Dodaj do ulubionych

kominek bio czy elektryczny?

29.11.10, 11:05
macie moze jakis?planuje w sypilni jakis maly,nie chodzi o cieplo tylko atmosfere,ale nie wiem jaki wybrac.....
poradzicie?
Edytor zaawansowany
  • 29.11.10, 15:14
    Bardzo ciekawy efekt dekoracyjny i klimat, możesz uzyskać jeżeli wstawisz kominek elektryczny w ciekawą obudowę. Tak jak to jest w przypadku tradycyjnych kominków. Sam wkład posiada niewielkie znaczenie, jeżeli chodzi o wystrój wnętrza. Determinuje go obudowa w jakiej zostanie zamontowany.
  • 24.09.11, 19:47
    Jeżeli mogę coś polecić to zdecydowanie lepszym wyborem będzie kominek elektryczny,szczególnie naścienny. Ja mam coś takiego
    www.dobregrzejniki.pl/product_info.php?cPath=20&products_id=197 i prezentuje się naprawdę świetnie,daje ciepło i pełni również funkcję dekoracyjną.
  • 29.11.10, 17:12
    da taki sam efekt jak "bio" czy elektryczna podróba - tak samo szpetne i tak samo "udaje" prawdziwy.
  • 30.11.10, 11:40

-- al dlaczego elektryczny czy bio udaje?ja tez tak sobie mysle.ze chyba chce......ladnie wyglada i troche ciepla zawsze da
    kliknij na LAURA
    MAKS MA
  • 30.11.10, 17:22
    jezeli chodzi o atmosfere w sypialni to nie lepiej i ladniej swiece?
  • 01.12.10, 21:48
    Zgadzam się, że elektryczny tylko udaje, ale nie do końca tak jest z biokominkiem.
    Biokominek płonie prawdziwym ogniem, tyle że pali się płyn/żel a nie drewno. Przy przyciemnionym świetle jest niemal nie do odróżniernia od tradycyjnego kominka. daje też ciepło, przy minimalnym odłonięciu palników podnosi temperaturę w pomieszczeniu o 1-2 ztopnie, przy maksymalnym w pokoju robi się zbyt goraco.
    Świece absolutnie nie zastąpią biokominka, to nie to samo.
    Biokominek mam od roku i nie mogąc mieć tradycyjnego kominka, zakup uważam za niezwykle udany.
    --
    Mój decoupage
    Jak odszukać "tego przeklętego motyla, który-trzepocząc skrzydełkami-powoduje wszystkie burze, jakie nas nachodzą, i zmusić go, żeby przestał"?
  • 02.12.10, 22:00
    > macie moze jakis?planuje w sypilni jakis maly,nie chodzi o cieplo tylko atmosfe
    > re

Można kochać się z partnerem i można zadowolić się imitacją... Tylko ta atmosfera....
  • 24.09.11, 20:32
    Ja uznaję tylko i wyłącznie tradycyjne kominki. Nie przekonują mnie udawacze. To tak jakby sobie zapalniczkę zapalić ;)
    Inna sprawa to kiedy nie ma możliwości instalacji prawdziwego kominka, ale w żadnym innym wypadku.
  • 15.05.16, 05:02
    Tak jak mówisz. Wszystko zależy gdzie mieszkasz i jakie masz możliwości. Standardowy kominek to super sprawa. Własne ogrzewanie zwykłym drewnem to oszczędność i przy okazji miła atmosfera. Niestety jak mieszkasz w bloku to takie rozwiązanie raczej odpada bo sąsiedzi raczej nie będą zadowoleni. Pozostaje kominek elektryczny lub bio. Elektryczny jest fajny z tego względu, że możesz sobie wybrać taki z dogrzewaniem więc na zimne zimowe wieczory siedząc przy kominku masz od razu dogrzewanie pokoju i miły komfort. Oczywiście takie male kominki to jakieś 2000W więc i rachunki przy częstym dogrzewaniu będą "troszkę" większe. Jeżeli stać Ciebie na to to jest to fajna sprawa. Naprawdę fajnie posiedzieć w fotelu przy takim kominku gdy grzałka elegancko grzeje Tobie na twarz. Czujesz wtedy efekt prawdziwego kominka i nie musisz się przy tym za bardzo napracować. Bio kominek za to to raczej sprawa wizualizacji. Nie za bardzo grzeje więc nie masz co liczyć na efekt cieplny ale za to nadaje to fajny klimat. Dodatkowo możesz dodać sobie jakieś zapachowe elementy co dodatkowo wzmaga fajny klimat. Sam zamontowałem bio kominek bo przede wszystkim mieszkam w bloku i poza tym nie chciałem się spotkać z masakrycznymi rachunkami. Wiadomo, że jak odpalisz elektryczny kominek z fajną grzałką to będziesz chciał się grzać przy nim cały czas a to niestety ciągnie za sobą koszty. A jak już będziesz chciał się ogrzać zimową porą to wystarczy odpalić kaloryfery a dla fajnego efektu dorzucić ogień z bio kominka.
  • 03.11.16, 20:32
    Ale no w salonie mam kominek zwykly,a w sypialni ciężko o taki.Nie będzie milej niż swiece?

--
    kliknij na LAURA
    MAKS MA
  • 25.11.16, 13:32
    Zdecydowanie Bio-kominek, masz prawdziwy ogień mimo że nie pali się drewno tylko specjalne paliwo, ale klimat jest fajny, my się zdecydowaliśmy właśnie na taki kominek bo mieszkamy w bloku, duży wybór tego typu kominków jest w firmie Kominki Styl kominkistyl.pl/ . Ogólnie cena też nie była jakaś wygórowana. Polecam każdemu tego typu rozwiązanie.
  • 23.12.16, 15:09
    Elektryczny kominek może i nie brudzi, ale jak już miałbym polecić to raczej stawiałbym na biokominek. Jakoś nie bardzo mnie przekonuje patrzenie na ogień w ekranie, tak samo jakbym sobie włączył video :) U znajomych spotkałem się z bio-kominkiem i jest różnica. Kupują tylko jakieś paliwo do tego typu lux fire czy bionlov i wszystko ładnie bezproblemowo się pali, nie śmierdzi i daje ciepłą atmosferę :)
  • 01.02.17, 09:51
    My mamy w domu elektryczny, coś takiego: www.fire-pro.pl/kominki-atraflam/cat Muszę przyznać, że jesteśmy zadowoleni! Szczególnie dlatego, że nie musimy ciągle dbać o ogień - ustawiamy temperaturę i działa.
  • 07.04.17, 20:36
    Ja też właśnie zastanawiam się nad bio kominkiem. Żonie strasznie się podoba. który z tych trzech byście polecili? homlando.com/dodatki-dekoracje/salon-i-jadalnia/biokominki.html Wszystkie są ładne, a nie znam się za bardzo na specyfikacji..

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.