Dodaj do ulubionych

Działka do 16 m i tani mały domek - ocena projektu

06.01.17, 21:12
Jestem właścicielem działki o szerokości 15,7m. Czy wg Was da się na wybudować mały dom w kwocie do 200 000 zł? Metoda gospodarcza, pomoc rodziny, zaprzyjaźniony stolarz. Zależy mi, aby w domu był pokój na parterze, bo rodzice daleko i jak mnie odwiedzają to przynajmniej na 4 dni więc mieliby gdzie spać. Nas jest na razie trójka, ale nie wykluczamy drugiego dziecka. Wybieram spośród trzech projektów:

www.extradom.pl/projekt-domu-tarot-WRN1059
www.extradom.pl/projekt-domu-grochowo-nowe-KRP1781
www.extradom.pl/projekt-domu-tarot-2-WRN1307
Te mi się podobają. Grochowo nowe spełnia w pełni moje wymagania co do ilości pomieszczeń. Do wszystkich projektów mam obiekcje w postaci małych pokoi czy nie zawsze dobrego rozkładu.
Wiem, że wielu forumowiczów napisze, że nie ma sensu budować takich małych domów, ale w tym roku chciałabym pójść na swoje i jeżeli nie dom, to 50 m kw w bloku...

Co sądzicie?
Edytor zaawansowany
  • 19.01.17, 16:30
    Niestety ja również mam wąską działkę 16,3 m i też brałem pod uwagę projekt Tarot, ale ostatecznie wybraliśmy z żoną dom o nazwie EB2-77 z firmy DOM.PL może i tobie się spodoba :)
    a pokoje fakt są małe no ale w końcu dom też jest mały
  • 06.04.17, 21:40
    ja mam na działce 16m szerokości dom 200m + garaż jakieś 40 parę metrów, więc się da jak najbardziej. Co do kwoty to niestety wątpię, są koszty stałe praktycznie niezależne od wielkości domu rzędu min.40 do 70tys (przyłącza, kostka, ogrzewanie) a za 160 tys domu też nie postawisz. Zresztą nie sztuka jest dom wybudować, sztuką jest postawić dom i się nie rozwieść

--
    aby zło się działo, wystarczy żeby dobrzy ludzie nic nie robili

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.