Dodaj do ulubionych

doniczki samonawadniające - PILNE pytanie!

17.05.13, 19:16
Planuję przesadzić daturę do dużej donicy z systemem samonawadniania - o takiej: ikea fejo
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, czy na ten perforowany krążek (drugie dno), który znajduje się nad wodą, trzeba sypać drenaż?
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tą doniczką? Sprawdza się?
Edytor zaawansowany
  • 18.05.13, 10:25
    z tą konkretną nie, ale za to mam w planach zrobienie takiego systemu metodą DIY - wstawienie podziurawionej butelki plastikowej do wysokiej donicy na pomidorki. Szczerze mówiąc wydaje mi się, że wystarczy nasypać ziemi do donicy a potem podlewać przez dziurę, woda będzie wyciekać do ziemi powoli tak czy siak smile A drenaż chyba niepotrzebny, bo ta woda będzie przeciekać powoli.

--
    przestrzeń osobista
  • 21.08.13, 12:24
    gladys_g napisała:

> z tą konkretną nie, ale za to mam w planach zrobienie takiego systemu metodą DI
    > Y - wstawienie podziurawionej butelki plastikowej do wysokiej donicy na pomidor
    > ki. Szczerze mówiąc wydaje mi się, że wystarczy nasypać ziemi do donicy a potem
    > podlewać przez dziurę, woda będzie wyciekać do ziemi powoli tak czy siak smile A
    > drenaż chyba niepotrzebny, bo ta woda będzie przeciekać powoli.
    >
    Ciekawy pomysł. Ciekawa jestem, czy w praktyce jest ok?
  • 22.08.13, 12:37
    spam!
  • 18.04.17, 02:20
    ja kupiłam taką doniczkę i jestem zadowolona : donice-na-latarnie.pl/magiczne-donice/
    mogę wyjechać na 2 tygodniowy urlop i nie przejmować się kwiatami

--
    szukasz dobrych lamp Philips oraz Eglo w super cenie?
    wejdź na www.lampy-24.pl i sprawdź ile zaoszczędzisz
  • 31.07.17, 14:51
    Hm, ja sporo dobrych opinii słyszałam o systemie Blumat: blumat.pl/ Myślę, że to dobre rozwiązanie, no i w przeciwieństwie do doniczek nie trzeba się martwić ewentualnym przesadzaniem roślin. Może ktoś miał jakieś doświadczenia? Szukam teraz po necie, bo urlop się szykuje, a nie chce, żeby kwiatki przez ten czas ucierpiały wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.