbada prawidłowość prowadzenia dokumentacji księgowej (dla wspólnoty może to być inna, prowadzona ewidencja pozaksięgowa) w zestawieniu z wyciągami bankowymi, fakturami oraz danym ze sprawozdań. Pod tym kątem dokona analizy dokumentacji i zgodności przedstawianych w sprawozdaniach kosztów, również w zestawieniu z zaliczkami i... ewentualnie coś doradzi w tym zakresie.

Biegły rewident nie będzie się zajmował gospodarnością i prawidłowością w zarządzaniu środkami finansowymi - to nie jego bajka.
    Prawidłowości i gospodarności mają pilnować sami właściciele. Od tego się nie ucieknie np. do biegłego rewidenta. Niestety. :)
  • cziff 06.04.14, 16:22
    wsplnota posiada 42 lokale obrót roczny 60.000 zł. Jaka jest cena audytu.
  • przymusowy 22.04.14, 12:00
    Poproszę o cennik usług. Jakie miasto ?
  • xxxll 22.04.14, 12:39
    audytor26 napisał:

> Chętnie przeprowadzę Audyt Finansowy Twojej wspólnoty.
    > Jeśli widzisz taką potrzebę, zgłoś się do mnie.

Jak możesz pomóc jak od roku nie zalogowałeś się w tym temacie ....
    a pytań dostałeś mnóstwo ... to jaś ściema z tą usługą ...

--
  • 160ola 26.04.14, 21:17
    Dobry wieczor
    Prosze o kontakt ,chodzi mi o wspolnote ktora liczy 10 lokatorow.
    Pozdrawiam
  • ewamargeritte 26.04.14, 22:36
    Śmieszy mnie ten upór zarządów, zarządców i administratorów w bronieniu właścicielom dostępu do informacji o ich własnych sprawach, finansach i dobytku prowadzonych przez najętych/opłacanych/umówionych ludzi. Poniższe wypowiedzi " specjalistów" wskazują na ich determinację w obronie własnego wizerunku i nieomylności ? :-)
  • ewamargeritte 26.04.14, 23:46
    (...)powyższe i poniższe wypowiedzi (...) :-)
  • opole77opole 05.01.15, 16:19
    Jeśli Twoja oferta jest jeszcze aktualna, skontaktuj się proszę ze mną.
  • pispisia 11.01.15, 12:19
    Owszem potrzebę widzę , ale nie potrafię ocenić kosztów, wg jakiego klucza szacuje się koszt audytu WM ?
  • piotrderkacz 10.03.15, 10:44
    Audyt wspólnot - szybko i efektywnie
    adminion.pl/audyt-wspolnoty-mieszkaniowej/
  • martinsobczak90 16.07.18, 14:25
    Zaczęliśmy współpracę z CRWM, na stronie  crwm.pl  można więcej o zakresie ich opieki poczytać. Już znam tę firmę, bo robili nam audyt budowlany jakiś czas temu, sprawdzili się więc w kwestiach księgowych też się na nich zdałem. Dla mnie taka współpraca to mniej obowiązków na moich plecach, a jednak rozliczenia dla wspólnot są mocno skomplikowane i trudne krótko mówiąc.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.