Dodaj do ulubionych

Automatyka do bram :)

08.03.07, 14:55
Od jakiegoś czasu choruję na bramę, co się sama otwiera. Szlag mnie trafia,
jak muszę wychodzić w mróz z samochodu, jak mi jeszcze dziecko w foteliku drze
się w niebogłosy... no wiecie. Mamy bramę dwuskrzydłową, taką dość typową.
Jakie wy macie siłowniki i jakie byście polecały?
Edytor zaawansowany
  • 08.03.07, 21:43
    nice
    Niezawodna automatyka.
  • 09.03.07, 10:29
    My w domu mamy FAACa, aż taty spytałam :) Kupili go bodaj 4 lata temu, na razie
    się nie zepsuł i nie było z nim problemów, jeśli dobrze pamiętam. Więc chyba
    jest dobry :)
  • 12.03.07, 14:26
    U nas też jest faac, już dwa lata. Od czasu zamontowania chodzi normalnie, raz
    był konserwowany profilaktycznie. Spisuje się dobrze, nie był drogi, łatwy w
    montażu i ładnie wygląda, a raczej prawie go nie widać :)
  • 21.03.07, 14:40
    No i kupiłam :) Model 391 z ofery FAA. Sama wybrałam, zapłaciłam, a mąż z ojcem
    siedzieli i montowali ;D Jezu, jak teraz jest fajnie. Naciskam pilocik, brama mi
    się otwiera. Naciskam, zamyka. Normalnie lepsze to, niż wanna z masażem :D
  • 22.03.07, 13:52
    Widzę, że zadowolona :)
    No, może teraz więcej kobiet zacznie dostrzegać uroki bramy, co się jak sezam
    sama otwiera :]
  • 22.03.07, 14:08
    > No, może teraz więcej kobiet zacznie dostrzegać uroki bramy, co się jak sezam
    > sama otwiera :]

a dupa rosnie ;)))

pzdr.
  • 22.03.07, 15:58
    a fe!!! to było złośliwe, wredne i nie na temat!!!! ;-DD
    --
    skype--->kasia_de GG--->5050022
    Dziennik
    Jacuś
  • 23.03.07, 12:50
    Wredne jędze :P
    Rzeczywiście dużo się kalorii spala przez minutę szaleńczego biegu w deszczu do
    bramy, szarpania się z otwieraniem tego cholerstwa, przestawianiem samochodu i
    powtórzeniem manewru ;) Energia spalana jest na aktywności fizycznej + nerwach :P
  • 24.03.07, 22:12
    Hejka
    Polecam nice albo Hormann (ale drogi)
    W zadnym wypadku amerykanskie wynalazki z baumarketu!!! Psuja sie nieziemsko
    Aha
    Jesli brama jest starego typu to trzeba wymienic zawiasy na stozkowe - inaczej
    zaden naped nie pociagnie dluzej niz dwa lata. Za duze opory + masa skrzydla...
    Nie potrzeba fotokomorek, wystarczu ustawic czujnik oporowy na
    badzo "sensitive" (kurde, brak mi polskiego slowa :P)
    POzdrawiam
    M. :)
  • 26.03.07, 13:00
    Minimoni, gdzie mieszkasz? Gdzieś za granicą? Tam są popularniejsze siłowniki
    (bo u nas, jak rozmawiamy z niektórymi znajomymi, to robią wielkie oczy...)? I
    jakieś nowinki techniczne?
  • 26.03.07, 16:47
    Nie, stara dobra warszawa :P
    Po prostu pracowalam w firmie sprzedajacej/montujacej bramy i wszelakie napedy
    do nich. Stad moja wiedza. Nowinek nie znam, bo juz tam nie pracuje ale
    rozejrze sie po ofertach wieczorkiem i podesle jakis pomysl. Generalnie naped
    do bramy dwuskrzydlowej jest najdrozszy (bo dwa skrzydla = dwa silowniki) ale
    da sie cos fajnego znalesc.
    U mnie na osiedlu tez jest brama dwuskrzydlowa, a otwierana jest przez naped
    Camie. Tez dobra firma, ale nie wiem jak cenowo stoja.
    M.
  • 26.03.07, 22:12
    ...jeszcze garść przydatnych infomacji i rad z zaprzyjaźnionego forum:

forum.dom.pl/viewtopic.php?t=147
    mam nadzieję, że się przyda.
  • 27.03.07, 01:34
    Oto obiecane linki
    www.nice.pl/_new/?id=25 (model wingo)
    www.hormann.pl/pl/pl/katalog/antriebe/dta/index.htm
    www.came.pl/?produkty&sekcja=49
    Najlepiej zwrocic sie do jakies firmy, ktora sie zajmuje sprzedaza i montazem
    tego rodzaju sprzetu (jesli jestes z wawy lub okolic moge podpowiedziec kogo),
    MUSZA przyjechac i obejrzec brame (jaki stan zawiasow, czy doprowadzone
    zasilanie itp bez takiej wizyty nie kupuj, szkoda kasy).
    Pamietaj jednak o sterowaniu - nie moze byc badziewne. Mielismy klienta ktory
    kupil sobie naped "gdziestam" a my mielismy mu go tylko zainstalowac. Dzwoni po
    paru dniach z reklamacja bo mu sie sama brama w nocy otwiera. Pojechal ktos od
    nas i co sie okazalo - facet mieszka w okolicach lotniska i radary zaklocaly
    prace centralki, naped glupial i dla bezpieczenstwa (wszytskie tak dzialaja,
    jak problem to otwiera) otwieral brame. Naped byl amerykanski a na ich
    czestotliwosci w Polsce pracuje lotnictwo :P. Trzeba wiec pamietac o sterowaniu
    z homologacja - jak z pilotem do centralnego zamka w aucie - taki pilocik to
    swego rodzaju klucz.
    Nie wiem jakie teraz sa ceny, ale nie powinno to byc wiecej niz 1500 bez
    instalacji i montazu.
    A, i jeszcze jedno. Moim rodzicom w nocy taki naped ukradziono, po prostu
    zdjeto z barmy - a pies spal w najlepsze :P. Nawet lampe zdemontowali. Nie
    wiem, moze sa jakies metody by tego uniknac.
    Na razie tyle pamietam,
    Polecam naped, to fajna i bezpieczna rzecz :)
    M.
  • 27.03.07, 13:28
    Siłownik ukradli?! No nie mogę... Złodzieje to mają tupet, nich ich. Trzeba by
    było sie obwarować, przesieki zrobić i fosę obsadzoną minami, żeby dom był
    bezpieczny...
    Coś nam sprzedawca wspominał o możliwościach zabezpieczenia przed kradzieżami,
    ale myślałam, że to się nie zdarza. Wiem, że można kupić specjalną klatkę
    ochronną, albo ustawić atrapę kamerki skierowaną na bramę. Lub przy montaży
    przyspawać śrubki.
    A to strona z "moim" siłownikiem faac.pl/ :)
  • 28.03.07, 03:15
    Nie wiem jak teraz zabezpiecza sie naped przed kradzieza. Moj ojciec machnal
    reka i teraz ma naped "naturalny" - jak sie zbliza do domu to puszcza sygnal na
    kom i moje matczysko leci z kluczem :P
    Ad Twojego napedu - nie znam tej firmy, nic nie moge na jej temat powiedziec.
    Ani dobrze ani zle ....
  • 28.03.07, 13:16
    Zanim kupiłam ich siłownik, to polatałam trochę po forach (m.in. tu :) i
    popytałam znajomych. Koleżanka męża ma któryś model od trzech lat i mówiła, że
    działa cały czas bez problemów. Zresztą pasował nam do ogrodzenia. Na razie
    sprawia się świetnie, ale to dopiero początek :D
    Twój tata ma fajny patent :) Pamiętam, że u mojej rodziny na takiej głębokiej
    wsi, to zostawia się często bramy wogóle nie zamknięte. No, ale tam w sumie i
    tak nie za bardzo byłoby co kraść.
  • 04.04.07, 09:43
    mi w zeszłym tygodniu zaproponowali Hormanna za 2100 plus montaż (jedna
    fotokomórka i lampa)(brama przesuwna). Brama do 8 m i 500 kg.
    Juz nie wiem, czy Hormann czy co inne...
    --
    Olida
    Iwo 28.02.05
    Borys 08.06.06
  • 04.04.07, 21:19
    Hormann jest wporzo, kiedys byl drogi ale teraz widze ze cena jest raczej ze
    sredniej polki. Ich napedy sa wykonane bardzo solidnie z nowoczesnych
    materialow. Nie wiem jak teraz u nich ze sterowaniem, kiedys bylo - delikatnie
    mowiac - nie zaawansowane technologicznie :) ale moze teraz poprawili sie.
    Podsumowujac - Hormann to taki mercedes, nie maybach ale mercedes :)
  • 30.09.13, 17:28
    Ja u siebie mam napęd Hormanna, kupowałem na www.sklephormann.pl, znajomy mi polecił. Szybka wysyłka i jeszcze doradzili co i jak :)
  • 29.11.13, 09:00
    Witam,
    Mój mąż zajmował się wyborem napędu. Posiadamy z firmy KEY do bramy przesuwnej, bardzo jesteśmy z niego zadowoleni. Na początku, nie wiedzieliśmy jaki będzie odpowiedni dla naszej bramy. Pojechaliśmy do firmy zajmującą się automatyką, specjaliści pomogli nam dobrać odpowiedni napęd. Nie zapłaciliśmy dużo co było dla nas największą zaletą. Polecam zdecydowanie firmę KEY za to, że nie jest droga, a także za to, iż owe produkty są naprawdę trwałe.
  • 22.04.14, 17:43
    Witam! :) Ja w temacie świeżak, ale podbijam. Właśnie się nosimy z takim zakupem. Automat kupimy Nice, to już jest zdecydowane, nie muszę chyba tłumaczyć. Natomiast montaż i zrobienie bramy chcemy powierzyć firmie. Wydaje mi się, że najważniejszy element tego wszystkiego to automatyka jednak, a bramy się wiele nie różnią. Dobrze mi się wydaje?
  • 22.04.14, 22:05
    irmaopa napisał(a):

Wydaje mi się, że najważniejszy element tego wszystkiego to automatyka jednak, a bramy się wiele nie różnią. Dobrze mi się wydaje?

Źle
  • 27.07.14, 22:10
    Tak, dobrze Ci się wydaje, najlepiej już montaż powierzyć firmie. Lepiej samej nie kombinować. Ja przykład z automatyką to bym nie szarżowała, a wybór dobrej bramy to już też inna kwestia...
  • 08.10.14, 23:26
    Co do automatyki mogę polecić włoski sklep keyautomation.it/pol. Solidna firma i sprzęt dobrej jakości.
  • 09.10.14, 22:52
    Też mam napęd keyautomation. I jak na taką jakość i fakt, że to włoska firma nie jest taki drogi.
  • 20.08.15, 12:48
    witam wszystkie baby :)

jesli automatyka do bram, to tylko Hormann. Zakładam, ze nie mamy ochoty na problemy, ma jechac w gorei w dol, bez trzaskania, lekko i sprawnie. Jak zamawialismy brame, to przepytalam sprzedawce we wszystkie strony, nawet o ilosc otwarc takiej bramy i wybor padl na naped hormanna i to byl strzal w dziesiatke. kupilismy na promocji u nich i w zwiazku z tym wiem, ze opowiesci o duzo wyzszych cenach niz gdzie indziej sa gruuuuuUUUUbo przesadzone :)
  • 30.08.15, 20:18
    tak jest. kupilismy razem z bramą garażową RenoMatic hormanna :)
    masz rację, z tym, że nie tylko jedna marka daje radę.
    ja tylko zwróciłam uwagę na fakt, jak często przesadne są twierdzenia, jakoby hormann jako ten z górnej półki, cenowo strasznie odbiega. słyszałam opinie, zze owszem bramy i drzwi bardzo dobre, ale ceny makabryczne. Rymczasem okazuje się, że niekoniecznie, skoro to jest na naszą, wcale nie megaprzepastną, kieszeń :)
    pozdro
  • 31.10.15, 18:17
    Czy ja wiem, czy to zachwyt ;) Raczej zadowolenie i satysfakcja z udanych zakupow. Lubię rzeczy na lata - tak mam i już. w domu mi zawsze powtarzali, że ludzi biednych nie stac na byleco, tylko powinni kupować rzeczy naprawdę porządne. Nawet gdybym sie z tym nie zgadzała, przyznałabym teraz rację po ktorejs tam probie zreaktywowania złomu, ktory tylko z nazwy przypomina piec gazowy 2-funkcyjny. Za pieniądze, jakie wyciągnęli z mojej kieszeni instalatorzy miałabym pewnie dziś najdroższy model vaillanta;0
    Apropos zachwytu - to musiałbyś widziec moj zachwyt, jak zobaczyłam nowe bramy hormanna z intarsjami z czegos co imituje stal nierdzewną. Rewelka. Widziałam tę wersję, gdzie intarsje umieszczone były na całej szerokości, bo mogą być też np. tylko na brzegach bramy. Sliczne.
  • 27.12.15, 17:30
    jeszcze lepiej moim zdaniem prezentują sie intarsje na brzegach paneli bram garażowycy Hormann, ktore imituja drewno. wygląda to znakomicie, widzielismy wlasnie wczoraj u znajomych. na elewacji tez mają elementy drewniane, no i te intarsje koresponduja z drzwiami. naprawdę super :) muszę przyznać, ża zachorowałam na taka bramę i właśnie w tej chwili sprawdzam w necie co ma Hormann :) poswiateczne pozdr
  • 29.12.15, 23:16
    Faktycznie kupno dobrej klasy bramy, a oszczędzanie na napędzie mija się z celem, a znam takie przypadki. U mnie są napędy BFT (zarówno w garażowej, jak i we wjazdowej), z oboma nie mam kłopotów. Choć są droższe od oferowanych ?zamienników? to wolałem od razu dopłacić i mieć coś porządnego. Miałem w dłoni liche siłowniki wykonane z plastiku, rozpadały się pod naciśnięciem dłonie.
  • 29.01.16, 14:45
    wiem ze w Hormannie korzystnie bardzo cenowo wypada zakup bramy z napedem w ramach Promocji Roku. podobno jakosc jest ta sama, Hormann na szczescie nie korzysta z takich praktyk,. zeby na promocjach upychac to, co mu zalega albo jest dyskusyjnej jakosc:)
  • 21.02.16, 08:09
    czytam forum i dochodzę do wniosku: masakra.
    powiem bardzo konkretnie i rzeczowo. Nice- bardzo dobra reklama-nic poza tym, hormann-bardzo dobre napędy do bram garazowych-tylko garazowych, mechanika bardzo dobra ale centrale bardzo przestarzałe (brak funkcji ktore u innych producentów są standardem). BFT- bardzo mało jest tego na rynku, wiec trudno zweryfikowac ale opinia na rynku jest dobra. Ja osobiście polecałbym Faac'a-bardzo dobre i trwałe wykonanie i cenowo dobrze wychodzi.
  • 10.03.16, 18:26
    Ja korzystam z BFT. Mam dwuskrzydłową bramę a do tego napęd Virgo. Działa jak trzeba.
  • 17.04.16, 19:58
    BFT faktycznie nie jest najpopularniejszym napędem, ale ja też uważam, że to dobra marka. O chińskich z kolei nie słyszałem najlepszych opinii, może nie kopią prądem, ale psują się stosunkowo szybko i trudno dochodzić praw konsumenckich w ich przypadkach. Natomiast NICE - jest tego dużo, ale wydaje mi się, że powinni odświeżyć swoją ofertę.
  • 12.03.16, 11:01
    Cześć, a co sądzicie o bramach szybkobieżnych ? Są wygodne w użyciu ? Tutaj mają bardzo ciekawa ofertę www.bramyszybkobiezne.pl/ i się zastanawiam :)
  • 06.07.16, 16:51
    Czy ktoś wytłumaczy mi normalnym językiem i przy okazji doradzi jaki napęd do bramy garażowej lepiej sie sprawdzi. Łańcuchowy czy paskowy ? chcemy zamówic z tej strony www.nice.pl/Produkty,317/Automatyka_do_bram/Automatyka_do_bram_garazowych
  • 29.09.16, 19:50
    Najlogiczniejsze wydaje sie kupić i brame, i naped u tego samego producenta. nie ma problemu, ze cos nie styka. jak kupowalismy, a przymierzalismy sie do zakupu jakis czas, bo wymienialismy starą brame, jeszcze archaika bez napędu - to przejrzelismy oferte dosc dokladnie. kupilismy po porownaniach Hormanna - brame i naped. skorzystalismy z oferty promocyjnej, wiec te wszystkie opowiesci, ze strasznie drogi można między bajmi włożyć. nie odbiega jakoś szczegolnie ceną od innych w zasadzie. poza tym wskazniki termoizolacyjnosci nas pzrekonały. no i wygląd.
  • 27.10.16, 22:14
    prawda jest taka, ze Hormanny w tej chwili są porownywalne cenowo a niekiedy wrecz tansze, jesli wezmie sie pod uwage wlasnie promocje typu brama roku itp, od Wisniowskiego, krispola itd.
    I zdecydowanie, jesli jest taka mozliwosc na rynku, a Hormann wlasnie ją daje: brama i naped od jednego producenta.
  • 25.01.17, 13:39
    Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w sklepie internetowym - sklep.phubemex.pl/
    Szeroki wybór asortymentu, m.in napędy do bram garażowych, dwuskrzydłowych a także przesuwnych.
    Sprzedaż, montaż oraz fachowe doradztwo

Zapraszamy PHU BEMEX
  • 30.01.17, 10:44
    a co myślicie o napędzie Metro do bram Wiśniowskiego? czy któraś taką posiada?
  • 09.02.17, 11:00
    Ja ostatnio zdecydowałem się na coś takiego: postal.pl/oferta/automatyka-do-bram-nice/ Muszę przyznać, że jest wygoda i to jaka! System bardzo fajny, sprawny! Oczywiście zleciłem montaż specjalistom, bo wiecie jak jest!
  • 24.04.17, 21:50
    Automatyka piękna rzecz :) Bo wygodna i ułatwia życie

A z ułatwiaczy warto zwrócić uwagę na bardzo bardzo świetny patent Hormanna: automat kluczykowy.
    Automat kluczykowy to urządzenie, które może zastąpić klucz, zarówno w drzwiach wejściowych, jak i wewnętrznych. Dzięki niemu nie musimy mieć przy sobie klucza, a drzwi zaryglujemy i odryglujemy pilotem lub za pomocą przycisków. Jeżeli automat kluczykowy podłączony zostanie do bramki LAN/WLAN firmy Hörmann, drzwi otworzymy przy pomocy smartfona.
    Coś dla mnie, zdecydowanie:) Smartfona jeszcze nie zgubiłam, a klucze juz zdarzyło mi sie posiać nie wiedzieć gdzie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.