Dodaj do ulubionych

Drewniane schody-śliskie?

28.12.10, 21:51
CZy drewniane schody są bardziej śliskie niż kamienne? CZy są bardziej niebezpieczne? Mój ojciec słyszał taką opinię i odwodzi mnie od zamiaru zabudowania schodów drewnianymi stopniami...twierdzi,że wszyscy których zna z tego powodu musieli kłaść na drewno dywany,żeby się nie zabić /wiocha totalna/. Mam małe dzieci,więc kwestia dosyć istotna...poradźcie proszę...
Edytor zaawansowany
  • cyklina-klimkiewicz 28.12.10, 22:29
    To właśnie kładąc dywan na schody, można ulec ciężkiemu wypadkowi, tak samo jak zaokrąglając stopnie schodów.Kamienne są bardziej niebezpieczne. B.Klimkiewicz.
  • aneta-skarpeta 28.12.10, 22:38
    moi rodzice mają drewniane stopnie- schody azurowe- jakby to mialo jakiekolwiek znaczenie przy poslizgu;) są bardzo bezpieczne - chodzilam i na bosaka i w butach i w kapciach- lakierowanye nie na wysoki polysk- co chyba ma znaczenie

problemem są ew zaokrąglone stopnie drewniane lakierowane na wysoki polysk- troszke sliskie- tesciowa polozyla dywaniki na schody;) ale nie z powodu slizgu, a dlatego ze nastraszyli ją, ze jej sie lakier zetrze;)

mialam przyjemnosc chadzac po plytkowych i tam mozna sie wyrżnąć

poza tym weź klapnij z wysokości metra na schody drewniane i kamienne to poczujesz roznice;)
  • chynia 29.12.10, 23:14
    Mam schody drewniane i 7 dzieci, najmłodsze gdy się wprowadzaliśmy miało 2 lata. Stopni mam ponad 30 i to całe towarzystwo biegało górę i na dół- nigdy nikomu nie stało się nic złego, ale gdzieś po 8 latach lakier się trochę zaczął przecierać i trzeba było polakierować.W domu mieszka 10 osób, a jeszcze przychodzą koleżanki i koledzy wiec na schodach jest ruch jak w centrum handlowym.Malowanie raz na 8-10 lat nie jest jakimś wielkim problemem.Schody mam nie zaokrąglone i nawet po rozlaniu wody nie są śliskie (dół mam wyłożony płytkami ,bo bałam się piachu nanoszonego z podwórka przez dzieci i tu po rozlaniu wody jest masakra).Brat ma schody zaokrąglone i nałożone wiele warstw lakieru te rzeczywiście są bardziej śliskie,ale dzieci znalazły sobie dodatkową atrakcję, bo zjeżdżają po nich na tyłkach.
  • myszeczka1979 31.12.10, 19:05
    Dziękuję za odpowiedzi. Mam jednak pytanie, może idiotyczne, ale zastanawiam się co to znaczy "schody zaokrąglone"...zaokrąglenie stopnia na brzegu? więc aby było mniej sliskie to ma byc "prostokątne" wykonczenie brzegu schodka zamiast np ćwierćwałka?
  • cyklina-klimkiewicz 01.01.11, 01:55
    Nie.To właśnie schody aby były bezpieczne, muszą mieć krawędź stopnia pod kątem 90 stopni, czyli kant, ma to tą zaletę,że po takich stopniach nie obsuwa się stopa przy schodzeniu i trudniej się poślizgnąć i zlecieć ze schodów. Takie zjeżdżanie przez dzieci ze schodów na siedzeniach jest bardzo niebezpieczne, kręgosłup może nie wytrzymać, można ulec ciężkiemu wypadkowi i resztę życia spędzić w wózku inwalidzkim. Jak najszybciej należy zakończyć te zabawy.B.Klimkiewicz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.