Dodaj do ulubionych

Przeprowadzka z mieszkania do domu

13.07.11, 22:16
Temat tutaj może awangardowy, w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale nie znalazłam lepszego miejsca żeby zapytać :-).
Otóż nadchodzi wiekopomna chwila i prawdopodobnie na początku sierpnia, a najpóźniej września, będziemy się przeprowadzać do domu. Przeprowadzkę niejedną przeżyłam, ale wtedy miałam 15 lat mniej i jakieś 1000 razy rzeczy mniej. No i czasy trochę inne, pakowałam się sama, pudła brałam ze sklepu osiedlowego. Teraz jest z tym problem, bo pudeł prawie nie ma. Gdziekolwiek pytam, to nie mają. No i to jest moje pytanie do Was: skąd u licha dziś się bierze kartony, skąd ewentualnie jakąś folię pozyskać? Nie bardzo mnie stać na zlecenie tego po prostu firmie, część rzeczy musimy spakować i oznakować sami.
--
Zaprawdę powiadam wam, nie robi naprawdę nic ten, co nic nie robi
Edytor zaawansowany
  • leda16 13.07.11, 23:07
    Może popytaj w dużych sklepach typu OBI, Castorama, Tesco, Merlin, itp. Sama widziałam, jak magazynier dawał jakiemuś staruszkowi stosy pudeł zgniecionych, chyba do rozpalania w kominku.
    --
    Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
  • robitussin 13.07.11, 23:10
    Kartony do przeprowadzek wszelkiej maści kupisz w IKEA albo taniej (choć niekoniecznie) w sklepach typu Leroy Merlin, Castorama, OBI. Wiem, bo sama wielokrotnie kupowałam w ciągu ostatniego roku.
    Natomiast nie bardzo wiem, o jakiej folii mówisz. Jeśli masz na myśli stretch to również możesz kupić taką w powyższych sklepach.

Natomiast za darmo to - jak się brzydko mówi - można dziś co najwyżej w mordę dostać :)
    Owszem, czasem da się w jakimś sklepie zdobyć kartony po różnego typu towarach, ale sklepy niechętnie je wydają odkąd zaostrzono idiotyczne przepisy odnośnie gospodarki opakowaniami i sporządzania w tym celu porypanych deklaracji do urzędów marszałkowskich.

--
    R.
  • dorjana1 13.07.11, 23:45
    myszo btw -czy Ty dostałaś mojego maila ?

przeprowadzka to totalna akcja :)ja kartony załatwiałam od znajomej ale hitem były wielkie torby niebieskie z Ikei.I duże worki foliowe...Dużych kartonów nie ma co załatwiać bo jak się zapakuje np książki to nikt tego nie podniesie a małe dadzą Ci w spożywczym tylko trzeba sie umówić na dzień odpowiedni.Nogawki rajstop podobno najlepsze na książki:))
    Na szkło ,kieliszki ,owinięte w folię bąbelkową najfajniesze były skrzynki po mandarynkach,łatwo je zdobyć od bazarowych sprzedawców.Lekkie z otworami do przeniesienia
  • turnesolka 14.07.11, 09:41
    Zgadzam się, że kartony to są dobre jak Cię przeprowadza firma. Wtedy sobie wszystko pakujesz i opisujesz a oni Ci zanoszą do odpowiedniego pomieszczenia i nawet (dodatkowa usługa) rozpakowują.

Jeśli się przeprowadzasz włąsnymi rękami i transportem i nie masz presji czasu to najlepiej przeprowadzać się stopniowo, zaczynając od najrzadziej używanych rzeczy i od razu to rozpakowywać w miejsce docelowe. Wtedy można się lepiej połapać co gdzie jest i przenosiny są w miarę płynne.

U nas przy ostatniej przeprowadzce najlepiej sprawdziły się ogromne torby "jamniki" materiałowe. Im prostrza tym lepsza żeby można było do niej duże gabaryty zapokować oraz wszelkiej maści i rodzaju walizki na kółkach, bo w bloku mamy windę i garaż podziemny więc zamiast nosić, ciężary jechały na kółkach. Torby IKEA też są git, tak samo duże ekologiczne torby z materiału. Generalna zasada: opakowanie musi być pojemne, musi mieć uchwyt/rączki i samo w sobie ważyć jak najmniej. A jak kupować to coś co potem się przyda ale nie tylko jako rozpałka w kominku ;-)

Super też są koszyki, takie jak supermarketowe ze składaną rączką, na wszelkiego rodzaju drobnicę.
  • robitussin 14.07.11, 11:37
    Dużych kartonów nie ma co załatwiać bo jak się zapakuje np książki to nikt tego nie podniesie

We dwie osoby bez problemu :)
    Natomiast my w kartony pakowaliśmy głównie ciuchy, zabawki, naczynia i drobiazgi kosmetyczno-chemiczno-różne.
    Natomiast potwierdzam, że torby z IKEA nadają się do przeprowadzek idealnie, bo są obszerne i wytrzymałe.

--
    R.
  • slim.fast 14.07.11, 17:03
    Podpowiadam, że fajne kartony są jeszcze często np. w Lidlu, takie po owocach, warzywach itp. Są z bardzo mocnej tektury, prawie jak sklejka, z uchwytami po bokach, nie za duże, ja sobie je chwalę przy zakupach czy przy przechowywaniu różnych rzeczy na strychu :)
  • slim.fast 14.07.11, 17:04
    Aha, one są przy wyjściu, przy kasach, można brać i pakować :)
  • kami-lla 14.07.11, 17:59
    Najwięcej kartonów dostępnych za darmo było w Biedronce przy kasach
    Możesz tam zapytać kiedy wystawiają - ja przy przeprowadzce pojechałam rano i było bardzo dużo do wyboru .
    Pamiętaj tez zeby nie brać wielgaśnych - gdyż potem nie będziesz w stanie podnieść - najlepsze są po bananach lub podobnej wielkości z uchwytami z boku :O) Ja jeszcze wykorzystałam worki na śmiecie, ale rzeczy do przeprowadzki pakowałam w niebieskie a te na śmieci w czarne - dzięki temu uniknęłam pomyłki ;O)
  • ela38 14.07.11, 19:27
    Ja kartony zamawiałam w Carrefour. Oni chyba dwa razyw tygodniu się ich pozbywali i trzeba było przyjśc parę dni wcześniej i zamówić. Nie było to w hipermarkecie C, tylko w Carrefour Expres czy Market czyli w supermarkecie.
    Poza tym firma, która mnie przewoziła (za cała przeprwadzkę 700 zł) przywiozła mi kilka dni wcześniej kartony, 6 zł za sztukę (kaucja). Ogromne i wytrzymałe. Potem mogłam te kartony im oddać i dostać zwrot kasy.
    Super, ale do lżejszych rzeczy typu ciuchy, są torby plastkikowe, płaskie, przezroczyste z Ikea. One są ogromne i nieporęczne, więc na pewno nie na książki i tego typu ciężkie przedmioty.
    Pamiętam, że chodziłam też po różnych małych sklepach i tam dostawałam też jakieś kartony.
  • m_jak_mysz 14.07.11, 19:52
    Dzięki wszystkim za konstruktywne (podp) odpowiedzi :) Ciuchy to faktycznie planowałam w torby, kartony to raczej na książki (horrendalna liczba), płyty, sprzęt audio, naczynia i pierdolety różnej maści. Rzeczywiście chyba lepiej małe niż duże. Z tym że ja planuję, żeby przeprowadziła nas firma, ale bez usługi pakowania, więc mogą nosić...;) Elu - a co to za firma co tę kaucję za kartony ci zaproponowała? Bo to chyba bardzo sensowne rozwiązanie i jakże eko :) Jak nie, to spróbuję z Carrefoure express, mam akurat pod blokiem, syficzny to sklep, ale może nareszcie do czegoś się przyda :)) Kupować kartony będę w absolutnej ostateczności, wydaje mi się, że to wyrzucone pieniądze, może się uda bez tego.
    Drobiazgi już przewożę pomału, szczególnie te, na których mi bardziej zależy i bałabym się że zginą. Firmie chcę zostawić przewiezienie, książek, mebli, naczyń, ciuchów itp.
    Dzięki jeszcze raz!
    --
  • m_jak_mysz 14.07.11, 19:54
    łoj,, chyba nie? A kiedy wysłałaś i o czym? Może Ci wyślę na priv mój inny adres...
    --
  • ziellonka 14.07.11, 20:19
    Ja wszystkie ciuchy, pościele itp., a nawet książki (2 tysiące) spakowałam do foliowych worków na gruz kupowanych w marketach budowlanych. Są bardzo mocne. Każdy worek związałam sznurkiem, a na wierzchu przykleiłam taśmą kartkę, co jest w środku. Rozpakowywanie zajęło mi dużo mniej czasu niż pakowanie.
  • m_jak_mysz 14.07.11, 22:13
    O, to też jest pomysł, dzięki! Nie ma to jednak jak baby budownicze zapytać :)
    --
  • ela38 14.07.11, 22:21
    Nie mogę sobie teraz nazwy przypomnieć:( Zapytam jutro znajomych, od których miałam namiar. Jesteś z Warszawy?
    Myślę, że worki to też bardzo dobry pomysł. Potem te w lepszym stanie można wykorzystać do spakowania śmieci po przeprowadzce. Takich też zawsze sporo... Ja też nie kupowałam kartonów, szkoda mi było na nie kasy. Choć teraz przeprowadzam ze znajomymi chorą koleżankę i któraś z dziewczyn kupiła kartony w Castoramie, takie specjalne do przeprowadzki. Rzeczywiście mocne. Nie wiem, w jakiej cenie.
  • m_jak_mysz 14.07.11, 22:58
    Elu, tak, z Warszawy, więc jeśli mogłabyś odgrzebać tę firmę to będę baaardzo wdzięczna:)
    --
  • izzunia 15.07.11, 09:03
    na ubrania, zabawki, buty - wszystko to, co się nie połamie i nie potłucze, etc idealnie nadają się worki, myśmy korzystali z takich (kupione na allegro)
    allegro.pl/b-mocne-worki-worek-wegiel-zboze-gruz-50kg-50szt-i1707000712.html
    pudła można kupić w sklepach papierniczych - pudła zbiorcze na segregatory, ewentualnie do marketu budowlanego tam często po prostu dają zużyte kartony
    natomiast jeśli chodzi o książki i papiery - polecam torby np. z ikei, reala - dużo się nie zmieści, ale dzięki temu nie zapakujesz nie wiadomo ile i będzie można to dźwignąć.

--
    ---
    9/10 facetów woli duże cyce. ten dziesiąty woli tych dziewięciu.
    Mordimer Madderdin
  • ela38 15.07.11, 15:53
    Ta firma to Marcos. Wpisz Marcos przeprowadzki. pa,
    e
  • m_jak_mysz 15.07.11, 16:35
    Dzięki! :)
    --
  • jadwiszka 18.07.11, 13:36
    duże kartony tez sie przydaja - na wieksze rzeczy - o duzych gabarytach ale malej wadze:)

mnostwo kartonow mozna zdobyc w lidlu - wystawiaja czesto za kasy - mozna sie umowic na odbior, w sklepie osiedlowym rowniez - potwierdzam worki na smieci- ale dobre i mocne - na wszystkie posciele, reczniki i ciuchy , maskotki, itp

folie strecz i tasme klejaca kup na allgero - duzo taniej niz w sklepie, nawet z wysylka kurierem, na allegro tez sa pudla, ale szkoda placic, mozna ze sklepu zgarnąc - i najlepsze - bo czyste sa po makaronach i slodyczach, czipsach, te po proszkach, chemii czasem walą tak srodkami czystosci, ze nie da sie ich uzyc.

do opakowania szkła - folia bombelkowa z allegro, gazety, albo reczniki papierowe.

ciezsze paczki dokladnie owin folia strecz, zeby karton nie puscił w trakcie przenoszenia.
    Ksiazki mozna pakowac po kilkanascie sztuk w sama folie strecz - bez kartonow.

--
    jadwiszka.blox.pl/

POMOC dla MELI:
    podarujwzrost.blogspot.com/
  • joanka-r 19.07.11, 20:26
    Za kilka miesiecy czeka mnie to samo, nie dość , że przeprowadzka to jeszcze 120 km . Już mam ciarki na samą myśl. Wstępnie mam kupców na meble, które kupowałam niedawno, ale klamotów rożnej maści mam tyle , ze głowa boli.
    --
    ''No właśnie Wy wydajecie się nie wiedzieć o czym mowa''
    by Zia 86.
  • woda.lekko.gazowana 21.07.11, 22:01
    witam w klubie - przeprowadzam się na poczatku sierpnia do - uwaga - mniejszego mieszkania.
    meble prawie wszytskie juz sprzedane, z nami wędruje tylko komoda, kanapa i dwa reagały.
    i meble dziecięce z jednego pokoju, bez łóżka.
    zaczynam kolekcjonowanie pudeł - lidl to jest pomysł! jutro wstąpię :)

--
    Zu w Kanciapie!
  • izzunia 22.07.11, 10:58
    my przeprowadzamy się już miesiąc (sic!). na szczęście niegonią nas deadlines, ale dzisiaj kolejna partia rzeczy do przewiezienia. Może uda się zabrać wszystko? Raczej w to nie wierzę, ale cóż...

--
    ---
    9/10 facetów woli duże cyce. ten dziesiąty woli tych dziewięciu.
    Mordimer Madderdin
  • joanka-r 22.07.11, 17:09
    ''meble prawie wszytskie juz sprzedane, z nami wędruje tylko komoda, kanapa i dwa reagały.
    i meble dziecięce z jednego pokoju, bez łóżka.''
    :)
    --
    ''No właśnie Wy wydajecie się nie wiedzieć o czym mowa''
    by Zia 86.
  • ludwiqs 16.10.18, 14:40
    Dobrym wyjściem jest zatrudnienie firmy Japa & Co, która w swojej ofercie posiada pudła i kartony potrzebne do zapakowania naszych rzeczy. Dodatkowym atutem jest to, że można wynająć pracowników, którzy się tym fachowo zajmą spakują, zapakują zawiozą i wypakują. Fachowcy, którzy zawsze służą pomocą. Ceny transportu łącznie z tymi wszystkimi udogodnieniami to naprawdę nie lada gratka. Nie zwlekaj zajrzyj na ich stronę. www.japa-przeprowadzki.com.pl/oferta.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.