Dodaj do ulubionych

jaka kosiarka do trawy

18.04.10, 21:52
Witam chciałbym się was doradzić w sprawie kupna kosiarki spalinowej do trawy, którą musze jutro kupic ponieważ stara odmuwiła posłuszeństwa
a trawa rośnie w mgnieniu oka mam na oku fajną kosiarke w macro o nazwie X510VHYB firmy NAC która jest do jutra w promocji za 974 zł
-maxs. moc silnika 6,75
-poj. silnika 2.0
-szerokość koszenia 50
-8 stopniowa centralna regulacja koszenia
-obudowa stalowa
-pojemność kosza 50l
-opcja 4 w 1: mielenie, kosz, wyrzut boczny, wyrzut tylny
Silnik tej kosiarki jest to NAC OHC T675i to mnie zastanawia co to jest za silnik ? czy jest dobry ? ta kosiarka nie posiada także manetki obrotów chyba to nie jest straszny minus ?
Wszyscy mówią że najlepsze są Briggs&Stratton silniki a kosiarka z silnikiem tej firmy też produkowana przez NAC kosztuje w makro 1084 o mocy 6KM bez wyrzutu bocznego oraz z mniejsza szerokością koszenia wynoszącą 46cm o nazwie WR65129D
Licze że ktoś mi pomoże I czy ta firma NAC jest dobra wogóle ?

Do koszenia mam obszar około 10 arów
Licze że ktoś mi pomoże I czy ta firma NAC jest dobra wogóle ?
Edytor zaawansowany
  • 05.05.10, 12:57
    Ten silnik nazywa się OHV (nie OHC) czyli silnik górnozaworowy. 675 oznacza, ze
    ma 6,75 KM. Jest to bardzo nowoczesny silnik, cichszy niż silniki starego typu.
    Czterosuwowy- oddzielnie wlewamy paliwo i olej. Ma bardzo wytrzymały wał
    silnika- co jest bardzo ważne w przypadku natrafienia np. na kamień. Te silniki
    mają żeliwne tuleje - to główny wyróżnik silników NACa- z tego słyną. Ze wzgle
    na prostą konstrukcję, ten silnik jest bardzo łatwy w obsłudze, konserwacji,
    serwisowaniu. Bardzo wytrzymały
  • 16.02.11, 16:27
    Witam.
    Popieram wypowiedź poprzednika.
    Silnik OHV kosiarki o mocy 6,75 jest już to silnik profesjonalny najczęściej stosowany w maszynach budowlanych gdzie wiadomo że jest narażony na duże przeciążenia i trudne warunki pracy.
    Serwis tych kosiarek i silników OHV i Briggs&Stratton znajduję się na ulicy Św. Rocha 182
    Salon sprzedaży prowadzi firma ANNDAR tam gdzie serwis. Zakupić można również w sklepie internetowym www.kosiarki-odśnieżarki.pl
    Kosiarki spalinowe zaczynają się od 499 zł.

Polecam
  • 22.02.11, 09:07
    Daj sobie spokój z tym Chińskim szmelcem,to dziadostwo jakich mało,śmiech mnie ogarnia jak ktoś pisze:"wytrzymały,niezawodny itp..kup sobie coś na silniku B&S a na pewno lepiej na tym wyjdziesz
  • 24.02.11, 08:33
    Popieram, silnik chiński a i obudowa po sezonie lub dwóch do wymiany.
    --
  • 16.03.11, 20:29
    Z całym szacunkiem dla przedmówcy ale silnik chiński w kosiarce nie może być dobrej jakości a wiem co mówię bo pracuję w serwisie kosiarek na ul. Rocha 134 w firmie ANNDAR. Zakładając gaźnik kosiarki w Nac-u X510VHY co drugi raz urywa się kadłub silnika bo chińczycy przegwintowali mocowanie zbyt blisko cylindra i się urywają gaźniki albo co gorsze się zacierają podczas pracy a na serwisie mówią że jest wina użytkownika bo na czas nie wymienił oleju.
  • 26.11.17, 09:08
    piszesz bzdury te brixy to większy szmelc niż inne mam stać go z wygiętym wałem bo miał trochę ciężej i nie wytrzymał od zgrzania wygiął się jak rozgrzane masło a teraz mam NAC 575 dzień do nocy nigdy nie kupię tego plastikowego brixa a tak na marginesie brixy tak samo są robione rączkami chińskimi i jakościowo są gorsze
  • 16.03.11, 20:21
    Witam.
    Kosiarki Nac to produkty wyprodukowane w chinach i ja już osobiście w przeciągu 3 lat przerobiłem 3 sztuki i okazuję się że każda następna jest gorsza a ostatnia to mi wybuchła po odpaleniu. Sklep Lech-pol sprzedaję takie wynalazki widocznie już skutery im nie idą to teraz za chińskie kosiarki się biorą.
    Polecam kosiarki GTM 530 P zakupiłem ją po przejściach z tymi chińskimi Nac-ami.
    Silnik Briggs&Stratton o mocy 4 KM a w trawniku wydaje mi się że jest mocniejsza niż ta z Nac-a o mocy 6,75 KM a jak się pytam skąd się bierze tak wysoka moc silnika Nac-a, sprzedawca mówi że chińczycy się wyspecjalizowali podnoszeniu pocy w małej mocy.
    Nie wiem jak wy mnie to nie przekonuje.
    GTM 530 P kupiłem na Rocha 134 Polecam i dają 3 lata gwarancji !!!

Jedno jest pewne zanim kupisz zastanów się czy warto kupować chińczyka !!!
  • 14.05.13, 08:32
    Ciekawym rozwiązaniem jest zainwestowanie w robota do koszenia. Sprawdza się to przy dużych powierzchniach, mój kolega ma robota Stiga Autoclip i nieźle się spisuje, radzi sobie na wybojach, a jeśli już się przewróci to ostrza automatycznie się wyłączają co jest mega bezpiecznym rozwiązaniem.
  • 24.05.13, 10:29
    Lepiej wybierz tą: www.sklepalko.pl/trawniki-koszenie/kosiarki-spalinowe-z-nap/silver-51-br-a-comfort.html Duża sprawdzona firma i 3 lata gwarancji.
  • 30.04.14, 13:24
    Ja też polecam kosiarki z silnikiem BRIGGS & STRATTON, są dużo lepsze i bardziej wytrzymałe
    --
    Fajny sklep internetowy:
    mirat.eu
  • 01.05.14, 11:56
    Najgorzej jest jak jakiś gamoń nieudolnie się reklamuje wypisując bzdury o kosiarkach marketowych że są takie super jak to sprzęt o lichej jakości i mowa tu o NAC-u,co do AL-KO to oczywiście b.dobry sprzęt
  • 29.07.17, 07:19
    B&S totalny szajs nie wytrzymałe wały z masła a reszta to plastik i alu-- dwa lata i w kosz ładnie wykonane ale jakość porażka
  • 14.05.14, 14:11
    A może tutaj znajdziesz coś przydatnego:)?
  • 21.05.14, 00:37
    Witam,
    ja kupiłem ostatnio kosiarkę firmy NAC tutaj: praktiker.pl
    jest to kosiarka spalinowa, model S420 BS450. Kosz 40 litrów pojemności, jak dla mnie wystarczająco. Jestem zadowolony z zakupu, za niecałe 800 zł mam kosiarkę wystarczającą na mój trawnik (ok 8 arów). Póki co nie mam zastrzeżeń, ale jakby co jest dwuletnia gwarancja.
  • 23.07.14, 11:30
    Ja kupiłem przed sezonem kosiarkę spalinową (z racji dużej działki inne nie wchodziły w grę;) faworyt GYK46BS500N4W1 z mocą 4km, koszem 60l, napędem oczywiście, ma boczny wyrzut, który się przydaje przy koszeniu bez kosza no i mulcher. Fajną robotę robią też łożyskowane kółka przez co dobrze się ja prowadzi. polecam
  • 04.08.14, 12:18
    Na 400m2 trawnika ręczną kosiarką to się zmęczysz, dziewczyno. Wiem, bo ja koszę spalinową Makitą mój dwa razy większy trawnik i mimo, że muszę ją tylko pchać to po koszeniu obowiązkowo muszę zrobić sobie drinka na tarasie i pomyśleć kiedy mąż wróci, żeby opróżnić ten 60L kosz. A Ty ręczną chcesz oblecieć 400m2? Umarłabym.
  • 05.07.17, 12:58
    tylko nie zadawaj sie z firma NAC-odradzam, jesli masz zamiar kupic kosiarke spalinową za nie duze pieniążki to tylko z silnikiem Briggs&Stratton u mnie smiga 5-ty rok-Ps.OSTZREZENIE! przeglady po zimowe wykonuj sam w żadnym razie kosiarki nie oddawaj do servisu.Kolega oddał do przegladu 2-wu letnia bardzo mało uzywana a otrzymał z silnikiem 10-cio letnim po skoszeni kilku metrów silnik mu sie rozpad Przeglad wykonywała firma SARAFINOWSKI Przedborow -Mikstat wielkopolska
  • 29.07.17, 06:54
    jeśli kupiłeś to najlepszy wybór sam mam T 575 zajebisty sprzęt ======żadnych B&S ładnie zrobione a wały z masła totalne dziadostwo po nagrzaniu wał się wygiął w trochę większej trawie i teraz stoi w garażu z lat 80-90 te B&S dolnozaworowe to TAK ale nie te obecne szmelc,szmelc i szmelc -plastik rozrusznik linkowy , korbowód alu ,gażnik plastik i trochę metalu i tłumik metal a reszta alu-plastik ,NAC z marketu lepszy od tych B&S sam się przekonałem a teraz kupiłem sobie druga trochę węrzszą HORTMASZ HKS 143N super sprzęt tak samo coś na NAC-u ===jest taka strona wpisz na google wady i zalety B&S tam wszystkiego się dowiesz
  • 26.09.17, 12:17
    A nie lepiej kupić robota do trawy? Ja w tym sezonie kupiłem wipera i naprawdę jestem pod wrażeniem jak takie małe urządzonko robi kawał dobrej roboty. Włączałem je codziennie i ono sobie już samo działa. Trawnik wygląda dobrze.
  • 12.10.17, 18:22
    na pewno o niebo lepszy niż b&s gdzie wały się wyginają jak masło po nagrzaniu i przeciążeniu mam 3 kosiarki brigsa naca i hortmasza no teraz 2--- brigs wygięty wał totalny złom nie wiem dlaczego tak chwalą te złomy nigdy nie kupię nic do ogrodu z silnikiem b&s ==co z tego że niby renomowana firma,co z tego że są serwisy i części-- jak to non stop stoją i zalegają serwisy bo więcej w naprawach jak na działce = z nac-iem i hortmaszem tego jeszcze nie miałem==ludzie opamiętajcie się nie chwalcie tak tych brigsów

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.