Dodaj do ulubionych

tuja szmaragd

05.05.13, 16:37
Witam,

Potrzebuję pomocy. Zakupiłam na balkon piękną tuję szmaragd w doniczce. Ile razy powinno się ją podlewać, pytam gdyż nie mam pojęcia. Codziennie, co tydzień, czy rzadziej? Balkon mam na stronę zachodnią.
Drzewko ma 80 cm wysokości, do jakiej doniczki o jakiej średnicy go przesadzić? Będę wdzięczna za info. Pierwszy raz w życiu upiększam balkon, więc mam o tym blade pojęcie.
Edytor zaawansowany
  • 15.05.13, 12:12
    moja doniczka ma około 30 cm średnicy podlewam ją co 3 dni, po prostu pilnuję, żeby ziemia nie była zbyt sucha lub zbyt mokra, teraz codziennie rano kiedy ma być ciepło spryskuje dodatkową zraszaczem aby było jej lżej,
    jeżeli chcesz żeby robiła się gęstsza i grubsza, to musisz przycinać ją od góry, ale przed puszczeniem nowych listków lub dopiero po, teraz możesz przyciąć dopiero w czerwcu lub ostateczny termin lipiec, aby mogła zregenerować się przed zimą. A na zimę podlewam przykrywam ziemię korą i obserwuję i to wszystko
    --
    mama J.2003 i T.2010
  • 13.06.13, 23:00
    Oczywiście pamiętaj o tym, aby ziemia była obsypana korą ogrodową.
    Warto też kupić nawóz do iglaków.
    Ja mam dwie tuje ba balkonie. Są podsypane korą ogrodową.
    Odpukać - bardzo ładnie się rozrastają.

Co 2 tygodnie podlewam nawozem do iglaków.
    Taki: img.bazarek.pl/137619/10737/736924/9204901324b6db55c832c7.jpg
    Do konewki pełnej wody wsypuję jedną łyżeczkę (do herbaty) tego nawozu.
    I podlewam połową konewki jedną tuję, a drugą połową drugą tuję.

Tym roztworem można także zraszać tuje po igłach. Podobno powoduje to szybsze przyrosty, ale jeszcze nie próbowałam bo i bez tego (odpukać) ładnie rośne.
    Ważne by miała tą korę i kwaśną glebę. Bo bez jakiegokolwiek nawozu do iglaków to będzie brązowieć.

Jeśli chodzi o podlewanie to w książce o ogrodnictwie przeczytałam, że jak jest upalne lato, to tuje należy podlewać nawet codziennie. Ale należy uważać, żeby nie przelać. Jednakże ważne, żeby miała bardziej mokro niż sucho.

Powodzenia smile
  • 15.02.16, 14:20
    Najlepiej było posadzić w ziemi z odrobiną keramzytu lub kulek zelowych utrzymujących wilgoć na odpowiednim poziomie. Podlewanie trzeba uzależnić od pogody to oczywiste-w lecie najmniej co 2 dni wiosna i jesień to już problem bo tuje pobierają wilgoć również przez igliwie więc ciężko jednoznacznie powiedzieć-myśle za jak co 7 dni to będzie dobrze. Proszę pamiętać o dobrym nawozie-najlepiej otoczkowany działający kilka miesięcy

pozdrawiam
    www.ogrodnikustron.pl
  • 06.12.17, 15:03
    Kupowałam tuje w sklepie ogrodniczym: www.iglaki24.pl/. Personel sklepu doradził mi podlewać je raz w tygodniu, dodając nawóz do iglaków. Powiem Wam, że moje tuje wyglądają bardzo ładnie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.