Dodaj do ulubionych

podłoga z betonu...

08.01.11, 22:34
Witajcie
Szukając w archiwum znalazłam nawet wątek, w którym Dorjana pytała o betonową posadzkę, a ja jej nawet odpowiedziałam, ale teraz sama musze zapytać, bo jednak byśmy chcieli też taką betonową coraz bardziej. Chodzi o beton zacierany żywicą, czy ktoś zna lub słyszał o firmie, która podejmie się czegoś takiego na banalnej powierzchni 80 m2? I nie za jakieś koszmarne pieniądze (typu ponad 200zł/m)? Bo nasi sąsiedzi taką mają, płacili ok 70 zł za metr, ale niestety firma im to trochę spaprała i musieli poprawiać. A w internecie znalazłam tylko takich, którzy robią tylko wielkie powierzchnie przemysłowe i takich, którzy wyczaili, że są takie jelenie, co chcą mieć tak w domu i że to modne. Nie chce mi się wierzyć, żeby wielkopowierzchniowe sklepy czy salony samochodowe płaciły ponad 200 za metr...
--
Zaprawdę powiadam wam, nie robi naprawdę nic ten, co nic nie robi
Edytor zaawansowany
  • 09.01.11, 23:19
    > byśmy chcieli też taką betonową coraz bardziej.

Przydała by się dobra hamownia :)
  • 10.01.11, 13:29
    a moze dac szansę firmie od sąsiadów, jesli trudno znależć innych? wiecie juz, co spaprali, oni tez wiedzą - moze nie spaprzą ponownie?
    mozna to z nimi ustalić i się zabezpieczyć, równiez finansowo.
    --
    Zubeydes hand made art
  • 11.01.11, 10:58
    Dodać można,że wygląda to ciekawie, ale niestety zapach tej żywicy długo się utrzymuje i jest uciążliwy.Fajnie wyglądają kamienie w tej żywicy, są szorstkie,chodząc po nich bosą nogą masz fajne uczucie. Mało takich podłóg ,ale są ciekawe.B.Klimkiewicz.
  • 11.01.11, 12:05
    > Dodać można,że wygląda to ciekawie, ale niestety zapach tej żywicy długo się

Nie tylko zapach.
    Problem nie z konserwacją, ale ewentualnym remontem przy pęknięciu wylewki (osadzanie fundamentów itp.)
  • 11.01.11, 12:27
    No niestety problem jest jeszcze innego rodzaju - mamy już suchą na wiór (stoi prawie dwa lata) wylewkę i wylanie na nią teraz cienkiej warstwy betonu o innej kurczliwości może spowodować efekt naleśnika, czyli zawijanie się brzegów pod wpływem ciepła podłogówki - wytłumaczył mi to potencjalny pan wykonawca jak babie, która jak wiadomo najlepiej przyswaja kulinarne porównania... Żeby tego uniknąć trzeba by wylać 8cm warstwę betonu, a to z kolei sprawia, że w życiu takiej grubej warstwy nie wygrzeję. Co do żywicy - rzeczywiście podobno śmierdzi dłuższy czas. Tak więc z żalem żegnamy tę piękną wizję, trzeba było wcześniej, tak jak sąsiad, który od razu zaplanował beton i teraz jest zadowolony... Ale dzięki za odpowiedzi:)
    --
    Zaprawdę powiadam wam, nie robi naprawdę nic ten, co nic nie robi
  • 01.02.11, 12:30
    ja bardzo króciutko.
    nie ma betonu zacieranego żywicą, albo zacierany beton - posadzka musi mieć odpowiednią grubość najlepiej tak 10 cm, ale można i 7cm, może być dekoracyjna posadzka betonowa gr 4-15mm no i żywica. posadzki betonowe impregnuje się - często żywicami ale nie tylko.
    cena za 200/m2 to i tak ok w porównaniu z innymi materiałami na posadzki np. cena płytki+klej+fugi+impregnaty+robocizna może wyjść podobnie albo i więcej, parkiet - parkiet+ kleju+lakier czy olej + robocizna też wyjdzie podobnie a jak toś wybierze odpowiednie gatunek drewna to i może drożej.
    posadzka betonowa 80m2 - można chodzić po niej już po paru godzinach a cały system gotowy po 2 dniach. do tego łatwa w utrzymaniu w czystości i idealna na ogrzewanie podłogowe. ale o zaletach i wadach jednego systemu nad drugim samemu sobie trzeba pomyśleć.
    nie można porównywać cen wykonania posadzki betonowej na wielkopowierzchniowych halach a w domach jednorodzinnych po pierwsze ze względu na używanie innych maszyn, a po drugie innej dokładności.

a tu namiar do firmy, która robi także małe powierzchnie www.contractors.info.pl

pozdrawiam:)

• 15.03.11, 07:33
    Może być różnie, ale w większości przypadków przemysłówka czy tradycyjna mozaika, to koszt na "gotowo" poniżej 200zł/m2, także dla drewna egzotycznego, obojętne czy z lakierem czy olejem np renomowanej Firmy Bona. B.Klimkiewicz.
  • 05.04.14, 09:48
    hej, u mnie wykonywała firma IFS z Sosnowca www.beton-dekoracyjny.pl, firma ok, solidna, terminowa i pracownicy myślą co rzadko się zdarza budowlańcom :) . Zrobiłam posadzkę w połysku, widać bardzo delikatne ryski pod światło na imregnacie. Dzisiaj zrobiłabym w macie albo półmacie, to jedyny mankament tej podłogi, ale ma to swój urok, reszta jak dla mnie same zalety. Zdecydowaliśmy się na podłogę cienkowarstwową 12 mm, na zwykłym jastrychu. Podobno najoptymalniejszy system do renowacji w przyszłości. W garażu zrobiłam, tańszy system taki przemysłowy jak w sklepach i na parkingach. Sprawuje się ok, i nie ma ani jednej fugi :). Tanio nie było, ale podobno materiał drogi bo sprowadzany jest z zagranicy.
  • 09.04.14, 13:19
    junix napisał:

> . Tanio nie było, ale podobno materiał drogi bo sprowadzany jest z zagranicy.

A kolorowe światełka montują też z ZAGRANICY, czy nie? - np made in china...

--
    yerba-mate.phorum.pl/index.php - wszystko o yerba mate
  • 17.04.14, 21:19
    Bardzo interesuje mnie ten temat, co masz na mysli piszac tanio nie bylo...?
    Mieszkam za granica, przy powierzchni ponad 100m2 material wychodzi na metr okolo 55 euro. Ciekawa jestem ile w Polsce.
  • 28.05.14, 10:25
    Wylewka betonowa to dużo zabawy, najlepiej się decydować odrazu albo w sytuacji remontu generalnego -czyli w sytuacji kiedy zostawiamy mieszkanie/dom i przeprowadzamy się w inne miejsce..niestety przy zaciąganiu żywicą zapach jest uciążliwy, ale to tak samo jak w przypadku ludzi którzy robią podłogę drewnianą i zaciągają ją lakierem..zapach też się przez jakiś czas utrzymuje więc najlepiej odczekać:)
  • 26.09.16, 11:39
    Poszukaj firmy pracującej na sprzęcie zakupionym w LAVINIE (siedziba w Warszawie). Mam beton polerowany w garażu i kotłowni i prezentuje się niezwykle elegancko :)
  • 16.02.17, 11:24
    Jeśli chodzi o posadzki betonowe, to myślę, że ta oferta zarembaposadzki.pl/posadzki/posadzki-betonowe/ prezentuje się całkiem, całkiem. A wy jak sądzicie?
  • 07.08.17, 11:21
    Mi obróbkę betonu robiła firma : www.julispec.pl/ i powiem ci że minęło już około roku czasu a podłoga jak nowa wiec warto a jak ci dobrze obrobią to będzie tak świetnie wyglądać że się nie spodziewasz a to nawet taniutkie jest jeśli chodzi o koszty to też w szoku byłem. Więc warto.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.