Dodaj do ulubionych

co do zadarniania pod drzewami

02.11.07, 15:16
Witam.

Jak zagospodarować teren pod drzewami? W najnowszym numerze działkowca
proponują zadarniać barwinkiem pospolitym. Ale może są inne rozwiązania?
Drzewa to wiśnia i jabłoń. w sumie dość duży teren pod nimi jest.
Edytor zaawansowany
  • 02.11.07, 15:28
    Ja pod swoją malinówką posadziłam w tym roku bluszcz.Ładnie mi zarósł miejsce na
    zboczu pod winoroślą,więc mam nadzieję,że i tu się sprawdzi.Co prawda będzie
    chyba kłopot z liśćmi z tej jabłonki bo i jak je potem grabić ale coś
    wymyślę.Zresztą w Łazienkach w Warszawie zaraz przy wejściu od strony ogrodu
    botanicznego też duże trawniki pod drzewami są zarośnięte bluszczem i jakoś
    muszą sprzątać te liście.A co do barwinka to posadziłam go na zboczu(bo moja
    działka to prawie wyłącznie zbocza) pod daglezjami na wiosnę tego roku i już mam
    ładny kawałek zieleni bo trawę było tam trudno utrzymać.
  • 02.11.07, 15:36
    Moim zdaniem pod drzewami owocowymi rośliny zadarniające to zwyczajnie
    niepraktyczne rozwiązanie, ponieważ trzeba mieć dostęp, aby zebrać owoce,a więc
    deptać je.Pozatym jabłonie i inne owocowe często mają porażone przez choroby
    liście, które jesienią trzeba zgrabić dokładnie, aby choroby się nie przenosiły
    wiosną na nowe liście.Rośliny zadarniające, zimozielone ( np.barwinek, runianka)
    będą utrudniały grabienie.Możesz posadzić jakieś cieniolubne, wytrzymałe byliny,
    które jesienią zamierają np. funkie, konwalie, podagrycznik
    pstrolistny.Zamierające liście bylin usuniesz wraz z opadłymi z drzew.
  • 02.11.07, 15:46
    Irenazu napisała
    > Zresztą w Łazienkach w Warszawie zaraz przy wejściu od strony ogrodu
    > botanicznego też duże trawniki pod drzewami są zarośnięte bluszczem i > jakoś
    muszą sprzątać te liście
    Liście z innych drzew niż owocowe nie muszą, a nawet lepiej jak nie są do końca
    sprzątane (tylko nadmiar), bo w zimie są dobrą kołderką, a latem zamieniają się
    w próchnicę co dla roślin okrywowych (bluszczu też )jest bardzo korzystne.Jednak
    z drzew owocowych powinny być dokładnie sprzątane, ze względu na choroby,
    którymi często są te drzewa zaatakowane.
  • 02.11.07, 15:47
    To ja chyba też zmienię swoje roślinki,dzięki za radę.
  • 02.11.07, 18:53
    szykujesz raj dla gryzoni ,uwielbiają darń pod drzewami.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.